İçeriği gör

Arşivlendi

Bu konu arşivlendi ve daha fazla yanıtlara kapatıldı

KHK Mağdurları Forum

OHAL ve KHK Mağdurları 2

Önerilen Yorum

Resta78, 6 dakika önce yazdı:

Bide  şu var çok hesap türedi twittirda ama kral zeus dene adamı hergun takip ediyorum dediği çıkıyor önce köse yazarları konuşacak dedi çıktı sonra haberlerde tartışma programlarındasınız dedi 1 saat konusulmusuz şimdide af diyor ki cumhurbaşkanının bir lafı var hiç unutmam bu lafta boşuna söylenmiş bir laf değil neydi o laf ben devlete karşı işlenen suçları affedebilirim demişti.gorun bakın bu işler düzelecek nokta.beni eski forumdan bilen bilir son kararname ile ıhraç oldum.7 ay sabah 5 akşam 5 garsonluk yaptım sonra kendı dükkanını açtım 5 ay oldu şükür çok iyi gidiyor bugün müşterilerimin çoğu adliye çalışanları yani eski arkadaşlarım onlar bile herşeyin farkindayken devletli farkına varmayacak.dusunmeyin düzelecek rahat uyuyun hepsi geçecek zamanla

Hayırlı olsun iş yeriniz ne iş yapıyorsunuz acaba bende iş fikri arıyorum da ?

672.Ret ?Herkes biliyor geminin su aldığı, herkes biliyor kaptan yalan söylüyor. Herkes biliyor zarların hileli olduğunu. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bitmeyensürec, 4 dakika önce yazdı:

Hayırlı olsun iş yeriniz ne iş yapıyorsunuz acaba bende iş fikri arıyorum da ?

Lokanta açtım işten anlamıyorsan hiç bulaşma bildiğin işi yap ben ortak açtım amcamın oğluyla ustada amcam yılların ustası bırakmıştı bu işleri benim.icin tekrar başladı şükür iyi kazanıyoruz ama lokanta diyip geçme anahtarı acar açmaz 500 masraf düşün taşın ona gore ac

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Nedim Şener gönlünden geçeni söylüyor bence bişey bildiğinden değil 

Umutsuzluğa düşmeden şunu düşünelim isterseniz 

Bu süreçte bakan millet vekilinin üst düzey bürokratların bile bilgisi veya öngörüsü olmayan bir konuda nedim Şener ne bilebilir 

Burda önemli ayrıntı temel beyin görüşmesi ve açıklama yapması 

Somut bir done olmasa direk açıklama yapmazdı diye düşünüyorum affınıza sığınarak 

672 KHK takipsizlik 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Son bisey daha söyleyecem saadet lideriyle görüşen cumhurbaşkanı evet böyle bir çalışma var git haber ver herkese gibi kesin bir çıkış yaparmı sizce bu düzenleme bizim içinmi yoksa secim içinmi o yüzden böyle bisey olacaksa ki kendileri açıklarlar ki oy getirisi olsun.ben olsam öyle yapardım 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Kral Zeus mudur nedir. Birkaç gündür takip ediyorum. Eleman ne dediyse günü gününe beliriyor. İlginç bir karakter. Şimdide tutturdu 25 ekimi bekleyin. Pazarcı gibi 23 değil 24 değil 25 diyo. Ne diyelim 3 yıl bekleyen 3 gün daha bekler. Ne olacak bu saatten sonra cikmasada kaybedecek hiçbir şeyim yokki elimde üzüleyim. Uzulmeninde fayda etmedigini, umudun kirilsada yaşanabilinecegini i, işsiz kapsamda aç kalmadığını, kimsesizlerin bir kimsesi olduğunu koçlar gibi öğrendik artık . Artık akışına bıraktım burakmasamda yapabilecek birşey yok. Hüküm sahibi belli. 

Yaşadıklarımı yaşamadan olmesinler.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Yıllardır yaşanan belirsizlik ortamından dolayı insanların, en ufak bilgi kırıntısını takip etmeleri son derece tabii. Fakat olumlu-olumsuz duyumlar neticesinde yaşanan duygusal gelgitler farkında olmadan sizi çok yıpratır. Bu yüzden, altı boş karamsarlık pompalayan "karabasan" lara da bol keseden sallayan sosyal medyadaki "ziya" lara da itibar etmeyin dolayısıyla prim vermeyin. 

Güzel gelişmeler olacağına dair emareler mevcut. Zaten bazı şeyler açısından pik noktaya ulaşıldı. Kabullenmemiz gereken gerçek ise, düzelmenin ağır seyir süreceği. Şartlar henüz olgunlaşmadı. Hayata tutunmaya, sabra ve zamana ihtiyaç var.

Derler ki; ”Burada bir kelebek kanat çırpsa, Atlantik’te fırtınaya sebep olabilir.” İşte biz her birimiz, tıpkı o kelebek gibiyiz, fakat bir farkla; bizim kelebeğimiz fırtınaya sebep olmaz! O, kanatlarını açar, fırtınaya karşı koyar...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

kaç seçim geldi geçti ? hakkımızı versinler de Af edermiyiz etmez miyiz o sonraki iş ☺

13 ay tutukluluk. beraat. komisyonda incelemede

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Kral zeus 25 ekim diye tutturdu söyledikleri birer birer çıkıyor.acaba bu kim ki diyorum! Bu kadar çok şeyi biliyor.bakalım göreceğiz 2 ekimi de tutturacak mi? İnşallah diyelim. Hala içimden eski duyumlar gibi olmasın diyorum??

672 KHK- sendika -SGK-başvuru inceleniyor

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Nedim şener lafı geçmeden ben de yazayım.Nedim şener kim ya.saçma sapan insta girlleri meşhur etmeye bayılıyonuz

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Sapla samanı birbirine bu kadar karıştırırsan artık işin içinde çıkılamaz hale getirip birde hiç olmadığı kadar oya muhtaç olursan... Olur olmaz denilende olur... Tabi 3 yıldır en ufak şeyde f€töcü denilip bu tabir sonuna kadar Kullanılırsa bir anda dönüşte olmaz öyle kolay, ısındırmak gerek ortamı. Ayrıca  10 masum cezalanağına 1 suçlu serbest kalsın fakat bundan sonra mücadele tam yapılsın! 

⚓??Atatürkçü Kuvvacı 701'li Deniz Astsubayı--OHAL Komisyonu /Fazla Bekletmeden "RET" Verdik - 4 Kasım 2019 --- 24.İdare biraz bekletip "RET" Verdi  /--Adli süreç '' Beraat''--/  ??⚓

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• Bir düşüncem de KHK mağdurlarıyla ilgili... Mağdurlar bu işin çözümünün peyder pey olacağını bir türlü anlayamadı... pazarlamada "foot at the door" diye bir tabir vardır, yani ayağınızı kapıya koyabilirseniz, satışı büyük ihtimalle halledersiniz... burada da o ayak, ufak da olsa, KHK'lı bir grubun toplu iade olmasıydı... mesela takipsizlik-beraat alanlar iade olabilseydi, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iade olma yolu açılacaktı, çünkü o kapı açılmış olacaktı bir kere... ama bunun yerine ne zaman takipsizlik alanların iadesi gündeme gelse, diğer tüm KHK'lılar "bizde, bizde, bizde..." demeye başladı ve o kapıya ayak bu yüzden hiç konulamadı, çünkü kapı hiç açılamadı... Bu talepler nedeniyle, iade işi toplum nazarında en ağır kişinin iade olacağı şeklinde ve çok ağır mali külfete neden olacak şeklinde yorumlandı veya imajı o şekilde verildi (Abdurrahman Dilipak'ın idareyi KHK'lılarla ilgili mali külfetle korkutma twitini hatırlayın)... halbuki hep beraber en azından takipsizlik-beraat alanlar gibi toplum vicdanını da kanatan bir kesimin iade olmasını savunsaydık, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iadesi toplum nazarında daha kabul edilebilir hale gelecekti...
    • dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
  • Yeni Oluştur...