İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

Çok ilginç, Danıştay kararlarına baktım ve hemen hemen hepsi onaylanmış.. 

679-YÖK Komisyon İncelemede

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
scienceindex, 1 saat önce yazdı:

Arkadaşlar uzun suredir yazmıyordum.. bugün itibariyle bim’den red aldım ve Danıştay başvuracağım.. süreç 1-3 yıl arası yazılmış Danıştay kararı için.. bir cimer sikayetinde nerelere geldik.. şikayet edenlerden birisinin beyanına atıfta bulunarak red verdiler.. Danıştay sonucu ne olur.. 

Hocam çok geçmiş olsun...

Aklima, 26 dakika önce yazdı:

Kaderdaşlarım iyi geceler,

Uzun zamandır görevden kaynaklı olarak iletişim imkanı nedeniyle foruma giremiyorum. Bu nedenle uzaklaştığı ı düşünmenize neden olduysam özür dilerim.

Cumartesiden buyana memelekete geldim. Babamın sağlık sıkıntısı  var.

Hiç yapmadığım bir şeyi yapıyorum,

Dualarınıza talibim

Saygılarımla.

Allah babanızın yardımcısı olsun, en yakın zamanda sağlığına kavuştursun inşallah Aklima komutanım.

TÜBİTAK'tan ihraç. KHK bursuyla PHD. Kesinleşmiş beraat

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Aklima, 20 dakika önce yazdı:

Kaderdaşlarım iyi geceler,

Uzun zamandır görevden kaynaklı olarak iletişim imkanı nedeniyle foruma giremiyorum. Bu nedenle uzaklaştığı ı düşünmenize neden olduysam özür dilerim.

Cumartesiden buyana memelekete geldim. Babamın sağlık sıkıntısı  var.

Hiç yapmadığım bir şeyi yapıyorum,

Dualarınıza talibim

Saygılarımla.

İnşallah babanız tez zamanda sağlığına kavuşur. 

Ceza Yargılaması (Kesinleşmiş Beraat),  Bakan Oluru ile İhraç (Göreve İade).

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@Karagöz teşekkür ederim.. sizin nick adınızı hatırlıyorum. Siz döndünüz mü görevinize.. ben yurtdışındayım ama kararı bugün görünce çok çaresiz hissettim.. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Benim dosyada 2 yıldır BİM de kağıt oynamamış gözüküyor. Eyt den bu ay emekli olacağım daha fazla beklemenin anlamı yok bu saatten sonra tekrar başlatmazlar.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Isparta’dan avukat önerisi olan var mıdır? 

kabus672, 5 saat önce yazdı:

Benim dosyada 2 yıldır BİM de kağıt oynamamış gözüküyor. Eyt den bu ay emekli olacağım daha fazla beklemenin anlamı yok bu saatten sonra tekrar başlatmazlar.

Çok geçmiş olsun, keşke emeklilik bende de olsaydı.. 1 yıl çalışma sonunda atılan bir memnundum.. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
scienceindex, 21 saat önce yazdı:

@Karagöz teşekkür ederim.. sizin nick adınızı hatırlıyorum. Siz döndünüz mü görevinize.. ben yurtdışındayım ama kararı bugün görünce çok çaresiz hissettim.. 

yok hocam nerede dönme...Ben de ayrıldım Türkiyeden. Hiç çaresiz hissetmeyin. Burada değeriniz biliniyor. Siz çalışmalarınıza araştırmlarınıza makalelerinize odaklanın. Değerinizi bilmeyenler bırakın kendileri çalıp söylesin. Hata bizde ki vatan sevgimizden üniyi bitirince çoğu arkadaşımız gibi bırakıp gitmedik ülkemizi. Ama onlar bu sevgiyi bitirmek için çok uğraştılar.

• Beğeni 2
  • Onaylama 2

TÜBİTAK'tan ihraç. KHK bursuyla PHD. Kesinleşmiş beraat

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@scienceindex onaylanmış derken, hangi kararları kastettiniz acaba? 

672

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Lebron, 20 dakika önce yazdı:

@scienceindex onaylanmış derken, hangi kararları kastettiniz acaba? 

Istinaftan red aldıktan sonra Danıştaya temyize giden case’lerden bahsediyorum. Birçoğunun bozulması gerekirken, istinaftan gelen dosyaların çoğu onaylanmış.. idari yol kapanmış oluyor.. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• 25 ayla ben de çok uzaklarda sayılmam dostlar. normal demek ki.
    • @F.Y. benimde yaklaşık bir yıldır olduğu gibi bekliyor. Görevdeyim heran bir terslik olacak duygusu beni psikiyatrilik etti. 
    • Merhaba, benim dosyam istinaf mahkemesinde nisan ayı itibariyle 27. aya giriyor. Bugün yarın cevap gelir diye bekliyorum. önceki yazışmalarda sanırım bir arkadaş 27.ayda cevap geldi diye yazmıştı. Umarım daha fazla uzamaz. Her gün buraya bakıp bir cevap gelen var mı diye bakıyorum. Hepimiz için adalet diliyorum. Saygılar..
    • Bende 14. idarede 2.5 yıldan fazla oldu. kriter sadece kurum kanaati.
    • @F.Y. idare mahkeme kararı göreve iadeyse, BİM hızlıca 2-3 ay içinde bu kararı tersine çevirebiliyorken, eğer önceki idare mahkemesi kararı olumsuzsa,  karar alması epeyce gecikebiliyor... OHAL Komisyonundan beri amaç belli, hukuki süreci olabildiğince uzatmak... daha önce istenmiş ve dosyada olan bilgileri tekrar tekrar yeniden istiyorlar... Düşüncem süreci bekleyenlerin, hiç dönmeyecekmiş gibi hayatlarını dizayn etmeleri, (çünkü beklemek, belirsizlik herşeyden daha çok yoruyor ve giden ömrümüzden gidiyor) ve eğer ola ki, bir gün iade olunursa, her zaman yeni bir başlangıç yapılabilir ve yeni duruma hızlıca uyum sağlanır... böylece bu bekleme süreci de boşa harcanmamış olur...
  • Yeni Oluştur...