İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

@Arı maya geçmiş olsun dilerim varsa kriterleriniz idare mahkemesinde kendinizi ifade ettiğiniz de olumlu karar çıkacaktır çocuk 1 yaşındaydı değince aynı benim durum sizi anlıyorum ufak bir tavsiyem biraz sabır ve umut iyimserlik ve sözüm hepimize varsa yöremizde etrafta bu virüslerden uzaklaştırmak artık devlet bunu istiyor sonuç olarak inanmazsan asla yazmam ancak kişi ceza almamış ise bu irtibat iltisak konusunu Danıştay'ın çok dar çerçeveye çekeceğini ya da kaldıracağını düşünüyorum akabinde göreve dönüşler peyder olur 6 sene geçti ve işin %80 geride kaldı hakkınızda en hayırlı zamanda işine döneceksinizdir ben de çok sıkıntılar çektim işimiz orda bizi bekliyor ben 22 de gittim siz 23 diğeri 24 yılında sonuç aynı görevinize dönüp hayatımıza nerede kalmıştık diyeceğiz sadece kendimizi yemeyelim tabi ki üzülmez mi insan üzülür ancak daha fazla yüklenmek lazım kendimize de yazık düzelecek zamana yayarak 

• Beğeni 5
  • Onaylama 3

672 Enerji Bak. 23 Mayıs kabul sistemde

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Arı maya, 3 saat önce yazdı:

İyi akşamlar. Bu akşam komisyon sayfama girdiğimde kocaman ret yazısıyla bir an şok oldum. Biraz üzüldüm ağladım, şimdi daha iyiyim. İhraç olduğunda kızım 1 yaşında bebekti, benimle birlikte o da ağladı üzüldü. En çok da ona ve kardeşine üzülüyorum. Hiçbirimiz bu yaşananları hak etmedik. En son bugün 16:00 da bakmıştım inceleme devam ediyordu. Karar akşam üstü yüklenmiş.

Ah hocam😟 Geçmiş olsun demekle geçmiyor ama elden de bişey gelmiyor. Üzüntümüz bir sevincimiz de hep beraber olur inşallah. 

Ben bu hafta bakmadım. Okulun ilk haftası zaten çok buruk oluyorum daha fazla üzüntüyü kaldıramam.

• Beğeni 2
  • Üzülme 1

672 MEB 28 ay sendika adlı idarii işlem yok

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
altirana, 8 saat önce yazdı:

@Arı maya hocam geçmiş olsun çok üzüldüm .Sizin mesajı okuyunca o ana gittim.Sagliginiza dikkat edin .İnsallh düzelir herşey.

Sağolun hocam. İnşallah.

altuğ, 8 saat önce yazdı:

@Arı maya geçmiş olsun dilerim varsa kriterleriniz idare mahkemesinde kendinizi ifade ettiğiniz de olumlu karar çıkacaktır çocuk 1 yaşındaydı değince aynı benim durum sizi anlıyorum ufak bir tavsiyem biraz sabır ve umut iyimserlik ve sözüm hepimize varsa yöremizde etrafta bu virüslerden uzaklaştırmak artık devlet bunu istiyor sonuç olarak inanmazsan asla yazmam ancak kişi ceza almamış ise bu irtibat iltisak konusunu Danıştay'ın çok dar çerçeveye çekeceğini ya da kaldıracağını düşünüyorum akabinde göreve dönüşler peyder olur 6 sene geçti ve işin %80 geride kaldı hakkınızda en hayırlı zamanda işine döneceksinizdir ben de çok sıkıntılar çektim işimiz orda bizi bekliyor ben 22 de gittim siz 23 diğeri 24 yılında sonuç aynı görevinize dönüp hayatımıza nerede kalmıştık diyeceğiz sadece kendimizi yemeyelim tabi ki üzülmez mi insan üzülür ancak daha fazla yüklenmek lazım kendimize de yazık düzelecek zamana yayarak 

Teşekkür ederim Altuğ hocam. Ben iadeye kendimi alıştırdım biraz sanırım ondan dolayı bi sarsıldım dün akşam, ama şimdi daha iyiyim. İki küçük melek annesi olarak ayakta durmam gerek. Kriterler şunlar; kapanan üniversitelerden birinde burslu okudum. Derece öğrencisi olduğum için okul tarafından açılan banka burs hesabım vardı. Hakkımda adli bir işlem olmadı. Hakkınızda hayırlısı diyorum her zaman. 

679-yök-inceleme devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Aysegul Oz, 7 saat önce yazdı:

Ah hocam😟 Geçmiş olsun demekle geçmiyor ama elden de bişey gelmiyor. Üzüntümüz bir sevincimiz de hep beraber olur inşallah. 

Ben bu hafta bakmadım. Okulun ilk haftası zaten çok buruk oluyorum daha fazla üzüntüyü kaldıramam.

Çok sağolun, Ben de dün öğleden sonra bakmıştım akşam bi daha bakayım haftasonu zaten bakmıyorum dedim, bi an dizlerim tutmadı yazıyı görünce. Tekrar ihraç olmuş gibi hissettim. Zor bir süreç ama az kaldığını biliyorum, inanıyorum, başka türlü dayanamam zaten. 

679-yök-inceleme devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Arı maya, 11 saat önce yazdı:

İyi akşamlar. Bu akşam komisyon sayfama girdiğimde kocaman ret yazısıyla bir an şok oldum. Biraz üzüldüm ağladım, şimdi daha iyiyim. İhraç olduğunda kızım 1 yaşında bebekti, benimle birlikte o da ağladı üzüldü. En çok da ona ve kardeşine üzülüyorum. Hiçbirimiz bu yaşananları hak etmedik. En son bugün 16:00 da bakmıştım inceleme devam ediyordu. Karar akşam üstü yüklenmiş.

Yazık ya 5 sene beklet ret ver gerci bende Ocak sonu görmüştüm ret yazımı ama bu yapılan ne insanlığa sığar ne de herhangi bir dini inanca sığar söylenecek ne söz ne kelime var yazık

• Beğeni 4
  • Onaylama 4

679 KHK-KYOK-İnceleme devam ediyor-Sd Kart:DİL 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Aequitas, 08.09.2022 - 20:35 yazdı:

Slm

İade oldum başladım göreve. Eski kurumu aradim maaş iadesi için. Dilekçe vermemi istediler. Sigortalı çalışılan dönemler ile geliştirme ödeneği ve akademik teşvik odenmedigini söyledi. Dava aç dedi.

Yasal faizde yok dedi. Eski dönem maaslar olduğu gibi yatar dedi.

Sigortasız çalışmak suç diye biliyorum. Bir kişi ihractan iadeye kadar sigortalı çalışmış olsa neredeyse hiç maaş iadesi alamaz bu mantıkla. Mutemet in dediği su: bir kişi aynı anda iki yerden gelir elde edemez diyor. 

Durum bu...

Hocam ne zaman iade oldunuz , işte avukat su an öyle sıkıntı yok dedi ama bilmiyorum emin olamadım...

686 KHK-Ret- bylock - samsun Bamda

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Dr. Kara Göz, 08.09.2022 - 21:36 yazdı:

Dostlar lisans mezunu olarak başlayan KHK mağduriyetimde doktoramı da almış bulunuyorum. İyi temennileriniz için hepinize teşekkür ederim. Tertemiz insanlarsınız hepiniz.

Bence beni artık durdurmalılar yoksa bu gidişle ordinaryüse kadar gidebilirim Allah muhafaza. Okumuş adam sevmez reyiz, daha fazla okumayayım diye iade edebilir. Bir de böyle deneyelim belki tutar.

Çok çok tebrik ediyorum .Bence kimse sizi durdurmasın  hakkı  sonuna kadar  haykıran  sizin gibi pırıl pırıl  beyinlere ihtiyaç var .Tebrikler yolunuz açık olsun 

• Beğeni 1
  • Teşekkür 1
  • Onaylama 2

672 KHK sendika SGK  kabul

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Dr. Kara Göz, 8.09.2022 - 21:36 yazdı:

Dostlar lisans mezunu olarak başlayan KHK mağduriyetimde doktoramı da almış bulunuyorum. İyi temennileriniz için hepinize teşekkür ederim. Tertemiz insanlarsınız hepiniz.

Bence beni artık durdurmalılar yoksa bu gidişle ordinaryüse kadar gidebilirim Allah muhafaza. Okumuş adam sevmez reyiz, daha fazla okumayayım diye iade edebilir. Bir de böyle deneyelim belki tutar.

Çok çok tebrik ediyorum. 💐 (Darısı Aralık'ta benim başıma)

Maalesef bu ülkede gücü eline geçiren ''çapsız'' bir kesim, sizin gibi binlerce kaliteyi, dürüst, çalışkan insanı bir kalemde sildi ve bu kaliteli insanların yerine doldurulan liyakatsiz insanlar sayesinde ülke bu noktalara geldi, daha da kötüye gidecek (Bu bir tespittir, dilek değil.) Nefreti gözünü kör etmemiş herkes, er ya da geç bir gün bunu anlayacak ve açıktan veya gizliden bunları ifade edecek, az kaldı o günlere...

Güncelleme • • Bla Bla Bla
  • Beğeni 4
  • Teşekkür 1
  • Onaylama 1

Ceza Yargılaması (Kesinleşmiş Beraat),  Bakan Oluru ile İhraç (Göreve İade).

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Arı maya, 14 saat önce yazdı:

Çok çok geçmiş olsun hocam. Olaya şöyle bakın; bir aşama daha kaydettiniz gasp edilen haklarınızı almak için. Ve yakında o haklarınızı da alacağınıza inanıyorum. Zaten hakkınızda saçma-sapan olsa da eller tutulur bir şey olsaydı, şimdiye kadar 40 kere red almış olurdunuz. Bu nedenle, haklarınızı alacağınız güne bir gün daha yakınlaştınız. 

Güncelleme • • Bla Bla Bla
  • Beğeni 3
  • Onaylama 1

Ceza Yargılaması (Kesinleşmiş Beraat),  Bakan Oluru ile İhraç (Göreve İade).

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Arı maya, 15 saat önce yazdı:

Geçmiş olsun hocam.İnsan alışıyor zamanla.Ben de 2019 da ret almıştım komisyondan.İdare de ret verdi.Su anda 1 senedir  bölge idare de.3-5 aya karar cikar diye bekliyorum.İnsallah hakkımızda hayırlısı olur.Surec uzadıkça insan yoruluyor.Artik güzel haberler alsak iyi olacak

VİTRİOL

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...