İçeriği gör

Arşivlendi

Bu konu arşivlendi ve daha fazla yanıtlara kapatıldı

hakan0706

idari dava için bilgi

Önerilen Yorum

Herkese iyi günler, Geçen sene 26 martta göz altı oldum.

hakkımda fezleke ve iddianemede isnat edilen suçlamalar

1- SC kodu(etüd yardım VS sıfır)

2- bylok iddiası, bunu biraz açmak istiyorum.

benim sicilim ardışık sayılardan oluşmakta örnek vermek istiyorum (22-33-44) bunu benzeri ama farklı rakamlar. 

bylok sahipsiz bir kullanıcının şifresi benim meslek sicilim. ama hiç bir sekilde ip tespiti telefon imei tespiti yok . ilk giriş tarihi mesajlaşma log kayıtları hiç bir seş yok.

bunun dışında bank Asya kaydı yok demek kaydı yok SGK kaydı yok zaman ve dergi kaydı yok. hakkımda ihpar yok.hakkımda beyan yok.

mahkeme aşamasında arar kararlarla tüm GSM hatlarım, kullanmış olduğum tüm telefon imeileri ve bu imeileri takılan tüm hatlar sorgulandı.gelen cevapta hiç bir GSM hattı ve imeilerde bylok kaydı yok diye komadan rapor geldi. Nisan 12 de mahkeme var savcı mütalaa için süre verdi.12 nisanda mahkeme sonuçlanacak.

Ayrıca 18 martta ihraç oldum ve idari dava açmadım mahkeme sonucunu bekliyorum.

sizlere sormak istediğimi: müfettiş denilen şahıs benim ihracımı istedi ve ihraç oldum.direk fezlekede aldığı bilgileri kabul edip ihraç etti beni.

bylok teknik bir konu, kullanıp kullanmadığım müfettiş nasıl karar verebiliyor. ayrıca bununla alakalı uzmanlık belgesi yok, teknik ve hukuki olarak buna müfettiş karar veremez buna ancak bilir kişi teknik uzman ve mahkeme karar verebilir. bu şekilde yd alabilir miyim? Allahı izniyle 12 nisanda beral alıp bylok kullanmadığım mahkemece ispatlanırda yd alır mıyım? ayrıca hukuki olarak yönlendirecek yardım edecek olan var mı. şimdiden teşekkür ederim.

adlı süreç son aşamada,idari dava açılmadı

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
hakan0706, 02.04.2022 - 18:29 yazdı:

Herkese iyi günler, Geçen sene 26 martta göz altı oldum.

hakkımda fezleke ve iddianemede isnat edilen suçlamalar

1- SC kodu(etüd yardım VS sıfır)

2- bylok iddiası, bunu biraz açmak istiyorum.

benim sicilim ardışık sayılardan oluşmakta örnek vermek istiyorum (22-33-44) bunu benzeri ama farklı rakamlar. 

bylok sahipsiz bir kullanıcının şifresi benim meslek sicilim. ama hiç bir sekilde ip tespiti telefon imei tespiti yok . ilk giriş tarihi mesajlaşma log kayıtları hiç bir seş yok.

bunun dışında bank Asya kaydı yok demek kaydı yok SGK kaydı yok zaman ve dergi kaydı yok. hakkımda ihpar yok.hakkımda beyan yok.

mahkeme aşamasında arar kararlarla tüm GSM hatlarım, kullanmış olduğum tüm telefon imeileri ve bu imeileri takılan tüm hatlar sorgulandı.gelen cevapta hiç bir GSM hattı ve imeilerde bylok kaydı yok diye komadan rapor geldi. Nisan 12 de mahkeme var savcı mütalaa için süre verdi.12 nisanda mahkeme sonuçlanacak.

Ayrıca 18 martta ihraç oldum ve idari dava açmadım mahkeme sonucunu bekliyorum.

sizlere sormak istediğimi: müfettiş denilen şahıs benim ihracımı istedi ve ihraç oldum.direk fezlekede aldığı bilgileri kabul edip ihraç etti beni.

bylok teknik bir konu, kullanıp kullanmadığım müfettiş nasıl karar verebiliyor. ayrıca bununla alakalı uzmanlık belgesi yok, teknik ve hukuki olarak buna müfettiş karar veremez buna ancak bilir kişi teknik uzman ve mahkeme karar verebilir. bu şekilde yd alabilir miyim? Allahı izniyle 12 nisanda beral alıp bylok kullanmadığım mahkemece ispatlanırda yd alır mıyım? ayrıca hukuki olarak yönlendirecek yardım edecek olan var mı. şimdiden teşekkür ederim.

Sayın @hakan0706,

OHAL sonrası işlemler 375 sayılı KHK nın geçici 35 inci maddesine göre yapılmakta. Burada da sıkıntı "irtibatı iltisakı olduğu değerlendirilen" ifadesindeki "değerlendirilen" kelimesiyle idareye verilen takdir hakkının keyfi kullanılması. Yani müfettişin düşüncesine göre; idareye verilen takdir hakkı nedeniyle bir şey ispat etmeleri gerekmiyor. Mahkemelerin bir kısmı da bu düşüncede. Aksini düşünen mahkemelerde var. Örnek kararlar aiğıda. Özellikle danıştayın bu yöndeki kararı önemli.

Bu konuda https://forum.khkhaber.com/forum/48-i̇dare-diğer/ altındaki, başlığında "takdir yetkisi" 

https://forum.khkhaber.com/topic/23909-i̇ltisakın-i̇spatı-net-olmalı-emsal-mi-emsal-bir-karar/?tab=comments#comment-94977

https://forum.khkhaber.com/topic/17361-tc-daniştay-12-dai̇re-e20167596-k20181613-t2542018-i̇darenin-takdir-hakkının-keyfi-kullanılamayacağı/?tab=comments#comment-100433

https://forum.khkhaber.com/topic/23911-i̇rtibat-ve-i̇ltisak-somut-olarak-tespit-edilmelidir/?do=getNewComment

kararlarını mutlaka okuyunuz.

Son olarak forumda sağ yukarıda bulunan arama kısmından aranılacak kelimeye ilk olarak "keyfi" kelimesini sonra "takdir hakkı" şeklinde tırnak işaretleri dahil yazarak arama yaptırırsanız (kelime yazılan kısmın hemen altında "+ yazara göre ara" yazısınada tıklayıp gelen kutucuğa aklima yazınız) değerlendirelen kelimesiyle ilgili paylaşımlarıma ulaşabilirsiniz.

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

07.04.2023 itibariyle eski mesleğime görevlendirme yazısı tebliğ edildi.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

cevap için teşekkür ederim. umarım güzel Bi karar alırım ve buradan paylaşırım

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@Aklima merhaba tekrardan sormak istedim. 18 martta ihraç oldum 22 gün oldu idari Dava açmadım ve 4 gün sonrada karar Mahkemesi olacak. savcı ceza isteyip hakim beraat verirse, savcı itiraz edecek ve adli dava uzayacak. idari davayı mahkemeden sonra açacağım ,bekletici neden talebinde bulundum mi?ya da adlı dava sonuçlanmayan kurum ihracı olduğundan yd verilir mi?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

• Yeni Oluştur...