İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

Moda Dünyası, 52 dakika önce yazdı:

@dgnn Merhaba

İdare mahkemesi 18.07.2023 tarihinde idareye tebliğ etti. 

İdare mahkemesi 17.08.2023  tarihinde istinafa başvurdu.

Benden önce idarenin kararı atılan arkadaşım ile idare mahkemesinin kararı ile iade oldu ve göreve başladı. 

Süreç normal gibi geldi hocam iade etmeden istinafa gitmesi normal o kısmına hukuk işleri bakıyor. Iade kısmına personel işleri. Bazen süreç hızlı işliyor. 

679

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Moda Dünyası, 4 saat önce yazdı:

Merhaba,

Ankara 21. İdare Mahkemesi, OHAL Komisyonun RED kararını iptal etti. İdare, istinafa gitti. İdare bu sırada İPTAL kararını uygulamadı ve beni göreve başlatmadı.  Konuştuğum avukatlar 

1) İstinaf sürecinin beklenebileceğini, (İdare hukuku bu konuda adli mahkemelerden ayrılır) 

2) Kurumun her şeyi göze aldığını (ne olursa olsun başlatmayacağım)

şeklinde iki farklı görüş ortaya çıktı.

Göreve başlatılmam konusunda öncelikle idareye  dilekçe ile başvuru yapacağım. Belirli bir süre bekledikten sonra Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunacağım.

Konuyla ilgili yorumlarınızı bekliyorum

Saygılarımla 

2577 sayılı İdari Yargı Usulü Kanunu ilgili maddesi şöyle:

Kararların sonuçları:(1)(2)

Madde 28 – 1.(Değişik:10/6/1994-4001/13 md.) Danıştay, bölge idare mahkemeleri, idare ve vergi mahkemelerinin esasa ve yürütmenin durdurulmasına ilişkin kararlarının icaplarına göre idare, gecikmeksizin işlem tesis etmeye veya eylemde bulunmaya mecburdur. Bu süre hiçbir şekilde kararın idareye tebliğinden başlayarak otuz günü geçemez.

Mahkeme kararının İdare'ye tebliği üzerinden sonraki 30 gün içinde İdare, sizin göreve başlamanız için gerekli işlemleri yapmak zorunda.

Ancak bazen İdare göreve iade işlemlerini 30 gün içinde başlatmış oluyor ancak yazışmaların / tebliğlerin size ulaşması zaman alabiliyor. Kendimden örnek verecek olursam; İdare'ye tebliğin üzerinden 35 gün (5 gün bana tebligat süresi olarak ekledim) geçtikten sonra İdare'ye göreve başlatılmam için dilekçe yazdım. Ancak tebliğin 29'uncu günü İdare benim göreve başlayacağıma dair onayı bakandan almış. Yani göreve iademi 29. günde onaylamış ama prosedürlerin tamamlanması zaman almış. Benim fiilen göreve başlangıcım ise 56. günde gerçekleşti. Göreve iade olan pek çok personelde benzer durumlar yaşandı. Muhtemelen siz de gecikmeli olarak görevinize başlatılırsınız Hocam.

Dediğiniz gibi, İdare'ye tebliğin 30'uncu gününden sonra İdare'ye HATIRLATICI bir dilekçe yazın. Bu dilekçe işleri biraz daha hızlandırır.

Şayet göreve iade onayınız, resmi olarak 30. günden sonra yapıldıysa ve bu nedenden dolayı maddi ve manevi kayıp yaşadığınızı delillendirebiliyorsanız, bu konuda ve zamanında işlem yapmayanlar hakkında maddi ve manevi tazminat davası açılabilir.

Umarım bir an önce göreve başladığınız haberinizi duyarız buradan. 

Ceza Yargılaması (Kesinleşmiş Beraat),  Bakan Oluru ile İhraç (Göreve İade).

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@Bla Bla Bla Merhaba 

İlginizden dolayı teşekkür ederim.

Pazartesi kuruma dilekçe ile başvuracağım. Beni KHK ile atan Başkan, Bakan yardımcısı oldu. Olayı kişiselleştirdi. Bu adamlar her şeyi göze alarak iade işlemlerini yapmayacaklarını düşünerek gerekli tedbirlerimi aldım.

1) Kuruma vereceğim dilekçeyi hazırladım.

2) Suç duyurusu için gerekli yazıları da hazırladım.

Gelişmelerden bilgi vereceğim.

İnceleme devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Moda Dünyası, 11 saat önce yazdı:

@Bla Bla Bla Merhaba 

Pazartesi kuruma dilekçe ile başvuracağım. Beni KHK ile atan Başkan, Bakan yardımcısı oldu. Olayı kişiselleştirdi. Bu adamlar her şeyi göze alarak iade işlemlerini yapmayacaklarını düşünerek gerekli tedbirlerimi aldım.

Iadeniz yakındır  .. bence eylul 15e kadar bekleyin

Moda Dünyası, 11 saat önce yazdı:

@Bla Bla Bla Merhaba 

Iadeniz yakındır bence 15 eylule kadar bekleyin. Vunku icisleri kararlati uyguluyor artik

667 EGM

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Merhabalar,

Malumlarınız olduğu üzere Ankara 21. İdare Mahkemesi 18.07.2023 tarihinde OHAL Komisyonunun RED  kararını iptal etmişti. Bugün kuruma hukuki bir dilekçe yazarak göreve başlatılmadığım takdirde oluşabilecek durumlara  açıklık getirdim.

Bugün başka bir gelişme daha oldu.

Ankara 21. İdare Mahkemesinden, idare tarafından hakkımda hazırlanan dosyayı talep etmiştim Ancak idare bu dosyayı vermemişti. İdari davada sadece OHAL Komisyonunun RED kararındaki gerekçeyi tekrar edip durdular.

Başka bir arkadaşın dava dosyasına aradığım evrağı idare koymuş. İdare tarafından atılmamızı sağlayan 5 kişi tarafından imzalanan TUTANAK, Başbakan Yardımcısı tarafından da imzalanmış.  Sadece bir isim listesi ve ekinde herhangi bir gerekçe konmamış.  Bu tutanağı idarenin İSTİNAF dosyasına ek olarak vereceğim. 

Ayrıca zamanı gelince bu kişiler hakkında suç duyurusunda bulunacağım.

• Beğeni 1
  • Onaylama 3

İnceleme devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Arkadaşlar iyi geceler. 28. İdare mahkemesi kapatıldı mı bilgisi olan varmı. UYAP tan dosyamı kontrol etmek için girdiğimde kapatılan 28 idare yazıyor. Önceden böyle bir yazı yoktu

677 KHK EGM ihrac adlı İdari işlem yok es durumu komisyon red. 28. İdare beklemede

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Eleybe, 1 saat önce yazdı:

Arkadaşlar iyi geceler. 28. İdare mahkemesi kapatıldı mı bilgisi olan varmı. UYAP tan dosyamı kontrol etmek için girdiğimde kapatılan 28 idare yazıyor. Önceden böyle bir yazı yoktu

Kapatılmış.Bende aynısını gördüm.Artık kim bakar bilmiyorum.4028 dahilinden sorunca 28. idare çıkıyordu.

677 MSB  - Komisyon RET. *** 27.idare Göreve İade. *** Tayin İline gitmek için tebligat bekleniyor...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Sn @Karagöz 

Ben denedim olmadı. O yüzden şu an mücadeleyi bireysel olarak idare mahkemesinde sürdürüyorum.

O kadar şans var ki bende 28. idare bile kapatıldı. ( Dosyalar 27 ye aktarılmış).

Herkes geçim derdine düştü.Kurtulanlar kurtuldu. Geriye kalan bizler maratona devam.

Bilemiyorum. Yeni bir kariyer yolu çizdim. Şimdilik iyi gidiyor.Planlanan hedeflerime az kaldı.

İş yerinde mutluyum(Home office).Normal insanlarla çalışıyorum.Sivil hayat oldukça farklı gelmişti başlarda.

Şimdi ben de alıştım.En iyi tarafı sinir stres pek fazla olmuyor. Kazancım çok değil ama yetiyor.

Başkasına muhtaç değilim.(En iyi tarafı bu.)

Yaptığım işte olumlu geri bildirimler alıyorum.Buraya kadar sıkıntı yok.

Evlenmedim, evlenemedim kafa dengi birisini bulamadım. En büyük eksiğim bana göre bu.

İstediğim şehirde yaşıyorum.( El mahkum memleket ama yer iyi ).

Çalışmanın karşılğını alıyorum.Allah herkesin gönlüne göre versin.

Benlik bu kadar.

677 MSB  - Komisyon RET. *** 27.idare Göreve İade. *** Tayin İline gitmek için tebligat bekleniyor...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...