İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

Bla Bla Bla, 1 dakika önce yazdı:

Aynen böyle hocam. 

Teşekkürler 

677 khk- Akademisyen- inceleme devam ediyor- Adli idari dava yok,  niçin ihraç oldum bilmiyorum

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Hayat Değerlidir, 1 dakika önce yazdı:

Teşekkürler 

AİHM Yalçınkaya kararı sonrası, hazırlanan güncel Bölge İdare Mahkemesi örneğini Av.Nevra Kadıgil'in aşağıdaki sitesinde bulabilirsiniz. Ek beyan şeklinde hazırlanmış bu dilekçeyi kendinize uyarlarsınız. 

https://nevrakadigil.blogspot.com/2023/10/AİHM-yalcinkaya-karari-uyarinca-idari.html?m=1

Ceza Yargılaması (Kesinleşmiş Beraat),  Bakan Oluru ile İhraç (Göreve İade).

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Merhaba arkadaşlar uzun zamandır forumu takip edemiyorum. İdari davam Danıştay'da. Bir ay oldu sanırım dilekçe yazalı.

Ceza davamda 6.3 istinaftaydı 2.5yıldır.yakın zamanda istinaf duruşmalı olarak davayı görecek. Avukat olumluda olabilir olumsuzda dedi. Çok tedirginim tekrar makkemeye çıkacak olmak bile korkutuyor. Benzer durumla karşılaşan var mı.

672 ret 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Wonder, 14 saat önce yazdı:

Merhaba arkadaşlar uzun zamandır forumu takip edemiyorum. İdari davam Danıştay'da. Bir ay oldu sanırım dilekçe yazalı.

Ceza davamda 6.3 istinaftaydı 2.5yıldır.yakın zamanda istinaf duruşmalı olarak davayı görecek. Avukat olumluda olabilir olumsuzda dedi. Çok tedirginim tekrar makkemeye çıkacak olmak bile korkutuyor. Benzer durumla karşılaşan var mı.

Korkma kardeşim, Allah'ın dediği olur. Duruşmalı olması belki senin için daha iyidir, yargıçlara kendini ifade etme fırsatı bulursun. Allah yardımcın olsun.

375 KHK - Garson SD- İptal 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Hayat Değerlidir, 23 saat önce yazdı:

ANKARA BÖLGE İDARE MAHKEMESİ İLGİLİ DAİRESİNE GÖNDERİLMEK ÜZERE

ANKARA 19. İDARE MAHKEMESİNE SUNULMAK ÜZERE

İSTANBUL NÖBETÇİ İDARE MAHKEMESİNE ?

(Bu şekilde oldu mu hocam)

Nevra KADIGİL' in hazırlamış olduğu dilekçe sadece ek beyan dilekçesi olup forumdaki asıl ana dilekçeyi esas alarak başvuru yapın. Ek beyan dilekçesini ana dilekçenize ekleyebilirsiniz. Sadece ek beyan dilekçesini ana dilekçe gibi sunarsanız kapsamı ana dilekçeye göre dar olacaktır. Ana dilekçe ile ek beyan dilekçesinin ikisinide bakın lütfen.

• Beğeni 1
  • Onaylama 1

679 KHK - RET - KRİTER YOK (KURUM KANAATİ) - ANKARA 26. İDARİ (RET) - MART 2023' TE İSTİNAFA BAŞVURDUM.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
The Oracle, 24.01.2024 - 19:59 yazdı:

Nevra KADIGİL' in hazırlamış olduğu dilekçe sadece ek beyan dilekçesi olup forumdaki asıl ana dilekçeyi esas alarak başvuru yapın. Ek beyan dilekçesini ana dilekçenize ekleyebilirsiniz. Sadece ek beyan dilekçesini ana dilekçe gibi sunarsanız kapsamı ana dilekçeye göre dar olacaktır. Ana dilekçe ile ek beyan dilekçesinin ikisinide bakın lütfen.

Hocam forumdaki ana dilekçe hangisi. Birçok dilekçe var. linki ya da ismi var mı 

677 khk- Akademisyen- inceleme devam ediyor- Adli idari dava yok,  niçin ihraç oldum bilmiyorum

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Hayat Değerlidir, Bir saat önce yazdı:

Hocam forumdaki ana dilekçe hangisi. Birçok dilekçe var. linki ya da ismi var mı 

Ben galiba ilk dilekçeyi kullanmıştım. İçeriğini iyi okuyun. Banada uyan uymayan kısımları vardı. Gerekli yerleri değiştirdim veya çıkardım. Anayasa değişikliği dilekçeye işlenmemiş.Bu nedenle madde değişiklikleri yapmanız gerekiyor. Birde bu dilekçe genel bir dilekçe. Sizin özel durumunuza doğrudan yeterli olmayabilir. Sizin özel durumunuzla ilgili olan cevap larınzı yazdıktan sonra genel hususlar yada hak ihlalleri vb. başlığı altında bu dilekçeyi ekleyebilirsiniz. Kolay gelsin.

679 KHK - RET - KRİTER YOK (KURUM KANAATİ) - ANKARA 26. İDARİ (RET) - MART 2023' TE İSTİNAFA BAŞVURDUM.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Bla Bla Bla, 23.01.2024 - 22:49 yazdı:

AİHM Yalçınkaya kararı sonrası, hazırlanan güncel Bölge İdare Mahkemesi örneğini Av.Nevra Kadıgil'in aşağıdaki sitesinde bulabilirsiniz. Ek beyan şeklinde hazırlanmış bu dilekçeyi kendinize uyarlarsınız. 

https://nevrakadigil.blogspot.com/2023/10/AİHM-yalcinkaya-karari-uyarinca-idari.html?m=1

Sayın Bla Bla Bla, Sayın Aklima, Sayın Karagöz;

Arkadaşlar merhabalar. 13. BİM kararı gereği 27 Kasım' da emeklillik sonrası yeniden üniversitede göreve başladım. İki hafta sonra geriye dönük maaşlarım hesabıma yatırıldı. Döner sermaye, ek ders, yayın teşvik, agi ödemeleri yapılmadı. 18 Aralık' ta Üniversite ile afiliye SB Eğitim Araştırma Hastanesi Başhekimliği' ne ek ödemeler için dilekçe yazdım. Bir ay sonra Sağlık Müdürlüğü görüşü ile fiili olarak çalışmadığım gerekçe gösterilerek olumsuz cevap geldi. 23 Ocak' ta geriye dönük  maaşlarının tümüyle kızıma sıfır  bir araba aldım. Dün SGK' nun Üniversite' ye yazılan yersiz ödenen emekli maaşlarının Üniversite tarafından maaşımdan ve ek ödemelerden kesilerek SGK' hesabına yatırılmasını, emekli ikramiyesinin ise  Üniversite'nin almasını ve Üniversite 'nin hesabında kalmasını (2011/32 sayılı genelge) içeren bilgi yazısını aldım. Bundan sonraki süreç hakkında görüş ve tavsiyelerinizi istirham ederim. Herkese sevgi ve selamlarımla. 

Not: Emekli ikramiyemi SGK 40 günlük 4A nedeniyle 2018 yılında bir yıl gecikmeyle idari mahkeme kararıyla almıştım. 

675,Banka,okul,cihan,yalancı tanık,beraat,istinaf,22.idare,ara karar.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Wonder, 24.01.2024 - 01:04 yazdı:

Merhaba aynı durum arkadaşımın başına geldi ankesörden ceza almıştı İstinaf duruşma istedi.2. duruşmada beraat etti 

Ohal sonrası  ihraç - Beraat - Konya 1.idari devam ediyor 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
drbulentozbay, 31.01.2024 - 19:50 yazdı:

Sayın Bla Bla Bla, Sayın Aklima, Sayın Karagöz;

Arkadaşlar merhabalar. 13. BİM kararı gereği 27 Kasım' da emeklillik sonrası yeniden üniversitede göreve başladım. İki hafta sonra geriye dönük maaşlarım hesabıma yatırıldı. Döner sermaye, ek ders, yayın teşvik, agi ödemeleri yapılmadı. 18 Aralık' ta Üniversite ile afiliye SB Eğitim Araştırma Hastanesi Başhekimliği' ne ek ödemeler için dilekçe yazdım. Bir ay sonra Sağlık Müdürlüğü görüşü ile fiili olarak çalışmadığım gerekçe gösterilerek olumsuz cevap geldi. 23 Ocak' ta geriye dönük  maaşlarının tümüyle kızıma sıfır  bir araba aldım. Dün SGK' nun Üniversite' ye yazılan yersiz ödenen emekli maaşlarının Üniversite tarafından maaşımdan ve ek ödemelerden kesilerek SGK' hesabına yatırılmasını, emekli ikramiyesinin ise  Üniversite'nin almasını ve Üniversite 'nin hesabında kalmasını (2011/32 sayılı genelge) içeren bilgi yazısını aldım. Bundan sonraki süreç hakkında görüş ve tavsiyelerinizi istirham ederim. Herkese sevgi ve selamlarımla. 

Not: Emekli ikramiyemi SGK 40 günlük 4A nedeniyle 2018 yılında bir yıl gecikmeyle idari mahkeme kararıyla almıştım. 

Merhabalar Hocam, 

İhraçken emekli olduktan sonra tekrar göreve başlayınca, emeklillik kapsamında size ödenen ücretlerin (emeklilik maaşları, ikramiye vs) sizden geri istenmesi gerekiyor zira siz göreve iade olunca, geçmişe ait maaşlarınızı aldınız. Aksi takdirde, aynı dönem için hem emeklilik maaşı hem de normal maaş almış oluyorsunuz. 

SGK, emekliyken aldığınız maaşı geri ödemesini, şimdi görev yaparken hak ettiğiniz aylıklardan kesilmesi yöntemini tercih etmiş. İsterseniz, bu ödemeyi SGK'ya toplu bir şekilde tek seferde de yapabilirsiniz diye düşünüyorum. Ancak ben yerinizde olsam, her ay maaşlarımdan kesinti yapılması şeklinde ödenmesini tercih ederdim. Böylece ödemeleriniz otomatik olarak taksitlendirilmiş olur. Enflayonun bu kadar yüksek olduğu durumlarda toplu yerine taksitle ödeme yapmak, ekonomik olarak çok daha avantaj sağlayacaktır. Zaten geçmişe dönük aldıklarımız, enflasyon nedeniyle oldukça değer kaybetti. Taksitli ödemeyi bunun telafisi gibi düşünebilirsiniz.

Talep etmenize rağmen fiilen çalışmadığınız için ödemesi yapılmayan döner sermaye, ek ders, yayın teşvik, agi ödemeleri için dava açarsanız, bu ödemeleri de mahkeme kararıyla alırsınız. Buna dair onlarca emsal mahkeme kararı var. Dava açacaksanız, İdare'nin cevabının size tebliğinden sonraki 30 gün içinde dava açmanız gerektiğini unutmayın ve bu süreyi kaçırmayın. 

Emekli ikramiyesinin geri ödenmesi konusunda ise eğer topluca ödeme imkanınız yoksa, üniversiteye dilekçe yazarak taksitle ödeme imkanı olup olmadığını sorabilirsiniz diye düşünüyorum.

• Beğeni 4
  • Teşekkür 1

Ceza Yargılaması (Kesinleşmiş Beraat),  Bakan Oluru ile İhraç (Göreve İade).

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...