İçeriği gör
ABDURRAHMAN CANBAZ

EMEKLİLİKTEN TEKRAR MEMURİYETE DÖNÜŞ

Önerilen Yorum

Herkese selamlar ve iyi akşamlar diliyorum. 2016 Yılında 675 nolu KHK ile Tarım Bakanlığınadan ihraç edildim. ceza davasından beraat ettim,ancak hem OHAL Komisyonundan hem de 22. Ankara İdare Mahkemesinden Red kararı yedim. Davam şuan İstinafta. Arkadaşlar ben Haziran 2022 itibarıyla emekliliği haketmiş durumdayım.Ancak mahkeme sürecim devam etmektedir. Emekli olursam,bu arada mahkeme olumlu sonuçlanırsa tekrar Memuriyete dönebilir miyim ? Konuya vakıf arkadaşların beni aydınlatmasını istirham ediyorum. Herkese selamlar diliyorum.

675 KHK, RED, 22.İDARE RED, İSTİNAF SÜRECİ DEVAM EDİYOR

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
ABDURRAHMAN CANBAZ, 30.05.2022 - 19:43 yazdı:

Herkese selamlar ve iyi akşamlar diliyorum. 2016 Yılında 675 nolu KHK ile Tarım Bakanlığınadan ihraç edildim. ceza davasından beraat ettim,ancak hem OHAL Komisyonundan hem de 22. Ankara İdare Mahkemesinden Red kararı yedim. Davam şuan İstinafta. Arkadaşlar ben Haziran 2022 itibarıyla emekliliği haketmiş durumdayım.Ancak mahkeme sürecim devam etmektedir. Emekli olursam,bu arada mahkeme olumlu sonuçlanırsa tekrar Memuriyete dönebilir miyim ? Konuya vakıf arkadaşların beni aydınlatmasını istirham ediyorum. Herkese selamlar diliyorum.

Cevap için geç kaldığımdan ötürü özür dilerim

Kamu görevine geri iadeniz durumunda; size tanınan 10 gün içinde kamu görevine başlayınca emeklilik işlemi iptal oluyor. Kamu görevinden ayrı kaldığınız döneme dair maaşlarınız ödenirken aldığınız emekli maaşları, bayram ikramiyesi ve emeklilik ikramiyesi SGK tarafından size toplu maaşlarınız yatıracak kuruma bildirilip mahsup edilmesi isteniyor. Aynı yazı sizde tebliğ ediliyor. Emekli ikramiyesini isterseniz ödemeyebilirsiniz. Ancak yeniden emekli olmak istediğinizde ikramiyeniz az olur.

Geri ödeme işlemi faizsiz olarak istenmektedir. Eğer kurumunuz size toplu maaşları ödedikten sonra yazı gelirse geri ödeme işlemini siz yapıyorsunuz. SGK dan gelen yazı gayet açık bir metinle yazılıyor.

Gönül rahatlığıyla emekli olabilirsiniz. Bu konuda sadece bir kaç belediye sıkıntı çıkarttı. Bunun haricinde özellikle kamu kurumlarında sıkıntı yok. Bu konuya en yabancı kurum MEB ve Diyanetti. Bu nedenle devlet personel başkanlığından aldıkları görüşler dahi var. Yani sıkıntı yok.

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

07.04.2023 itibariyle eski mesleğime görevlendirme yazısı tebliğ edildi.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...