İçeriği gör

Arşivlendi

Bu konu arşivlendi ve daha fazla yanıtlara kapatıldı

Konuk

Ankesör Kriteri - Durumum Ne Olur?

Önerilen Yorum

Konuk

Merhaba arkadaşlar şubat ayında yapılan ankesörlü operasyonunda göz altına alındım hakkımda 2013-2015 yılları arası toplam 17 arama kaydı ve 2008 - 2009 arasını içeren tanık beyanı var. Ben lise zamanından göreve başladığım 2011 yılına kadar bu adamlarla görüştüm bu süreçte bu yapının bir örgüt olduğunu bilmiyordum. Kolluk ifademde herşey anlattım avukatımın yönlendirmesi ile de EP den yararlanmak istediğimi beyan ettim. Benim ifadem de açık bir şekilde belirttiğim gibi benim bu yapı ile görüşmem bunlar örğüt sayılmadan önce idi yine hakkımdaki bir ifadede bir devrem 2009 yılı için arkadaşın cemate ön yargısı vardı sürekli görüşmek istemediğini söylüyordu diye belirtmiş. Aynı zamanda aramaların hepsi Ankara ilinden ve ben o tarihlerde ankarada değildim yani arama sonucu bir toplantıya gitmem falan söz konusu değil. Bunun yanında yapıyla alakalı başka hiç bir bağlantım yok (Bylock, Banka vs) duruşmam temmuzda ilk duruşma sizce beraat şansım varmı. Ben devlet nezdinde şuç sayılabilecek hiç birşey yapmadım vatana millete ihanet etmedim ilk başlarda ekonomik durumum kötü diye ders çalıştırdıkları için görüştüm sonrasında Allah kitap diyorlar diye bir süre devam ettim 2006-2011 sonrada ayrıldım. Sonrasında 2015 e kadar beni telefonla arayarak geri dönemem için ikna etmeye çalıştılar fakat kabul etmedim. O yıllardan hatırladığım herkesi de teşhis ettim. Sizce durumum ne olur dava Ankara 24.ağır da.. Şimdiden teşekkürler. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Paylaşılmış kararlara binaen; EP den faydalandım dediğiniz EP talebiniz, mahkemece verdiğiniz bilgiler yeterli görülürse en iyi ihtimalle Hükmün açıklanmasının geriye bırakılması kararı alırsınız. Bu durumda da hatta sadece EP den faydalanmak istediğiniz için bile mevcut durumda komisyondan RED alırsınız. Kurum EP talebiniz iltisak boyutunda kullanacaktır. İdare mahkemesi aşamasında ise Kurum en azından EP talebinizi  yine kullanacaktır. Ancak sonuç ne olur. Devam eden ceza davanız durumu etkileyecektir. 

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

07.04.2023 itibariyle eski mesleğime görevlendirme yazısı tebliğ edildi.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

hocam benim esim 2013 2014 3 tane aramasi var bunalardan sadece bir tanesi açıyor asker olmadan önce 2 ay evlerindekaliyor ama ne bylook ne bankasya para yatırma gibi şeyleri yok yani meslek girişinden sonra yok simdi durumu ne olur sizce

esim 2 aydır haksiz yere acikta

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
e.nurur, 14 saat önce yazdı:

lutfen hocam hicbir cevap alamadım ,esim 2 ay once aciga alındi 3 tane ankesörlu telefonu var bunlardan sadece bir tanesi acıyor 30 saniye bu evlerde asker olmadan önce 2 ay kalıyor ama asker olduktan sonra hic bir seyi yok ne bylook ne bank asya hic bir seyi mahkeme izmirde olucak acaba beraat alırmi 

Sayın e.nurur yeni farkettim özür dilerim. Dosya detayını bilmediğim için okuduğum kararlardan yorum yapabilirim. Öncelikle dava hangi suçlamayla açılmış?

Belirttiğiniz şekliyle ankesörden dolayı ceza alacağını sanmam.

Ancak evde kalma dediğiniz olayın boyutu nedir? Evde gerçekten kaldımı, kaldıysa diğerleri kimler? Evde kalma olayı nasıl tesbit edildi? Evde kalanların tanıklıkları nasıl? Evde kalma sırasında "sohbet" denilen film izleme, kitap okuma vb. yapılıyormu? Bu yönde tanık ifadeleri varmı? bunlar durumu değiştirir.

Eşiniz tutuklu olmadığına göre iki durum olmalı: Bunlar ya EP den faydalandı. Yada dava açılmasına rağmen savcı elinde tutuklamaya gerek duyulacak bir delil yok. Adli kontrol varmı belirtmemişsiniz. Her iki durumda da bu lehinize bir durum. Heleki dava örgüt üyeliğinden açılmışsa paylaşımınızdan anladığım sıkıntı edeceğiniz bir durum yok. Geçmiş olsun.

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

07.04.2023 itibariyle eski mesleğime görevlendirme yazısı tebliğ edildi.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

tanik ifadesinde gecen sohbet fln sknti olur demissiniz biraz daha detay verirmisiniz bu konuda.Mahkemeler soyut sekildeki tanik ifadelerini delil olarak kabul ediyormu bu konuda soylenen tarihlerin bir onemi yokmu 2013 oncesi mesela

ankesör ve tanik beyani

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

• Yeni Oluştur...