İçeriği gör

Arşivlendi

Bu konu arşivlendi ve daha fazla yanıtlara kapatıldı

MSA

ret Ankara 19. idare Mahkemesi 2018/1399 K. Ret

Önerilen Yorum

24 Ekim 2018 - Ankara 19. İdare Mahkemesi 2018/1399 K 675 KHK Adalet Bakanlığı Adli İşlem - Kesinleşmiş Bylock HTS - Sözkonusu tespitleri mesnetsiz bırakacak somut herhangi bir bilgi ve belge sunulmadığı... RET

• 679 KHK EGM • İade 20.11.2019 • Tebliğ 29.11.2019 • Atama 05.08.2020 • Göreve Başlama 14.09.2020 • Emeklilik LOADING...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

yi günler 675 KHK  infaz koruma memuru dan hraç oldum ve beraat aldım 222/2e den idari mahkeme sine dava açacağım, hakkında sadece etkin pişmanlık tan yaralanıp ifade verenlerin içinde isminin geçmesi mahkemden geri almasına karşın ohal komisyonunu ilk ifadelerini dikkate alarak ret vermiş, bütün iddialar 2012 yılına ait yurtta evde kaldı iddiası,benim durumumu emsal karar olacak dava kararına ihtiyacım var dilekceme koymak için

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Ep den vazgeçip beraat alan bir mahkeme sonucuna dair bir paylaşım görmedim. "Olmaz" demiyorum. İfade sırasında, yanlışlıkla korkuyla istiyorum demişsinizdir. Önemli olan mahkemedeki ifadelerinizde bunun yazılı olması. Kararda muhtemelen yazmıyordur. Duruşma sırasında dile getirdiyseniz heleki nedenleriyle dile getirdiyseniz duruşma tutanaklarına bu isteğin geçmesi gerekir. İlk anda şok, korku, panik , sağlıklı düşünememe nedeniyle Ep den faydalanmak istediğinizi ve bunun kurumunuz tarafında Kamu görevinden çıkarılmöaya vesile kılınmak için kullanıldığını, beraat almanıza rağmen komisyonada bu şekilde bilgi verildiğini ve red aldığınızı bu nedenle idare mahkemesinde durumu düzeltmek ve yaşadığınız yanlışlığı düzeltmek için duruşma sırasında ep den faydalnmak istemediğinize dair verdiğiniz ifadeye ihtiyacınız olduğunu bu nedenlede duruşma tutankalarının bir suretini istediğinizi bildiren bir dilekçeyle beraat aldığınız mahkemeye başvurun. Şahsen de oradakileri sıkıştırın. Eğer hayır derlerse İdare mahkemesi dilekçenizde durumu izah ettikten sonra verdiğiniz dilekçeden bahsedin ve idare mahkemesinin ceza davasına dair duruşma tutanaklarını istemesini yada incelemesini taleb edebilirsiniz. İşinizi görecektir. Önemli olan ep yi neden istediniz ve ceza davasında istemediğinizin kayda geçmiş olması.

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

07.04.2023 itibariyle eski mesleğime görevlendirme yazısı tebliğ edildi.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Ep den yaralanan kişilerin ifadesinde ismimin geçtiği için yargılandım hocam, yanlış anlaşıldığım heralde,mahkeme sonucunda onlar ceza aldılar hatta , istediğim sadece kiriter olarak tanık ifadesi ve kurum görüşü yer alan emsal karar ı dilekceme eklemek

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

bu karara itiraz örn var mı?

sadasda

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk, 24.07.2019 - 07:31 yazdı:

Ep den yaralanan kişilerin ifadesinde ismimin geçtiği için yargılandım hocam, yanlış anlaşıldığım heralde,mahkeme sonucunda onlar ceza aldılar hatta , istediğim sadece kiriter olarak tanık ifadesi ve kurum görüşü yer alan emsal karar ı dilekceme eklemek

Aynı seviyedeki mahkemelerin kararları diğeri için emsal teşkil etmez. Aynı seviyedeki mahkemeler için bağlı oldukları üst mahkemelerden birisinin  kararı olması gerekir. Bahsettiğiniz hususlarda Bölge idare mahkemesi, danıştay, yada AYM nin bildiğim bir kararı yok henüz.

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

07.04.2023 itibariyle eski mesleğime görevlendirme yazısı tebliğ edildi.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

19 dan kabul alan duydunuz mu??

bugün davayı açtık 19 a düştü hayırlısı inşallah

20 ye düşenler şanslı emsal karara göre banka sendika kabul veriyor

ottan boştan iş

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

• İletiler

• 25 ayla ben de çok uzaklarda sayılmam dostlar. normal demek ki.
    • @F.Y. benimde yaklaşık bir yıldır olduğu gibi bekliyor. Görevdeyim heran bir terslik olacak duygusu beni psikiyatrilik etti. 
    • Merhaba, benim dosyam istinaf mahkemesinde nisan ayı itibariyle 27. aya giriyor. Bugün yarın cevap gelir diye bekliyorum. önceki yazışmalarda sanırım bir arkadaş 27.ayda cevap geldi diye yazmıştı. Umarım daha fazla uzamaz. Her gün buraya bakıp bir cevap gelen var mı diye bakıyorum. Hepimiz için adalet diliyorum. Saygılar..
    • Bende 14. idarede 2.5 yıldan fazla oldu. kriter sadece kurum kanaati.
    • @F.Y. idare mahkeme kararı göreve iadeyse, BİM hızlıca 2-3 ay içinde bu kararı tersine çevirebiliyorken, eğer önceki idare mahkemesi kararı olumsuzsa,  karar alması epeyce gecikebiliyor... OHAL Komisyonundan beri amaç belli, hukuki süreci olabildiğince uzatmak... daha önce istenmiş ve dosyada olan bilgileri tekrar tekrar yeniden istiyorlar... Düşüncem süreci bekleyenlerin, hiç dönmeyecekmiş gibi hayatlarını dizayn etmeleri, (çünkü beklemek, belirsizlik herşeyden daha çok yoruyor ve giden ömrümüzden gidiyor) ve eğer ola ki, bir gün iade olunursa, her zaman yeni bir başlangıç yapılabilir ve yeni duruma hızlıca uyum sağlanır... böylece bu bekleme süreci de boşa harcanmamış olur...
  • Yeni Oluştur...