İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

Nedendir bilinmez artık bu işin duzelmeyecegine bende kesinlikle inandım. Bizi kimse dondurmez. Idare mahkemesinden ret gelmişti istinaftanta ret gelecektir ki istinafta  sanırım başkan hakim olan kişi daha önce Çalıştığım hatta arabasını sativerdigim hakimmis yeni öğrendim ama aklınıza hemen git konuş hallettir işini gelecektir ama ne giderim ne konuşurum.

• Beğeni 2
  • Onaylama 1

701 khk adalet  bakanligi

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Cengiz Yildiz, 2 saat önce yazdı:

Nedendir bilinmez artık bu işin duzelmeyecegine bende kesinlikle inandım. Bizi kimse dondurmez. Idare mahkemesinden ret gelmişti istinaftanta ret gelecektir ki istinafta  sanırım başkan hakim olan kişi daha önce Çalıştığım hatta arabasını sativerdigim hakimmis yeni öğrendim ama aklınıza hemen git konuş hallettir işini gelecektir ama ne giderim ne konuşurum.

Cengiz hocam, ya çok ümitli ya tümden ümitsizsiniz. Hayatı uçlarda yaşıyorsunuz.

Şaka bir yana iktidar değişmeden düzelmez. Herkes seçime kadar elinden geleni yapsın.

• Beğeni 3
  • Onaylama 1

TÜBİTAK'tan ihraç. KHK bursuyla PHD. Kesinleşmiş beraat

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Karagöz, 3 dakika önce yazdı:

Cengiz hocam, ya çok ümitli ya tümden ümitsizsiniz. Hayatı uçlarda yaşıyorsunuz.

Şaka bir yana iktidar değişmeden düzelmez. Herkes seçime kadar elinden geleni yapsın.

Evet çok umitliydim ama ümidimi kıran bir kaç şey duydum maalesef bu isler neyse 

701 khk adalet  bakanligi

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Cengiz Yildiz, 1 saat önce yazdı:

Evet çok umitliydim ama ümidimi kıran bir kaç şey duydum maalesef bu isler neyse 

Özellikle Bekir Bozdağ ın son konuşması herşeyi belli etti fetöyle fotoğraf cekinenler ABD'ye gidip ayağını öpenler devleti yönetirken hatta elini öpüp icazet alan kişi adalet bakanlığı yapıp nokta kadar alakam olmayan bana ve kıyısından yanından bi şekilde geçmiş kişilere açıkça teröristleri artık fetöcüleri attık diye TV lerde şov yapabiliyor.Bunlar devleti yönetirken ben de işimden atıldım 6 yıldır da çilesini çekiyorum bu ülkede hukuk adalet bu işte başka açıklaması yok diyecek birşey de yok siyaset değişmeden hicbirşey değişmez

• Beğeni 1
  • Onaylama 5

679 KHK-KYOK-İnceleme devam ediyor-Sd Kart:DİL 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
ozelharekat61, 15 saat önce yazdı:

Arkadaşlar 25. İdare mahkemesi tekemmül dilekçemden sonra EGM ye hakkımda ne var ne yok ohal komisyonu dosyası ile gönder demişti 15 gün süre vermişti bugün cevap gelmiş gelen cevapta eskiden ilk atıldığımız zaman valiliğe verdiğim dilekçeler ve onların yanında verdiğim banka hesapları fetöye sövdüğüm sosyal medya paylasımlarım vs taratılmıs ayrıca kurum görüşünde de eski eşim yazıyor kurum görüşü sebebi bu(o zaman henüz bosanmamıstık) ve son gelen cbaşkanlığı sorgusunda da eski eşi diye yazmıslar şahsımla ilgili hicbirsey yok. Şimdi nolacak duruşmalı istemiştim bana mahkeme duruşma mı verecek sırada ne var ? Yani gelen evraklar da sunu doğruluyor ki komisyon kararında yazan kurum kanaati ve sosyal çevre sebebi eski eşim başka da hicbirsey yok

Mahkeme gönderilen belgeleri inceleyecek yüksek ihtimal Yürütmeyi durdurma vermez hocam size mahkeme günü verecek mahkemede ise öyle uzun uzadıya derdinizi anlatamıyorsunuz malesef ben gitmedim ama giden çooğu arkadaş 25-30 sayfalık savunma metinleri hazırladığımız gibi kaldı 10 dk anca konuşturdurdular dediler hakkınızda tekrardan hayırlı sonuçlar gelmesi dileğiyle 

672-meb-sendika

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Yargıtay dosya sonuçlandırma süresi nedir

Açıkta Ankara 4. Ağır ceza istinafta

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Cengiz Yildiz, 6 saat önce yazdı:

Meslektaş, ilk baştan beri 1402 likler bizim işlerin siyasi olarak çözüleceğini söylediler. Görüştüğüm 1402 likler denilen ihraç edilen personel grubundan insanlar bana "biz mahkeme kararı ile döndük ama siz siyaseten döneceksiniz merak etmeyin" dediler. Şuanda bizim daha şanslı olduğumuzu ve sesimizi sosyal medya aracılığıyla duyurabildiğimizi ve sayımızın bir hayli fazla olmasından dolayı avantajlı olduğumuzu da söylediler. Zaten siyaseten AKP ve MHP bitik durumda iken bu durumu daha fazla sürdüremezler. 2016 yılındaki refah düzeyinin zerresi kalmadı bağıra bağıra, titreye titreye gidecekler. Gelen iktidar mecburen düzenleme yapmak zorunda kalacaktır. Zaten bu beceriksizler hukuksuzluğu direttikleri için memleket Şuanda her alanda çöktü.  Geç gelen adalet adalet değildir ama günümüz şartlarında bu hukuksuzluk devam edemez.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
thorbank01, 3 saat önce yazdı:

Mahkeme gönderilen belgeleri inceleyecek yüksek ihtimal Yürütmeyi durdurma vermez hocam size mahkeme günü verecek mahkemede ise öyle uzun uzadıya derdinizi anlatamıyorsunuz malesef ben gitmedim ama giden çooğu arkadaş 25-30 sayfalık savunma metinleri hazırladığımız gibi kaldı 10 dk anca konuşturdurdular dediler hakkınızda tekrardan hayırlı sonuçlar gelmesi dileğiyle 

10 dk bana yeter hocam 2 sayfa dilekce hazırladım hakimlere söyleyeceğim son söz yerimde oğlunuz da olabilirdi olacak ister dinlesinler ister dinlemesinler kaybettikleri adalet bir gün onlara da lazım olur ben hakkımı yiyen bugünlere gelmemize sebep olan kimseye hakkımı helal etmiyorum.

Yd yi zaten davayı açar açmaz red ettiler sonra 1. Savunma geldi kurumdan baktım bombos bi tem sorgusu yapıp yollamışlar dedim zaten bu cevap beni haklı cıkarıyor tekemmül istiyorum deyince ara karar verdi mahkeme ve tüm ohal komisyonu dosyasını talep etti kurumdan sonra da yazdığım dosyalar geldi yine benle alakalı birşey yok ihraç sebebim eski eşim. EGM ve TSK da maalesef eş ihraçları oldu diğer kurumlarda bu durum yok öğretmen vs olsak atılmayacaktık tek sucumuz polis olmak

Bla Bla Bla, 17 saat önce yazdı:

Sayın @ozelharekat61 Hocam,

Şimdi ne olacak sorunuzun cevabı şu: eğer mahkeme gelen evraklardaki konuları kendisi de araştırma gereği duyarsa, yeniden bir ara karar alacak ve bunları araştıracak. Araştırma yapma gereği duymazsa ve dosyanın tekemmül ettiği kanaatine ulaşırsa, varsa yürütmenin durdurulması talebiniz ile ilgili karar verecek, daha sonra da duruşma için gün verecek. 

Siz de benim gibi tezcanlısınız gördüğüm kadarıyla, bir an önce karar verilmesini istiyorsunuz haklı olarak, yaşadığınız haksızlığın bir gün daha uzamasını istemiyorsunuz hepimiz gibi. Başıma gelen absürd olayı aşağıdaki mesajımda detaylı yazmıştım. 25 yıl önce yaşandığı söylenen ama şahitlerin bile hatırlamadığı absürd ve soyut bir iddia dışında hakkımda hiçbir şey olmadığını mahkeme de teyit etmesine rağmen, üstelik OHAL KHK'sıyla kurulan değil, normal idare mahkemesinde duruşma yapılmasına rağmen, yürütmeyi durdurma RED kararı verdiler ve duruşma üzerinden 2 aydan fazla geçmesine rağmen henüz karar ver(e)mediler. Hakkımdaki DELİLSİZLİK durumuna bakınca, Yürütmenin Durdurulması KABUL edilir beklentisi içerisindeydim. RED alınca çok büyük hayalkırıklığına uğradım. Şimdi benzer bir hayal kırıklığını, duruşmanın üzerinden 2 aydan fazla süre geçmesine rağmen mahkemenin kararı açıklamaması konusunda yaşıyorum. 

Ümidinizi kırmak istemem ama bu süreç uzun ve sancılı. Benim yaşadığım hayalkırıklarını sizin de yaşamanızı istemem. Hukuki tüm adımları atın ama hemen sonuç almayı beklemeyin. Umarım hepimiz için olaylar en kısa zamanda olumlu bir şekilde netleşir. 

Hocam süreç uzamasın istiyorum zaten sırf kurum kanaati sosyal çevre yazmak icin beni 5.5 yıl bekletti komisyon benim bekleyecek taakatim kalmadı hakkımda nokta kadar birşey olmadığını ben biliyorum zaten daha önce bircok kez istihbarattan sordurdum dosyamı vs orda bile bilgi notu vardı eşinden dolayı ihraç diye. Şimdi gelen komisyon dosyasından sonra bu aleni bir şekilde ortaya konulmuş oldu.

Kendimle alakalı değil eski eşimle alakalı işe dönmek icin cırpınıyorum sanırım duruşmada eski eşim adına savunma yapacağım düştüğümüz hukuk haline bak kendim savunabileceğim nokta kadar birşey yok ne dicem ben mahkemede biz evlenmeden önce eski eşim evlerinde kalmış sohbetlerine gitmis suclusu benim ben cekiyorum 7 senedir dicem düştüğüm hale bakar mısınız kendim le ilgili değil eski eşimle alakalı konusacağım ne kadar acı ve vasat bi durum

• Beğeni 1
  • Üzülme 2

679 KHK-KYOK-İnceleme devam ediyor-Sd Kart:DİL 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Karagöz, 8 saat önce yazdı:

Bu iktidar gitmeden düzelmez katiliyorum.Elimizden geleni yapmalıyız secimlere kadar

• Beğeni 2
  • Onaylama 2

677 khk egm

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Dil to pagal ha, 4 saat önce yazdı:

Bu iktidar gitmeden düzelmez katiliyorum.Elimizden geleni yapmalıyız secimlere kadar

Hergun operasyon oluyor yüzlerce binlerce kişi gözaltına alınıyor tutuklanıyor,  bir sürü kişi ihraç ediliyor. Bazıları af veya başka şeyler diyor ama tamamen gaz almaya dönük söylentiler bence. Kimsenin affına gerek yok anayasa ve hukuk kuralları uygulansın yeter. 

Güncelleme • • adaletvarsanerde

4B Mübaşir - 2016 Açığa alınma,  adli KYOK,  2018 göreve iade, 2019 istifa, 2021 yeniden soruşturma, adli süreç devam ediyor.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• 25 ayla ben de çok uzaklarda sayılmam dostlar. normal demek ki.
    • @F.Y. benimde yaklaşık bir yıldır olduğu gibi bekliyor. Görevdeyim heran bir terslik olacak duygusu beni psikiyatrilik etti. 
    • Merhaba, benim dosyam istinaf mahkemesinde nisan ayı itibariyle 27. aya giriyor. Bugün yarın cevap gelir diye bekliyorum. önceki yazışmalarda sanırım bir arkadaş 27.ayda cevap geldi diye yazmıştı. Umarım daha fazla uzamaz. Her gün buraya bakıp bir cevap gelen var mı diye bakıyorum. Hepimiz için adalet diliyorum. Saygılar..
    • Bende 14. idarede 2.5 yıldan fazla oldu. kriter sadece kurum kanaati.
    • @F.Y. idare mahkeme kararı göreve iadeyse, BİM hızlıca 2-3 ay içinde bu kararı tersine çevirebiliyorken, eğer önceki idare mahkemesi kararı olumsuzsa,  karar alması epeyce gecikebiliyor... OHAL Komisyonundan beri amaç belli, hukuki süreci olabildiğince uzatmak... daha önce istenmiş ve dosyada olan bilgileri tekrar tekrar yeniden istiyorlar... Düşüncem süreci bekleyenlerin, hiç dönmeyecekmiş gibi hayatlarını dizayn etmeleri, (çünkü beklemek, belirsizlik herşeyden daha çok yoruyor ve giden ömrümüzden gidiyor) ve eğer ola ki, bir gün iade olunursa, her zaman yeni bir başlangıç yapılabilir ve yeni duruma hızlıca uyum sağlanır... böylece bu bekleme süreci de boşa harcanmamış olur...
  • Yeni Oluştur...