İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

Demirci, 20.06.2023 - 08:48 yazdı:

Katılma talebiyle istinaf dilekçesi verirseniz, davalı idare gibi siz de ilk derece mahkemesinin kararına itiraz ederek karari temyize götürmüş olursunuz (ilk derece mahkemesinin kararı tamamıyla sizin lehinize olduğu için, böyle birşey yapmanız elbette yanlış olur).

Karardan memnunsaniz (yani ilk derece mahkemesinin kararina itiraz etme gibi bir niyetiniz yoksa), davalı idarenin istinaf dilekçesine cvp verme zorunlulugunuz yok ama cvp verip karşı tarafın argümanlarıni curutmeniz çok iyi olur. Ben olsam mutlaka cvp verirdim, işi şansa bırakmaya gerek yok.

Sn. @Aklima yanlış mıyım, siz bu konuda ne dersiniz? 

Size tebliğ edilsin yada edilmesin mutlaka ama mutlaka davalı idarenin istinaf dilekçesine karşı dilekçe veriniz. İdarenin istinaf dilekçesinde ileri sürdüğü hususları mutlaka hukuken çürüten bir dilekçe veriniz. Verilen kararda yapılan araştırma ve lehinize hangi gerekçelerle hüküm kurulduğunu vurgulayınız.

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

07.04.2023 itibariyle eski mesleğime görevlendirme yazısı tebliğ edildi.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

sevdiklerinizle bir arada, sevgi dolu, huzurlu nice bayramlar geçirmeniz dileğiyle mutlu bayramlar...

Eşim için takip ediyorum... (sahil güvenlik, 3.04.18 GGU, 11/17.05.18 gözaltı, 8.07.18 701 no.lu KHK ile ihraç, 25.10.18 ağır cezada mahk. açıldı, 25.02.19 ilk duruşma, 21.11.19 OHAL inc. kom. sistemdeki duyurusu ile RET kararı, 12.02.20 21.idare mahk. dosya açılış, 21.01.21 7. duruşma/mütalaa_ceza, 25.03.21 8. duruşma karar mahk. CMK'nın 223/3-d maddesi gereğince CVYO kararı, 17.06.21 bölge adliye mahk. dosya açılış, 1.07.22 21. idare mahk. duruşma, 25.08.22 21.idare mahk. RET kararı, 18.10.22 15. idari dava dairesi dosya açılış, 10.03.23 bölge adliye mahk. CMK'nun 223/2-c maddesi gereğince beraat, 20.04.23 istinaf kararı ile kesinleşmiş beraat ...)

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Hayırlı bayramlar 

672 KHK - İncelemeye Devam- Sendika

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Arkadaşlar merhabalar. Öncelikle herkese iyi bayramlar dilerim. Ben 28. Daireye bir yıl önce dava açmıştım.durusmasiz olarak. acaba dilekçe ile duruşmalıya çevirebilir miyim davayı.boyle bir uygulama varmı. Duruşmalıya çevirmeli mıyım sizce farkeder mi. Kafam çok karışık. fikirlerinizi söylerseniz çok sevinirim.

677 KHK EGM ihrac adlı İdari işlem yok es durumu komisyon red. 28. İdare beklemede

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Eleybe, 4 saat önce yazdı:

Arkadaşlar merhabalar. Öncelikle herkese iyi bayramlar dilerim. Ben 28. Daireye bir yıl önce dava açmıştım.durusmasiz olarak. acaba dilekçe ile duruşmalıya çevirebilir miyim davayı.boyle bir uygulama varmı. Duruşmalıya çevirmeli mıyım sizce farkeder mi. Kafam çok karışık. fikirlerinizi söylerseniz çok sevinirim.

Dusurmaliya çevrilmiyor ek alarakda orada bulunup bulunmamak arasında bir fark yok karar neyse o veriliyor 

Su an red kararımı gördüm 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Eleybe, 28.06.2023 - 15:00 yazdı:

Sayın @Eleybe,

İdari Yargılama Usul Kanununun 1. maddesinin 2. fıkrası; "Danıştay, bölge idare mahkemeleri, idare mahkemeleri ve vergi mahkemelerinde yazılı yargılama usulü uygulanır ve inceleme evrak üzerinde yapılır." 

17. maddesinin 3 üncü fıkrasıysa "Duruşma talebi, dava dilekçesi ile cevap ve savunmalarda yapılabilir."

18. maddesi "Duruşmalarda taraflara ikişer defa söz verilir. Taraflardan yalnız biri gelirse onun açıklamaları dinlenir; hiç biri gelmezse duruşma açılmaz, inceleme evrak üzerinde yapılır."

şeklindedir. Bu kapsamda, kamu görevine iade olmayla ilgili bir davanın duruşmalı olmasının size bir etkisi olmaz. Etkisi olduğuna inanan ve paylaşanlar mutlaka var ve olacakta. Ortak yanları davayı kazanmaları. Sıkıntı ise; duruşmalı dava açıp, kendini hazırladığı üzere hakimlerin gözlerine bakarak (mümkün olursa) ve vicdanlarına seslenerek içindekileri söyleyen ancak davayı kaybedenlerin bu durumu paylaşmamaları nedeniyle yani aynı durumdaki kişilerden sadece davayı kazananların paylaşımları nedeniyle oluşan algı.

dava dilekçenizi verdiniz, savunma yapıldı, cevap verdiniz, savunma yapıldı. Sizin için dava dilekçeniz yada idarenin savunmasına cevap vereceğiniz dilekçeyle duruşma isteyebilirsiniz. Bu aşamalar geçtiyse duruşma isteme hakkınız bitmiştir. Olduya siz yinede istediniz ve kabul edildi, istinaf veya üst mahkemede usul hatası olarak tespit edilir. Mahkemeye evrak olarak sunamayacağınız yada sunsanızda göstererek etkiyi arttırabileceğiniz hususlar varsa duruşma elbette faydalıdır. Bir hukuk bürosunun örnek bir paylaşımı "Bizim duruşma talep ettiğimiz dosyalara örnek vermek gerekirse Afganistan’dan kaçıp ülkemize sığınan bir müvekkilin Taliban tarafından demirle yakıldığına dair anlatımı mahkemeye sunmak ve vücudunun çeşitli yerleri yanan müvekkili mahkeme yeteneği göstermek amacıyla duruşma talep ettiğimiz olmuştur." başka bir örnek "Başka bir örnek vermek gerekirse LGBT üyesi olan yine Afganistan’dan kaçıp ülkemize sığınan Taliban’ın ölüm tehdidi altındaki müvekkilin savunmasını yapmak için mahkemeye konuşması, ses tonu, giyinişi ve aurasını anlatmak böylece LGBT’li olduğunu ispatlamak için duruşma talep ettiğimiz olmuştur."

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

07.04.2023 itibariyle eski mesleğime görevlendirme yazısı tebliğ edildi.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Teşekkür ederim değerli yorumlarınız için sayın @Aklima

677 KHK EGM ihrac adlı İdari işlem yok es durumu komisyon red. 28. İdare beklemede

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Aklima, 27.06.2023 - 22:54 yazdı:

Size tebliğ edilsin yada edilmesin mutlaka ama mutlaka davalı idarenin istinaf dilekçesine karşı dilekçe veriniz. İdarenin istinaf dilekçesinde ileri sürdüğü hususları mutlaka hukuken çürüten bir dilekçe veriniz. Verilen kararda yapılan araştırma ve lehinize hangi gerekçelerle hüküm kurulduğunu vurgulayınız.

Hocam siz daha önce de bu durumu vurgulamıştınız. Ben avukata kurum YD talepli itiraz edecektir bizde karşı dilekçe verelim dedim.  Öyle birşey yok dedi yarım saat boş boş konuştu. Yani avukattan hayır yok. Kendimiz dilekçe yazabiliyor muyuz. 

679

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
dgnn, 27 dakika önce yazdı:

Hocam siz daha önce de bu durumu vurgulamıştınız. Ben avukata kurum YD talepli itiraz edecektir bizde karşı dilekçe verelim dedim.  Öyle birşey yok dedi yarım saat boş boş konuştu. Yani avukattan hayır yok. Kendimiz dilekçe yazabiliyor muyuz. 

"Yd talebine itiraz"  şeklinde bir uygulama yok dedi benim avukatim da ayni şekilde. Yd kabul edilirse ona itiraz ederiz dedi. Normalde istinaf a hiç dilekçe yazmiyoruz, beyan edeceğimiz herseyi bu güne kadar ettik dedi. Ama Msb eşimle ilgili süreçler yeniymiş gibi dosyaya haziran tarihli evraklar ekledigi için( ayni seyler tarihi degistirmisler) dosyaya yeni evrak girmiş gibi görünüyor, onlara beyan yazalim dedi. 15 gün oldu, beyanı yazdim, danistay emsallerini bile ekledim. Yazıp göndermedi daha avukatim bekliyorum. Bölge idareye gönderildi olarak da kaldi, henüz istinafin dosyasi da açilmadi. Tatil diye heralde.

Güncelleme • • Konuk

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...