İçeriği gör
MSA

dilekçe İdari Tedbirlerin Kaldırılması Talep Dilekçesi - 7265 SK

Önerilen Yorum

Dilekçe örneği olan var mı?

26 nisan açık 701 KHK ihraç-ea kodlama dışında kriter yok-takipsizlik-inceleme hala devam ediyor

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Merhabalar ilk kez yazıyorum bilgilendirmeler için çok çok teşekkürler.Bu dilekçeden yeni haberim oldu eşim için yazıyorum ihraç subay hangi birime teslim etmeliyiz ilçede yaşıyoruz yada avukat aracılığıyla da bu işlemi yapabilir miyiz? Cevabınız için şimdiden teşekkür ediyorum 

Ohal sonrası ihraç-Ankesör

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Alıntı

BAŞVURU HANGİ KURUMA YAPILACAKTIR?

Kanun hükmü başvuru yapılacak kurumları tek tek saymamıştır. Sadece “tedbiri uygulayan veya tedbirle ilgili olan kamu kurum ve kuruluşlarına” ifadesine yer verilmiştir. Buna göre, esas olarak hangi kurum ilave tedbiri uyguluyorsa o kuruma başvuru yapılması gerekir. Ancak bu konuda tereddüde düşülebilir. Belirtmek gerekir ki yanlış kuruma başvurmak da herhangi bir hak kaybına yol açmayacaktır. Zira kanun maddesi “(8) Bu madde uyarınca yetkili olmayan kamu kurum ve kuruluşuna yapılan başvurular yetkili olduğu değerlendirilen kamu kurum ve kuruluşuna gönderilir ve durum başvurana bildirilir.” Şu halde yanlış kuruma başvurulsa dahi, başvuruyu alan kurumun bu başvuruyu yetkili olan kuruma göndermesi kanunen zorunludur. Yani yanlış kuruma başvurulmuş olsa bile kamu kurumları başvurunun muhatabını bulup ona göndermekle yükümlüdürler. Bu durumda başvuru yapılacak kurum konusunda net bir kanaat varsa o kuruma, tereddüde düşülüyorsa en son görev yapılan kuruma başvuru yapılabilir. Örneğin öğretmenler Milli Eğitim Bakanlığına, İl ya da İlçe Müdürlüklerine, Polis olanlar İçişleri Bakanlığı, Valilik ya da Kaymakamlıklara başvurularını teslim edebilirler.

Valilik yazı işlerine yada kaymakamlığa elden verebilirsiniz. Ya da iadeli taahhütlü Savunma Bakanlığına postalayınız. Bugün son gün.

• 679 KHK EGM • İade 20.11.2019 • Tebliğ 29.11.2019 • Atama 05.08.2020 • Göreve Başlama 14.09.2020 • Emeklilik LOADING...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
MSA, 2 saat önce yazdı:

Valilik yazı işlerine yada kaymakamlığa elden verebilirsiniz. Ya da iadeli taahhütlü Savunma Bakanlığına postalayınız. Bugün son gün.

Bilgilendirme için çok teşekkür ederim son birsey soracağım istinafta olanlar ve MSB ye dava açanlar da dahil mi?

Güncelleme • • Natlus

Ohal sonrası ihraç-Ankesör

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...