İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

Virginia Woolf, 1 dakika önce yazdı:

33-34 ay sendikası olan bir tanıdığım 2019 sonunda iade oldu. 30 ay ve üstü sendika iade ve retlerini de burada ve Facebook'ta görmüştüm. İçinizi rahat tutun, böyle bir şey yok. 

aynen öyle .30 ay ve üzeri çok iade oldu. BUNLARIN nasıl bir sıralaması var hiç bilinmiyor kafalarına göre dosyaya bakıyorlar öyle ihraç olduğu zaman ya da sendika süresi pek önemli değil 

672 KHK-inceleme devam-sendika

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Lahzaa, 41 dakika önce yazdı:

İnanın bu dediğinizin doğru olmasını çok istiyorum zira benim sendikam 30 ay ve halen beklemedeyim ,30 ay altı sürelerin inceleneceği baştan sona sendikalı olanların ise incelemeye alınıp alınmayacağı konusunda henüz bir kararsızlık olduğu söylendi.Eğer incelenmezse ret olarak geçiştirileceği de ihtimaller arasındaymış.

Sabahtan beri düşünmekten kafayı yemek üzereyim.

Son bir şey 30 ay sendikadan iade olan hiç kimsenin olmadığını da özellikle belirtmiş.Komisyondaki tanıdığı

Hocam  dedikleri suankilerle uyusmuyor. Bastan sona kadar demislerde niye ozaman istifa etmeyeni iade etmisler. Vede zaten red vermek istediklerine kurum kanaati diyorlar sure hic onemli degil. Bosuna kendinizi uzmeyin. Bende sendikadan beklemedeyim ama bugun tamam dediklerine yarin hayir diyolrar ki bunun ornekleri cok. Gecen sene kabul verdikleri kriterleri suan red veriyolar herseyleri ayni olmasina ragmen. 

Komisyon hala incelemekte....

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@Lahzaa hayir hocam tanıdığım 2 hoca var 30 ay sendika ve iade olan

672 li gururlu yorgun savaşçı sadece 30 ay sendikali kurum görüşü alınmamıştır 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

İngiliz veya Amerikan edebiyatı/dili eğitimi, Dilbilim, edebiyat, Tercümanlık, öğretmenliğinden vs mezun olup Antalyada bir vakıf üniv'de çalışmak isteyenler çok acilen buraya yazsınlar lütfen. 

Hasan 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
efe_kentli67, 10 saat önce yazdı:

@tustus hocam ne kadar da güzel yazmışşsınız ellerinize sağlık haklisiniz bu yaşadıklarımı unutmayacagım asla ALLAH tüm masumları kurtarsın dua ediyorum.

Ayrıca forumda emeği geçen tüm arkadaşlardan ALLAH razı olsun onlar sayesınde umudumuz hep varoldu ben hep buralarda olacagım gelişmelerden haberdar edeceğim kararları da twitterta paylasın mazlumlara umut olur ??

Tebrık eden tum arkadaslardan da ALLAH razı olsun İNŞALLAH sizlerin de iade haberlerinizi okuruz ???

67 Zonguldak mi, Ömer kardeşim senmisin yoksa sevindim, kyhn

692 İKM , red

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Victim, 36 dakika önce yazdı:

İngiliz veya Amerikan edebiyatı/dili eğitimi, Dilbilim, edebiyat, Tercümanlık, öğretmenliğinden vs mezun olup Antalyada bir vakıf üniv'de çalışmak isteyenler çok acilen buraya yazsınlar lütfen. 

Hmmm, üniversite ? güzel fikir aslında ama... Tam olarak hangi alanda görev verilecek? Şartlar nedir? 

Güncelleme • • Adem A.

Herkes icin adalet

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@692.İKM yok hocam ben o arkadasınız ömer değilim dogru 67 zonguldak ama o kişi ben değilim İNŞALLAH o arkadaşınız da iade olmuştur ??

701 KHK - KOMİSYON KABUL

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Victim, 1 saat önce yazdı:

Ben de öyp Li bir edebiyatçıyım hocam, hangi üniversite, hangi kadro acaba ? 

679-yök-inceleme devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Sıcağı sıcağına, henüz hiçbir yerde haber olmamış bir bilgi paylaşayım.

Anayasa Mahkemesi, 6755 sayılı Kanunda yer alan,

"Yürütmenin durdurulması

MADDE 38- (1) Olağanüstü hal süresince yayımlanan kanun hükmünde kararnameler kapsamında alınan kararlar ve yapılan işlemler nedeniyle açılan davalarda yürütmenin durdurulmasına karar verilemez."

Şeklindeki maddeyi iptal etmiş. Karşı oy çok enteresan. Merak edenler okuyabilir. 

İptal kararları Resmî Gazetede yayımlandığı tarihte yürürlükten kalktığından bundan sonra idare mahkemelerinde dava açacak olanlar YD talepli açabilirler.

KHK ile ilgili alınan şimdiye kadar en önemli karar.

BU KHK'da ihraç listeleri de vardı. Ancak listelerin dayanağı olan 2. maddenin 1. ve 2. fıkralarına CHP dava açmadığından, bu maddeler yönelik doğal olarak bir karar alınmamış.

Bildiğim kadarıyla diğer KHK'lardaki ihraç listelerinin dayanağı maddelere CHP iptal davası açmıştı. Ancak henüz gündem alınmadı bu başvurular maalesef.  

Ayrıca;

Sorumluluk

MADDE 37- (1) 15/7/2016 tarihinde gerçekleştirilen darbe teşebbüsü ve terör eylemleri ile bunların devamı niteliğindeki eylemlerin bastırılması kapsamında karar alan, karar veya tedbirleri icra eden, her türlü adli ve idari önlemler kapsamında görev alan kişiler ile olağanüstü hal süresince yayımlanan kanun hükmünde kararnameler kapsamında karar alan ve görevleri yerine getiren kişilerin bu karar, görev ve fiilleri nedeniyle hukuki, idari, mali ve cezai sorumluluğu doğmaz.

Şeklindeki madde Anayasaya aykırı görülmemiş. Daha önce benzer bir maddeye yönelik olarak AYM red vermişti. Yani mağduriyetlere sebep olanları sorumluluktan kurtaran madde artık 10 yıl boyunca iptale konu olamaz, gündeme alınamaz. 

Darısı diğer KHK'ların başına. Biran önce gündeme alınır inşallah

• Beğeni 2
  • Teşekkür 5

672, Komisyon Red, Olmayan SMS + Kurum Kanaati, Dosya İdare Mahkemesinde

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• 25 ayla ben de çok uzaklarda sayılmam dostlar. normal demek ki.
    • @F.Y. benimde yaklaşık bir yıldır olduğu gibi bekliyor. Görevdeyim heran bir terslik olacak duygusu beni psikiyatrilik etti. 
    • Merhaba, benim dosyam istinaf mahkemesinde nisan ayı itibariyle 27. aya giriyor. Bugün yarın cevap gelir diye bekliyorum. önceki yazışmalarda sanırım bir arkadaş 27.ayda cevap geldi diye yazmıştı. Umarım daha fazla uzamaz. Her gün buraya bakıp bir cevap gelen var mı diye bakıyorum. Hepimiz için adalet diliyorum. Saygılar..
    • Bende 14. idarede 2.5 yıldan fazla oldu. kriter sadece kurum kanaati.
    • @F.Y. idare mahkeme kararı göreve iadeyse, BİM hızlıca 2-3 ay içinde bu kararı tersine çevirebiliyorken, eğer önceki idare mahkemesi kararı olumsuzsa,  karar alması epeyce gecikebiliyor... OHAL Komisyonundan beri amaç belli, hukuki süreci olabildiğince uzatmak... daha önce istenmiş ve dosyada olan bilgileri tekrar tekrar yeniden istiyorlar... Düşüncem süreci bekleyenlerin, hiç dönmeyecekmiş gibi hayatlarını dizayn etmeleri, (çünkü beklemek, belirsizlik herşeyden daha çok yoruyor ve giden ömrümüzden gidiyor) ve eğer ola ki, bir gün iade olunursa, her zaman yeni bir başlangıç yapılabilir ve yeni duruma hızlıca uyum sağlanır... böylece bu bekleme süreci de boşa harcanmamış olur...
  • Yeni Oluştur...