İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

@Mavi Çocuk hiçbir iyilik cezasız kalmıyor...???

• Üzülme 2
  • Onaylama 3

672khk-inceleniyor

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Ohal komisyonu kararı nihayet elime ulaştı 21 temmuz karar verilmiş arefe günü internette görmüştüm,Adalet bakanlığı i.k.m. 701 ile ihraçtım kriter olarak 17-25 öncesi sohbet tanığı ve 2014 temmuz ve  kasım da kimse yokmu ya sms ile örgüte mali yardım yazıyor (ben sms gönderdiğimi hatırlamıyorum,attığımı da zannetmiyorum)tabi kurum kanaati olumsuz yazıyor fakat görevde ihraç olmadan 5 ay önce kurum açtığı soruşturmada hakkımda örgüte iltisak ve irtibatı bulunmamaktadır demişti kararın örneği var elimde şimdi idare mah.gitme zamanı, tavsiyelerinizi alayım ?

701 KHK- Adalet bakanlığı- İnceleme devam ediyor

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
mesika, 3 saat önce yazdı:

@Muhammet Adıgüzel Hocam ben 11 Haziran da reddi gördüm. 29 Temmuz da tebliğ edildi. yani size tebliğ edilmesi yakındır. 

Hocam tebligat kağıdınızın MEB bakanlıktaki durumunu sormanız için tlf numarası verebilirim. Ben ordan takip ediyorum.

672 meb

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
1Embaz, 1 saat önce yazdı:

Ohal komisyonu kararı nihayet elime ulaştı 21 temmuz karar verilmiş arefe günü internette görmüştüm,Adalet bakanlığı i.k.m. 701 ile ihraçtım kriter olarak 17-25 öncesi sohbet tanığı ve 2014 temmuz ve  kasım da kimse yokmu ya sms ile örgüte mali yardım yazıyor (ben sms gönderdiğimi hatırlamıyorum,attığımı da zannetmiyorum)tabi kurum kanaati olumsuz yazıyor fakat görevde ihraç olmadan 5 ay önce kurum açtığı soruşturmada hakkımda örgüte iltisak ve irtibatı bulunmamaktadır demişti kararın örneği var elimde şimdi idare mah.gitme zamanı, tavsiyelerinizi alayım ?

Karar sayısı nedir?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Orucun son gününde iftarı zor bekleyenler gibi hisseden var mı aranızda. Bir bitmedi şu 17 bin...

• Beğeni 4
  • Üzülme 1
  • Onaylama 1

701 KHK, Adelet Bakanlığı, Eski Zabıt Katibi, İhraç sonrası takipsizlik

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
AKBABA 360603, 5 saat önce yazdı:

672 KHK MEB adli işlem geçirmedim. Yalnızca sendika istifa 2016 mart diye hatirliyordum. Geçen ay red kararımı gördüm. Kararı yeni elden aldım. Sendikaya ek 2014 ramazan ayında 11 sms var kimse yokmu.. acaba idare mahkemesi durumum ne olur. 19. İdare mahkemesinin iptal kararı emsal gostersek faydası olur mu.. birde afyon da avukat tavsiye edebilir misiniz. Yardımcı olursanız çok sevinirim

Bu demek oluyorki geriye kalan MEB dosyalarında sadece tek kriteri sendika olanlar iade olur oda kurum kanaatleri olumsuz degilse birde KESK liler iade olur onun dışında digerlerine yani bize geçmiş olsun 

2019'un aralik ayi ile 2020'nin ocak subat aylarında çok güzel kararlar gelmeye başlamıştı (MEB için) anlaşılan  pandemiden sonra birileri komisyonun kulağını çekip bu kadar yeter deyip komisyonu fabrika ayarlarına döndürmüş şahsi fikrim belli bir iade kota verildi komisyonda o kotaya uymak için eskisi gibi herşeye ret vermeye başladı 

672 KHK öğretmen 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
varex, 4 saat önce yazdı:

komisyondan ret alan arkadaşlara geçmiş olsun...

pandemi rahatsızlığı olan arkadaşlara da acil şifalar...

kimse yok mu yardım derneği bağışları komisyon nezdinde ve adli idari yargıda kriter olarak alınıyor...

yanında farklı bir kriter olması ise bu kriterin terör örgütüne yardım şeklinde algınlamasına yol açıyor...

aynı dönemlerde farklı yardım kuruluşlarına benzer yardımlarınız oldu ise bunları mahkemeye sunabilirsiniz..

genel olarak birden çok yardım kuruluşuna yardımda bulunmak genel bir  yardımlaşma kanısına yol açabiliyor..

başlı başına sadece kimse yok mu derneğine yardım yapılması ise soru işaretleri oluşturuyor...

selamlar

peki komisyon kimse yok mu mesajlarının yanında kızılay, ihh vs sms bağışlarının da  olup olmadığını kontrol etmiyor mu

672

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Bizim komisyon haricinde  kimse yok muya msj atıp atmadığımızı öğrenme imkanımız var mı

672 KHK- ret-  banka- ankara -21.idare

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Santos689, 2 saat önce yazdı:

Herkese teşekkürler iyicene bir aile olduk 

Hastalıkla ilgili olarak üst düzey bir sorun yok sadece geçmesini bekliyorum ağrı oluyor ama geçecek gibi de duruyor bu süreçte bağışıklık kazanmak iyi 

Daha  30 yaşındayım kronik rahatsızlığım yok sadece sigara kullanıcısıyım solunum sorunu hiç çekmiyorum

Dostum atlatacaksın inşallah geçmiş olsun.Yakın bir kız arkadaşım yakalandı bu hastalığa normal grip gibi geçirdi sadece iki gün zorlandı biraz bel ve kas ağrısı çekti bir gün de çok hafif öksürük oldu sonrasında hiçbirşey olmadı ateş mateş hiç çıkmadı 3. Testi negatif çıktı çok şükür. Benim düşüncem virüs mutasyona uğradıkça gücünü kaybetti su an yakalanan çok olmasına rağmen ölüm vakaları çok az ayrıca tedavi yöntemleri de gelişti yakın zamanda negatif haberlerini bekliyoruz inşallah daha iade olup kutlama yapacağız?

Güncelleme • • ozelharekat61

679 KHK-KYOK-İnceleme devam ediyor-Sd Kart:DİL 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• 25 ayla ben de çok uzaklarda sayılmam dostlar. normal demek ki.
    • @F.Y. benimde yaklaşık bir yıldır olduğu gibi bekliyor. Görevdeyim heran bir terslik olacak duygusu beni psikiyatrilik etti. 
    • Merhaba, benim dosyam istinaf mahkemesinde nisan ayı itibariyle 27. aya giriyor. Bugün yarın cevap gelir diye bekliyorum. önceki yazışmalarda sanırım bir arkadaş 27.ayda cevap geldi diye yazmıştı. Umarım daha fazla uzamaz. Her gün buraya bakıp bir cevap gelen var mı diye bakıyorum. Hepimiz için adalet diliyorum. Saygılar..
    • Bende 14. idarede 2.5 yıldan fazla oldu. kriter sadece kurum kanaati.
    • @F.Y. idare mahkeme kararı göreve iadeyse, BİM hızlıca 2-3 ay içinde bu kararı tersine çevirebiliyorken, eğer önceki idare mahkemesi kararı olumsuzsa,  karar alması epeyce gecikebiliyor... OHAL Komisyonundan beri amaç belli, hukuki süreci olabildiğince uzatmak... daha önce istenmiş ve dosyada olan bilgileri tekrar tekrar yeniden istiyorlar... Düşüncem süreci bekleyenlerin, hiç dönmeyecekmiş gibi hayatlarını dizayn etmeleri, (çünkü beklemek, belirsizlik herşeyden daha çok yoruyor ve giden ömrümüzden gidiyor) ve eğer ola ki, bir gün iade olunursa, her zaman yeni bir başlangıç yapılabilir ve yeni duruma hızlıca uyum sağlanır... böylece bu bekleme süreci de boşa harcanmamış olur...
  • Yeni Oluştur...