İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

Zimmermen, 1 saat önce yazdı:

Hayırlı akşamlar;

Bugün kendi adıma olan güzel bir gelişmeyi sizlerle de paylaşmak istiyorum.Memuriyetimizle ya da işe dönmemizle alakalı bir durum olmasa da 6.5 yıl sonra geldiğimiz noktayı biraz daha net açıklayacağını düşünüyorum.

Çocuklarımız için KHK ile kapatılan okula malum yıl kayıt yenilemiştik ve ücretini ödemeye başlamıştık.Okul kapatılınca alacaklı durumuna düştük ve o zor günlerde(2016 Ekim-Kasım) bulunduğumuz ilin defterdarlığına bir dilekçe ile başvurmuştuk.Unuttuğumuz ve geri ödeneceğine dair hiç ümidimizin olmadığı para bugün itibariyle eşimin ibanına ödendi.(O zaman ödediğimiz miktarın vade farkıyla beraber))Kendi hakkımızın bize ödenmesi bizi bugün çok şaşırttı.Bizim işlerle ilgili geleceğe yönelik ümidimin azaldığı şu günlerde bana ilaç gibi geldi.Belki aranızda aynı durumda olan kişiler vardır ve onlara da ümit olur diye yazmak istedim.Korka korka dilekçe verdiğimiz günlerden bugünlere…..Bu olay, bana bu ülkede hakkını sonuna kadar aramanın ne kadar önemli olduğunu ve bizim işlerde de dava açma, dilekçe verme gibi benzer hak arama yöntemlerini asla ama asla es geçmemenin önemini hatırlattı.Ve bir de İnşallah Devlette hiç bir hakkımızın kalmayacağına dair ümidimi yeşertti.

inşallah en kısa zamanda kurtuluruz…

Amin amin amin sakın ümidinizi  yitirmeyin ...Herkese hayırlı sağlıklı kandiller inşallah 

• Beğeni 1
  • Teşekkür 2

672 KHK sendika SGK  kabul

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Hayırlı geceler arkadaşlar. Kahramanmaraşta görev yapıyorum. Eşim 672 li khklı. Sendikadan dolayı ihraçtı. Komisyondan 2020 Aralık ayında red geldi. 19.idare mahkemesinden göreve iade kararı çıkmış. Maalesef sevinemiyoruz.. Mahkemeden aradılar depremden dolayı tebligat yapılmayacaktır telefon tebligat yapıyoruz dediler. Bundan sonraki süreç nasıl olacak bilmiyorum. Herkes canıyla uğraşırken milli eğitimi arayıp soramıyorum ..

• Beğeni 3
  • Onaylama 1

..

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
yalcin ates, 8 saat önce yazdı:

Mahkemeden aradılar depremden dolayı tebligat yapılmayacaktır telefon tebligat yapıyoruz dediler. Bundan sonraki süreç nasıl olacak bilmiyorum

Kurum avukatını da tebligat yapılacaktır. Süreci kurumunuzla iletişimle çözeceksiniz zaten. Kurum size değil siz kuruma ulaşacaksınız.  Uyaptan gerekceli kararı indirip çıktı almanızı elinizde bulundurmanızı öneririm. 

689-KKK-2019 ekim KYOK-komisyon ret- kurum kanaati-  idare mahkemesi süreci başladı

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Merhaba arkadaşlar, idare mahkemesine dava açtıktan 1,5 yıl sonra duruşmalı talep ettim.Sonradan öğrendigime göre mahkeme lehime sonuçlanmazsa karsı tarafın avukatlık ücretini benim ödenem gerekiyormuş.Bu nedenle dilekçe yazdigima pisman oldum.Mart ayına duruşma günü vermisler.Istanbul da yasıyorum çalışıyorum.Duruşmasiz yapılmasini talep edebilir miyim?Kabul edilir mi?

677 khk egm

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
solmusbirhayat, 16.01.2023 - 01:41 yazdı:

merhaba arkadaşlar öncelikle herkese geçmiş olsun.

ben karar duruşmasına kadar aktif görev yapan, karardan hemen sonra açığa alınan ama muhtemel birkaç haftaya kadar ihraç edilecek olan infaz ve koruma memuruyum. 

Ankara'da CTE'nin eğitim merkezinde infaz ve koruma memurluğu aday  öğrencilik eğitimi için yatılı olarak eğitimdeyken Ocak 2013 ve Mayıs 2013 tarihlerinde GSM numarasından yapılan 4 ardışık aramadan ve gizli tanık kodlamasından yargılanıyordum. 2022 Haziran'da üçüncü ve son duruşma yapıldı ve 6 yıl 3 ay oy çokluğuyla hapis cezasına mahkum oldum.

2017 yılında gizli tanık kodlamasına ilişkin soruşturma açılmış ve kovuşturmaya yer olmadığına dair karar verilmişti. Mahkeme yazılı savunmamı ve eklerini, benimle ardışık aramada adı geçen ve önceki yıllarda ifade veren kişilerin beyanlarını falan hiç dikkate almadı. Yalnızca dosya içeriğinde var mı yok mu onu kontrol ettiler. 3 duruşma her duruşma 6-10 dk sürdü ve toplamda ben diyeyim yarım saat siz deyin 40 dk karar verildi.

bylock, bank asya, gazete dergi aboneliği, sendika üyeliği, okul dershane ya da ev yurt, herhangi bir sohbete ya da organizasyona katılım, sosyal medya paylaşımı, somut tanık beyanı hiçbiri yok.

Benim sormak istediğim aynı mahkeme 2022 Ocak ayında yargılanan başka bir kişiye (TSK personeli) aynı konudan (ardışık arama ve tanık beyanı) beraat kararı vermişken bana neden bu yönde bir karar vermiş olabilir? 

Heyette başkan ve üyeler aynı herhangi bir değişiklik yok.

mahkeme başkanının muhalefet şerhine karşın oy çokluğuyla alınan bu kararda diğer üyeler nasıl başkana zıt oy kullandılar duyanlar pek inanmıyor ama durum gerçekten böyle...

dediğim gibi gizli tanık kodlamasından daha önce soruşturma geçirmiştim ve KYOK verilmişti. ardışık arandığım kişilerin hiçbirinin ifadesinde adım geçmiyor. bütün istihbarat tutanakları olumlu, diğer üyelik kriterleri falan hiçbiri yok. mahkeme başkanının ayrıntılı bir muhalefet şerhi mevcut. 

bu dosya istinaftan dönebilir mi?

İstinaf Kayseri Bölge Adliye Mahkemesi 2. Ceza Dairesi.

Merhaba arkadaşlar. 16 Ocak'ta yukarıdaki paylaşımı yapmıştım. Sorumun cevabını gün itibariyle aldım. Başvurum esastan ret edilerek onaylanmış. Şimdi Yargıtay'a temyiz başvurusu yapacağım. Oradan da onaylanacak ama yapacak bir şeyim yok maalesef? Şeytan diyor hiç uğraşma karar kesinleşsin, yat hapsi çık 4 yıl sonra diye hayatına bak diye... Sonra hiçbir şekilde bu işin içerisinde olmadığım ve mücadele etmem gerektiği aklıma geliyor. Yargıtay'da ortalama ne kadar süre kalıyor ki bu tür dosyalar? Bozulan mı çok oluyor yoksa onanan mı çok oluyor? Bir de ardışık arama ve gizli tanık kodlaması ile ilgili temyiz dilekçesi örneği var mıdır paylaşabileceğiniz?

Güncelleme • • solmusbirhayat
yazmadan gönderme

İKM (Açıkta), Ardışık arama ve gizli tanık kodlamasından Mahkeme Başkanı muhalefet şehrine karşın oy çokluğuyla 6 yıl 3 ay hapis, Kayseri Bam 2. Ceza Dairesi (İstinaf)

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Dil to pagal ha, 2 saat önce yazdı:

Merhaba arkadaşlar, idare mahkemesine dava açtıktan 1,5 yıl sonra duruşmalı talep ettim.Sonradan öğrendigime göre mahkeme lehime sonuçlanmazsa karsı tarafın avukatlık ücretini benim ödenem gerekiyormuş.Bu nedenle dilekçe yazdigima pisman oldum.Mart ayına duruşma günü vermisler.Istanbul da yasıyorum çalışıyorum.Duruşmasiz yapılmasini talep edebilir miyim?Kabul edilir mi?

Hocam, özellikle duruşma günü verilmesi durumunda kabul edileceğini pek sanmıyorum. Ama denemekten de zarar gelmez.

Bu arada aleyhinize sonuçlanma durumunda her türlü karşı tarafın avukatlık ücreti size yüklenir. Sadece duruşmalının masrafları daha fazla.

TÜBİTAK'tan ihraç. KHK bursuyla PHD. Kesinleşmiş beraat

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
yalcin ates, 19 saat önce yazdı:

Hayırlı geceler arkadaşlar. Kahramanmaraşta görev yapıyorum. Eşim 672 li khklı. Sendikadan dolayı ihraçtı. Komisyondan 2020 Aralık ayında red geldi. 19.idare mahkemesinden göreve iade kararı çıkmış. Maalesef sevinemiyoruz.. Mahkemeden aradılar depremden dolayı tebligat yapılmayacaktır telefon tebligat yapıyoruz dediler. Bundan sonraki süreç nasıl olacak bilmiyorum. Herkes canıyla uğraşırken milli eğitimi arayıp soramıyorum ..

Gözünüz aydın olsun ..Hem de geçmiş olsun ...Eşinizin güncel numarası MEB de varsa  mutlaka size ulaşırlar...Sizin aramanıza gerek olacağını zannetmiyorum.Ama telefon numarası önemli  eğer telefonunuz değismediyse   mutlaka ulaşırlar  diye düşünüyorum..

672 KHK sendika SGK  kabul

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Hocam hangi şehir

Bc

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Herkese merhaba bişey sormak istiyorum.İstinaf dilekçesini verirken avukat bir hata yapmış.  Alt baslikta ikinci dilekçesi yazmis ve dilekçe kuruma öyle tebliğ edilmiş.Tekrar düzelterek verdik ama artık kuruma ilk dilekçe tebliğ edildi.Bundan dolayı dilekçenin kabul olmama durumu olur mu?

679 gib komisyon inceleme devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Expert, 57 dakika önce yazdı:

Herkese merhaba bişey sormak istiyorum.İstinaf dilekçesini verirken avukat bir hata yapmış.  Alt baslikta ikinci dilekçesi yazmis ve dilekçe kuruma öyle tebliğ edilmiş.Tekrar düzelterek verdik ama artık kuruma ilk dilekçe tebliğ edildi.Bundan dolayı dilekçenin kabul olmama durumu olur mu?

Bişey olmaz , böyle yazım hataları hep olur

• Beğeni 1
  • Teşekkür 1

679  adalet bak. ; yıktılar bütün ütopyamı.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• 25 ayla ben de çok uzaklarda sayılmam dostlar. normal demek ki.
    • @F.Y. benimde yaklaşık bir yıldır olduğu gibi bekliyor. Görevdeyim heran bir terslik olacak duygusu beni psikiyatrilik etti. 
    • Merhaba, benim dosyam istinaf mahkemesinde nisan ayı itibariyle 27. aya giriyor. Bugün yarın cevap gelir diye bekliyorum. önceki yazışmalarda sanırım bir arkadaş 27.ayda cevap geldi diye yazmıştı. Umarım daha fazla uzamaz. Her gün buraya bakıp bir cevap gelen var mı diye bakıyorum. Hepimiz için adalet diliyorum. Saygılar..
    • Bende 14. idarede 2.5 yıldan fazla oldu. kriter sadece kurum kanaati.
    • @F.Y. idare mahkeme kararı göreve iadeyse, BİM hızlıca 2-3 ay içinde bu kararı tersine çevirebiliyorken, eğer önceki idare mahkemesi kararı olumsuzsa,  karar alması epeyce gecikebiliyor... OHAL Komisyonundan beri amaç belli, hukuki süreci olabildiğince uzatmak... daha önce istenmiş ve dosyada olan bilgileri tekrar tekrar yeniden istiyorlar... Düşüncem süreci bekleyenlerin, hiç dönmeyecekmiş gibi hayatlarını dizayn etmeleri, (çünkü beklemek, belirsizlik herşeyden daha çok yoruyor ve giden ömrümüzden gidiyor) ve eğer ola ki, bir gün iade olunursa, her zaman yeni bir başlangıç yapılabilir ve yeni duruma hızlıca uyum sağlanır... böylece bu bekleme süreci de boşa harcanmamış olur...
  • Yeni Oluştur...