İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

Bank Asya Mağdurları Forumu

Önerilen Yorum

Bireysel müşteriler için;

Kimlik fotokopisi ve teslim edilecek kurum bilgisini içeren ıslak imzalı dilekçe eki ile hesapbilgisi@bankasya.com.trden,

Kurumsal müşteriler için;

İmzalı kaşeli dilekçe ve imza sirküleri ile hesapbilgisi@bankasya.com.tr adresinden talep edilebilir. 

Ayrıca, Müflis Asya Katılım Bankası İflas İdaresinin bulunduğu Saray Mah. Dr. Adnan Büyükdeniz Caddesi No.10 34768 Ümraniye/İSTANBUL adresine doğrudan başvurabilirsiniz.

Bununla birlikte 0850 222 4 888 (Alo Asya) hattından da konu hakkında irtibata geçebilirsiniz.

• 679 KHK EGM • İade 20.11.2019 • Tebliğ 29.11.2019 • Atama 05.08.2020 • Göreve Başlama 14.09.2020 • Emeklilik LOADING...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Teşekkürler hocam 

672 ret banka sendika 19.idare

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

• 679 KHK EGM • İade 20.11.2019 • Tebliğ 29.11.2019 • Atama 05.08.2020 • Göreve Başlama 14.09.2020 • Emeklilik LOADING...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Selamlar

aşağıdaki durumum ile ilgili ne olabilir ceza alırmı eşim bilgisi olan var mı

eşim hakkında banka hesap hareketleri nedeni ile iddianame düzenlendi. Gerekçelerde ise eşinin ihraç olması ( yani benim ihraç olmam ki ben eşimin banka da hesabı olduğu için ihraç edilmiştim ki bugüne kadar hiçbir adli idari işlem geçirmedim. İstanbul tem savcılığında da hakkımda soruşturma olmadığı bilgisini teyit eden dilekçe yazarak cevap aldım)

Ve diğer gerekçe ise eşimin banka hesabı olması; hesap 2003 yılında açılmıştı 17-25 öncesindeki yıllarda da seyrek te olsa karpayı getirisi için hareket vardı. 2014 yılında da 6. Aydan sonra hesaba para giriş ve çıkışı var bunun sebebi de umreye gitmek ve ev satın almak için kar payı getirsi için hesabımıza yatırdık. 2015 in başında umreye gittik. Bunun ödemesi için bakiyenin bir kısmını çektik. 2015 in ortasında da Allah nasip etti evimizi aldık ve 2015 haziran sonu gibi kalan tüm bakiyeyi ev alımı için kullandık. 

banka tmsf ye geçtikten bir ay sonrasına rastlayan dönemdeki hareketlerin temel sebebi bunlar.  

İddianamede başka hiçbir gerekçe yok

İstanbul mahkemelerinin bu konudaki örnek kararlarını emsal kararlar içinde göremedim.  Bizim dava 13. Ağır ceza da açılmış

Bu konuda bir fikriniz var mı verilebilecek karar hakkında. 

Lütfen yardımcı olun fikrinize ihtiyacım var.

Güncelleme • • Cunlu75
İlave bilgi

675 eş durumu incelemeye devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
MSA, 14.03.2019 - 18:25 yazdı:

BANK ASYA KRİTERİ: Banka çok önemli. Banka konusunda 3 şey yapılmalı.

1- Komisyon Ret kararında yazılan hareketler,

2- Tüm banka kullanımının, normal ve rutin bankacılık hareketleri olduğu,

3- Talimat ile hareket edilmediği, yazılmalı, ispatlanmalı, delilleri eklenmeli.

Rutin bankacılıktan kasıt nedir acaba? Bunu çok merak ediyorum. Bir kişinin hesabına para yatırıp çekmesi rutin bankacılık olarak mı değerlendiriliyor? 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@ömer78 Düzenli ödemeler -bes, kredi, fatura ve kredi kartı- hariç diğer para girişleri örgüte yardım için iltisak görülmekte. Bazı kararlarda kapatılan okul taksitleri de bu kapsamda yazılmış. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Anladığım kadarıyla mezkur bankanın mayıs 2015 de TMSF'ye devrinden sonra burada parasını çekmeyen, bankacılık işlemlerini devam ettirenler hakkında en azından ceza yargılamalarında olumlu sonuçlar çıkıyor. Bu şekilde olanlar ile alakalı ohal komisyonu ya da idare mahkemesi kararları var mı onu merak ediyorum.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

syn MSA iyi günler!!

Temmuz 2018 tarihinde OHAL RED kararına karşı açtığım Ankara 20 .idare mahkemesinde davam halen devam ediyor..

Mahkeme ara kararında şu kararı almış.. ve  ay sonuna duruşma günü verilmiş..

Mahkememiz tarafından davalı idare bünyesinde Olağanüstü Hal İşlemleri İnceleme Komisyonu kararı dışında idarelerinde herhangi bir bilgi ve belgenin bulunmadığı anlaşıldığından; ......... VALİLİĞİ'NDEN Dava konusu Olağanüstü Hal İşlemleri İnceleme Komisyonu işlem dosyasının (İdari ve hukuki gerekçelerinin bildirilerek, - gizli/ çok gizli - gizlilik dereceli evraklar da dahil olmak üzere) bütün ekleriyle basılı, onaylı ve okunaklı bir örneğinin gönderilmesinin istenilmesine,

“…TASARRUF MEVDUATI SİGORTA FONU BAŞKANLIĞI'NDAN 1-) Yukarıda açık kimlik numarasına yer verilen davacının Bank Asya isimli bankada bulunan hesaplarına ait hareketlerin bir örneğinin gönderilmesinin istenilmesine, mevcut hesaplarının türüne, açılış kapanış tarihlerine ve hesap hareketlerine detaylı ve anlaşılır bir şekilde yer veren raporun istenilmesine, 2-) Davacıya ait hesaplarda varsa mevduat artış ve azalışlarını gösteren bir belgenin/raporun basılı olarak gönderilmesinin istenilmesine, 3-) Davacının, FETÖ/PDY'ye müzahir Cihan Medya Dağıtım A.Ş.'ye yaptığı ödemeleri gösteren bilgilerin ayrıca gönderilmesinin istenilmesine, ödemelerin neye ilişkin olduğu, taksitli mi yoksa peşin mi yapıldığının bildirilmesine,

kararı alınmış..

Banka hesabım 2009- 2016 nisan ayına kadar aktif olarak kullanımda..Hesaplarımda rutin bankacılık faaliyetleri katılma hesabı(TL-DOVİZ)  fatura kredi kartı ödemeleri,  ve BORSA hisse senedi alım satım işlemleri  için kullanıldı..

Elimde detaylı hareketler cd si var..

Adli yargılamam hiç olmadı..

Bu kapsamda nasıl bir savunma stratejisi izlemek lazım..?? Elinizde örnek bir savunma dilekçesi varmıdır acaba? şimdiden teşekkürler

677 khk-ret-Ankara 20.idare

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Meehabalar bamdan berat alan yokmu arkadaşlar.bi arkadasin gerekceli karar yazilmism ama.daha uyapa yuklenmemis daha inşallah iyi sonuc gelir 100 dosya vardi esimin dosyasiyla arasinda bizimede buyuk ihtimal eylül de belli olur ne yerdeyim ne gökte uykularim kaçıyor 

Komisyon hala incelemekte....

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Rabia6, 06.03.2019 - 19:00 yazdı:

Istanbulda olsaydınız yardımcı olacak avukatlar bulmaya çalışırdım.

@Rabia6 Merhaba. Avukat konusunda ne yaptınız acaba? Ben de İstanbulda yaşıyorum ve idare mahkemesi konusunda avukat arıyorum.

675 Khk - Komisyon Red - Ceza Mahkemesi yargılama devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...