İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

GamerTeacher63, Bir saat önce yazdı:

Bir yanım da komisyon başkanının “sona kalan dosyalar zor dosyalar” söyleminden yola çıkarak şöyle düşünüyor: Acaba sona kalan dosyaların büyük bir kısmı kabul olacak da bu dönem ülkenin ekonomik sıkıntıları göz önüne alınarak bir yavaşlatma durumu oluşmuş olabilir mi?

Buna ben de ihtimal vermeye başladım. 

Sosyal medyada bir kişinin kazandığı tazminatın ödenmedigi yönünde paylaşım vardi. 

ABD buyükelcisi de dün yaptığı açıklamada Turkiyenin ABD'Lİ ilaç firmalarına borcunu ödemediğini açıkladı. 230milyon dolar olan ilaç borcu bu yil 2.3 milyar dolara çıkmiş. 

Yani çok fena bir ekonomik darboğaz yaşıyoruz. Dövizin durumu ortada. Allah ülkemizi her alanda düzlüğe çıkarsın, başta hukuk olmak üzere.. 

• Beğeni 2
  • Onaylama 2

-692    -Adli durum yok  - inceleme Devam ediyor. - Maliye Bakanlığı

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
kunduracı, 1 saat önce yazdı:

bunların hesaptan kitaptan anladıkları mı var. hesap yapamadıkları için Ülkenin ekonomisi ortada. Hangi kitabı kullanıyorlar bilmiyorum ancak vicdan ve ahlak denilen insani ilkelerden bihaber oldukları da ortada. İftira atanlara kucak açanların, fişleme listeleri hazırlayıp insanları kategorize edenlerin,  kurum kanaati diye vasıfsız uygulamalara göz yumanların, suç unsuru teşkil etmeyen kavramlar üzerinden yargılamalar yapanların kantara ihtiyacı mı var. oturdukları yerden istediklerine istedikleri ağırlığı reva görüp ona göre ceza uyduranları hala göremeyen bir milletin aydınlanması için daha kaç gün geçecek... 

sayın kunduracı merhaba, geçende irtibat ve iltisakla ilgili gelişmeler olqbilir demiştiniz, bu konuyu biraz daha açabilir misiniz yada yok mu bşr duyumunuz gerçekten ihtiyacım var iyi şeyler duymaya

672 KHK - ret -  24. idare

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Bilgide yanlışlık var gibi, 25 ağustos itibariyle kalan 17.101 dosyaydı. Görünen en az 16 bin dosyanın kaldığı.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Ömer Avcu, 32 dakika önce yazdı:
Bilgide yanlışlık var gibi, 25 ağustos itibariyle kalan 17.101 dosyaydı. Görünen en az 16 bin dosyanın kaldığı.

Kalan dosya sayısı 15-16 bin civarı. 

Sanırım Melih bey yaklaşık 3-4 bin civarı rütbesi ve öğrencilik hakkı elinden alınanlar gibi başvuru vardır. Kalan ihraç başvurusu 12 bin civardır diye hesap yapıyor.

701- MEB- Beraat- Komisyon karar bekliyor..

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

selamlar

Pasaportlar ile ilgili forumda br dilekçe örneği buldum konyla ilgili bilgi araştırıyorum, acaba buna ilişkin bakabileceğim bir bölüm var mı?

Teşekkürler

675 KHK, KYOK, komisyon ret, cihan medya, kimse yok mu sms, Ankara 20 idari mah.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Niksiz, 2 saat önce yazdı:

Buna ben de ihtimal vermeye başladım. 

Sosyal medyada bir kişinin kazandığı tazminatın ödenmedigi yönünde paylaşım vardi. 

ABD buyükelcisi de dün yaptığı açıklamada Turkiyenin ABD'Lİ ilaç firmalarına borcunu ödemediğini açıkladı. 230milyon dolar olan ilaç borcu bu yil 2.3 milyar dolara çıkmiş. 

Yani çok fena bir ekonomik darboğaz yaşıyoruz. Dövizin durumu ortada. Allah ülkemizi her alanda düzlüğe çıkarsın, başta hukuk olmak üzere.. 

Ben bu tarz düşüncelere katılmıyorum devletin parası hiçbir zaman bitmez bize ödenecek toplu para toplanan vergilerin yanında devede kulak bile kalmaz ayrıca dediğiniz çıkan haberleri gündemi takip etmeme rağmen ilk defa duydum bu yüzden dediğiniz haberlerin asılsız olması muhtemel diye düşünüyorum kalan 15 bin kişiden hadi taş çatlasın 10 bin iade olsa bile bu para devlet için komik bi rakam 

679 KHK-KYOK-İnceleme devam ediyor-Sd Kart:DİL 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

halen sona kalan dosyalar zor dosyalar diye düşünenlerimiz var. O kadar karar gördük, şu an iade olanların kriterlerinden hiç birine sahip olmadığı halde çok önceden ret alanlar var. Yapmayın arkadaşlar. O kadar mantık aramayın bu komisyonda. Biz halen kriter yarıştırmaya devam edelim, adamlar haftalık kotaya göre dosya çekip listeden karar veriyor. O badem bıyıklılardan daha üst performans beklemeyin. Bize uyguladıkları araştırmaları kendilerine uygulasınlar yürekleri varsa. Tabi omurgaları da. 

• Beğeni 2
  • Onaylama 6

su sıkan itfayenin hortumunu... Sadece adalet bekleyişinde.Komisyon RET,  ilk celsede beraat! İdari Mahkemede adalet haykırışında.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Edep, 19 dakika önce yazdı:

Az önce müdürüm aradı. Komisyon bilgi istemiş hakkımda. Sonucu olumlu olur inşallah 

Hayırlı olsun inşaallah güzel bir haber alırsınız eşiniz ve siz işe girmistiniz..belki bu daha bir hayırlı olur...

672 khk Diyanet ihraç 21 şubat 2018 beraat incelemesi devam ediyor ?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
elaf, 18 dakika önce yazdı:

Hayırlı olsun inşaallah güzel bir haber alırsınız eşiniz ve siz işe girmistiniz..belki bu daha bir hayırlı olur...

Sağlıkla güzel haber alsı  herkes inşallah ?

• Beğeni 1
  • Onaylama 4

672 Meb . Sendika üyeliğim ve teşvik , burs ile okula çocuk gönderme var. Terörist ilan edilmem için bunlar yetti.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• Bir düşüncem de KHK mağdurlarıyla ilgili... Mağdurlar bu işin çözümünün peyder pey olacağını bir türlü anlayamadı... pazarlamada "foot at the door" diye bir tabir vardır, yani ayağınızı kapıya koyabilirseniz, satışı büyük ihtimalle halledersiniz... burada da o ayak, ufak da olsa, KHK'lı bir grubun toplu iade olmasıydı... mesela takipsizlik-beraat alanlar iade olabilseydi, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iade olma yolu açılacaktı, çünkü o kapı açılmış olacaktı bir kere... ama bunun yerine ne zaman takipsizlik alanların iadesi gündeme gelse, diğer tüm KHK'lılar "bizde, bizde, bizde..." demeye başladı ve o kapıya ayak bu yüzden hiç konulamadı, çünkü kapı hiç açılamadı... Bu talepler nedeniyle, iade işi toplum nazarında en ağır kişinin iade olacağı şeklinde ve çok ağır mali külfete neden olacak şeklinde yorumlandı veya imajı o şekilde verildi (Abdurrahman Dilipak'ın idareyi KHK'lılarla ilgili mali külfetle korkutma twitini hatırlayın)... halbuki hep beraber en azından takipsizlik-beraat alanlar gibi toplum vicdanını da kanatan bir kesimin iade olmasını savunsaydık, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iadesi toplum nazarında daha kabul edilebilir hale gelecekti...
    • dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
  • Yeni Oluştur...