İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

Adalet Bakanlığı Personeli Forumu

Önerilen Yorum

Nnnkoc, 4 saat önce yazdı:

Hayırlı olsun arif bey, sizin adli durumunuz neydi, ben de 675liyim,beraat edeli neredeyse 20 ay olacak, halen inceleme devam ediyor, 2006 girişliyim mesleğe, bekleye bekleye daha ne kadar bekleyeceğiz bakalım... Bir de sizi arayıp istediğiniz görev yerini sordular dediniz, ben ihraç olduğum ilden ayrıldım, daha önce de yaşadığım eşimin ailesinin yanına taşındık, ben de iade edilirsem beni de ararlar mı, böyle yaptıklarını bilmiyordum... 

Takipsizlik 2018 aralık ayı..  2009 girişimiyim bende... evet kabul kararından sonra bakanlik personel arayıp istediğin yeri soruyor ben ihrac edildiğin yere istedim. Tamam dediler kadro durumu müsaitse hemen olur dediler. Bekliyorum. Ayrıca iki tane daha iade olan arkadaş var katip ikiside onlarada bakanlıktan arayıp istedikleri yeri sormuşlar. Iki arkadaşta eski yerlerini istediler ikisi de ayni yerinde devam ediyor.

675 kabul adalet bakanligi

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Arif sami harta, 30 dakika önce yazdı:

Takipsizlik 2018 aralık ayı..  2009 girişimiyim bende... evet kabul kararından sonra bakanlik personel arayıp istediğin yeri soruyor ben ihrac edildiğin yere istedim. Tamam dediler kadro durumu müsaitse hemen olur dediler. Bekliyorum. Ayrıca iki tane daha iade olan arkadaş var katip ikiside onlarada bakanlıktan arayıp istedikleri yeri sormuşlar. Iki arkadaşta eski yerlerini istediler ikisi de ayni yerinde devam ediyor.

Tekrar hayırlı olsun, inşallah en kısa zamanda da başlarsınız... Benim de ilk ve tek duruşma oldu, savcı mütalaasında beraat istedi zaten, 18 dakikada süren o tek duruşmada karar verildi. 30 Mayıs 2018, hiçbir itiraz görmeden kesinleşti de... İnceleme devam, referansım da yok malesef, kimin kapısını çaldıysa kusura bakma dediler, ya yanlış yoldayım, ya da en son benim dosyaya bakacaklar herhalde. 

Adalet(mi??)  bak. - 675 (mi) KHK-nihayet KABUL

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Nnnkoc, 2 saat önce yazdı:

Tekrar hayırlı olsun, inşallah en kısa zamanda da başlarsınız... Benim de ilk ve tek duruşma oldu, savcı mütalaasında beraat istedi zaten, 18 dakikada süren o tek duruşmada karar verildi. 30 Mayıs 2018, hiçbir itiraz görmeden kesinleşti de... İnceleme devam, referansım da yok malesef, kimin kapısını çaldıysa kusura bakma dediler, ya yanlış yoldayım, ya da en son benim dosyaya bakacaklar herhalde. 

Tesekkur ederim. Basvuru sirasina göre bakıyorlar galiba. Biz emniyet te çalışan arkadaşla beraber başvurmuştuk. Manisa valiligine Benim kabul kararından bir gün sonrada emniyetteki arkadasin kabul kararı cıktı. Kabul kararinizi bir an önce görmenuz dileğiyle 

675 kabul adalet bakanligi

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Arif sami harta, 4 saat önce yazdı:

Tesekkur ederim. Basvuru sirasina göre bakıyorlar galiba. Biz emniyet te çalışan arkadaşla beraber başvurmuştuk. Manisa valiligine Benim kabul kararından bir gün sonrada emniyetteki arkadasin kabul kararı cıktı. Kabul kararinizi bir an önce görmenuz dileğiyle 

Ben de çok teşekkür ederim temennileriniz için, evet sizin öyle arka arkaya güzel haberler almanız bunu düşündürebilir ancak bizden sonra ihraç olup başvurup iade ya da Red alanlar da var, Red olup idareye dava açıp istinaf edenler bile vardır eminim, biz de işte belki bugün belki yarın belki belki diyerek içimizi çürüteceğiz... 

Adalet(mi??)  bak. - 675 (mi) KHK-nihayet KABUL

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

701 KHK Zabıt Katibi Ohal Komisyonu bekleyen çok var mı? Bizim KHK tüm KHKlar arasında sanki en sıkıntılı KHK...

701 KHK, Adelet Bakanlığı, Eski Zabıt Katibi, İhraç sonrası takipsizlik

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Merhabalar disiplin soruşturması zaman aşımı süresi başlanıldığı tarihten bu yana 2 yıl diyor kanunda fakat bu ohal sonrasında da öyle değilmi bilen varmı acaba ?

Açıkta 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
bgra, 19.02.2020 - 17:08 yazdı:

Merhabalar disiplin soruşturması zaman aşımı süresi başlanıldığı tarihten bu yana 2 yıl diyor kanunda fakat bu ohal sonrasında da öyle değilmi bilen varmı acaba ?

Öyle değil. Fetö veya diğer terör örgütlerine üye olmak, irtibatı iltisaki bulunmak vb. suçlamalarında 7145 sayılı kanuna göre idari islem yapılıyor.https://www.cncgumruk.com/7145-bazi-kanun-ve-kanun-hukmunde-kararnamelerde-degisiklik-yapilmasina-dair-kanun/ bakınız ilgili kanun burada. Bu kanuna göre 657 de geçen 2 yıl zamanaşımı süresi veya "meslekten çıkarmayi gerektiren fiillerde 6 ay içinde karar verilir" maddesi vs yani komple dmk geçersiz.

7145 sayili kanun ise 1 Ağustos 2021' e kadar geçerli.

Adalet Bakanlığı - OHAL Sonrası İşlem - 10 Haziran 2019'dan beri Açıkta - 11 Ekim'de İlk Duruşmada 51. Maddeden Ertelemeli Adli Ceza - BAM Ret - Ekim 2020'den beri Dosya Yargıtayda - Kriter Sadece HTS (Bahtsız Bedevi)

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Cem Cem, 22.02.2020 - 01:19 yazdı:

Öyle değil. Fetö veya diğer terör örgütlerine üye olmak, irtibatı iltisaki bulunmak vb. suçlamalarında 7145 sayılı kanuna göre idari islem yapılıyor.https://www.cncgumruk.com/7145-bazi-kanun-ve-kanun-hukmunde-kararnamelerde-degisiklik-yapilmasina-dair-kanun/ bakınız ilgili kanun burada. Bu kanuna göre 657 de geçen 2 yıl zamanaşımı süresi veya "meslekten çıkarmayi gerektiren fiillerde 6 ay içinde karar verilir" maddesi vs yani komple dmk geçersiz.

7145 sayili kanun ise 1 Ağustos 2021' e kadar geçerli.

Teşekkür ederim aynen böyle kanun

Açıkta 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Yeliz Coşkun Aslanalp, 17.02.2020 - 22:48 yazdı:

679 bekliyorum 

İyi günler Yeliz hanım benim  de adalet bakanlığı acaba kurum görüşünü bağlı olduğumuz komisyon başkanı mı yoksa çalıştığım yerdeki kurum müdürü mü veriyor bir bilginiz var mı 

689 KHK ret kurum görüş tanık 24 idare 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• 25 ayla ben de çok uzaklarda sayılmam dostlar. normal demek ki.
    • @F.Y. benimde yaklaşık bir yıldır olduğu gibi bekliyor. Görevdeyim heran bir terslik olacak duygusu beni psikiyatrilik etti. 
    • Merhaba, benim dosyam istinaf mahkemesinde nisan ayı itibariyle 27. aya giriyor. Bugün yarın cevap gelir diye bekliyorum. önceki yazışmalarda sanırım bir arkadaş 27.ayda cevap geldi diye yazmıştı. Umarım daha fazla uzamaz. Her gün buraya bakıp bir cevap gelen var mı diye bakıyorum. Hepimiz için adalet diliyorum. Saygılar..
    • Bende 14. idarede 2.5 yıldan fazla oldu. kriter sadece kurum kanaati.
    • @F.Y. idare mahkeme kararı göreve iadeyse, BİM hızlıca 2-3 ay içinde bu kararı tersine çevirebiliyorken, eğer önceki idare mahkemesi kararı olumsuzsa,  karar alması epeyce gecikebiliyor... OHAL Komisyonundan beri amaç belli, hukuki süreci olabildiğince uzatmak... daha önce istenmiş ve dosyada olan bilgileri tekrar tekrar yeniden istiyorlar... Düşüncem süreci bekleyenlerin, hiç dönmeyecekmiş gibi hayatlarını dizayn etmeleri, (çünkü beklemek, belirsizlik herşeyden daha çok yoruyor ve giden ömrümüzden gidiyor) ve eğer ola ki, bir gün iade olunursa, her zaman yeni bir başlangıç yapılabilir ve yeni duruma hızlıca uyum sağlanır... böylece bu bekleme süreci de boşa harcanmamış olur...
  • Yeni Oluştur...