İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

wildPuppy, 12 saat önce yazdı:

ed20hwn.jpeg

Resimdeki gibi kararın sonunda bir kısım oluyor karşı oy diye.

İstinaf dilekçeme ek olarak fetö elebaşıyla fotoğrafları olup da ne tür kamu görevlerine atanan kişileri de eklemek istiyorum. Bendeyse olmayan iltisaka bahane üretmeye çalışılıyor. BU konuda daha önce dilekçe yazan oldu mu? Kullanacağım dile dikkat etmek istiyorum.

Teşekkürler benimkinde karşı oy bile yok.  Görev  icabi yaptığım  HTS gorusmeleri için şuanda görev de olanlarda aynı şekilde konuştuğunu belgesiyle sunmaya rağmen ayrıca bankayı kurmanin suç olamayacağı gibi işine göre suç sayılacak şeyleri yapmadigim gibi bankayı şikayet ettiğimi  belgesiyle kanıtlamaya ve sunmama rağmen ret verdiler 

701 khk adalet  bakanligi

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Arı maya, 13 saat önce yazdı:

Belirsizlik, beklemek ama neyi beklediğini bilmemek, tam da bu yüzden hayatına bir düzen verememek çok zor... karar da çıkmıyor son zamanlarda 

Dün cikmis hocam. Arkadaşım 672 MEB 3 gibi bakmış yokmuş, aksam görmüş kabul. Bilinen kriter falan yoktu. 

679 KHK kasim 2021 ret 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
limonum, 54 dakika önce yazdı:

Dün cikmis hocam. Arkadaşım 672 MEB 3 gibi bakmış yokmuş, aksam görmüş kabul. Bilinen kriter falan yoktu. 

Dosyalar azaldıkça foruma yansıması da bi o kadar azalıyor , teşekkürler bildiriminiz için hocam. Hayırlı olsun darısı bekleyen herkese 

679-yök-inceleme devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

İdare mahkemesinin numarası büyüdükçe iade gelme olasılığı düşüyor. Bunu çürüten bir istisnaya rastlamadım daha.

• Beğeni 1
  • Şaşırma 1

TÜBİTAK'tan ihraç. KHK bursuyla PHD. Kesinleşmiş beraat

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Karagöz, 3 saat önce yazdı:

İdare mahkemesinin numarası büyüdükçe iade gelme olasılığı düşüyor. Bunu çürüten bir istisnaya rastlamadım daha.

İdare mahkemelerinin numaralarının büyüklüğü, bu işler için özel olarak kurulan mahkemeleri işaret ettiğinden, tespitinizde haklısınız sayın Karagöz Hocam. 

• Beğeni 1
  • Onaylama 1

Ceza Yargılaması (Kesinleşmiş Beraat),  Bakan Oluru ile İhraç (Göreve İade).

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Bla Bla Bla, 1 saat önce yazdı:

İdare mahkemelerinin numaralarının büyüklüğü, bu işler için özel olarak kurulan mahkemeleri işaret ettiğinden, tespitinizde haklısınız sayın Karagöz Hocam. 

Hocam sonradan kurulan idare mahkemeleri kaç numaradan başlıyor 

@Karagöz Hocam sonradan kurulan idare mahkemeleri kaç numaradan başlıyor 

Telefon hatti mağduru -TMSF Döneminde 1 Adet Banka Islemi

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
adaletvarsanerde, 10.04.2022 - 10:58 yazdı:

Selamlar savcılıktan gelen yazıda ne yazıyor ? Soruşturma no varsa hakkınızda Soruşturma açılmış olabilir 

Gelen yazı ben üniversitedeyken 2004 yılı telefonum çalınmıştı onun için karakola gidip şikayet başvurusunda bulunmuştum. Sonrasında herhangi bir gelişme olmadığından bende unutmuştum şikayet başvurumu. Bu başvuruyla alakalı takipsizlik kararı verilmiş bana da bilgi vermişler. Telefonu çalan yakalanamadı, zaman aşımı oldu falan diyerek. 

672 KHK - Maliye Bakanlığı VDK - Komisyon ret 20. İdare - Adli idari işlem yok - kriter yok 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Vardırbirhayr, 14.04.2022 - 00:19 yazdı:

Dilekçelerinizde  öngörülebilirlik, belirlilik ilkelerinin ihlali , anayasa nın 2. Maddesi hukuk devleti ilkesi ihlali, fetöyü öven fotoğraf çektiren kişilerin kamu görevinde olmalarının anayasa 10.maddesi eşitlik ilkesinin ihlali ile ayrımcılık yapıldığı vs vs bütün hak ihlallerini dilekçelerinizde belirtin, fetöyü öven fotoğraf çektiren ve hala kamu görevinde olan kişilerin söylemlerini dilekçelerinizde ek olarak sunun irtibat ve iltisak kime neye göre. BU DEVRAN HEP BU ŞEKİLDE GİTMEZ AYM, AİHM SÜREÇLERİ VAR HAK İHLALLERİNİZİ BELİRTİN BELİRTMEZ İSENİZ İLK DEFA AİHM AYM BUNLARI KENDİ DOSYALARINDA GÖRÜR SE RED EDER. İÇ HUKUKTA BUNLARDAN BAHSEDİLMEDİĞİ İÇİN

1) Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ‘’ 24.03.2011 tarihli TBMM Genel Kurul konuşmasında ‘’Fetullah Gülen bu ülkenin yetiştirdiği değerli bir kıymettir. Seversiniz sevmezsiniz ama değerli bir insandır bilge bir insandır bu ülkenin milli ve manevi değerlerine bağlı bir nesillerin yetişmesi için hizmetini yapıyor. Her şeyi de açık devletin denetimi gözetimi altında acık her şeyi göz önünde olan yapılan hizmetlerine baktığınızda siz buna hakkında herhangi bir savcının iddiası mahkumiyet kararı olmayan birine çete diye itham ederseniz ona karşıda büyük bir haksızlık edersiniz.“ şeklinde beyanda bulunmuştur. https://youtu.be/OQEd67vsE0M

Bozdağ ayrıca, “Poliste ve yargıda cemaat yapılanması var mı?” sorusunda da 2012 yılında gülerek “Hayır öyle bir şey olabilir mi?” yanıtını vermişti. https://youtu.be/dbWSIqoTMcs

2) İç işleri Bakanı Süleyman Soylu 2011 yılında, FETÖ nün faaliyetlerini askıya almasını söyleyen MHP lideri Devlet Bahçeli ve CHP’li İsa Gök’e tepki göstermişti. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun FETÖ elebaşı Fethullah Gülen ve FETÖ’nün firari Savcısı Zekeriya Öz’e yönelik övgü dolu sözleri dikkat çekti. FETÖ’nün yayın organı olan bir televizyon kanalına yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullanmıştı:

Bir taraftan Sayın Bahçeli, Fethullah Gülen hakkında diğer taraftan İsa Gök yine Fethullah Gülen ve onunla birlikte hizmette bulunan insanlar hakkında ipe sapa gelmez, bir merkezden yönetildiği apaçık olan açıklamalarda bulunuyorlar. Bunu tesadüf olduğunu bana kimse söylemesin” diyen Süleyman Soylu şunları söylemişti:

“Buradan Türkiye’yi yönetenleri uyarıyorum, bu aynen 28 Şubat gibi, 12 Eylül öncesi gibi büyük bir senaryodur. Derin devlet bütün ama bütün her şeyiyle beraber harekete geçmiştir. Bütün dünyanın üzerinde ittifak ettiği, dünyanın her noktasında okullarıyla eğitime yaptığı seferberliği hem diyaloğa hem dinler arası bir şekilde uzlaşmayı sağlayacak nefreti ortadan kaldırmaya çalışacak mümtaz bir şahsiyete saldırı vardır. Bu saldırının sebebi Fethullah Gülen değildir aslında Türkiye’de mazlum insanlar ilk defa iktidara gelmektedirler. Hakkında bütün dünyanın övgüler düzdüğü, aslında bütün memleketimizin minnettar olması lazım gelen bir anlayışa çirkin bir saldırıya muhatap olmamak lazım. Fakat insanın içi hazmetmiyor. Ömründen tek bir dikili ağacı olmayan insanlar, Allah rızası için bu ülkenin her noktasına Diyarbakır’dan Edirne’ye kadar dünyanın her noktasında Afrika’dan Asya’ya kadar Balkanlara kadar Amerika’ya kadar her noktada bu milletin temel değerlerini dünyayla birleştirmeye çalışan bir anlayışa şiddetle saldırıyorlar. Benim bunu bakınız açık söylüyorum, Müslümanlık adına, Anadolu insanı adına, Türklük adına milliyetçilik adına, bu ülkenin geleceği adına kabul etmem mümkün değildir.” https://youtu.be/RKzi9Aa58OM

3) Cumhurbaşkanı Erdoğan özelinde bakılacak olursa 2012 yılında Erdoğan’ın Türkçe Olimpiyatlarına katılması ve Fethullah Gülen’i “Gurbet hasrettir. Hasret bedeli çok ağırdır, faturası çok ağırdır. Biz, gurbette olup, şu vatan topraklarının hasreti içerisinde olanları aramızda görmek istiyoruz. Bu sıla hasreti artık bitmelidir, bitsin istiyoruz” sözleri ile davet etmesi tüm ülkede gündem olmuştur. Erdoğan ayrıca 2012 yılının Ocak ayında Cemaat’in en büyük yayın organı olan Zaman Gazetesi’nin de 25. Kuruluş yıldönümüne katılmış ve gazeteyi“ateşlerde açan bir çiçek” olarak tanımlamıştır. Yine aynı arşiv belgesi incelendiğinde aynı tören Erdoğan’ın “Türk okullarıyla gurur duyuyorum: Tüm siyasî hayatım boyunca dünya genelinde 100’den fazla ülkeye ziyarette bulundum. Gittiğim ülkelerde Türkiye’nin okullarını, vefakâr öğretmenlerini, Türkiye muhabbetiyle büyüyen, Türkçe konuşan çocukları görmekten çok büyük bir gurur hissettim.” Sözleri de kayda değerdir.

Erdoğan: Bu hasret artık bitsin – Son Dakika Haberler (sabah.com.tr)

Erdoğan Zaman’ı böyle övmüştü- Son dakika haberleri (sozcu.com.tr)

4) Akp Grup Başkanvekili İlknur İnceöz, İlknur İnceöz 2012 yılında Pensilvanya’ya giderek FETÖ elebaşı Fetullah Gülen’le çekilmiş olan fotoğrafına atıf yapması üzerine AK Parti Grup Başkanvekili İnceöz açıklama yaptı. Meclis’te konuşan İnceöz şunları söyledi: 17-25 Aralık’tan önce 2013’ten önce üstelik öyle bir ziyaret olmaksızın o an çekilmiş olan fotoğraf karesi üzerinde burada her canınız yandığında o fotoğraf gündeme gelecekse bu çok acı. Orada herhangi bir şey olmadı, herkesin ne fotoğrafları var onları bilemem. Şunu da özellikle belirtiyorum; Bütün o KHK’larla işten atılmalar, ihraçlar burada bir kriter vardır; 17-25 Aralık’tan sonra yardım ediyorsan... Bir sürü kriter koyduk ki haksızlığın karşısında hep beraber durabilelim.

https://www.cnnturk.com/turkiye/ak-partili-inceoz-gulenle-olan-fotografi-hakkinda-konustu

5) Hazine ve Maliye Bakanlığı’na atanan Nureddin 2013 yılında Pensilvanya’ya giderek FETÖ elebaşı Fetullah Gülen’le çekilmiş

https://www.sozcu.com.tr/2021/gundem/deneyimli-hukukcu-iki-fotografi-karsilastirdi-biri-dugmesi-ilikli-diye-tutuklandi-digeri-bakan-oldu-6804328/

6) Kayseri AK Parti Milletvekili İsmail Tamer Pensilvanya’ya kadar giderek FETÖ’nün elebaşı Fetullah Gülen ile görüşen 12 AKP’liden biri olan Kayseri Milletvekili Tamer ziyareti, “Yıl 2012, daha ortada hiçbir şey yok” diye açıkladı.

https://www.sozcu.com.tr/2020/gundem/akpli-ismail-tamer-feto-ziyaretini-boyle-savundu-bizi-amerikaya-meclis-gonderdi-5617564/

7) Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla 8 Nisan 2022 Tarım ve Orman Bakan Yardımcılığı görevine Ebubekir Gizligider atandı. Bakan Yardımcılığı’na atanan Ebubekir Gizligider’in ise FETÖ lideri Fethullah Gülen ile yan yana bir fotoğrafı ortaya çıktı.

https://www.cumhuriyet.com.tr/turkiye/yeni-tarim-ve-orman-bakan-yardimcisi-ebubekir-gizligiderin-fethullah-gulenle-fotografi-gundemde-1923812

😎 Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, 2012 yılında Gaziantep’te düzenlenen 10. Türkçe Olimpiyatları’na katılıp şunları söylemişti: “Öncelikle üzerimdeki bir selamı sizlere getirdim. Bugün Bakanlar Kurulu vardı. Bu organizasyonda aranızda olmak için Sayın Başbakan’ımızdan izin istedim. Sayın Başbakan’ım sizlere en kalbi duygularıyla selamlarını gönderdi. Şahinbey’in, Şehit Kamil’in torunlarını sevgileriyle selamladıklarını söyledi. Hakikaten bu manzara muhteşem. Bu manzaraya yüreğinizle bakmanız gerekiyor. Bugün bu yapılan çalışma şimdi olan bir çalışma değil. Büyük bir emek var, büyük bir vefa var, büyük bir cefa var, büyük bir fedakarlık var, büyük bir azim var, büyük bir kararlılık var. Bir idealin nasıl bir zafere dönüştüğünün göstergesi. Bir ilin ordusunun nasıl başardığının işareti. Bu başarıda, ta baştan baş mimarı olan Fethullah Gülen abimizi saygıyla sevgiyle selamlıyoruz. Dünyanın dört bir tarafında ay yıldızlı bayrağımızı diken bütün öğretmenlerimizi bütün kalbimizle sevgimizi saygımızı gösteriyoruz. Türkçe olimpiyatları, Türkçe’nin aslında bir tarih diliydi, bilim diliydi ama bugün Türkçe, bu organizasyonlar sayesinde dünya dili oldu, sevgi dili oldu, barış dili oldu, kardeşlik dili oldu.” https://youtu.be/AxihTgan3TE

9) Esenler Belediye Başkanı ve İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Tevfik Göksu. 2013 yılında Ramazan ayında Esenler Belediyesi “Anadolu’yu Mayalayanlar” diye bir program düzenledi. Programın onur konuğu FETÖ lideri Fetullah Gülen’di. Belediye Başkanı Tevfik Göksu o dönem “Kiminize göre Fetullah hoca, kiminize göre cemaat, kiminize göre hizmet, kiminize göre ne olursa olsun hepimize göre o hepimizin gönül sultanı. O gönül sultanını Esenler’de konuk ederek hem şehrimizin sokağını hem de şehrimizin meydanını bereketlendirdiğimizi düşünüyoruz” dedi. Göksu bununla da bitirmedi konuşmasını. “Bugün Fethullah Gülen Hoca Efendi’yi anlamaya çalışacağız. Allah kendisine hayırlı, uzun ömürler versin. Bu topraklara o kadar önemli bir maya serpti ki tam da ‘Anadolu’yu Mayalayanlar’ konseptine çok iyi oturan, fakat ‘Anadolu’yu Mayalayanlar’ cümlesinin bile kifayetsiz kaldığı büyüklükte bir maya serpen gönül sultanını burada misafir ediyoruz. Hoca efendi için belki de ‘Yeryüzünü Mayalayan’ dememiz gerekiyor. Dünyanın neresine giderseniz gidin, Onun bir mayasıyla karşılaşacak ve Ondan bir eser bulacaksınız. Biz O’nu anlamaya çalışmakla kendimizi bahtiyar addediyoruz.”

“Bir taraftan bu etkinlikler, diğer taraftan binlerce yoksulumuzun sofrasında ekmek oluyoruz, aş oluyoruz. Her şeyden önemlisi, Anadolu’ya maya serpenleri bu meydanda misafir ediyoruz. İstiyoruz ki bu millet üzerinden çok tanklar geçmesine rağmen bu tankları elinin tersiyle itti ve bu millet kendi inancını yok etmek için gece gündüz çalışanlar karşı hangi iradeyle ayakta kaldı. Bu milletin çocukları bu isimleri çok iyi ezberlesin istiyoruz. Buradan okyanus ötesine binlerce selam gönderiyoruz. Allah uzun ömürler versin.”demiştir.

https://tele1.com.tr/okyanus-otesine-selam-gonderen-tevfik-goksu-arsivini-unuttu-534760/

10) AKP Kırıkkale Milletvekili Ramazan Can’ın FETÖ itiraflarında bulunduğu konuşması sosyal medyada yeniden gündem oldu. Can’ın “Arkadaşlar ben Amerika’ya gittim. Ziyaret ettik. 17/25 Aralık hadisesinden önce gerek siyasette, gerek ticarette, gerekse bürokraside yükselme o yolla oluyordu” dediği video çok sayıda paylaşım aldı.

https://www.sozcu.com.tr/2022/gundem/akpli-vekilden-cok-konusulacak-itirafi-o-zaman-yukselme-o-yolla-oluyordu-6949787/

11) Bank Asya’da 16 yıl yöneticilik yapan Ali Fuat Taşkesenlioğlu Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) başkanlığına atandı.

https://www.cumhuriyet.com.tr/haber/bank-asyaya-para-yatiranlar-iceride-16-yil-yoneticilik-yapan-ali-fuat-taskesenlioglu-spknin-tepesinde-959326

@Aklima

@MSA

Kandırılan lar bunlar asıl bunlar iltisakli irtibatlı hani nerde hakim savcılar 

701

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• 25 ayla ben de çok uzaklarda sayılmam dostlar. normal demek ki.
    • @F.Y. benimde yaklaşık bir yıldır olduğu gibi bekliyor. Görevdeyim heran bir terslik olacak duygusu beni psikiyatrilik etti. 
    • Merhaba, benim dosyam istinaf mahkemesinde nisan ayı itibariyle 27. aya giriyor. Bugün yarın cevap gelir diye bekliyorum. önceki yazışmalarda sanırım bir arkadaş 27.ayda cevap geldi diye yazmıştı. Umarım daha fazla uzamaz. Her gün buraya bakıp bir cevap gelen var mı diye bakıyorum. Hepimiz için adalet diliyorum. Saygılar..
    • Bende 14. idarede 2.5 yıldan fazla oldu. kriter sadece kurum kanaati.
    • @F.Y. idare mahkeme kararı göreve iadeyse, BİM hızlıca 2-3 ay içinde bu kararı tersine çevirebiliyorken, eğer önceki idare mahkemesi kararı olumsuzsa,  karar alması epeyce gecikebiliyor... OHAL Komisyonundan beri amaç belli, hukuki süreci olabildiğince uzatmak... daha önce istenmiş ve dosyada olan bilgileri tekrar tekrar yeniden istiyorlar... Düşüncem süreci bekleyenlerin, hiç dönmeyecekmiş gibi hayatlarını dizayn etmeleri, (çünkü beklemek, belirsizlik herşeyden daha çok yoruyor ve giden ömrümüzden gidiyor) ve eğer ola ki, bir gün iade olunursa, her zaman yeni bir başlangıç yapılabilir ve yeni duruma hızlıca uyum sağlanır... böylece bu bekleme süreci de boşa harcanmamış olur...
  • Yeni Oluştur...