İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

tamirci, 05.05.2023 - 02:13 yazdı:

@tartar10 hocam dosya numaranız kaç acaba son rakamı gizleyip paylaşabilir misiniz bizim dosya da 26. İdarede sıra ne zaman gelecek merak ediyoruz. 

Dosya No: 2020/1084, 30 kasım 2020 de dava açtım. 1 yıl sonra kurumdan evrak istediler. Kurum, kurumiçi söylenti nedeniyle işlem yaptık dedi. 15.12.2022 de 12 devlet kurumundan yazı istediler. 18.01.2023 te tüm evraklar geldi. Evraklarda, hiçbir delil, bilgi ve belge yoktu. 2018 Haziranda verilmiş KYOK vardı. Mahkeme onlar, üyelik için di demiş. Kısaca, (31.3.2023 tarihinde 2023/467) tamam üye değilsin ama, iltisaklısın demiş. Dün karar, adresime geldi (bir hafta sonra)

Güncelleme • • tartar10

679 - YÖK 18.06.2018 KYOK, 14.10.2020 tarihinde Komisyon ret kararını gördü. 28.11.2020'de idare mahkemesine başvurdu. 31.03.2023 tarihinde 26. idare mahkemesi 2/3 oy çokluğu ile red verdi. 21.06.2023 tarihinde İstinaf'ta dosya açıldı. Kriterler; 26. İdarenin red kararındaki gerekçeler: 2001 yılı öncesi SGK kaydı, 2009 yılında büyük kızımın dershaneye gitmesi, Türkiye geneli denemeleri için gazete aidatı ödemek, 2014 yılında kızımın dershaneye gitmesi, dershaneye ödenen ücret terörizmin finansmanı, 2015 yılında büyük kızımın yurtta kalması ve yurt için ödenen ücret, 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
The Oracle, 10 saat önce yazdı:

yaklaşık olarak 2.5 sene ömürden gitti. İş yoğunluğu azalırsa sizinki daha hızlı çıkabilir.

Ocak 2023de cıktı benimki. Aynı dönemde açmışız ancak posta yerine elden teslim ettiğimden benimki önce çıkmış galiba.

689-KKK-2019 ekim KYOK-komisyon ret- kurum kanaati-  idare mahkemesi süreci başladı

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
tamirci, 05.05.2023 - 02:13 yazdı:

hocam dosya numaranız kaç acaba son rakamı gizleyip paylaşabilir misiniz bizim dosya da 26. İdarede sıra ne zaman gelecek merak ediyoruz. 

Merhaba 2022 mart ayında 26. İdareye dava açmıştım. Aralık ayında telefonla arayıp ne kadar sürede sonuçlanır diye sorduğumda süre vermeyeceklerini söylediler. 2 ay sonra karar geldi. Daha önce yazdığım gibi diğer kurumlardan bilgiler istenmediği için kısa sürdü sanırım. 

672 khk

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Expert, 08.03.2023 - 17:54 yazdı:

Merhaba bişey sormak istiyorum.9 Şubat'ta istinaf için dilekçe vermiştim.Hala hangi bölge idaresi mahkemesinin bakacagina dair birsey yok sadece dilekçem görünüyor.Bu normal mi? 

Ben de yeni istinaf dilekçesi vericem. Dilekçeyi verdikten sonra nereden takip ediliyor. UYAP vatandaş portalda göremedim

679 - YÖK 18.06.2018 KYOK, 14.10.2020 tarihinde Komisyon ret kararını gördü. 28.11.2020'de idare mahkemesine başvurdu. 31.03.2023 tarihinde 26. idare mahkemesi 2/3 oy çokluğu ile red verdi. 21.06.2023 tarihinde İstinaf'ta dosya açıldı. Kriterler; 26. İdarenin red kararındaki gerekçeler: 2001 yılı öncesi SGK kaydı, 2009 yılında büyük kızımın dershaneye gitmesi, Türkiye geneli denemeleri için gazete aidatı ödemek, 2014 yılında kızımın dershaneye gitmesi, dershaneye ödenen ücret terörizmin finansmanı, 2015 yılında büyük kızımın yurtta kalması ve yurt için ödenen ücret, 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

2021 yılında 21 idareden red geldi avukatlık ücreti olan 2040 tl yi yatırdım bir kaç gün öncede 13 idari dava dairesi red verdi ancak karar da avukatlık ücreti ile ilgili bir şey yazmıyor 5500 tl vekalet ücretini yatıracakmıyım bilgisi olan cevap verirse memnun olurum

679

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
istanbullu, 09.05.2023 - 20:45 yazdı:

2021 yılında 21 idareden red geldi avukatlık ücreti olan 2040 tl yi yatırdım bir kaç gün öncede 13 idari dava dairesi red verdi ancak karar da avukatlık ücreti ile ilgili bir şey yazmıyor 5500 tl vekalet ücretini yatıracakmıyım bilgisi olan cevap verirse memnun olurum

İstinaf mahkemesinde ayrı bir avukatlık ücretine hükmolunmaz.

İlk derece mahkemesinde hükmolunan rakamı yatırdıysanız sıkıntı yok.

mine4444, 06.05.2023 - 11:57 yazdı:

Merhaba 2022 mart ayında 26. İdareye dava açmıştım. Aralık ayında telefonla arayıp ne kadar sürede sonuçlanır diye sorduğumda süre vermeyeceklerini söylediler. 2 ay sonra karar geldi. Daha önce yazdığım gibi diğer kurumlardan bilgiler istenmediği için kısa sürdü sanırım. 

Ankara idare mahkemeleri için ortalama dava süresi 2022 yılı istatistiklerine göre 291 gün.

Bu süre bizim davalar için pek aşılmıyor.

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

07.04.2023 itibariyle eski mesleğime görevlendirme yazısı tebliğ edildi.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

İyi günler forum sakinleri; 

10 Mayıs Çarşamba günü 28. İdare Mahkemesinde duruşmam vardı. Mahkeme heyeti önce avukata daha sonra bana söz hakkı verdi. Avukat ihraç sürecine dair bütün açıklamaları yaptı. Bende onun değinmediği hususları doğaçlama olarak belirttim. Heyet gayet sakin sözümüzü kesmeden dinledi; sorduğu soru sadece ceza yargılamasındaki dosyamızın Yargıtay'da hangi aşamada olduğuydu.

O akşam duruşma tutanağını UYAP'a girmişler ve kararın sonra tebliğ edileceği hususunu taraflara belirterek duruşmaya son verildiğini yazmışlar. Dün akşam da nüfus kayıt örneğini girmişler. Sanırım en yakın zamanda kararımı sistemde göreceğim.

Mahkemeye dair izlenimlerim bunlardır. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
MsK., 35 dakika önce yazdı:

İyi günler forum sakinleri; 

10 Mayıs Çarşamba günü 28. İdare Mahkemesinde duruşmam vardı. Mahkeme heyeti önce avukata daha sonra bana söz hakkı verdi. Avukat ihraç sürecine dair bütün açıklamaları yaptı. Bende onun değinmediği hususları doğaçlama olarak belirttim. Heyet gayet sakin sözümüzü kesmeden dinledi; sorduğu soru sadece ceza yargılamasındaki dosyamızın Yargıtay'da hangi aşamada olduğuydu.

O akşam duruşma tutanağını UYAP'a girmişler ve kararın sonra tebliğ edileceği hususunu taraflara belirterek duruşmaya son verildiğini yazmışlar. Dün akşam da nüfus kayıt örneğini girmişler. Sanırım en yakın zamanda kararımı sistemde göreceğim.

Mahkemeye dair izlenimlerim bunlardır. 

9 mayısta da 27. Idarede benim dosyam görüldü. Aynen anlattığınız gibi ilerledi. Benim eşim etkin pişmanlıktan yararlandigi için 3 kez "ama eşinde ikrar var" dedi hakim. Avukatim da karsilik olarak "eşinden bağımsız karar verilmesini istiyoruz " dedi her seferinde. Anlattiklarimdan cikarim yapip durusma tutanagina yazmislar. Okula giriş tarihim ve evlilik tarihimi 2 kez sordular. 2008 de okula girdim, 2013 te evlendim. Eşimin süreci evlilik tarihimizden önce. Bunu da tutanaga eklemisler. Bana çok babacan geldi tavırları,  ilk kez biri beni dinliyor gibi hissettim. Sn. Msk. İnşallah sizinle birlikte nuraya iade oldum yazmak nasip olur. Kaybedersem yine eşimden dolayi olacak maalesef 

Lâl, Şimdi yazdı:

9 mayısta da 27. Idarede benim dosyam görüldü. Aynen anlattığınız gibi ilerledi. Benim eşim etkin pişmanlıktan yararlandigi için 3 kez "ama eşinde ikrar var" dedi hakim. Avukatim da karsilik olarak "eşinden bağımsız karar verilmesini istiyoruz " dedi her seferinde. Anlattiklarimdan cikarim yapip durusma tutanagina yazmislar. Okula giriş tarihim ve evlilik tarihimi 2 kez sordular. 2008 de okula girdim, 2013 te evlendim. Eşimin süreci evlilik tarihimizden önce. Bunu da tutanaga eklemisler. Bana çok babacan geldi tavırları,  ilk kez biri beni dinliyor gibi hissettim. Sn. Msk. İnşallah sizinle birlikte nuraya iade oldum yazmak nasip olur. Kaybedersem yine eşimden dolayi olacak maalesef 

Birde ben sivil memurdum. Gata mezunu olduğumdan okula girişim, memuriyete giriş olarak degerlendiriliyor dedim. Kpss vs girmedim dedim. Bunlari da not almislar. Avukatta silahli personel değil,  sivil personel diye yineledi.

Lâl, 3 dakika önce yazdı:

Birde ben sivil memurdum. Gata mezunu olduğumdan okula girişim, memuriyete giriş olarak degerlendiriliyor dedim. Kpss vs girmedim dedim. Bunlari da not almislar. Avukatta silahli personel değil,  sivil personel diye yineledi.

Son olarak tam 26. Ayda verdiler dava gününü. 2021 ocakta açmistim. Yani yaklasik 850 gün oldu.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Lâl, Bir saat önce yazdı:

Sn. Msk. İnşallah sizinle birlikte nuraya iade oldum yazmak nasip olur. Kaybedersem yine eşimden dolayi olacak maalesef 

İnşallah diyelim kazasız belasız. Nuray hanım bu konuda sizden daha şanslı idi. Kısmet böyle imiş sonuna az kaldı.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...