İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

Konuk

Bazı isimleri gizlemeyi gözden kaçırdığım için, içeriğin silinmesi için talep oluşturdum. Sehven yapılan bir hatadır hiçbir kasıt yoktur. Kaldırılırsa neden kaldırıldı diye bir düşünce olmaması için bilgilendirme mesajıdır.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
MsK., 1 saat önce yazdı:

Bu çifte standart ve iki yüzlü hukuk garabetinin kayda geçmesi adına;

Öncelikle AYM'ye bireysel başvuru yapacağım. Daha sonra yine kayıtlara girmesi açısından CHP'nin KHK'lılar ile ilgili çalışma yaptığı mail adresine göndereceğim.

Hocam AYM ye başvuru yapabiliyor muyuz davalar bitmeden benim de beraat Yargıtay'a gitti ve komisyon red . İdare davası açicam

686 KHK-Ret- bylock - samsun Bamda

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Zamzalak, 1 dakika önce yazdı:

Hocam AYM ye başvuru yapabiliyor muyuz davalar bitmeden benim de beraat Yargıtay'a gitti ve komisyon red . İdare davası açicam

Twitterda bir avukatın 672 sayılı KHK'dan 5 yıl sonunda ret alan müvekkiline; adil yargılanma, mahkemeye erişim ve makul sürede yargılanma hakkının ihlal edildiğine dair başvuru yaptığını okudum.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
MsK., 13 dakika önce yazdı:

Twitterda bir avukatın 672 sayılı KHK'dan 5 yıl sonunda ret alan müvekkiline; adil yargılanma, mahkemeye erişim ve makul sürede yargılanma hakkının ihlal edildiğine dair başvuru yaptığını okudum.

Yaklaşıp 1.5-2 ay önce hepimizin 5 yılı doluyor. Herkes başvurusunu yapsın. Ben yapacağım diye yazdım. Burada bir arkadaş beni linç etti:-(( bir hukukçu olarak hem komisyon hem mahkeme sürecinde olanlar adil yargılanma( makul sürede yargılanma hakkı) kapsamında AYM başvurusunu ısrarla öneriyorum. 

• Beğeni 1
  • Onaylama 3

679 KHK- İnceleme devam ediyor. Kriter yoktur.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
2004208057, Şimdi yazdı:

Yaklaşıp 1.5-2 ay önce hepimizin 5 yılı doluyor. Herkes başvurusunu yapsın. Ben yapacağım diye yazdım. Burada bir arkadaş beni linç etti:-(( bir hukukçu olarak hem komisyon hem mahkeme sürecinde olanlar adil yargılanma( makul sürede yargılanma hakkı) kapsamında AYM başvurusunu ısrarla öneriyorum. 

Evet sizi hatırlıyorum aynen öyle demiştiniz. Benim kararım geldi sonuç ne çıkarsa çıksın başvuru yapacağım. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
MsK., 1 saat önce yazdı:

@Bla Bla Bla 

Bu da kurumun yapmış olduğu idari tahkikat raporu;

l78xuz4.png

Bu İdari Tahkikat Raporu... Bu raporda darbeye karışmadığınız net şekilde ortaya konulmuş. 

Ancak Kurumunuz OHAL Komisyonuna, sizinle ilgili bir de Değerlendirme (kurum kanaati) göndermiş. OHAL Komisyon'unun talebinizi ret gerekçesi kurumunuzun komisyona gönderdiği bu DEĞERLENDİRME. 

Malumunuz TSK'da uygulanmakta olan FETÖMETRE diye saçmalık var. Yaklaşık 250-300 kritere gören personel değerlendiriliyor ve herkese ait bir Bilgi Kartı oluşturuluyor. Bu kriterlerdeki saçma sapan maddeleri bahane ederek TSK'dan personeli ihraç ediyorlar. 

Şahsi fikrim, sizin de Bilgi Kartı'nızdaki yer alan bilgilerden dolayı hakkınızda olumsuz değerlendirme yapıldı ve bu değerlendirme OHAL Komisyonuna gönderildi. OHAL Komisyonu da, kurumunuzun bu değerlendirmesini esas aldı ve talebinizi reddetti. Kurumunuz, göreve iade olan başınızdaki üsteğmenin ile ilgili OHAL Komisyonuna muhtemelen olumlu değerlendirmede bulunduğundan göreve iade edilmiştir (Tabii araya birileri sokulmadıysa).

Netice olarak, mevcut durum itibariyle, darbeye karışmadığınız apaçık ortadayken ve beraat etmişken (her ne kadar istinafta olsa da), başınızdaki üsteğmen göreve iade edilirken sizlerin iade edilmemesi, 15 Temmuz'un insanları ihraç için bir bahane olarak kullanıldığının en somut örneği. 

Kurumunuzun OHAL Komisyonuna gönderdiği ve mahkemeye göndereceği değerlendirmesini gerçekten çok merak ediyorum. Umarım bir anca önce davayı açar, mahkemeyi kazanır ve görevinize geri dönersiniz.

NOT: Fikri takip açısından, bu durumunuz için ayrı bir konu başlığı açın ve tüm mesajlarınızı orada paylaşın. Böylece durumunuz kalabalık forumda bölük-pörçük bir şekilde kayıplara karışmasın. 

Ceza Yargılaması (Kesinleşmiş Beraat),  Bakan Oluru ile İhraç (Göreve İade).

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Sayın @Bla Bla Bla  askeri personel olduğunuz için bu durumu net bir şekilde görüyorsunuz. Bu konudaki görüşünüz için teşekkür ederim. Ben ilgili personelin siyasi bir referans ile iade edildiğini düşünüyorum. Bu şahsi düşüncem; yoksa bugüne kadar darbe yargılamasında beraat etmiş, beraat kararı onanmamış ve 668'den iade edilen duymadım. Bir çok karar paylaştım tüm gayretlerimle her rütbeden personel ile irtibat kuruyorum. Elimden geldiği kadar da yardımcı olmaya çalışıyorum.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Arkadaşlar merhaba öncelikle kulislerde avukatların ağzında bir Haziran mevzusu dönüyor yasa gibi birşey beraat takipsizlik alanlarla ilgili.Bununla ilgili cevresinden birşey duyan var mı? Ben birebir duydum bir avukattan ve bir arkadaşımdan

İkinci olarak bugün emniyet 25. İdareye savunma vermis sahsımla ilgili bir kelime yok klasik fetö pdy tanımı 13 sayfa sonuc kısmında bu yüzden davanın reddi gerekir yazılmış benim ismim sadece davacı kısmında yazıyor tam küfürlük bi durum

Yanına da iki tane ek koymuslar birisi hukuk müsavirliğinin tem e yazdığı yazı diğeri de tem in yolladığı bylock yoktur bank asya yoktur dava KYOK slmıstır vs vs yazıları eski eşimle ilgili de hicbirsey yazılmamış kurum kanaati belgesi falan da sunulmamıs kodlama belgesi de yollanmamıs anlamadım ben

Sebebi ben mahkemeye savcılık dosya iceriğinden aldığım kodlama ve polis tutanaklarını dava dilekcesinin yanında sunmustum acaba ben sunduğum icin mi savunma da gönderilmemiş diye de düşünmedim değil 

Velhasıl kelam sacma sapan iş bilmez bi hukuk düzeninde savrulup gidiyoruz

Güncelleme • • ozelharekat61
  • Beğeni 1
  • Onaylama 3

679 KHK-KYOK-İnceleme devam ediyor-Sd Kart:DİL 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Chp KHK mağdurlarının destekleyeceği bir partidir. Chp, KHK mağdurlarına sahip çıkıyor. Kimsenin siyasi yönelimine karışmam ama doğrusu budur...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
ozelharekat61, 19 dakika önce yazdı:

Arkadaşlar merhaba öncelikle kulislerde avukatların ağzında bir Haziran mevzusu dönüyor yasa gibi birşey beraat takipsizlik alanlarla ilgili.Bununla ilgili cevresinden birşey duyan var mı? Ben birebir duydum bir avukattan ve bir arkadaşımdan

İkinci olarak bugün emniyet 25. İdareye savunma vermis sahsımla ilgili bir kelime yok klasik fetö pdy tanımı 13 sayfa sonuc kısmında bu yüzden davanın reddi gerekir yazılmış benim ismim sadece davacı kısmında yazıyor tam küfürlük bi durum

Yanına da iki tane ek koymuslar birisi hukuk müsavirliğinin tem e yazdığı yazı diğeri de tem in yolladığı bylock yoktur bank asya yoktur dava KYOK slmıstır vs vs yazıları eski eşimle ilgili de hicbirsey yazılmamış kurum kanaati belgesi falan da sunulmamıs kodlama belgesi de yollanmamıs anlamadım ben

Sebebi ben mahkemeye savcılık dosya iceriğinden aldığım kodlama ve polis tutanaklarını dava dilekcesinin yanında sunmustum acaba ben sunduğum icin mi savunma da gönderilmemiş diye de düşünmedim değil 

Velhasıl kelam sacma sapan iş bilmez bi hukuk düzeninde savrulup gidiyoruz

özel harekat devrem yok öyle birşey adımın ali olduğu kadar eminim haziranda öyle brşey olmayacak lütfen böyle boş hayallere kapılma senin dönüşün olursa idare mahkemesinden olmazsa da iktidar değişikliğinde olacak.5 yıldır böyle balon duyumlarla hayal kırıklığına uğruyoruz avukatların hiçbirşey bildiği yok emin ol buna 

679'lu polis..

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
    • @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
  • Şimdi Popüler

• Yeni Oluştur...