İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

Konuk

Bakın burası Sudan denen basit bir ülke. Devir dönünce neler oluyor:)

Sudan'da Beşir dönemindeki yolsuzlukları ortaya çıkarmak için Egemenlik Konseyi tarafından kurulan komite, üniversite ve resmi kurumlarda birçok görevden alma gerçekleştirdi.

Sudan'da farkı mahkemelerde görev yapan 151 hakim görevden alındı.

Yolsuzlukla Mücadele Komitesi'nin başkent Hartum'da düzenlediği basın toplantısında, 151 hakimin, devrik Cumhurbaşkanı Ömer el-Beşir'le bağlantıları olduğu gerekçesiyle görevden alındığını duyurdu.

Komitenin sözcüsü Salah Mana, Beşir'in partisi Ulusal Kongre Partisi'ne ait beş adet para transferi fonunun geri alınıp Maliye Bakanlığına aktarıldığını söyledi.

Mana, "Ulusal Kongre Partisi lideri Al Hac El Manan'ın sahibi olduğu Nil Bankası yönetim kurulunun dağıtılmasına karar verildi" açıklamasını yaptı.

Sözcüye göre komite, bankanın idari yönetiminden altı, Sudan Havayolları çalışanı 30, Enerji ve Madencilik Bakanlığından 341, Sudan Maden Kaynakları Şirketi'nin 55 çalışanı ve 6 sivil havacılık kurumu çalışanının, devlet kurumlarından ihraç edildiğini bildirdi.

Mana, komitenin Afrika Dünya Üniversitesi'nden bazı profesörlerin ve eski rejimin sembolü olarak Sudan merkezli bölgesel bir üniversite olan Sudan Mütevelli Heyeti üyelerinin sözleşmelerini feshettiğini duyurdu.

Komite, İnsan Hakları Komisyonu Başkanı ve üyelerini görevden alma ve yeniden şekillendirme kararı almıştı.

Basın toplantısında, komitenin Kuzey Darfur Eyaleti'nde maliye bakanlığına devredilen çok sayıda kuruluşun mal varlıklarını ülke dışından elde ettiğini, iki şirketin arazi, gayrimenkul ve hisselerini geri aldığını, çeşitli kurum ve bakanlıklarda çalışan bir takım personelin hizmetlerini sonlandırdığı duyuruldu.

10 Aralık'ta Egemenlik Konseyi Başkanı Abdulfettah Burhan, devrik Cumhurbaşkanı Beşir rejiminin "yetkilendirme etkilerini ortadan kaldırma, yolsuzlukla mücadele ve fonladı geri alma amaçlı" bir komite kurma kararı almıştı.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Raider, 7 saat önce yazdı:

Hicbirsey olmaz. Darbeden hemen sonra kani bozuklar insanlari isimsiz ihbarlara gammazladilar zaten. Bunun önünü almak için belli bir süreden sonra ihbarlar için kimlik bilgisi istenmeye başlandı. Sizi şikayet etme tehdidinde bulunan kansizi da umursamayin. Ne yapıyorsa yapsın. Komisyonun dikkate alacağını sanmıyorum. İmzaniza baktım. Kurum gorusunuz epey süredir alınmış.Karar çıkmaması ilginç. İnşallah kabul alırsınız.

Evet kurum görüşüm alinali neredeyse bir yil olacak, insallah dediginiz gibi olur.

672 KHK-MEB, sendika 26 ay, kurum gorusu 3 Ekim de alindi- olumlu görüş bildirildi- komisyon inceleme durumunda

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@Santos689 kesin covid-19 olmuşsunuz...belirtiler tamamen ona ait...çok geçmiş olsun.. her covid-19 geçiren gibi tavsiyem 3-4 litre su, bol meyve, ev yapımı limonata, yağsız etli yemekler...bide bol bol yatın...dinlenin...tavsiye konusunda haddimi aştıysam affola...

• Beğeni 8
  • Onaylama 1

679 KHK adalet bakanlığı

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@Edep bir tanıdığımda aynı durumda..özel ders veriyor...insanlar şuan çaresiz emin ellere vermek istiyor çocuklarını...normalde sınıf öğretmeni ama hem özel okula giden hem de 6. Sınıf öğrencisini bile ailesi güvendikleri için sınıf öğretmenine özel okuldan alıp siz öğretin deyip vermek istiyorlar...öğrenci bolluğu maşaAllah...tabi bunlar hem sevindiriyor hem de üzüyor...yine inşaAllah çocuk sesleri arasında okulunuzda eğitim öğretim sevgi verebilmeniz duası ile...

• Beğeni 7
  • Teşekkür 1

679 KHK adalet bakanlığı

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Santos689, 3 saat önce yazdı:

Bizimkilerin hepsi pozitifti bir annem ağır geçirdi o da solunum sorunu yaşamadığı hâlde Corona ilaçlarını kullandı ilaçlar ağır geldiği için 

Ben uzak duruyordum önceleri baktım hepsi ayakta hiç doğru dürüst belirti bile göstermeden geçirince bende tabuları yıktım bu süreçte bağışıklık kazanmak daha iyi olur dedim olay bu

Bende de ilk başta hafif boğaz yanması oldu sonrasında test verdim pozitif ama hiç belirti bile yoktu sadece taşıyıcı durumundayım

Sonra Herhalde soğuk algınlığı eklendi vücut direnci düştü iki gündür ağırlaştı durum ama öyle üst düzey değil 

Çok çok  geçmiş olsun Allah şifa versin

672 KHK MEB -Sendika-Takipsizlik- komisyon incelemesi devam ediyor

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@Santos689 hocam geçmiş olsun. Umarım tez zamanda iyileşirsiniz.

KHK Forum Editörü - 672 Maliye - VDK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
antika, 8 saat önce yazdı:

Bugün dış işleri bakanlığından bir tanıdığım iade oldu. Tlf aramışlar . Yanılmıyorsam 692 ile direkt ihraç tı.  Dış ülkelerin birinde konsolustukta çalışırdı. Herhangi bir kriter yoktu. Bir ihbarlar ihraç edilmişti 

Hayırlı olsun, eski görev yerine mi vermişler yoksa araştırma merkezine mi? 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Santos689, 5 saat önce yazdı:

Bizimkilerin hepsi pozitifti bir annem ağır geçirdi o da solunum sorunu yaşamadığı hâlde Corona ilaçlarını kullandı ilaçlar ağır geldiği için 

Ben uzak duruyordum önceleri baktım hepsi ayakta hiç doğru dürüst belirti bile göstermeden geçirince bende tabuları yıktım bu süreçte bağışıklık kazanmak daha iyi olur dedim olay bu

Bende de ilk başta hafif boğaz yanması oldu sonrasında test verdim pozitif ama hiç belirti bile yoktu sadece taşıyıcı durumundayım

Sonra Herhalde soğuk algınlığı eklendi vücut direnci düştü iki gündür ağırlaştı durum ama öyle üst düzey değil 

Geçmiş olsun.Ailenizde sizde sıhhatinize kavuşun inşaallah.

• Sendika ve banka

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Leviathan, 35 dakika önce yazdı:

Hayırlı olsun, eski görev yerine mi vermişler yoksa araştırma merkezine mi? 

Dışişlerine de mi araştırma merkezi kurdular?

KHK Forum Editörü - 672 Maliye - VDK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• Hocam, kendinize haksızlık etmeyin. Devlet söz vermiş 657ye uyduğun sürece sorun yok demiş. Birçok kişi de buna güvenip kendini o memuriyet için hazırlamıştı ve o işe kendini adamıştı. Özellikle belli bir yaştan sonra gerçekten zordu bu işler. Birçok kişiye de yedikleri damga çok ağır geldi, yeni bir hayat kurmak için o psikolojik gücü kendilerinde bulamadılar. Bunun üstüne uğraştığımız davaları parçalanan aileleri ekleyin. Hayatta kalabilmeniz bile başarı aslında.
    • 8 sene geçti ve hiç bir şey değişmedi. Parkomatta  çalışdım, inşaatlarda çalıştım, tarla işlerinde çalıştım, bir buçuk sene kadar dershanede çalıştım (depremden sonra kapandı) fabrikada 3-5 ay çalıştım ödeme sorunu olunca  ayrıldım yine inşaattayım. 8 yılda bir kazmaya sap olamadım, ortalamaya baksan 8 yıl asgari ücret altında kazandım. Hep günü kurtarma uğraşıyla  geçti 8 sene. Bu 8  sene bana ne kadar beceriksiz işe yaramaz olduğumu gösterdi. Bazen düşünüyorum nasıl bir günahım varmışta bu duruma düştüm ve kurtulamıyorum ... Ülkenin hukuk olsun adalet olsun ekonomi olsun vesaire memnun değilizya, ben bunun bin katı kendimden memnun değilim ...
    • Yeminle şaka gibiyiz ya. Herkese açık bir forumda birbirine dilekçe dava danışan, fikir alış verişi yapan, sabır tavsiye eden, gündem hakkında analizler yapan "terörist" mi olur arkadaş? İçinde olmasak tam bir komedi değil mi şu durum aslında? 8 sene be.
    • Bir düşüncem de KHK mağdurlarıyla ilgili... Mağdurlar bu işin çözümünün peyder pey olacağını bir türlü anlayamadı... pazarlamada "foot at the door" diye bir tabir vardır, yani ayağınızı kapıya koyabilirseniz, satışı büyük ihtimalle halledersiniz... burada da o ayak, ufak da olsa, KHK'lı bir grubun toplu iade olmasıydı... mesela takipsizlik-beraat alanlar iade olabilseydi, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iade olma yolu açılacaktı, çünkü o kapı açılmış olacaktı bir kere... ama bunun yerine ne zaman takipsizlik alanların iadesi gündeme gelse, diğer tüm KHK'lılar "bizde, bizde, bizde..." demeye başladı ve o kapıya ayak bu yüzden hiç konulamadı, çünkü kapı hiç açılamadı... Bu talepler nedeniyle, iade işi toplum nazarında en ağır kişinin iade olacağı şeklinde ve çok ağır mali külfete neden olacak şeklinde yorumlandı veya imajı o şekilde verildi (Abdurrahman Dilipak'ın idareyi KHK'lılarla ilgili mali külfetle korkutma twitini hatırlayın)... halbuki hep beraber en azından takipsizlik-beraat alanlar gibi toplum vicdanını da kanatan bir kesimin iade olmasını savunsaydık, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iadesi toplum nazarında daha kabul edilebilir hale gelecekti...
    • dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
  • Şimdi Popüler

• Yeni Oluştur...