İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

SM679lu, 1 saat önce yazdı:

İlahi adaletin tek tecelli yeri bu taraf değil sayın @ozelharekat61.

Son tecellinin yaşandığı zaman kazanan olmayı nasip etsin Rabbimiz cümlemize. Çünkü o tecelliden sonra sonsuzluk yaşantımızın çerçevesi çizilmiş olacak. Ve bu dünya hayatı, onun yanında ağaç altında gölgelenmek gibi, efendimiz s.a.v. min ifadesiyle.

Bu süreçte bizim gibi iftiraya uğrayanlar var ( şu anda gerçekten çok büyük sıkıntı yaşayanlar var),  birde iftirayı atanlar var ( görüntüde rahat gibiler). Ben kendi adıma onların yerinde olmak istemezdim.

Kısa bir süre tutuklu kaldım. Koğuş arkadaşlarımdan birisi açık görüşte eşine ağlamış. Beni suçsuz yere içeride tutuyorlar diye. Eşinin cevabı; "suçlu olsan dahamı iyiydi. O zaman ben ve çocuklar yüzüne bakmazdık, sen bizim yüzümüze nasıl bakacaktın" olmuş. 

Elhamdülillah içim son derece rahat. İnşallah ilahi adalet en kısa zamanda bu tarafta tecelli eder. Öbür tarafa kalırsa da, Rabbimiz cümlemize sabır, dayanma gücü versin inşallah. 

Çekilen bu sıkıntıları Allah CC zayi etmez inşallah. 

Allah CC yar ve yardımcınız olsun.

Herkesin inancına saygılıyım ama kendi adıma söyleyeyim bu sürecin benim adıma bir "aydınlanması" olduysa o da şu oldu ilahi adalet bu dünyada KESİNLİKLE yok çok net öteyi de bilen gören yok sadece insanlar kimisi samimi inancından kimisi de çaresizliğinden ötürü öyle inanıyor yada umuyor şahsen ben bu dünyada da Allah'ın iyi insanlara en azından kısmen yardım etmesi onların işini kolaylaştıracak şeyler yaşamasını arzu ederdim herşeyi " imtihan" deyip sineye çekemiyorum bazen aklıma 2.dunya Savaşı'ndan sonra Auschwitz-Birkenau kampınin duvarında yazan şu yazı aklıma geliyor "Eğer bir tanrı varsa, onu affetmem için bana yalvarmak zorunda kalacak.“ bunu onayladığımdan değil ama ama o psikojideki hayal kırıklığıni anlayabiliyorum

• Beğeni 3
  • Onaylama 3
  • Katılmama 3

672 MEB 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Dissident Teacher, 33 dakika önce yazdı:

Herkesin inancına saygılıyım ama kendi adıma söyleyeyim bu sürecin benim adıma bir "aydınlanması" olduysa o da şu oldu ilahi adalet bu dünyada KESİNLİKLE yok çok net öteyi de bilen gören yok sadece insanlar kimisi samimi inancından kimisi de çaresizliğinden ötürü öyle inanıyor yada umuyor şahsen ben bu dünyada da Allah'ın iyi insanlara en azından kısmen yardım etmesi onların işini kolaylaştıracak şeyler yaşamasını arzu ederdim herşeyi " imtihan" deyip sineye çekemiyorum bazen aklıma 2.dunya Savaşı'ndan sonra Auschwitz-Birkenau kampınin duvarında yazan şu yazı aklıma geliyor "Eğer bir tanrı varsa, onu affetmem için bana yalvarmak zorunda kalacak.“ bunu onayladığımdan değil ama ama o psikojideki hayal kırıklığıni anlayabiliyorum

Ben de sizin fikrinize saygı duyarım şüphesiz.

Yazdığım şekilde düşünmek en azından beni psikolojik olarak biraz rahatlatıyor.

Sizin yazdığınız şekilde düşünsem, ruh halim olumsuz etkilenirdi sanırım. 

Allah CC hepimizin yar ve yardımcısı olsun inşallah. ☺️💐

• Beğeni 1
  • Onaylama 1

679 KHK - Sağ.Bak - Adli= İstinafsız Beraat - Komisyon=Red

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
ozelharekat61, 23 saat önce yazdı:

Sn direnmoli sizin adınıza cok sevindim.cok mutlu oldum kendim iade olmus gibi.

Keşke bizde polis değil öğretmen veya normal memur olsaydık. Zira öğretmen olup eşi ihraç olan hapiste olan vs kimseyi ihraç etmediler ettiklerini de iade ettiler biz askeriye ve EGM ise silahlı memur olduğumuz icin malesef ki hic acımadılar bize sadece boşandığım eşimden dolayı ihraç edildim ve bunları yaşıyorum.

Gelen komisyon kararında bile sadece kurum amir kanaati ve sosyal çevre yazıyor üstüne de takipsizlik aldığımı yazmışlar.

Neyse velhasıl kelam umarım dediğiniz gibi bi calısma vardır her ne kadar benim umudum olmasa da  bir gece de karanlık olan dünyamız bir gecede aydınlık olur mu diye bazen düşünmüyor da değilim.

Bazıları da ilahi adalet falan diyor benim o taraf icinse hicbir olumlu düşüncem kalmadı ilahi adalet olsa mazlum insanların senelerdir feryadı duyulmaz mıydı? Biliyoruz en basiti su forumda yüzlerce masum insanız tanıyoruz az cok birbimizi ilahi adalet olsa bizim feryatlarımız bu dünyayı yakmaz mıydı? İlahi adalet olsa bize bunları yapanlar hala çıkıp TV lerde hicbirsey olmamış gibi İslam'ı kullanıp onunla övünmeye devam edebilirler miydi? Ben zaten inanç noktasında bu dönemde tamamen bitme noktasına geldim ucundayım.

Tekrar söylüyorum atıldığımda 26 yaşındaydım simdi 31 yaşındayım bana 400-500 milyarı değil ömrümden çaldığınız beni hüzne boğduğunuz 6 yılımı geri verin 1-2...veya birkaç yıl sonra gelecek adaletin ben ...............

Eee nolacak 8 yıl sonra(6 yıl zaten bitti)diyelim herşey düzeldi eee ne dicez ilahi adalet yerini buldu mu dicez bu mu ilahi adalet bu mu din bu mu İslam bu mu bize bunları yapanlar da İslam a inanıyor değil mi? Bunlar müslüman ım diye tvlerde şov yapıyor değil mi? Yıllar sonra gelen adalet ilahi adalet mi oluyor bu mudur senelerdir insanlar kanser oldu intihar etti ne çileler çekti yok yere simdi 8 yıl sonra gelen adalet ilahi adalet olacak öyle mi? 

Yok arkadaşlar yok kimse kusura bakmasın ben gerçekten inanç noktasında çok farklı yerlere geldim eğer yanlış noktalarım varsa düzeltin

Bu duygularınız tanıdık hocam, ben de ogretmendim ama 2 kez beraat almama karşın komisyondan 5 yıl sonra red aldım. Benim de gençlik yıllarım gitti . Bitmeyen davalar yüzünden bugün ceza alirmiyim yarın ceza verir mi mahkeme derken sevdiğim insan da terk etti. Herkes mağdur maalesef...

• Üzülme 4
  • Onaylama 2

686 KHK-Ret- bylock - samsun Bamda

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

"İyi şeyler birdenbire olur; bu kadar bekletmez insanı. Sürüncemede kalan heyecanlardan ancak kötü şeyler çıkar. Ya da hiçbir şey çıkmaz" (Oğuz Atay)

Komisyon cuma disinda baska gubler yukleme yaptigi oluyor mu

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Ben44762230 adlı üyenin karar bilgileri aşağıdadır . Sayı takip edenler için yazdım . Kendisi yazmış ama forumda görünmemis o yüzden bana iletti yazabilir misiniz diye

Karar numarası 2375₺ 10 şubat  ta karar verilmiş 25 subatta sistemde gordum bugunde elime geldi. Banka yaninda personel bilgi dosyasında irtibatli demişler. Banka beraat ama yargitay aşamasında diye vurgu yapmışlar. Allaha  havale ettim. Forumda paylaşabilirsiniz

• Teşekkür 2
  • Üzülme 2

693 KHK-Banka-komisyon incelemede- adlı islem beraat ancak kesinleşmedi  

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Burada çok güzel insanlar var yorumları okuyunca bunu daha iyi anlıyorum. Bende en başından beri buradayım adanalı46 nikiyle. Sonra onu kapatip kendi adımı kullanmaya karar verdim. Bir zavallı nikinizi hatırlıyorum. Onu degistirmis olmanıza sizin adınıza sevindim. Gariban olabiliriz ama zavallı olamayiz. Bende 701 KHK li olmayı isterdim inanın. 15 temmuzdan hemen sonra açığa alındım ve ihraç edildim. 15 temmuzun tüm şiddetini gördüm. Oyle şeyler yapıldı ki inanmazsınız. Meslekten ihraç edildi diye ev sahibi tarafından evden çıkartılanlar kapısına çöp dökülenler site yönetimi tarafından terörist ilan edilenler daha sayamadığım neler neler. Çalışmamız lazım ama bırakın iş vermeyi selam bile vermiyorlardi. Polisler her gece ev basıyordu kurbanlık koyun gibi siramizi bekliyorduk. 701 lilere de çok icerlemistim açıkçası. O dönemde sosyal medyada önceki khklarda ihraç edilenleri terörist ilan eden paylaşımlarda bulundular. İlk defa bir KHK ya üzülmedim desem yalan olmaz. Çünkü 701 lilerin 701 çıkmadan önce sosyal medyada yaptığı kampanyalar yenilir yutulur değildi. Konuya dönecek olursak son sözüm Allah bunu bize yasatanlara yaptıklarının bedelini ödetecek. Suanki krizler açlık sefalet boşuna değil. Ama mazlumun ahı aheste aheste çıkarmış. İnanıyorum ki daha bu günleri arayacaklar. Kalın saglicakla. Not: Sözüm o iğrenç kampanyalara katilanlaradir.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
serpil68, 35 dakika önce yazdı:

Hayırlı akşamlar. Esimin dün kabul kararını gördük. Red alanlara geçmiş olsun üzgünüm.Bizde henüz idrak edemedik bi durgunluk var şok var ne yazacagimi bile bilemedim.Hayirlisi hepimizin hakkında.

Hayırlı uğurlu olsun. Sizin adınıza çok sevindim. 

672-MEB-ret

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Gnlçlk, 3 dakika önce yazdı:

Hayırlı uğurlu olsun. Sizin adınıza çok sevindim. 

Çok teşekkürler .

689 KHK (Esim icin takip ediyorum.Inceleme Devam)

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...