İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

ozelharekat61, 3 saat önce yazdı:

Ne düzenlemesi hocam bi duyumunuz mu var ? Bunlardsn iyilik beklemek hayal bana göre 

Hocam sana şunu diyeyim duyumum falanda yok yeminle ama 2011 yılında bi arkadaşa demistimki  bak gör bu feto ile iktidar öyle bi kavga edecekki neler yaşanacak neler demistim.oda ya bi git işine öyle şeymi olur onu nerden çıkarıyorsun dediginde bu para ve güç kavgası demiştim.tabi 2 yıl sonra hakli çıktığımda o arkadaş yanıma gelip sen hakliymissin demişti.hic unutmam bunu. Şuanda yaptığım ve yapacağım her işi işime döneceğimi varsayarak yapıyorum. Yani diyeceğim o zamanki öngörüm  tutmuştu şimdide diyorumki az kaldı ışığı gördüm gerisi gelecek ve biz işimize döneceğiz buna inancim  tam. O yüzden idare mahkemesine uyaptan bakmaya bile tenezzul etmiyorum ayda bir bakarsam bakıyorum nasılsa verdikleri kararlar bence boş. Hadi kolay gelsin

Güncelleme • • Cengiz Yildiz
Kelime yanlışı

701 khk adalet  bakanligi

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Cengiz Yildiz, 22 dakika önce yazdı:

Hocam sana şunu diyeyim duyumum falanda yok yeminle ama 2011 yılında bi arkadaşa demistimki  bak gör bu feto ile iktidar öyle bi kavga edecekki neler yaşanacak neler demistim.oda ya bi git işine öyle şeymi olur onu nerden çıkarıyorsun dediginde bu para ve güç kavgası demiştim.tabi 2 yıl sonra hakli çıktığımda o arkadaş yanıma gelip sen hakliymissin demişti.hic unutmam bunu. Şuanda yaptığım ve yapacağım her işi işime döneceğimi varsayarak yapıyorum. Yani diyeceğim o zamanki öngörüm  tutmuştu şimdide diyorumki az kaldı ışığı gördüm gerisi gelecek ve biz işimize döneceğiz buna inancim  tam. O yüzden idare mahkemesine uyaptan bakmaya bile tenezzul etmiyorum ayda bir bakarsam bakıyorum nasılsa verdikleri kararlar bence boş. Hadi kolay gelsin

Hocam hükümet değişmeden bu hükümetle bi çözüm olacağını asla düşünmüyorum zira Danıştay'dan idare mahkemelerine hicbir yerde doğru düzgün kararlar cıkmıyor hala ve hala ceza kısmına baktığımızda da durum cok farklı değil bu yüzden benim hicbi ümidim yok biz resmen bu kadere terkedildik ben buna acıklama bulamıyorum ve soruyorum sürekli

Neden Allah ım bizi zalimlerin eline düşürdün ve çaresiz bıraktın bizi niye bu kaderi yaşamaya terk ettin neden senelerimizi güzel gençlik yıllarımızı böyle hukuksuzluğa mahrum ettin ? Neden herkes hayatını yaşarken biz bu hukuksuzlukla adaletsizlikle cebelleşiyoruz hemde hic hak etmediğimiz yerde diye hergün kendime defalarca soruyorum ve cevap olmadığı icin hergün inancımı yitiriyorum herşeye

Güncelleme • • ozelharekat61

679 KHK-KYOK-İnceleme devam ediyor-Sd Kart:DİL 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
ozelharekat61, 4 saat önce yazdı:

Ne düzenlemesi hocam bi duyumunuz mu var ? Bunlardsn iyilik beklemek hayal bana göre 

Ocak Şubat gibi konuşuldu hatırlarsanız bir iki arkadaş duyumum var Mart'ta bir şeyler olacak falan demişti bir Twitter hesabından alıntı yapmışlardı ondan bahsediyorum bir şey olacağı yok bence 

672 KHK 2018 Mayıs takipsizlik komisyon sonuç bekliyor

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Cengiz Yildiz, 1 saat önce yazdı:

Bunları bende kendi kendime soruyorum ama yapacak bisey varmı elden ne gelir hiçbişey. Artı bardağın dolu tarafından bakmasını bil sen zannediyorsun ki herkes hayatından memnun gülüp eğleniyor biz bunlarla cebelles oluyoruz.hayir emin ol öyle değil. Ben kurumda çalışırken herkesin durumu iyi,kimse ac değil, sefalet içinde kimse yok diye diye düşünürdüm kendi hayatıma bakarak, ama şimdi görüyorum ki ne hayatlar varmış en başta benim hayatım cebimde 5 liraylan eve gittiğim oldu 5 lira bu,  sadece 5. Ne yapayım ben şimdi kendimemi zarar vereyim 2 tane dünyalar tatlısı çocuklarım var onlar için yaşamaya onları  yasattirmaya devam edecem. Sabahları ise giderken donuyorum soğukta. herkes arabasıyla gidiyor düşünüyorum arabanın ici sicaciktir şimdi rahat rahat işlerine  giderler diye.bide bana bak soğukta 4 km yürüyorum niye 3 4 lira cebimden çıkmasın diye.ama hayatımı küstüm yok kesinlikle küsmemde kusmeyecegimde memurmu doğdum da memur olecem. Ama amasi var benim yaşadıklarımı bunu bizlere yaşatanlar yaşamayacak mi zannediyorsun sana yemin olsun allahın adaleti şaşmaz. Bak kardeşim  her ay kredi ödüyorum kredimi 5 gün kalıyor elde var sıfır yeminle allahım diyorum bu ayda bana yardımcı ol rabbim şu kredimi ödeyeyim şu icraya düşmeyeyim diye ya bir keremi şaşsın mutlaka bir yerden bisey gelip ödüyorum. Geçen aydan kısaca bahsedeyim yine dua ettim böyle hiç görüşmedigim halamın kızı kendisi belcikada yaşıyor eşime mesaj atmış çocuklar için para yolluyorum diye 2 binlira para yollamış. Allah bir yerden alsada bir yerden veriyor emin ol ve kesinlikle isyan etme allah aşkına.uzun oldu biliyorum ama son bisey yazacağım ben babasız büyüdüm beni ilk okula bile gitmemiş olan annem büyüttü.babasizlik ne demek bilirmisin.derken bu isler başıma geldi annem rahatsızlandı açıktan geri dönmüştüm görevime allahtan döndüğümü gördü ama daha fazla dayanamadı 4 ayda beni bırakıp gitti canım annem. Buna rağmen hayata küsmedim küsmemde bunlara inat yaşayacağım. Hakkınızı helal edin çok konustum dahada konuşacak çok şey var da neyse

Dediklerinizi anlamakla birlikte inanç noktasında tükenme noktasına geldim desem yeridir artık gerçekten bazı şeyleri kaldıramıyorum adaletsizlik hukuksuzluk karşısında ezilmiş hissediyorum kendimi ve bunun sebebi yaratıcı diye düşünmeye başladım sürekli suçluyorum neden bizi bu düzene soktun Allah ım neden bizi bunların eline mahkum ettin diye

Mesela en basiti birkaç gün önce bir khklı meslektaşım ordu da kendini yaktı belki bu olaylar yaşanmadan önce tüm kalbiyle samimi inanç yaşarken bu olaylar dan sonra dayanamadı ve kaldıramayıp kendini yaktı ve öldü. Şimdi inancımıza göre bu kardeşim cehenneme gidiyor dimi?biz Hz Eyüp değiliz adam dayanamadı simdi bu adam bu kadar çileyi çekip dayanamayıp bide cehenneme gidecek Allah o zaman hem bunları yaşayıp hem cehenneme gitmemizi mi istiyor diye hergün soruyorum?

Bende artık dayanamıyorum eee simdi biz bu kadar temiz ve güzel yaşarken Allah bizi bu kadere soktu ve bunları yaşamamıza müsade ediyorken hiçbir şekilde bize bunları yapanlara en ufak birşey olmuyor hani Allah hep mazlumların yanındaydı diyorum hani mazlumun ahı yerde kalmazdı bu mu adalet? 

Nerde ilahi adalet? Sadece öbür dünyada adalet olacak diye düşünüp mü yaşayacağız buna hangi insan dayanabilir bu mümkün mü?

Simdi 6 sene gecmis en kısa hadi 2 senede düzeldi diyelim 8 sene sonra gelen adalet ilahi adalet mi olacak bu mu adalet bu mu? Zalimler bize bunları yapanlar gününü gün ederken hergün gülüp gezerken biz günden güne eriyor inancımızı kaybediyoruz ve buna Allah müsade ediyor diye düşünüp kendimi yiyor bitiriyorum bilmiyorum artık dayanamıyorum

• Beğeni 2
  • Onaylama 5
  • Katılmama 1

679 KHK-KYOK-İnceleme devam ediyor-Sd Kart:DİL 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

#Kuşun kulağı deliktir az daha Sabır Sabır Sabır... Her zorlukla beraber bir kolaylık vardır ayetini unutmayın!Kara gün kararıp kalmaz tünelin ucundaki ışığa az kaldığını bende düşünüyorum.Ha düzenleme mi olur, Muktedirler mi değişir yoksa Mahkemeler mi değişir bekleyip göreceğiz=)

672 KHK incelemeye devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

haksız yere zor durumda kalan/bırakılan bir çok kimse ağır bir imtihan geçiriyor...

umutsuzluğa kapılmayın...yitirmeyin kendinizi umutlarınızı...

başka bir hayatınız yok...

sağlıklı olarak aldığınız her nefesi  büyük lütuf olarak düşünün...

yıllardır bir yatağa bağlı...nefes bile almakta zorluk çeken insanları düşünün...

sağlığınızı koruyun...kendine aklınıza mukayyet olun...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Sayfayi mesgul etmemek adina ;

Taziyede bulunan arkadaşlara tek tek cok teşekkür ederim.

Sevdiklerinizle saglikli huzurlu bir omur dilerim.

679 KHK- Komisyon Red (10.03.2022)

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
first aid, 5 dakika önce yazdı:

Sayfayi mesgul etmemek adina ;

Taziyede bulunan arkadaşlara tek tek cok teşekkür ederim.

Sevdiklerinizle saglikli huzurlu bir omur dilerim.

Hocam Allah sabır versin. Annenin zin mekânı cennet olsun.

Ros hocamın çok selamı var. Başsağlığı ve geçmiş olsun diyor

Eşim için takipdeyim.692 KHK ile EGM den ihraç edildi. Ağır cezada yargılandı ve beraat etti. Savcı istinafa göndermiş. Sabırla bekliyoruz. İnşallah olumlu haberler alırız...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...