İçeriği gör

Arşivlendi

Bu konu arşivlendi ve daha fazla yanıtlara kapatıldı

Güneşzag

Uyaptan evrak yollama??

Önerilen Yorum

Uyap vatandaştan mahkemeye evrağı nasıl yollayabiliriz? E imza mı gerekli? E imzayı nasıl alabiliriz? 

OHAL sonrası ihraç ankara 12.idare mah 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk Yılgınpsk

Ben davamın olduğu mahkemeye ek dilekçeyle gönderdim. Bulunduğunuz ilin idare mahkemesi ön bürosundan dilekçenize ek yaparak mahkemeye gönderebiliyorsunuz.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Yılgınpsk, 20 dakika önce yazdı:

Ben davamın olduğu mahkemeye ek dilekçeyle gönderdim. Bulunduğunuz ilin idare mahkemesi ön bürosundan dilekçenize ek yaparak mahkemeye gönderebiliyorsunuz.

bizde öyle yapıyoruz şuan ama ben bilgisayardan, uyap vatandaş uygulamasından nasıl evrak gönderildiğini sormuştum yinede teşekkur ederim 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

İyi günler,

En hızlı şekliyle e-imza almak için http://pttkep.gov.tr/sayfalar/e-imza adresinden faydalanabilirsiniz.

e-imza sonrası uyap' a giriş konusunda biraz uzun olmuş ama https://www.youtube.com/watch?v=H-mg0IRkswE adresindeki videodan faydalanabilirsiniz.

Ayrıca e-imza ile girmek istediğiniz alanda gerekli açıklamalarda yapılıyor. Önemli olan e-imza ile uyap' a girmek girdikten sonraki kısım yani evrak gönderme yeri ve şekli diğer güvenli giriş yöntenlerin de de aynı.

E-imzanın ücretli ve miatlı olduğunu da hatırlamak isterim.

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

07.04.2023 itibariyle eski mesleğime görevlendirme yazısı tebliğ edildi.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Aklima, 45 dakika önce yazdı:

İyi günler,

En hızlı şekliyle e-imza almak için http://pttkep.gov.tr/sayfalar/e-imza adresinden faydalanabilirsiniz.

e-imza sonrası uyap' a giriş konusunda biraz uzun olmuş ama https://www.youtube.com/watch?v=H-mg0IRkswE adresindeki videodan faydalanabilirsiniz.

Ayrıca e-imza ile girmek istediğiniz alanda gerekli açıklamalarda yapılıyor. Önemli olan e-imza ile uyap' a girmek girdikten sonraki kısım yani evrak gönderme yeri ve şekli diğer güvenli giriş yöntenlerin de de aynı.

E-imzanın ücretli ve miatlı olduğunu da hatırlamak isterim.

Teşekkürler hocam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

• İletiler

• KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
    • @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
    • Yanıbaşlarında bu kadar insan o kadar acı çekerken bu nasıl oluyor çok merak ediyorum. Hepsinin akrabaları, komşuları, eski dostlarıyız aslında. Bence tek başına milletin bencilliği ile de açıklanacak bir durum değil bu. Bizi "dehumanize" ettiler akıllarında. İnsan olarak görmüyorlar. Hatta hayvan olarak bile görmüyorlar. O yüzden empati sıfır. Benzeri bir durumun bir zamanlar Amerika'da siyahların da başına geldiğini düşünüyorum. Psikoloji bilimi bu duruma mutlaka el atmalı ve gelecekte atar diye umuyorum.
  • Şimdi Popüler

• Yeni Oluştur...