İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

derebom, 8 dakika önce yazdı:

Bu işlere akıl sır ermiyor. Aynı kod, aynı kurum kanaati. 20.idare bana Red verdi. Çok ilginç. 

Kişisel hukuk kurallarına takılmış olabilirsiniz. Çok oluyor maalesef. Yazılı hukuku takan kalmadı. Balık baştan kukuyor. Anayasa mahkemesini, AHİM i bile takan yok.

İlk zamanlar yazılı hukuk kurallarını uygulamaya çalışanların başına gelenlerden sonra bunu deneyenlerin sayısı oldukça az.

Nemelazım la yürüyor genelde işler. 

Böyle kararlar verildiğini duyunca da sevinmiyor değil insan. Sayıları artar inşallah.

• Beğeni 1
  • Onaylama 2

679 KHK - Sağ.Bak - Adli= İstinafsız Beraat - Komisyon=Red

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Gül reçeli, 13 saat önce yazdı:

Cidden ne yaşıyoz ya biz 😅 bu hayat rüyalarımdan daha saçma 🤦🏻‍♀️ Bank asyanın müdürü spknın başında fotoğrafı olan nebati ekonomi bakanı bnm gibi henüz 20 sindeki 3-5 kızla sizin gibi milletin iyi diye bildiği bahsettiği insanlar terörist öyle mi 😅 eşi benzeri yok yaşadıklarımızın 

url=https://www.hizliresim.com/ia1q3vl]ia1q3vl.png[/url]

Sayın @Gül reçeli kilidin nerede olduğunu biz bilmiyoruz da ondan...kilit kimin elinde bilsek bizde açacağız da nerde???😁

701 KHKLI sade ve sadece insan...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

sgtv9ft.jpeg

Bu benim idare mahkemesi kararım garson EA red.

c4rmr9u.jpeg bu da yine garson fakat hangi kodlamadan kabul verilmiş yazılmamış.

Geçen gün garson kararıyla ilgili örnek dilekçe isteyen arkadaşı bulamadım emsal karar isterse özelden atabilirim avukat eke koymuştu.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Bugün idare mahkemesi (25. idare) ret kararı tebliğ edildi. Ceza davasında beraat ettiğim ankesörlü arama (bilirkişi raporu ve HTS kaydında bu aramaların olmadığı belirtildi) ve kurum kanaati (ne olduğunu söyleyen yok) gerekçe gösterilip 2 buçuk yıl bekletip ret vermişler. 3 hakimden 1'i karşı oy vermiş. O da en kıdemsizi. İdare mahkemelerinin yeni ret verme yöntemi, duruşma sonrası arar kararla beraat/KYOK aldığınız dosyanızı sorup gelen cevabı iltisak olarak değerlendirip ret vermek.

En azından ohal saçmalığından daha az saçma olan hukuk sistemine geçiş yaptı dosyam diye teselli oluyorum. 

• Üzülme 5
  • Kızma 1
  • Onaylama 2

su sıkan itfayenin hortumunu... Sadece adalet bekleyişinde.Komisyon RET,  ilk celsede beraat! İdari Mahkemede adalet haykırışında.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
wildPuppy, 20 dakika önce yazdı:

Bugün idare mahkemesi (25. idare) ret kararı tebliğ edildi. Ceza davasında beraat ettiğim ankesörlü arama (bilirkişi raporu ve HTS kaydında bu aramaların olmadığı belirtildi) ve kurum kanaati (ne olduğunu söyleyen yok) gerekçe gösterilip 2 buçuk yıl bekletip ret vermişler. 3 hakimden 1'i karşı oy vermiş. O da en kıdemsizi. İdare mahkemelerinin yeni ret verme yöntemi, duruşma sonrası arar kararla beraat/KYOK aldığınız dosyanızı sorup gelen cevabı iltisak olarak değerlendirip ret vermek.

En azından ohal saçmalığından daha az saçma olan hukuk sistemine geçiş yaptı dosyam diye teselli oluyorum. 

Geçmiş olsun insan üzülmüyor bile artık.

• Beğeni 1
  • Teşekkür 1

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Twitter'da 20 bin tweete ulaştık. Trendlerde 4. sıradayız. Bir tweet de sen at, hiçbir işe yaramasa bile varlığımız bilinsin. 

#KHKliKazanacak

TÜBİTAK'tan ihraç. KHK bursuyla PHD. Kesinleşmiş beraat

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
wildPuppy, 5 saat önce yazdı:

Hocam benimde aynı mahkemeydi bende ret aldım ama sormak istediğim 3 hakimden biri karşı oy kullanmış demissiniz bende böyle bisey yok UYAP vatandaşlıktan karara bakıyorum 3 sayfalık karar var bunu nasıl ve nerden görüyorsunuz 

701 khk adalet  bakanligi

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Cengiz Yildiz, 7 saat önce yazdı:

Hocam benimde aynı mahkemeydi bende ret aldım ama sormak istediğim 3 hakimden biri karşı oy kullanmış demissiniz bende böyle bisey yok UYAP vatandaşlıktan karara bakıyorum 3 sayfalık karar var bunu nasıl ve nerden görüyorsunuz 

OYBİRLİĞİ ile alınan kararlarda KARŞI OY YOKTUR.  Karşı oy olmadığı için de bu konuya dair bir açıklama da olmaz.

OY ÇOKLUĞU ile alınan kararlarda ise KARŞI OY VARDIR. Karşı oy veren kişi, neden karşı olduğuna dair açıklama yapar.

• Beğeni 1
  • Onaylama 1

Ceza Yargılaması (Kesinleşmiş Beraat),  Bakan Oluru ile İhraç (Göreve İade).

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
wildPuppy, 13 saat önce yazdı:

Karşı oy sizin için bi avantaj hocam üst mahkeme bozabilir dosyayı.aynı mahkemede benimde dosyam var gecen hafta arar kararla ne var ne yok elinizde gönderin demiş ara kararda o gelecek simdi o geldikten sonra yine tekemmül yazıcam bakalım duruşmayı ne zamana alabilcem

• Teşekkür 1
  • Onaylama 1

679 KHK-KYOK-İnceleme devam ediyor-Sd Kart:DİL 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
wildPuppy, 18 saat önce yazdı:

25. İdare mahkemesi başkanı Halil Akkız Fetö soruşturması geçirdi. Allahtan vahiy gelse o mahkeme iade kararı vermez. Bende kurum kanaati ile 25 idareden Red aldım 10 aydır 13 istinaftayım. Geçmiş olsun...

Güncelleme • • Konuk

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• Hocam, kendinize haksızlık etmeyin. Devlet söz vermiş 657ye uyduğun sürece sorun yok demiş. Birçok kişi de buna güvenip kendini o memuriyet için hazırlamıştı ve o işe kendini adamıştı. Özellikle belli bir yaştan sonra gerçekten zordu bu işler. Birçok kişiye de yedikleri damga çok ağır geldi, yeni bir hayat kurmak için o psikolojik gücü kendilerinde bulamadılar. Bunun üstüne uğraştığımız davaları parçalanan aileleri ekleyin. Hayatta kalabilmeniz bile başarı aslında.
    • 8 sene geçti ve hiç bir şey değişmedi. Parkomatta  çalışdım, inşaatlarda çalıştım, tarla işlerinde çalıştım, bir buçuk sene kadar dershanede çalıştım (depremden sonra kapandı) fabrikada 3-5 ay çalıştım ödeme sorunu olunca  ayrıldım yine inşaattayım. 8 yılda bir kazmaya sap olamadım, ortalamaya baksan 8 yıl asgari ücret altında kazandım. Hep günü kurtarma uğraşıyla  geçti 8 sene. Bu 8  sene bana ne kadar beceriksiz işe yaramaz olduğumu gösterdi. Bazen düşünüyorum nasıl bir günahım varmışta bu duruma düştüm ve kurtulamıyorum ... Ülkenin hukuk olsun adalet olsun ekonomi olsun vesaire memnun değilizya, ben bunun bin katı kendimden memnun değilim ...
    • Yeminle şaka gibiyiz ya. Herkese açık bir forumda birbirine dilekçe dava danışan, fikir alış verişi yapan, sabır tavsiye eden, gündem hakkında analizler yapan "terörist" mi olur arkadaş? İçinde olmasak tam bir komedi değil mi şu durum aslında? 8 sene be.
    • Bir düşüncem de KHK mağdurlarıyla ilgili... Mağdurlar bu işin çözümünün peyder pey olacağını bir türlü anlayamadı... pazarlamada "foot at the door" diye bir tabir vardır, yani ayağınızı kapıya koyabilirseniz, satışı büyük ihtimalle halledersiniz... burada da o ayak, ufak da olsa, KHK'lı bir grubun toplu iade olmasıydı... mesela takipsizlik-beraat alanlar iade olabilseydi, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iade olma yolu açılacaktı, çünkü o kapı açılmış olacaktı bir kere... ama bunun yerine ne zaman takipsizlik alanların iadesi gündeme gelse, diğer tüm KHK'lılar "bizde, bizde, bizde..." demeye başladı ve o kapıya ayak bu yüzden hiç konulamadı, çünkü kapı hiç açılamadı... Bu talepler nedeniyle, iade işi toplum nazarında en ağır kişinin iade olacağı şeklinde ve çok ağır mali külfete neden olacak şeklinde yorumlandı veya imajı o şekilde verildi (Abdurrahman Dilipak'ın idareyi KHK'lılarla ilgili mali külfetle korkutma twitini hatırlayın)... halbuki hep beraber en azından takipsizlik-beraat alanlar gibi toplum vicdanını da kanatan bir kesimin iade olmasını savunsaydık, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iadesi toplum nazarında daha kabul edilebilir hale gelecekti...
    • dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
  • Şimdi Popüler

• Yeni Oluştur...