İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

Ankara 28. idare mahkemesi nin 2021/ nolu dosyasinda 04/03/2022
tarihinde ret karari verilmistir.gerekceli karar yazildiktan sonra teblig
edilecektir 

Hasbunallahuveniğmelvekil

679 KYOK 14.10.2020 RED Hsbnllhuvnğmlvkl

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

6 ay önce verilen Red kararı Mesajı şimdi geliyor gerekçeli karar gelecekmiş benim dava zaman aşımı sürem ne zaman başlar acaba

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

KARAR :Açıklanan nedenlerle; 1-) Davanın REDDİNE,

2-) Aşağıda dökümü gösterilen yargılama giderlerinin davacı üzerinde bırakılmasına, adli yardım talebinin kabul edilmiş olması nedeniyle davanın başında alınmayan261,35-TL yargılama giderinin davacıdan tahsili için kararın kesinleşmesinden sonra ilgili tahsil dairesine müzekkere yazılmasına, 

3-) Adli yardım talebinin kabul edilmiş olması nedeniyle Avukatlık Asgari Ücret Tarifesi uyarınca duruşmalı işler için belirlenen 3.890,00-TL vekalet ücretinin kararın kesinleşmesinden sonra davacı tarafından davalıya ödenmesine, 

4-) 2577 Sayılı Kanunun 45. maddesinin 1. fıkrası uyarınca kararın tebliğini izleyen (30) gün içerisinde Ankara Bölge İdare Mahkemesi'ne istinaf yolu açık olmak üzere, 4.03.2022 tarihinde oybirliğiyle karar verildi

Sayın kaderdaşlarım, Ne yapmam gerekiyor .

Şimdiden cevaplarınız için çok teşekkürler 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@Ümit1818 Ankara bölge idare mahkemesine istinaf dilekçesi göndereceksiniz şuan o aşamaya gelmişsiniz, orasida 1 hafta icinde yd isteminin  reddi verebilir genelde oyle olduğunu gördüm esastaan karar verilene kadar  da 6 ayi görüyormuş bölge idare mahkemesi kararları ,

Ordan ret gelirse bende sizin gibi bi üst merci olan danıştaya temyiz yoluna gideceğim...

679 KHK_ADALET BAK.ANKARA B.A.M  21.CEZA DAİRESİ KRİTER -SGK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Çok teşekkür ederim sağ olun

Şimdi tekrar dilekçe hazırla, Ankara ya git bölge idareye ver. Bir yerde yanlış yaparsam veya zaman aşımını kaçırırsam bütün emekler Allah korusun gider

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
The Oracle, 16 saat önce yazdı:

Dava sürecinde 2 yılım bitti. Sizin açıklamanıza göre 1-2 yıllık sürecim kaldı. Sevinmeli miyim bilemedim!

Demek istediğim 2 yılı standart hale getirdiler. Oysaki mevzuat dosya tekemmulunden( yazışmalardan sonra) 6 ay içinde davanın görülmesi. Hesap soran olmadığı için uzuyor bizim isler. Sabir son donemecteyiz. Ara kararlar arası 4 ay ve bu sonsa 2. ara karardan sonra dava tarihi verilmesi gerekiyor.

689-KKK-2019 ekim KYOK-komisyon ret- kurum kanaati-  idare mahkemesi süreci başladı

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
MsK., 22 saat önce yazdı:

Akıl, mantık, geçmiş istatistiki verilere aykırı bir durum. Yorumsuz

Sayın @MsK, The Oracle ; ihraç listeleri yukardan gelen  ve personelden alinan bilgilerle birliklerce hazırlanıp gönderilmiş belgelerden anladigim kadarıyla. Gerek KYOK kararı gerekse Komisyon RET kararı aralarında uzun süre olmasına rağmen Eylül-ekim aylarinda. Hani insan YAŞ kararlari sonucuna göremi uzatıyorlar diye düşünmüyor değil. Benim en son çalıştığım birlik komutanı bu sene YAŞta emekli edildi. Belki de bekleme zamanım artik dolmuştur. Yada idari hakimlerin tayin işleri nedeniyle bulaşmak istemedikleri bir konudur uzama sebebi. Sizlerin bu konuda (komutanlık makaminin-tugay seviyesinde- bu yılki durumu) bilginiz-arastirmaniz nedir belki istatiksel bilgi çıkar.

689-KKK-2019 ekim KYOK-komisyon ret- kurum kanaati-  idare mahkemesi süreci başladı

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Herkese merhabalar,

677 TSK mensubuydum. Daha önceki nickim werwer idi.

01.09. 22 tarihinde red kararı aranarak KKK dan haber verildi. 6 sene sonra gelen karar ...

02.09.22 tarihinde red kararı avukatıma ulaştırılmış.

2 adet takipsizlik var. Darbe + üye olmamakla birlikte iribat iltisakla alakalı

Red nedeni kurum kanaati .

İdare mahkemsi için emsal kurum kanaatlarine ihtiyaçlarım var.

Bilen duyan varsa ( link vererek ) veya   iletişime geçersek sevinirim.

Allah herkesin yardımcısı olsun.

Güncelleme • • werwer17

677 MSB  - Komisyon RET. *** 27.idare Göreve İade. *** Tayin İline gitmek için tebligat bekleniyor...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
werwer17, 6 saat önce yazdı:

Herkese merhabalar,

01.09. 22 tarihinde red kararı aranarak KKK dan haber verildi. 6 sene sonra gelen karar ...

02.09.22 tarihinde red kararı avukatıma ulaştırılmış.

2 adet takipsizlik var. Darbe + üye olmamakla birlikte iribat iltisakla alakalı

Red nedeni kurum kanaati .

İdare mahkemsi için emsal kurum kanaatlarine ihtiyaçlarım var.

Bilen duyan varsa ( link vererek ) veya   iletişime geçersek sevinirim.

Allah herkesin yardımcısı olsun.

İlk önce geçmiş olsun, yeni bir hukuku mücadeleye başlıyorsunuz, şimdiden kolay gelsin.

TSK'daki kurum kanaatleri, fetömetre kriterleri denen saçmalıkta yer alan kriterlere göre hakkınızda hazırlanan Personel Bilgi Fişi üzerinden oluşturuluyor. Siz dava açtığınız zaman çalıştığınız Komutanlık kurum kanaatine esas teşkil eden bilgi fişinizi ve kanaatine dayanak teşkil eden hususları mahkemeye gönderecektir. Hakkınızdaki kanaati tam olarak o zaman öğrenebilirsiniz. Başarılı olmak, çalışkan olmak, iyi siciller almış olmak, iyi derecede yabancı dil bilmek, yurt dışındaki kurslara/görevlere tefrik edilmiş olmak gibi her başarılı personelin sahip olabileceği rutin nitelikler, ALEYHİNİZE kanaat oluşturmak için kullanılmış olabilir. 

Ceza Yargılaması (Kesinleşmiş Beraat),  Bakan Oluru ile İhraç (Göreve İade).

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
werwer17, 8 saat önce yazdı:

Herkese merhabalar,

01.09. 22 tarihinde red kararı aranarak KKK dan haber verildi. 6 sene sonra gelen karar .

Öncelikle geçmiş olsun. Komisyon kararında net bisey yazıp yazmadığına bakmalısınız. Eğer ...kurumu tarafından gönderilen personel bilgi dosyasında...diye bir cümle varsa forumda örnek dilekçeler bölümünde var yazabileceğiniz şey sayin Aklimanin sıklıkla ikaz ettiği gibi hakkinizdaki ithamları bilmediğinizi bunun silahların eşitliği ilkesine aykırı olduğu hususundan hareketle kurumun hakkinizda düzenlenmiş gizli,özel tüm belgeleri göndermesi durumunda savunma yapabileceginizi yazıp kurum savunmasını beklemek. 

Darbe davasından KYOK aldığınız anlaşılıyor bununla ilgili komisyonda veya idare mahkemeleri  emsal kararlarında varmı bakın. Kurum bunu veya başka birseyi şüphe gerekçesi yapmış  olabilir maalesef kurum savunması gelene kadar yapabilecek fazla bisey yok. Genel hak ihlallerini yazmaktan başka. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
    • @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
  • Yeni Oluştur...