İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

@werwer17  köylüm hastaneye geldiğinde mayıs 2015 idi. Çözüm sürecinin henüz devam ettiği çatışmasızlık dönemi yani. Olayın gerçekleştiği tarih şubat 2016. Evli barklı işinde gücünde adamın terör eylemine karışacağini bilmem nasıl mümkün olabilir ki? Talihsizlik işte. Teşekkür ederim hocam. 

@altirana Teşekkür ederim. Size de geçmiş olsun. Kötü oldu benim için. Başka bir şehirde ikamet ediyordum. İadeyle birlikte haliyle evimi de taşıdım. 5-6 ay gibi kısa bi sürede istinaf kararı bozdu. Avukatlar 1-2 ay içinde yürütmeyi durdurma ile ilgili karar verilir diyorlar ama sizinki üç ay olduysa sıkıntılı olacak benim için de. 

701 yök akademik ses

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Bimde ara karar çıkmadan da karar veriliyor mu ara karar çıkması gerekiyor dedi bir arkadaşım 

..

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Marchorapril, 12.03.2024 - 01:03 yazdı:

@Bambam hastanede yardımcı olduğum bir köylümün terör eylemine karışmasından, benim irtibat iltisaklı olduğum çıkarımında bulunmuş.

Allah karar verecek koltuklarda oturan büyüklerimize akıl fikir ve vicdan nasip etsin. Geçmiş olsun.

679 TSK Kyok

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

İyi akşamlar. Ardışıktan izmir 2.bim iade kararını bozdu tekrar ihraç oldum. Toplu ödenen parayı geri istiyorlar mı? 

ankesör den ihraç - izmir 3. idare

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Geçmiş olsun. Sanmam.

TÜBİTAK'tan ihraç. KHK bursuyla PHD. Kesinleşmiş beraat

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Arkadaşlar merhaba hayırlı ramazanlar herkese. Geçen ay istinafta duruşmam vardı şükürler olsun beraat verdiler temyiz edilmedi. Geçen hafta itibariylede kesinleşti. Danıştay göreve iade eder mi acaba bu son iadelere itirazlardan sonra. Düşünceleriniz nedir bu konuda.

672 ret 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Wonder, 2 saat önce yazdı:

Arkadaşlar merhaba hayırlı ramazanlar herkese. Geçen ay istinafta duruşmam vardı şükürler olsun beraat verdiler temyiz edilmedi. Geçen hafta itibariylede kesinleşti. Danıştay göreve iade eder mi acaba bu son iadelere itirazlardan sonra. Düşünceleriniz nedir bu konuda.

Hayırlı olsun hocam.

Henüz danıştayın beraat ve takipsizlik alanlara iade veya ret verdiğine dair net bir şey görmedik. Umutsuz olmak için bir sebep yok daha yukarılara gitmemizi istemeyebilirler.

Bence bizim mevzular gündemden de düştü. Etseler kimsenin ruhu bile duymaz. Ama temkine devam.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Wonder, 4 saat önce yazdı:

Öncelikle ceza davasının kesinleşmiş beraat ile sonuçlanmasına harika bir haber. 

Ceza mahkemelerinde silahlı terör örgütü üyelik ve mensubiyetten yargılanırken, idare mahkemelerinde silahlı terör örgütüne irtibat/iltisak'tan dolayı davalar görülüyor. Ceza davasından beraat etseniz bile, ceza davasındaki bir takım olaylar, idare mahkemelerinde irtibat/iltisak olarak değerlendirebiliyor. Örneğin, kişi ceza yargılaması sırasında 17/25 Aralık 2014 öncesinde cemaat evlerine gittiğini beyan edip ceza mahkemesinden beraat ettiğinde, kişinin bu ifadesi idare mahkemesinde irtibat/iltisaka delil olarak kabul edilebiliyor. Bu nedenle, ceza yargılamasında olaylara bakarak Danıştay'ın göreve iade edip etmeyeceğine dair yorum yapmak daha doğru olacaktır. 

Eğer sakıncası yoksa ceza davasında suçlandığınız olayları yazarsanız bizler de daha sağlıklı yorumlar yapabiliriz.

Ceza Yargılaması (Kesinleşmiş Beraat),  Bakan Oluru ile İhraç (Göreve İade).

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Öncelikle herkese selamlar ve hayırlı ramazanlar. 

Benim sürecimi burada bilen ağabey ve kardeşler biliyor zaten. Soruşturma geçiriyordum. Geçen hafta takipsizlik beklerken savcının iddianeme düzenleyeceğini duyduk. Cumhuriyet su Avukatı çok takmamış bile haftaya öğrenirsiniz henüz düzenlemedik demiş. Benim ankesör bilirkişi raporu (kolluğun hazırladığı) katibin söylediğine göre temiz gelmişti. En son hakkımda beyanda bulunan EP veren şahsın ismini verdiği kişilerin ifadesinde benim ismim geçiyor mu veya bi kod falan var mı bakılacaktı. Uzun süre bekledik haber alamadık en son öğrenmeye gittiğimizde iddianameyi öğrendik. Bütün kriterler temiz. PMYO okudum iki sene ama polis değilim mülakatta elendim zaten ceza puanım falan vardı o dönem bunlar çok öühim değil önceden de anlatmıştım. Kamuya ilk atanmam 2019 Mart ayı KPSS'de derece yaparak 92 puan merkezi atama ile. Darbe teşebbüsü günü ben AVM'de ayakkabı satıcısı olarak 7 de çıkıp evime gitmiştim. Bu kadar uzağım bu yapıya. Ama işte okul yıllarında benim 2013-2015 arası arada sırada sohbete gittiğimi iddia eden ve beni öğrenci iken EA olarak kodladığını söyleyen itirafçı yüzün konu buralara geldi. Kime sorsam 1. veya 2. Celsede beraatin bile mümkün diyor ama ben hala savcı ne buldu da iddianame düzenledi bulamıyorum bir türlü. Yakında öğreneceğiz inşallah. Tecrübelerinize de ihtiyacım olacak.

Sizce süreç nasıl işleyecek ?

Kurumunda bölge müdürlüğünde çalışıyorum. Ohal KHK'ları 2022 de bitti dava var diye açığa almaz Genel Müdürlük dedi idari müdürüm babacan bir adam sağ olsun. Sizce de öyle mi olur?

Teşekkür ederim.

Adli süreç devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Altaylı, 18.03.2024 - 21:09 yazdı:

Öncelikle herkese selamlar ve hayırlı ramazanlar. 

Benim sürecimi burada bilen ağabey ve kardeşler biliyor zaten. Soruşturma geçiriyordum. Geçen hafta takipsizlik beklerken savcının iddianeme düzenleyeceğini duyduk. Cumhuriyet su Avukatı çok takmamış bile haftaya öğrenirsiniz henüz düzenlemedik demiş. Benim ankesör bilirkişi raporu (kolluğun hazırladığı) katibin söylediğine göre temiz gelmişti. En son hakkımda beyanda bulunan EP veren şahsın ismini verdiği kişilerin ifadesinde benim ismim geçiyor mu veya bi kod falan var mı bakılacaktı. Uzun süre bekledik haber alamadık en son öğrenmeye gittiğimizde iddianameyi öğrendik. Bütün kriterler temiz. PMYO okudum iki sene ama polis değilim mülakatta elendim zaten ceza puanım falan vardı o dönem bunlar çok öühim değil önceden de anlatmıştım. Kamuya ilk atanmam 2019 Mart ayı KPSS'de derece yaparak 92 puan merkezi atama ile. Darbe teşebbüsü günü ben AVM'de ayakkabı satıcısı olarak 7 de çıkıp evime gitmiştim. Bu kadar uzağım bu yapıya. Ama işte okul yıllarında benim 2013-2015 arası arada sırada sohbete gittiğimi iddia eden ve beni öğrenci iken EA olarak kodladığını söyleyen itirafçı yüzün konu buralara geldi. Kime sorsam 1. veya 2. Celsede beraatin bile mümkün diyor ama ben hala savcı ne buldu da iddianame düzenledi bulamıyorum bir türlü. Yakında öğreneceğiz inşallah. Tecrübelerinize de ihtiyacım olacak.

Sizce süreç nasıl işleyecek ?

Kurumunda bölge müdürlüğünde çalışıyorum. Ohal KHK'ları 2022 de bitti dava var diye açığa almaz Genel Müdürlük dedi idari müdürüm babacan bir adam sağ olsun. Sizce de öyle mi olur?

Teşekkür ederim.

aleykümselam hayırlı ramazanlar kaderdaşım.

Savcının iddianame düzenlemesi için herhangi bir şey bulması gerekmediğini maalesef acı bir şekilde tecrübe ettik birçoğumuz. Bu nedenle elbette bir insanın daha bu şekilde mağdur edilmesine üzüldüm ama şaşırdığımı söylersem yalan olur. Anlaşılan o ki aralarında hala bütün o beraatlerden dersini almayanlar var. Yazık...

Muhtemel olacak olanı söyliyim. 40 küsur sayfa iddianame gelecek, ama bunun 39u seninle ilgili değil bu yapının yaptığını söyledikleri genel şeyleri anlatıyor olacak. Anlattıkları olayların bir kısmında sen ortaokula bile gidiyor olabilirsin, o derece alakasız olacak seninle. Son sayfada da muhtemelen o ismini zikreden, afedersiniz dostlar, denyonun ifadesi geçecek. Onu mahkemeye çağıracaklar, orada çark edecek, ki etmese bile oy birliği ile beraat edeceksin. Savcı üst mahkemeye götürebilir de götürmeye bilir de. Her halükarda bir gün bile içeri girmeyeceksin.

Olan senden çaldıkları zamana, devleti, mahkemeyi boşa masrafa soktuklarına olacak. Yemin ederim böyle bir akıl tutulması tarihte görülmemiştir.

Gönlünü ferah tut, güçlü ol, sabret. Selametle...

• Beğeni 1
  • Onaylama 5

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...