İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

MsK., 46 dakika önce yazdı:

Kurumun savunmasını UYAP üzerinden mi incelediniz? Şayet UYAP üzerinden takip ediyorsanız; dosyanızı fiziki olarak incelemenizi tavsiye ederim. Daha önce yanlış hatırlamıyorsam sayın @Bla Bla Bla burada bir paylaşım yaptı. Paylaşımının özü kısaca şu; kurum mahkemeye gönderdiği dosyaya GİZLİ gizlilik derecesi verdiğinden, bu dosyalar UYAP'a yüklenmiyor.

Evet, doğru hatırlıyorsunuz. MSB tarafından mahkemeye gönderilen dosyalara gizlilik kararı verildiğini aşağıdaki mesajımda belirtmiştim ancak Emniyet'teki işleyişin nasıl olduğunu bilmiyorum.

Yine de @ozelharekat61'a tavsiyem: davanızın olduğu mahkemenin kalemine gidin ve dosyanızı fiilen inceleyin. Çünkü dosyanıza GİZLİLİK verilmesinin yanısıra çoğunlukla, evrakın mahkemeye ulaştığı tarih ile UYAP'a yüklendiği tarih arasında çok fazla gecikme oluyor. En doğru ve güncel bilgiler fiziki olarak dosyanızda yer alıyordur. Örneğin benim davamda, mahkeme ara karar almış ama bunu UYAP'a yüklememişti. Sonra bazı kurumlardan gelen cevaplar UYAP'a yüklenmeye başladı. Mahkemeye gittiğimde, bir ara karar alındığını ve bu ara karar gereğince bazı kurumlardan cevaplar geldiğini gördüm. Ara kararı, kurumlardan cevap geldikten sonra UYAP'a yüklediler. 

Özetle; tekemmül dilekçesi vermeden önce, gidip dosyanızı fiilen görmenizde fayda var.

Ayrıca, sayın @Aklima, kurumların dosyalara gizlilik kararı vererek bunları UYAP'a yüklememelerinin SİLAHLARIN EŞİTLİĞİ evrensel hukuk prensibine aykırı olduğunu, böyle bir durum varsa, YAZILI dilekçe verilerek evrakların UYAP'a yüklenmesini veya size bir nüsha kopya verilmesini talep edilmesinin gerektiğini de belirtmişti.

Bla Bla Bla, 23.02.2022 - 12:38 yazdı:

Merhaba,

Kuvvet Komutanlıklarında bu işleri yapan kişiler;

1. Dosyalardaki bilgi diye sunulan şeylerin ne kadar ''kanunlara aykırı'' olduklarını bildikleri için,

2. Elimize bu tür deliller vermemek için,

3. Yaptıkları bu işlerin ileride kendileri aleyhine döneceklerini bildikleri için,

4. Bu dosyalardaki ''saçma-sapan'' bilgilerin sosyal medyaya düşmesi halinde kamuoyu tepkisinden çekindikleri için, 

dosyalara GİZLİLİK kararı vererek, bize ait bilgileri bizden saklıyorlar. (SAÇMALIĞIN DANİSKASI!)

Hatta bu kişiler o kadar KORKAKLAR ki, yazdıkları evrakların altına isimleri yazmaya bile cesaret edemiyorlar. Benim dosyamın kapak sayfasına imza atan kişi, İSMİNİ BİLE YAZMAYA CESARET EDEMEMİŞTİ, sadece imzası vardı!

Sorunuza dönecek olursam: Avukatınız veya siz, mahkeme kalemine giderek dosyanızı görmek istediğinizi söyleyin. Dosyayı size göstermek ZORUNDALAR. (Silahların eşitliği ilkesi gereğince). Dosyanızdan fotokopi almanıza veya resim çekmenize izin vermeyebilirler (bazı mahkemeler bu tür şeylere izin vermiş), ama dosyanızı inceleme ve orada yazan şeyleri NOT ALMA hakkınız var. Ben dosyamı bu şekilde inceledim ve savunma sırasında kullanacağım bilgileri NOT aldım. 

Umarım en kısa zamanda görevinize dönersiniz. 

Güncelleme • • Bla Bla Bla

Ceza Yargılaması (Kesinleşmiş Beraat),  Bakan Oluru ile İhraç (Göreve İade).

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
derebom, 14 dakika önce yazdı:

cevap süresi beklenmeden dosyamın tekemmül etmesini talep ediyorum diye dilekçe yazdım 7 gün oldu dosyada oynama yok bundan sonra ne olacak sürec ?

Uzun bir bekleyiş tabiki arada mahkeme aydınlatmak istediği her konuyu sanki hiç yapılmamış gibi sıfırdan inceletebilir. Sabah bu konuyla ilgili kendi basima gelen konusunda serzeniste bulunmuştum 

689-KKK-2019 ekim KYOK-komisyon ret- kurum kanaati-  idare mahkemesi süreci başladı

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Bla Bla Bla, 6 dakika önce yazdı:
Bla Bla Bla, 23.02.2022 - 12:38 yazdı:

Merhaba,

Kuvvet Komutanlıklarında bu işleri yapan kişiler;

1. Dosyalardaki bilgi diye sunulan şeylerin ne kadar ''kanunlara aykırı'' olduklarını bildikleri için,

2. Elimize bu tür deliller vermemek için,

3. Yaptıkları bu işlerin ileride kendileri aleyhine döneceklerini bildikleri için,

4. Bu dosyalardaki ''saçma-sapan'' bilgilerin sosyal medyaya düşmesi halinde kamuoyu tepkisinden çekindikleri için, 

Hadi biraz da bunu yorumlayalım bakalim. 

1. Dosyamdaki idari soruşturma heyet raporunun ust yazıya aynen yazılmaya çalışıldığı ancak  bazı yerlerinin değişerek yazıldığı (ust yazı ve eki olan rapor beraberce dosyada)

2. Imzasiz tarihsiz belge ve çizelgeler 

3. Şüphe kanaati oluşmuştur diye imza atan komutanın ;heyetteki bir personelin çocuğunu okula göndermesinden dolayı açığa alınıp geri dönmesine rağmen ,ondan değil de akraba durumlarindan bizlerden suphelenmesi

4. Ihraç teklifi yazısının ekindeki  çizelgeyi  de koymuşlar 3.ncu şahısların üstü karartilmadan. Hepsi akraba durumlari( herkese aynı muameleyi yaptik der gibi anladim)

689-KKK-2019 ekim KYOK-komisyon ret- kurum kanaati-  idare mahkemesi süreci başladı

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Herşeyeinanabiliri, 10 dakika önce yazdı:

Hadi biraz da bunu yorumlayalım bakalim. 

1. Dosyamdaki idari soruşturma heyet raporunun ust yazıya aynen yazılmaya çalışıldığı ancak  bazı yerlerinin değişerek yazıldığı (ust yazı ve eki olan rapor beraberce dosyada)

2. Imzasiz tarihsiz belge ve çizelgeler 

3. Şüphe kanaati oluşmuştur diye imza atan komutanın ;heyetteki bir personelin çocuğunu okula göndermesinden dolayı açığa alınıp geri dönmesine rağmen ,ondan değil de akraba durumlarindan bizlerden suphelenmesi

4. Ihraç teklifi yazısının ekindeki  çizelgeyi  de koymuşlar 3.ncu şahısların üstü karartilmadan. Hepsi akraba durumlari( herkese aynı muameleyi yaptik der gibi anladim)

Daha önce bir benzer durumdaki bir kaderdaşımıza aşağıdaki mesajı yazmıştım. Sizin durum da aynen buna uyuyor.

Bla Bla Bla, 20.03.2022 - 20:34 yazdı:

Bu kararın anlamı şu: hakkınızda hukuken kabul edilebilir herhangi bir bilgi/belge yok ama bize gelen fişleme dosyasında sizin adınız var. Fişlendiğiniz için iltisaklısınız... 

Ceza Yargılaması (Kesinleşmiş Beraat),  Bakan Oluru ile İhraç (Göreve İade).

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Bla Bla Bla, 11 dakika önce yazdı:
Bla Bla Bla, 20.03.2022 - 20:34 yazdı:

Bu kararın anlamı şu: hakkınızda hukuken kabul edilebilir herhangi bir bilgi/belge yok ama bize gelen fişleme dosyasında sizin adınız var. Fişlendiğiniz için iltisaklısınız... 

Fisleme raporu  da yok. Ben sunu anladim

1.isim listesi karartilmadan gonderilmis( herkese ayni davrandik )

2. Bazı yerler  değişerek gitmiş ama hepside dosyada( ust taraf böyle istedi biz böyle yazmamistik)

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Banka da 1000 (Bin) TL lik bir işlem ve kurum kainatı nedeniyle RED kararı vermişler.

Bakanlıktan arayan müfettişlere İlce Milli Eğitim Müdürü demesine göre olumlu görüş bildirmiş.Kendisi ihraç olmadan önce iyi bir arkadaşımdı. Dün görüştüm kendisiyle yemin billah ediyor.Olumsuz bir şey demedim diyor.

İdare mahkemesinden avukat aracılığıyla kurum görüşü detaylarına ulaşabilir miyiz? Kim ne demiş diye.

Bir de kurum olumlu görüş bildirmesine rağmen komisyon kopyala yapıştır yapıp, kurum kainatı deyip geçmiş olabilir mi? 

Telefon hatti mağduru -TMSF Döneminde 1 Adet Banka Islemi

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
gorafda, 47 dakika önce yazdı:

Banka da 1000 (Bin) TL lik bir işlem ve kurum kainatı nedeniyle RED kararı vermişler.

Bakanlıktan arayan müfettişlere İlce Milli Eğitim Müdürü demesine göre olumlu görüş bildirmiş.Kendisi ihraç olmadan önce iyi bir arkadaşımdı. Dün görüştüm kendisiyle yemin billah ediyor.Olumsuz bir şey demedim diyor.

İdare mahkemesinden avukat aracılığıyla kurum görüşü detaylarına ulaşabilir miyiz? Kim ne demiş diye.

Bir de kurum olumlu görüş bildirmesine rağmen komisyon kopyala yapıştır yapıp, kurum kainatı deyip geçmiş olabilir mi? 

Bende bu sorunun cevabini cok merak ediyorum. Benimde dun red kararım  teblig edildi TSK personeliyim.sadece kurum gorusu olumsuz yaziyor baska bisey yok. Birde sizce idare mahkemesi  icin avukat tutmalimiyim yoksa kendim mi dilekce yazsam fark olur mu? Dun bi avukatla görüştüm  8000 tl bir rakam verdi. Surec nereye kadar giderse hepsinde yardimci olmak için.

695 KHK-DENIZ ASTSUBAYI-KRITER YOK-TEMYIZDE-INCELEME DEVAM EDIYOR.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@dz.asb.volkan Ben avukat tutmayı düşün müyüm? Kurt kuzuyu yemiye karar vermişse elimizden bir şey gelmez.Bir örnek dilekçe örneği bulup uyarlama yapacağım.Hicbir avukat beni ,benim kadar bilmez dolasiyla benim ne yaşadığımı nasıl iade edecek. Süslü cümlelerin hiçbir öneminin olmadığını düşünüyorum. 

• Onaylama 3
  • Katılmama 3

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Gorafda hocam benimde kurum kanaati olumlu gitti hemde 2 defa. 1. 2019 da 2. Si 2021 de. üniversitede memurdum. Universiteden birini aramislar aradıkları kişide 3 kişiye sormus birisi genel koordinatorumuz prof. Dr. Hocamız, diğeri başka bı hocamız, digeri şube müdürümuzdu. 3.u de beni aradı seni sordular bilgin olsun dediler. Hem 2019 da hem 2021 de. Bu sordukları insanların zaten olmayan olumsuz bişey söylemeyeceklerine kendime güvendiğim kadar güveniyorum. 3 u de olumlu şeyler söylemisler. Dün ret geldi. 2017 takipsizlik.  20 ay istifa edilmiş sendika 2014 1800 para girişi. 

İnsanın zoruna gidiyor tabiki ama Ret gördüm üzülmedim.

677 universite

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@Erhan Duman size de geçmiş olsun.Anlamadigim, kurumdakiler olumlu görüş belirtmelerine rağmen gelen komisyon gerekçesinde olumsuz KURUM KANAATİ nedeniyle RED  verdiklerini yazmışlar 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• 25 ayla ben de çok uzaklarda sayılmam dostlar. normal demek ki.
    • @F.Y. benimde yaklaşık bir yıldır olduğu gibi bekliyor. Görevdeyim heran bir terslik olacak duygusu beni psikiyatrilik etti. 
    • Merhaba, benim dosyam istinaf mahkemesinde nisan ayı itibariyle 27. aya giriyor. Bugün yarın cevap gelir diye bekliyorum. önceki yazışmalarda sanırım bir arkadaş 27.ayda cevap geldi diye yazmıştı. Umarım daha fazla uzamaz. Her gün buraya bakıp bir cevap gelen var mı diye bakıyorum. Hepimiz için adalet diliyorum. Saygılar..
    • Bende 14. idarede 2.5 yıldan fazla oldu. kriter sadece kurum kanaati.
    • @F.Y. idare mahkeme kararı göreve iadeyse, BİM hızlıca 2-3 ay içinde bu kararı tersine çevirebiliyorken, eğer önceki idare mahkemesi kararı olumsuzsa,  karar alması epeyce gecikebiliyor... OHAL Komisyonundan beri amaç belli, hukuki süreci olabildiğince uzatmak... daha önce istenmiş ve dosyada olan bilgileri tekrar tekrar yeniden istiyorlar... Düşüncem süreci bekleyenlerin, hiç dönmeyecekmiş gibi hayatlarını dizayn etmeleri, (çünkü beklemek, belirsizlik herşeyden daha çok yoruyor ve giden ömrümüzden gidiyor) ve eğer ola ki, bir gün iade olunursa, her zaman yeni bir başlangıç yapılabilir ve yeni duruma hızlıca uyum sağlanır... böylece bu bekleme süreci de boşa harcanmamış olur...
  • Yeni Oluştur...