İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

Aysegul Oz, 2 dakika önce yazdı:

Hemen hastaneye yatırın. 13 gündür tedavi görüyorum. İyilesemedim.

Hocam iyi beslenmeye çalışın, vitamini eksik etmeyin ????

Herkes icin adalet

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Felsefeci, 11 dakika önce yazdı:

Hocam bu tavrınızın doğru bir tavır olmadığını düşünüyorum. Bu öyle emojilerle şakaya alınacak bir durum da değil. Her insan hata yapabilir. Velev ki herkes AKP ye oy verdi ama bebekler, anneleri, nineleri herkes işkenceye maruz bırakıldı. Böyle acı olaylarda bu tür karşılaştırmaları doğru bulmuyorum çünkü sadece gizli bir kin yaratır. 

Hocam herkes her zümreye oy verebilir bu da beni ilgilendirmez ama sizin ve bir kısım kişinin inatla yanlış anlamaya çalıştığı ve konuyu başka yere çektiği şey sanki aynen onların yaptığı gibi hedef saptırmak. "Bak ben şundan değilim, ben bundan değilim" BANA NE? Kimden olursan ol, kime oy verirsen ver bana ne?! Benimle aynı durumda mısın evet, yazıp durduğun genellemeler bu şekilde beni de kapsıyor olmuyor mu? Evet. Haliyle kızarım kimse kusura bakmasın. Emojilerime, kelimelerine, şuyuma buyuma da yorum yapma hakkı kimsede yok kusura bakmasın, dalga da geçerim, üzülürüm de, kızarım da... Sonuçta forumda emoji ya da font ya da kelime kısıtlaması var da ben mi bilmiyorum. Kin mi yaratır bilmem ne mi yaratır beni ilgilendirmez. 

Bunları konuşmayacaktım ama çok zorladınız. Dinleyin o zaman:

- Aslında keşke bu tarz forumlar sadece somut bilgi paylaşımı için kullanılsa. Mesela @Ali Haydar beyefendinin paylaşımları gibi; iade var karar şu, alan şu, falan filan... Net, yorumsuz, bilgi paylaşımı ?? kendisine çok minnettarım kendi adıma.

Bir zaman MSA beyefendi vardı aynen, kurucu, yorumsuz bilgi verici. Aynen o da tam bir beyefendi bu tarz bir forumda ??

Mesela kimse karşı karşıya gelecek paylaşımlarda bulunmasa, kimse özelden bir üye hakkında diğer bir üyeyle, sırf onu etkileri, tavlarım, daha güçlü görünürüm diye düşünüp, diğerini ezercesine, arkasından konuşup, mesajlarını tek tek yorumlayıp, tiye alıp gırgır muhabbetlere girmese (basitçe, bayağıca) özelden bile o kişilere rahatsız edercesine ulaşıp bunları temcit pilavı gibi "bak şunu yazmış hahaha bunu demiş hohoho" yapmasa (isim mi lazım "vıy vıy vıy"). Kendini farklı göstereceğim diye çabalamaya, ki bana ne senin karakterinden, statünden, oyundan, buyundan veya kime ne... Ne olduğun tastiklenmiş zaten benim birşey söylemem gerek bile yok. 

Keşke ego tatmini yerine safi bilgi paylaşımı için kullanılsa forumlar. Çıkar için yapılmasa bazı şeyler. Yardım ediyorum deyip insanları zan altında bırakmasa bazıları, kişileri borçlu çıkarmasa. Olmuyor ama insanoğlunun olduğu yerde mümkün olmuyor. Zayıflıklar ağır basıyor malesef.

Keşke olmasa. Ama oluyor. Ezilmişler bile bir diğerini ezme derdine düşmüş kendi bir kademe yükselebilecekmişçesine. 

Boşuna dememişler: "DÜŞENİN DOSTU OLMAZ" 

Adım gibi biliyorum bu mesaj silinecek, üyeliğim kaldırılacak önceden de yapıldığı gibi ve tek adam rejimi burada devam edecek

Güncelleme • • perde1un

Herkes icin adalet

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
perde1un, 5 dakika önce yazdı:

Hocam herkes her zümreye oy verebilir bu da beni ilgilendirmez ama sizin ve bir kısım kişinin inatla yanlış anlamaya çalıştığı ve konuyu başka yere çektiği şey sanki aynen onların yaptığı gibi hedef saptırmak. "Bak ben şundan değilim, ben bundan değilim" BANA NE? Kimden olursan ol, kime oy verirsen ver bana ne?! Benimle aynı durumda mısın evet, yazıp durduğun genellemeler bu şekilde beni de kapsıyor olmuyor mu? Evet. Haliyle kızarım kimse kusura bakmasın. Emojilerime, kelimelerine, şuyuma buyuma da yorum yapma hakkı kimsede yok kusura bakmasın, dalga da geçerim, üzülürüm de, kızarım da... Sonuçta forumda emoji ya da font ya da kelime kısıtlaması var da ben mi bilmiyorum. Kin mi yaratır bilmem ne mi yaratır beni ilgilendirmez. 

- Aslında keşke bu tarz forumlar sadece somut bilgi paylaşımı için kullanılsa. Mesela @Ali Haydar beyefendinin paylaşımları gibi; iade var karar şu, alan şu, falan filan... Net, yorumsuz, bilgi paylaşımı ?? kendisine çok minnettarım kendi adıma.

Bir zaman MSA beyefendi vardı aynen, kurucu, yorumsuz bilgi verici. Aynen o da tam bir beyefendi bu tarz bir forumda ??

Mesela kimse karşı karşıya gelecek paylaşımlarda bulunmasa, kimse özelden bir üye hakkında diğer bir üyeyle, sırf onu etkileri, daha güçlü görünürüm diye düşünüp, diğerini ezercesine, arkasından konuşup, mesajlarını tek tek yorumlayıp, tiye alıp gırgır muhabbetlere girmese (basitçe, bayağıca) (isim mi lazım "vıy vıy vıy"). Kendini farklı göstereceğim diye çabalamaya, ki bana ne senin karakterinden, statünden, oyundan, buyundan veya kime ne... Ne olduğun tastiklenmiş zaten benim birşey söylemem gerek bile yok. 

Keşke ego tatmini yerine safi bilgi paylaşımı için kullanılsa forumlar. Çıkar için yapılmasa bazı şeyler. Yardım ediyorum deyip insanları zan altında bırakmasa bazıları, kişileri borçlu çıkarmasa. Olmuyor ama insanoğlunun olduğu yerde mümkün olmuyor. Zayıflıklar ağır basıyor malesef.

Keşke olmasa. Ama oluyor. Ezilmişler bile bir diğerini ezme derdine düşmüş kendi bir kademe yükselebilecekmişçesine. 

Hocam bak özelden kim ne yazmış bilemem ama toplum içerisinde herkes yazdığı şeyden önce kendine sonra topluma karşı sorumludur. Bilinç bunu gerektirir. Sen solcu musun sağcı mısın bu seni bileceğin durum. Ama toplumdaki hassas noktaları tartışıyoruz ve mağduriyetler bebeklere kadar sirayet etmişken bu türlü tartışmalar hiçbirimize fayda sağlamaz 

• Beğeni 1
  • Onaylama 3

686-Eğitim-Sen-incelemeye devam 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Editör

KHK Forum Editörü | 686 khk

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Felsefeci, 4 dakika önce yazdı:

Hocam bak özelden kim ne yazmış bilemem ama toplum içerisinde herkes yazdığı şeyden önce kendine sonra topluma karşı sorumludur. Bilinç bunu gerektirir. Sen solcu musun sağcı mısın bu seni bileceğin durum. Ama toplumdaki hassas noktaları tartışıyoruz ve mağduriyetler bebeklere kadar sirayet etmişken bu türlü tartışmalar hiçbirimize fayda sağlamaz 

Dostum benim ilk mesajım da bu sebepten ya zaten. Bireysel çözümlemeler yapıp o onu yapmış, bu bunu demiş mesajları arttıkça sinir tepeme çıktı. Bunları bırakıp, geçmişi silip nasıl bu işten kurtuluruz onu düşünmemiz gereken yerde saçma sapan aforizmaların, yorumların benim yaptığım gibi cevaplarla muhatap olması gayet normaldir. Ve üstüne yine tekrar ediyorum ben, benim ailem, benim büyükanne biz de bu belanın içindeyiz. Ben aklandım da herkes kirli ya da bir tarafta demiyorum ki hala aynı yorumlara maruz kalıyorum. Bu iş görüş işi değil zaten ayırmadan herkes alındı herkes aklanmaya çalışıyor. Görelim bakalım komisyon, idare, danıştay ne diyecek. Söz onlarda, bende değil. Ben bazıları gibi hakimcilik oynamam. 

Ali Haydar, 10 dakika önce yazdı:

Sizi özelden tanımıyorum ama azizim bozma kendini, böyle devam et ?? Allah razı olsun, görevinin gerektirdiği en iyi şekilde bizlere bilgi paylaşımı yaptığın için, kişisel egolar taşımadığın için... Kral adamsın. İnşallah en kısa zamanda kendi iadeni paylaş dilerim ???????

Herkes icin adalet

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
perde1un, Bir saat önce yazdı:

Bakın sn @Gül reçeli ben burada asla "şu kişi suçlu, şu kişi şucu bucu" demedim. Buraya çekmeye çalışıldı ama, ben yapılan benzetmenin saçmalığı için söyledim. Kaldı ki ben de KHK mağduruyum, kendime de söylemiş olurum öyle olsa. Düşünsenize KESK ihracıyım ama ne pkklıyım ne de solcu, yani sizi anlayabiliyorum kırıldığınız ya da takıldığınız noktayı. Ama bir daha söylüyorum "şu şucu bu bucu" demedim, genellemenin olamayacağını belirtmek adına onu söyledim. Çünkü şu da var tamam siz ondan değildiniz, doğrudur, ben bundan değilim ama hiç kimse de "değil", ama herkes "ben iyiyim sen kötüsün" havalarında nedense. O zaman ben de derim ki "bir şekilde iyisiyle kötüsüyle bir komisyon var karar onların. Hadi onlar mı yanıldı, bunun Mahkemesi var çık orada göster kendini, bana göstermek zorunda değilsin" derim ama yine size değil, kim muhatap alıyorsa ona, bozacıya şıracıya, niyeti bambaşka olana. Size sadece sevgiler, saygılar, güller ????

Demek ki benzetmenin saçma olduğunu söylemeniz, benzetmenin kendisinde daha saçmaymış ki kimse katılmamış.

Kimsenin size kendini göstermek gibi bir derdi yok, hiç merak etmeyin. Şu forumda siz olduğunuz için yazan kimse var mı bilmiyorum. Ama size rağmen yazanlar var, bizzat biliyorum.

Beni alıntılanmazsanız, sizin yazdıklarınız moderatör olmam haricinde zerre umrumda bile olmaz. Sabah da Sayın Nasip'e durduk yere "konjektür" yazdı diye, kim bilir neymiş gibi laf atmışsınız.

Geçen burada Sayın Derebom'a da durduk yere saldırmıştınız.

Sonuç olarak belki o da mağdurdur, travma büyüktür diye sizi alttan alıyoruz. Şansınızı zorlamamanız forumun iyiliği adına tavsiye olunur.

perde1un, Bir saat önce yazdı:

Mesela kimse karşı karşıya gelecek paylaşımlarda bulunmasa, kimse özelden bir üye hakkında diğer bir üyeyle, sırf onu etkileri, tavlarım, daha güçlü görünürüm diye düşünüp, diğerini ezercesine, arkasından konuşup, mesajlarını tek tek yorumlayıp, tiye alıp gırgır muhabbetlere girmese (basitçe, bayağıca) özelden bile o kişilere rahatsız edercesine ulaşıp bunları temcit pilavı gibi "bak şunu yazmış hahaha bunu demiş hohoho" yapmasa (isim mi lazım "vıy vıy vıy"). Kendini farklı göstereceğim diye çabalamaya, ki bana ne senin karakterinden, statünden, oyundan, buyundan veya kime ne... Ne olduğun tastiklenmiş zaten benim birşey söylemem gerek bile yok. 

Adım gibi biliyorum bu mesaj silinecek, üyeliğim kaldırılacak önceden de yapıldığı gibi ve tek adam rejimi burada devam edecek

Bu mesajınız silinmeyecek elbette. Aksine seviyenizi göstermesi açısından kalacak. ADINIZI DEĞİŞTİRİP BİLDİĞİNİZ GİBİ YAPABİLİRSİNİZ. Tek adam öyle mi? Nasıl bir karar alma sürecimiz olduğunu bile bilmiyorsunuz.

Keşke eline klavyeyi alan, önüne gelen, bilmeden saldırmaya kalkmasa. Bilgi sahibi olunmadan fikir sahibi olunmasa.

• Beğeni 4
  • Kahkaha 1
  • Onaylama 1

TÜBİTAK'tan ihraç. KHK bursuyla PHD. Kesinleşmiş beraat

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

perde1un forumdan süresiz uzaklaştırıldı. Uzun süredir kullanmadığımız bir "fasilite"ydi, ama arada mecbur kalabiliyoruz.

Dostlar, forumda size rahatsızlık veren yazma ve okuma şevkinizi kıran herkesi, istisnasız bize bildirin lütfen.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Karagöz, 2 saat önce yazdı:

perde1un forumdan süresiz uzaklaştırıldı. Uzun süredir kullanmadığımız bir "fasilite"ydi, ama arada mecbur kalabiliyoruz.

Dostlar, forumda size rahatsızlık veren yazma ve okuma şevkinizi kıran herkesi, istisnasız bize bildirin lütfen.

Sn @Karagöz hocam tepki verenlerden biri de bndim ama neler yaşadığını bilmiyoruz işimizden ihraç edildik bi de burdan etmese miydik 

Khk’sız ama mağdur

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Gül reçeli, 1 saat önce yazdı:

Sn @Karagöz hocam tepki verenlerden biri de bndim ama neler yaşadığını bilmiyoruz işimizden ihraç edildik bi de burdan etmese miydik 

Sayın Gül reçeli, meselenin tepki vermek ile hiç alakası yok. Aradaki mesajını sildiğim için asıl sebep görünmüyor. Konu uzasın istemiyorum, ama sadece tartışmanın fikirlerin dışına taşarak şahsileştirilmesi ile ilgisi var. Forum kalitesini, okuma ve yazma keyfini en çok yerle bir eden şey bu.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• Bir düşüncem de KHK mağdurlarıyla ilgili... Mağdurlar bu işin çözümünün peyder pey olacağını bir türlü anlayamadı... pazarlamada "foot at the door" diye bir tabir vardır, yani ayağınızı kapıya koyabilirseniz, satışı büyük ihtimalle halledersiniz... burada da o ayak, ufak da olsa, KHK'lı bir grubun toplu iade olmasıydı... mesela takipsizlik-beraat alanlar iade olabilseydi, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iade olma yolu açılacaktı, çünkü o kapı açılmış olacaktı bir kere... ama bunun yerine ne zaman takipsizlik alanların iadesi gündeme gelse, diğer tüm KHK'lılar "bizde, bizde, bizde..." demeye başladı ve o kapıya ayak bu yüzden hiç konulamadı, çünkü kapı hiç açılamadı... Bu talepler nedeniyle, iade işi toplum nazarında en ağır kişinin iade olacağı şeklinde ve çok ağır mali külfete neden olacak şeklinde yorumlandı veya imajı o şekilde verildi (Abdurrahman Dilipak'ın idareyi KHK'lılarla ilgili mali külfetle korkutma twitini hatırlayın)... halbuki hep beraber en azından takipsizlik-beraat alanlar gibi toplum vicdanını da kanatan bir kesimin iade olmasını savunsaydık, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iadesi toplum nazarında daha kabul edilebilir hale gelecekti...
    • dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
  • Yeni Oluştur...