İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

Aklima, 28.01.2023 - 21:59 yazdı:

Sayın @Bambam,

Bahsettiğiniz karar bilgilerini paylaşabilir misiniz?

Paylaşımı görünce aradım ama Gaziantep idare mahkemesinin vermiş olduğu kararla karıştırmış olduğumu farkettim. Kusura bakmayın yanlış bir bilgilendirmem olduysa.. 😞

679 TSK Kyok

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Danıştay İDDK işten ayrılış bildirgesine 'OHAL/KHK' kodu uygulaması hukuka aykırılık içtihadı bilgileri asagidadir. 

Esas No: 2022/549
Karar No: 2022/887
21.03.2022
Yasal dayanağının iptal edilmesi nedeniyle SGK'da işten ayrilis kayidinda KHK kodu kaldırılması gerektiği anlaşılmaktadır.

Vakıf üniversitelerinin Personel Kayıt sistemine girip istihdam etmek istenilince de aynı sorunla karşılaşılıyor.İlgili KHK ile şu akademik kurumdan ihraçtir şeklinde.Bu birkaç kez ayrı ayri yerlerde yaşandı. Hal böyle olunca isteselerde sizi istihdam edemiyorlar teknik olarak. Acaba Danıştay İDDK'nin kararı vakif/özel üniversitelerinin ise alımında bu konuda tıpkı SGK kaydında olduğu gibi ilgili kısitlamayi ve handikapi da bağlar mi dersiniz?? 

Hasan 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Victim, 10 saat önce yazdı:

Danıştay İDDK işten ayrılış bildirgesine 'OHAL/KHK' kodu uygulaması hukuka aykırılık içtihadı bilgileri asagidadir. 

Esas No: 2022/549
Karar No: 2022/887
21.03.2022
Yasal dayanağının iptal edilmesi nedeniyle SGK'da işten ayrilis kayidinda KHK kodu kaldırılması gerektiği anlaşılmaktadır.

Vakıf üniversitelerinin Personel Kayıt sistemine girip istihdam etmek istenilince de aynı sorunla karşılaşılıyor.İlgili KHK ile şu akademik kurumdan ihraçtir şeklinde.Bu birkaç kez ayrı ayri yerlerde yaşandı. Hal böyle olunca isteselerde sizi istihdam edemiyorlar teknik olarak. Acaba Danıştay İDDK'nin kararı vakif/özel üniversitelerinin ise alımında bu konuda tıpkı SGK kaydında olduğu gibi ilgili kısitlamayi ve handikapi da bağlar mi dersiniz?? 

Bahse konu karardan yola çıkarak SGK ya dilekçe verilmesi durumunda e devlette görüşen “ KHK/Kanun ile kamu görevinden çıkarılmıştır“ ifadesi sistemden kaldırılabilirmi acaba

701 KHK ile gerekçesiz ihraç

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

merhabalar 

depremden zarar gören -var mı bilmiyorum ama inş. yoktur- tüm kaderdaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. biz de çok şiddetli hissettik depremi. Mersin'deyiz. yakın illerden yardıma ihtiyacı olan kaderdaşlarımız için elimizden geleni yapmaya hazırız.

Eşim için takip ediyorum... (sahil güvenlik, 3.04.18 GGU, 11/17.05.18 gözaltı, 8.07.18 701 no.lu KHK ile ihraç, 25.10.18 ağır cezada mahk. açıldı, 25.02.19 ilk duruşma, 21.11.19 OHAL inc. kom. sistemdeki duyurusu ile RET kararı, 12.02.20 21.idare mahk. dosya açılış, 21.01.21 7. duruşma/mütalaa_ceza, 25.03.21 8. duruşma karar mahk. CMK'nın 223/3-d maddesi gereğince CVYO kararı, 17.06.21 bölge adliye mahk. dosya açılış, 1.07.22 21. idare mahk. duruşma, 25.08.22 21.idare mahk. RET kararı, 18.10.22 15. idari dava dairesi dosya açılış, 10.03.23 bölge adliye mahk. CMK'nun 223/2-c maddesi gereğince beraat, 20.04.23 istinaf kararı ile kesinleşmiş beraat ...)

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Hepimize geçmiş olsun. Allah beterinden korusun. Rabbim her türlü afetten muhafaza buyursun. Biz de Elazığ'da şiddetli bir şekilde hissettik depremi. Haberlerde 30 saniye sürdüğü belirtiliyor ama çok daha uzun sürdü. 

• Beğeni 1
  • Üzülme 1

375 KHK - Garson SD- İptal 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Depremden etkilenen herkesin Allah CC yardımcısı olsun inşallah 🤲. Geçmiş olsun.

679 KHK - Sağ.Bak - Adli= İstinafsız Beraat - Komisyon=Red

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Geçmiş olsun herkese bizde hayatda oturuyoruz memlekete tatile gelmiştik yarın dönecektik. Ama oturduğumuz ev yıkılmış. Iyiki ihraç olduk dedim yoksa şuan ölmüş olurdum. Herseyde bi hayır vardır. Rabbim herkesi korusun. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

rkadaşlar merhaba bilginize ihtiyacım var. 2019 yılı eylül ayında 25.idare mahkemesine başvurmuştum ve başvuru dilekçem imzasızmış (bugün öğrendim). 2021 yılının şubat ayında 25.idare red verdi bana ve imzasız dilekçeden hiç bahsetmemişti. bende red kararından sonra 14.idari dava dairesine başvurmuştum Haziran 2021 yılında. bugün dava sonuçlandı 25. idaredeki dilekçem imzasız olduğu için red vermiş. bu nasıl olabilir. ben şimdi 25. idareye yeniden mi başvuracam

Güncelleme • • servet

679 KHK-adli işlem yok,25. idare red

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Dostlar, zaten bu durumda olan yazar diye ses etmedim, ama depremden etkilenen zor durumda olanlar lütfen foruma yazsın. Evet, bizler de genel olarak zar zor hayatta kalmaya çalışan bireyleriz ama yardım etmek için elimizden geleni yaparız.

• Beğeni 5
  • Onaylama 2

TÜBİTAK'tan ihraç. KHK bursuyla PHD. Kesinleşmiş beraat

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...