İçeriği gör
azd07

Milli Eğitim Bakanlığı İadeleri Forumu

Önerilen Yorum

@newfalcon her kişinin iade süreci farklı durumlar içerebiliyor. Mesaj atarsanız uygun şekilde yardımcı olalım, bilgi verelim.

Hukukçu~Stj. Avukat

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Arkadaşlar yardıma ihtiyacım var bilgisi belgesi olan yardımcı olursa çok mennun olurum. MEB iadesi sonrası ekders vs. için açtığım davayı kazanmıştım ancak il mem istinafa gitmişti. İstinaf başvuru tarihini 2 gün süreyle kaçırdığım için 1. derece mahkemenin kararını bozdu. Bu durumda anayasa mahkemesine gitmem gerekiyor. Elinde başvuru süresi aşımı sebebiyle ret alanlar için anayasa mahkemesi başvurusu olan var mıdır?. avukatlar 5 bin civarı istiyor artık verecek gücümüz de kalmadı. kazanma garantisi de yokmuş tabi.

2019.10.25 tarihinde ohal komisyonu sayfasında kabul kararımı gördüm. 2019.11.14 tarihinde kararname ile göreve iade edildim.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Sambong, 16.08.2022 - 18:59 yazdı:

Arkadaşlar yardıma ihtiyacım var bilgisi belgesi olan yardımcı olursa çok mennun olurum. MEB iadesi sonrası ekders vs. için açtığım davayı kazanmıştım ancak il mem istinafa gitmişti. İstinaf başvuru tarihini 2 gün süreyle kaçırdığım için 1. derece mahkemenin kararını bozdu. Bu durumda anayasa mahkemesine gitmem gerekiyor. Elinde başvuru süresi aşımı sebebiyle ret alanlar için anayasa mahkemesi başvurusu olan var mıdır?. avukatlar 5 bin civarı istiyor artık verecek gücümüz de kalmadı. kazanma garantisi de yokmuş tabi.

il mem  istinafa gitmiş hocam sizle ne alaka onu anlayamadım idare mahkemesi sizin lehınıze karar verdi il mem ödemelerinizi yaptı süresinde de istinafa başvurdu.istinaf neye istinaden idarenın kararını bozdu*

672-meb-sendika

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@thorbank01 1. derece mahkemesini kazandıktan 1 ay sonra istinafa gittiler ve yürütme durdurmalı açmadıkları için ödeme yapmaları gerektiği halde yapmadılar. 1 yıl sonra şikayet üzerine ödeme yapmaya karar verdikleri hafta istinaf aleyhime karar verdi. karara göre toplu parayı aldığım süre üzerinden 62 gün geçtiği için 2 gün süreyle kaçırmış oldum. Böylece 1.derece mahkemesinin kararınız bozdular.

2019.10.25 tarihinde ohal komisyonu sayfasında kabul kararımı gördüm. 2019.11.14 tarihinde kararname ile göreve iade edildim.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Sambong, 18.08.2022 - 13:14 yazdı:

@thorbank01 1. derece mahkemesini kazandıktan 1 ay sonra istinafa gittiler ve yürütme durdurmalı açmadıkları için ödeme yapmaları gerektiği halde yapmadılar. 1 yıl sonra şikayet üzerine ödeme yapmaya karar verdikleri hafta istinaf aleyhime karar verdi. karara göre toplu parayı aldığım süre üzerinden 62 gün geçtiği için 2 gün süreyle kaçırmış oldum. Böylece 1.derece mahkemesinin kararınız bozdular.

değişik bir durum olmuş hocam alanında uzman bir avukatla çalışmanızı tavsiye ederim 

672-meb-sendika

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Ek ders ödenmedi toplu maaş yatalı 60 günü geçti artık alamazmiyiz ek ders ve diğer ücretleri 

..........

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

arkadaşlar ben maaş iadesi için dilekçe vereli 3 ay oldu nerdeyse hala maaşlarım hesaplanmadı sürekli oyalanıyorum bu durmda ne yapabilirim  bilgisi olan var mı?

672 KHK banka

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• 25 ayla ben de çok uzaklarda sayılmam dostlar. normal demek ki.
    • @F.Y. benimde yaklaşık bir yıldır olduğu gibi bekliyor. Görevdeyim heran bir terslik olacak duygusu beni psikiyatrilik etti. 
    • Merhaba, benim dosyam istinaf mahkemesinde nisan ayı itibariyle 27. aya giriyor. Bugün yarın cevap gelir diye bekliyorum. önceki yazışmalarda sanırım bir arkadaş 27.ayda cevap geldi diye yazmıştı. Umarım daha fazla uzamaz. Her gün buraya bakıp bir cevap gelen var mı diye bakıyorum. Hepimiz için adalet diliyorum. Saygılar..
    • Bende 14. idarede 2.5 yıldan fazla oldu. kriter sadece kurum kanaati.
    • @F.Y. idare mahkeme kararı göreve iadeyse, BİM hızlıca 2-3 ay içinde bu kararı tersine çevirebiliyorken, eğer önceki idare mahkemesi kararı olumsuzsa,  karar alması epeyce gecikebiliyor... OHAL Komisyonundan beri amaç belli, hukuki süreci olabildiğince uzatmak... daha önce istenmiş ve dosyada olan bilgileri tekrar tekrar yeniden istiyorlar... Düşüncem süreci bekleyenlerin, hiç dönmeyecekmiş gibi hayatlarını dizayn etmeleri, (çünkü beklemek, belirsizlik herşeyden daha çok yoruyor ve giden ömrümüzden gidiyor) ve eğer ola ki, bir gün iade olunursa, her zaman yeni bir başlangıç yapılabilir ve yeni duruma hızlıca uyum sağlanır... böylece bu bekleme süreci de boşa harcanmamış olur...
  • Yeni Oluştur...