İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

Konuk

Bu arada kurumda çalışanların hakkını yemeyeyim; 7 Martta adres teyidi için aramışlardı. Bugün de gerekçeli kararın muhtara teslim edildiği teyidini aldıktan sonra bana ulaşıp ulaşmadığı sordular.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@newfalcon gozunuzaydin hocam en son nezaman bakmıştıniz ?Acaba pazartesinin karari mi kurum görüşü alındı mi?Bir de kriter sendika ise süresi hakkında bilgi verirseniz seviniriz .

672 meb- adli işlem yok- 21 ay sendika- başka kriter yok

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Geçen hafta perşembe gibi baktım. K görüşü bilmiyorum.  34 ay 1. ve 2. kuruluş beraber. bir iki sms vardı.

672 KHK Meb  Kyok  sendika hala inceliyorlar

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
newfalcon, 1 saat önce yazdı:

Sevgili kaderdaşlarım. bugün komisyon sayfasına bir bakayım dedim. Kabul kararını gördüm. O kadar çok bunalmıştım ki hem maddi hem de manevi.  Allaha hamd olsun. Tüm suçsuzların dönmesi dileğiyle. bu güne kadar kabul alanlara sevindim ret alanlara çok üzüldüm. 

Ev de eşim kendini tutamadı. en çok yıpranan o oldu.

hayırlı olsun hocam gözünüz aydın

672-meb-sendika

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Karagöz, 9 saat önce yazdı:

2azq261.jpg

Rahmetli Demirel'in siyasi zeka ve tecrübesine güveniyorum. Bu iktidarın max. bir senesi var.

İyi Parti hariç muhalefetin söz ve vaatleri doğru ise adli olarak aklanan dostlar iadenize hazırlanın. Henüz aklanmayan dostlar bunun için ne gerekiyorsa yapın. En kötü AİHM'den dönecek birçoğunuzun davası ama oraya bırakmamaya çalışın.

Bu süreçte Cumhur ittifakı bileşenleri ile oyalanmayıp muhalefetin vaatlerinin arkasında durması için çaba sarf etmemiz gerekiyor.

Cebren ve hile ile kaldırıldığımız makamlarımıza aslanlar gibi döneceğiz hepimiz. Sporunuzu yapın, sağlık, psikoloji ve her iki böbreğinizi de koruyun dostlar.

Senden bunları duymak güzel Karagöz hocam. Bayağıdır umutlu değildin, Tweeterda da takip ediyorum. Cumhur bitti katılıyorum. Bu millet aç kalınca Dinini bile yer demiş birileri, doğru söylemiş. İyi parti dışında, 6lı ganyanın geri kalanı KHK mağdurları konusunda düşüncelerini açıkladı. Destek olmalıyız. İyi partininde yüzüne vurmalıyız. Ama ben iyi partiye bakınca MHP faşistliği görüyorum. MHP nin gölgesi iyi parti. 

Sosyal medyada daha fazla etkin olmalıyız. Özellikle seçim açıklandığında gece gündüz çalışmalı, mağduriyetleri anlatmalıyız...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Merhaba birşey sormak istiyorum yardımcı olursanız sevinirim . İdari dava şuan istinafta . Aynı zamanda açtığımız tazminat davası bayadir Yargıtay'da görünüyordu yetkisizlikten dolayı bir hafta önce vana geri verilmiş ve bu cumaya gün verilmiş . Mahkeme bir hafta içinde haksız yere gözaltı vs belgeleri istemis. Bu mahkemeden birşey çıkar mı? Yoksa yine formalite mi sizce .

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

701 KHK EGM 21. Idare mahkemesi 2020 ocak dosya açılışı 2022 şubat karar verilmiş dün posta ile tebliğ edildi RED kurum görüşü sd kart EA fişleme adlı yönden beraat alsada sd kart fişlemesi delil olarak kabul edilir demiş bu konuda yargıtayın kararı var yazmışlar. Ne diyelim bir üst mahkemede hak aramaya devam edecez 

701 EGM sd kart dava devam komisyon incelemeye devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Kamil, 58 dakika önce yazdı:

701 KHK EGM 21. Idare mahkemesi 2020 ocak dosya açılışı 2022 şubat karar verilmiş dün posta ile tebliğ edildi RED kurum görüşü sd kart EA fişleme adlı yönden beraat alsada sd kart fişlemesi delil olarak kabul edilir demiş bu konuda yargıtayın kararı var yazmışlar. Ne diyelim bir üst mahkemede hak aramaya devam edecez 

Hocam muhalefet şerhi var mı 3 hakimde ret mi kullanmış

679 KHK-KYOK-İnceleme devam ediyor-Sd Kart:DİL 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Guardiann, 13 saat önce yazdı:

Senden bunları duymak güzel Karagöz hocam. Bayağıdır umutlu değildin, Tweeterda da takip ediyorum. Cumhur bitti katılıyorum. Bu millet aç kalınca Dinini bile yer demiş birileri, doğru söylemiş. İyi parti dışında, 6lı ganyanın geri kalanı KHK mağdurları konusunda düşüncelerini açıkladı. Destek olmalıyız. İyi partininde yüzüne vurmalıyız. Ama ben iyi partiye bakınca MHP faşistliği görüyorum. MHP nin gölgesi iyi parti. 

Sosyal medyada daha fazla etkin olmalıyız. Özellikle seçim açıklandığında gece gündüz çalışmalı, mağduriyetleri anlatmalıyız...

Aslında hep umutluyum dostum. Umut vererek dostları rehavete sürüklememek için distopik yazıyorum bazen. Ama fark ettim ki ters tepiyor, umudu olmayınca insanlar daha fazla boşluyor. Umut şart.

Bu arada, yere basan bir umut bu. Şerbetlenmekten ve şerbetlemekten bu süreçte hepimiz nefret ettik. Çok fazla veri var elimizde olayların bahsettiğim şekilde gelişeceğine dair.

Tabii en zayıf halka şu anki muhalefetin iktidara gelmesi durumunda vaatlerini gerçekleştirememesi. Yanlış anlaşılmasın, çoğunun samimiyetine inanıyorum. Ancak koltuk başkadır, kimleri değiştirmedi.

Buna izin vermemek için önümüzdeki seçime kadar Twitterda, sokakta, iş yerinde, Insta'da artık nereyi bulursak mağduriyetleri anlatmak zorundayız. Hadi hiçkimsenin mağduriyetine inanmadınız diyelim, en azından KENDİ MAĞDURİYETİNİZİ ANLATIN. Siz bunu anlatınca dinleyen gzekalı değilse benzeri durumda başkalarının olabileceğini düşünecek zaten.

"Gitmezler koltuğa yapışırlar" diyenlere de aldanmayın. Bu iddiaların ciddi bir bölümü gerçek fetocular tarafından yayılıyor. Darbe girişimlerini kendilerince meşrulaştırmak için öyle diyorlar.

Son olarak ünlü Türk düşünürü Tarkan Tevetoğlu'nun dediği gibi "Gitçek gitçek geldiği gibi gitçek" 🙂

• Beğeni 5
  • Onaylama 1

TÜBİTAK'tan ihraç. KHK bursuyla PHD. Kesinleşmiş beraat

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
    • @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
    • Yanıbaşlarında bu kadar insan o kadar acı çekerken bu nasıl oluyor çok merak ediyorum. Hepsinin akrabaları, komşuları, eski dostlarıyız aslında. Bence tek başına milletin bencilliği ile de açıklanacak bir durum değil bu. Bizi "dehumanize" ettiler akıllarında. İnsan olarak görmüyorlar. Hatta hayvan olarak bile görmüyorlar. O yüzden empati sıfır. Benzeri bir durumun bir zamanlar Amerika'da siyahların da başına geldiğini düşünüyorum. Psikoloji bilimi bu duruma mutlaka el atmalı ve gelecekte atar diye umuyorum.
  • Şimdi Popüler

• Yeni Oluştur...