İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

GamerTeacher63, 12 saat önce yazdı:

Kurum görüşü dediği bence mit raporudur hocam. 

Bu durumda muhtemel hocam.

MİT raporu ve kurum kanaati ilişkisini edindiğim tecrübeye (biraz da akıl yürütme ve tahmin) göre şöyle açıklayayım.

Hala devlette çalışanlar da dahil hepimiz için bir MİT raporu var. Bu raporlar somut bilgi ve delillere değil subjektif değerlendirmelere göre ve ona buna sorarak hazırlandığı için zaten ceza mahkemelerinde delil olarak kullanılmazlar. Çok sayıda devlet çalışanı kısa süre içinde fişlendiği için, hatalara ve kim vurdulara da çok açıktır.

İşe dönüşler içinse durum şöyle işliyor. MİT raporunuzda olumsuz bir durum varsa işe dönmenizi istemezler. Ancak bunu doğrudan yazamayacakları için, işte "sosyal çevre", "kurum kanaati", "iltisak", "irtibat" kısaca aleyhinize kullanma şansı buldukları, bu dönemde "hukuk"a kazandırdıkları her şeyi kullanırlar.  Çoğu zaman akıl mantık sınırlarını da fazlasıyla zorlar. Bazen dosya o kadar komik görünür ki, bunlar için mi çekiyorum ben bu çileyi dersiniz.

Ama bundan hariç olarak da gerçekten kurum yönetimlerinin dönmesini bizzat istemedikleri, özellikle ilk zamanda yapılan ihraçlarda art niyetle haksızlık yaptıkları kişiler de var. Bunlarda da aynı şekilde "kurum kanaati" oluyor ve dosyaya akıl mantık sınırlarını zorlayan bir sürü garabet dolduruluyor.

Bu iki durumun haricinde bazı kurumlarda "Fetömetre" gibi yöneticilerin kendi hukuksuz kriterleri de var. Onu da "kurum kanaati" olarak sunuyorlar. Bu "kurum kanaati" işi oldukça karışık.

Özetle her kurum kanaati MİT raporundan kaynaklanmıyor. Ama MİT raporundan kaynaklı retlerde hiçbir başka bahane yoksa "kurum kanaati" deniyor.

Sayın @altirana, idare mahkemesi başvurunuzda "kurum kanaati" dosyanızı mutlaka isteyin. İçeriğe bakınca uzay boşluğuna bakıyor gibi olacaksınız.

not: OHAL komisyonudur, istihbarat raporudur, iltisak, irtibat bilmemne şu zımbırtılara harcadığımız aklı, emeği ülkenin iyiliğine harcasaydık 6 senede ülke uçardı. Sırf bizi bunlarla uğraştırdığınız için bile ülkeye verdiğiniz zarar asla unutlmayacak.

• Beğeni 4
  • Teşekkür 1
  • Onaylama 4

TÜBİTAK'tan ihraç. KHK bursuyla PHD. Kesinleşmiş beraat

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@Karagöz Hocam ne mit raporu. Sadece sendikaya red vermek için konulan 2. Kriter. Üstelik içi boş .Sosyal çevre araştırması diye yazmıyor bile.Kimin verdiği belli degil.Geride kalanlar arkadaşlar insallh kabul alırsınız ama temkinli iyimser olun.İnanin sadece ret vermek için kurum kanati dosyaya ekleniyor.Neden ilk dosyalarda yoktu.Bos olan sona kalan dosyslari bunla doldurdular.İdari mahkemede isteyevegim.İnsallh somut belge sunarlar hocam Bekleyenlere çokça sabır versin 

@ismail_oracle Aklımız almıyor .Biz iade olacağız diye beklerken yanında supriz bilmediğin kriter madem kurum kanati olumsuz neden 6 yıl bekledik .Ki kurum görüşü olumlu olup red alanda gördük.Benim gibi kurum görüşü slinmadsn kurum kanati yazilanda

• Beğeni 1
  • Üzülme 2
  • Onaylama 3

672 meb- adli işlem yok- 21 ay sendika- başka kriter yok

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
altirana, 35 dakika önce yazdı:

@Karagöz Hocam ne mit raporu. Sadece sendikaya red vermek için konulan 2. Kriter. Üstelik içi boş .Sosyal çevre araştırması diye yazmıyor bile.Kimin verdiği belli degil.Geride kalanlar arkadaşlar insallh kabul alırsınız ama temkinli iyimser olun.İnanin sadece ret vermek için kurum kanati dosyaya ekleniyor.Neden ilk dosyalarda yoktu.Bos olan sona kalan dosyslari bunla doldurdular.İdari mahkemede isteyevegim.İnsallh somut belge sunarlar hocam Bekleyenlere çokça sabır versin 

@ismail_oracle Aklımız almıyor .Biz iade olacağız diye beklerken yanında supriz bilmediğin kriter madem kurum kanati olumsuz neden 6 yıl bekledik .Ki kurum görüşü olumlu olup red alanda gördük.Benim gibi kurum görüşü slinmadsn kurum kanati yazilanda

Hakkınızda güzel haberler diliyorum Sayın altirana.

Yıllardır aynı durumda bir kişiye ret verilirken bir kişiye kabul verilmesini, hiç bir şeyi olmayana veya sizin gibi sadece sendikası olup kurum görüşü olumlu olduğu halde "kurum kanaati" denilerek ret verilenleri, çoklu kriterleri olup kabul alanları tartışıyoruz. Bunu eğer zar atarak yapmıyorlarsa, bir sistematiğe oturtmak için üzerinde yorum yaptım.

MİT raporunda olumsuz bir durum olması demek, bir kişinin suçlu olduğu anlamına zaten gelmez. Onu açıkladım yukarıda, belli haksızlığa uğradığınız.

• Beğeni 2
  • Onaylama 3

TÜBİTAK'tan ihraç. KHK bursuyla PHD. Kesinleşmiş beraat

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Karagöz, 4 dakika önce yazdı:

Hakkınızda güzel haberler diliyorum Sayın altirana.

Yıllardır aynı durumda bir kişiye ret verilirken bir kişiye kabul verilmesini, hiç bir şeyi olmayana veya sizin gibi sadece sendikası olup kurum görüşü olumlu olduğu halde "kurum kanaati" denilerek ret verilenleri, çoklu kriterleri olup kabul alanları tartışıyoruz. Bunu eğer zar atarak yapmıyorlarsa, bir sistematiğe oturtmak için üzerinde yorum yaptım.

MİT raporunda olumsuz bir durum olması demek, bir kişinin suçlu olduğu anlamına zaten gelmez. Onu açıkladım yukarıda, belli haksızlığa uğradığınız.

Hocam mit raporu ohal komisyon raporunda çevre araştırması ve sosyal medya incelemesi olarak belirtiliyor. Kurum kanaatinin bununla alakası yok. Ayrıca zaten öyle bir durum olsa en azından bugüne kadar hakkımda en azından bir dosya açılırdı. Hiç işlem geçirmemis biri olarak bu biraz tuhaf geliyor. İyi niyetle soylediginizi elbette biliyoruz . Umarım bu forumda son red alan ben olurum. Hepiniz için hayırlı kabul kararları dilerim.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Son demine getirmişsin. 

Üzerinden 6 yıl geçmiş bekletmişsin. 

Ve hala bir çok kabul alan kritere karşın red veriyorsun

Neden, yahu neden?! 

Yazık değil mi bu insanlara. Red verecektin madem neden bunca sene beklettin. Ömürlerinden, umutlarından çaldın...

2014 ocak - 2015 kasım sendika - SMS var mı bilmiyorum, hatırlamıyorum.  - Beklemede.. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
OTTOMAN ARROW, Bir saat önce yazdı:

Kurum/EGM/677 

Suçlama:Banka(23.06.2014 açılış 19000 TL yatırma,06.10.2014 para çekilip araç alındı,15.09.2015 de hesap kapatıldı...Yargılama sonucu beraat alındı,karar kesinleşti..Ağır ceza ve istinaf ikiside beraat 

Fişleme Kodu:AD

RED verilmiş,

Bugün sabah gördüm en son iki gün önce bakmıştım

İdare mahkemesi itiraz dilekçe örneği elinde olan gönderebilir mi (s.selvi4242@gmail.com)

https://forum.khkhaber.com/forum/62-i̇dare-KHK-i̇hraçları/

Forum da birçok örnek var. Kendi durumunuza uyarlayabilirsiniz. 

Allah CC yardımcımız olsun.

679 KHK - Sağ.Bak - Adli= İstinafsız Beraat - Komisyon=Red

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Komisyona başvuruyu avukat yapmıştı,O dönemde;Sorum şu ki,

komisyon sayfasında yazan ne avukatın ne de benim adreslerimiz güncel değil,Tebliğ nasıl yapılacak Mernis adresim güncel ama

677-İncelemeye Devam-Banka

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
OTTOMAN ARROW, 3 saat önce yazdı:

Kurum/EGM/677 

Suçlama:Banka(23.06.2014 açılış 19000 TL yatırma,06.10.2014 para çekilip araç alındı,15.09.2015 de hesap kapatıldı...Yargılama sonucu beraat alındı,karar kesinleşti..Ağır ceza ve istinaf ikiside beraat 

Fişleme Kodu:AD

RED verilmiş,

Bugün sabah gördüm en son iki gün önce bakmıştım

İdare mahkemesi itiraz dilekçe örneği elinde olan gönderebilir mi (s.selvi4242@gmail.com)

Aldığınız son kötü haber olsun. Geçmiş olsun 😔 Redler çoğaldı. Bir haftadır bakmadım 😬

672 MEB 28 ay sendika adlı idarii işlem yok

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Arkadaşlar komisyonun verdiği kurum kanaati kararı idare mahkemesinde gerekcelendiriliyor mu?Kurum kanati nasıl. Kim vermiş öğrenebilirmiyiz?Okula kuruma sorulmadan kurum kanati yazınca şoku hala atlamadim .

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
    • @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
  • Şimdi Popüler

• Yeni Oluştur...