İçeriği gör

Arşivlendi

Bu konu arşivlendi ve daha fazla yanıtlara kapatıldı

KHK Mağdurları Forum

OHAL ve KHK Mağdurları 2

Önerilen Yorum

Konuk
akademili, 28 dakika önce yazdı:

Ya arkadaş siz hangi kafadasınız ya mantıkla ilgilenen hicbir bilimle bunu açıklayamazsınız... Böyle bir duyum mu olur ya.

Özne kim?

ve

Neresinden uydurdu?

diye mi soruyorsun?

Özgür KARAGEDİK, 4 dakika önce yazdı:

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Ozgur sefim ozne sen değilsin üzerine alınmana gerek yok ama duyum aldigin adam o ozne grubuna dahil. Yoksa senin duygu ve düşüncelerinden şüphem yok

679 KHK - EGM - DANIŞTAY AŞAMASI 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
geçer elbet..., 17 dakika önce yazdı:

Bu zeyyus denen adam uydurmuyorsa eğer soru cevaplarda 100.000 iade olacağından bahsetmiş bir yorumda.

Neyse şurada 25 ekime ne kaldı ki canim ?

Bir bu iki karabulut

701 adalet bakanlığı beraat inceleme devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Doğruluğu yanlışlığı bir yana hiçbir resmiyeti olmayan bir kaynaktan gelen duyuma karşı yine gardlar alınmış, kriterler(!) yarıştırılmış. Bencil bakış açısından dolayı bazı şeyleri aşmak mümkün olmuyor.

Derler ki; ”Burada bir kelebek kanat çırpsa, Atlantik’te fırtınaya sebep olabilir.” İşte biz her birimiz, tıpkı o kelebek gibiyiz, fakat bir farkla; bizim kelebeğimiz fırtınaya sebep olmaz! O, kanatlarını açar, fırtınaya karşı koyar...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Üstadım o kişinin de, hatta AKP ve MHP yönetimi disinda kimsenin doğru bulduğu bir şey , bir yöntem değil ki bu!

Elbette çok saçma bir şey. Ama kriter zımbırtılarını bulan, irtibat/iltisak kavramlarını yumurtlayan zihniyetin nasıl saçma bir mantığı olduğunu biliyoruz.

Mesela, takipsizlik-beraat almış adamı iade et, eeee ben peki, karakol ifadesi bile vermedim, hakkımda hiç bir işlem yok (varsa da, vardiysa da bana söylenmedi) ben niye bekliyorum? Ben niye 28 bine dahil degilim?

E sıra sana gelmedi(!).

Ama benden sonra ihraç olan adamı soruşturdun, kovuşturdun, beraat dedin, takipsizlik dedin. Beni niye beklettin şerefsiz. 

Lafin özü AKP ve MHP, Yusuf Yusuf etmeden, aha gidiyok demeden KHK liya rahat yok. 

Ama ben KHK lılar yararına her gelişmeyi, surda açılan Gedik olarak görüyorum.

Hani %1 di lan? Daha şimdi den %7

O kadar adamda göreve başlasa

%30-35  oranına ulaşılır. saçma sapan bir iş yapılmış, önüne gelen  işten atılmış demek bu.

Hiç güvenililikleri, saygınlıklarin kalmayacak.

Bu kadar çok hata varsa, ki ( bu onların söyledikleri,) söylemedikleri ne kadardır diye , kamuoyu sorgulamaya başlar. Mahkemeler ne kadar doğru yargıladı diye sorar. Ki FETÖ Borsası lafları herkesin ağzında, hemde daha şimdiden

Mantik aramıyoruz, yaptıkları her saçmalık KHK lıların ise dönüşleri  için başka bir gerekce doğuruyor.

Ankara'ya Gidelim, Hükümete Seslenelim. 

Selamlar

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Mağdur 670, 3 saat önce yazdı:

Bugün Emniyet Teşkilatı sağlık şartları yönetmeliğinde değişiklik olmuş. D dilimi sağlık şartllarına sahip mesleğe alınacaklar ile görevden ayrılmış veya bizler gibi ayrı bırakılmış kişilerin d dilimine sahipse dönüşte farklı kurumlara verilmesi söz konusu. D dilimi nedir diyebilirsiniz. D dilimi de kısa süreli psikolojik tedavi görmüş. Mevcut durumu normal olan kişiler olarak tanımlanmış. Anlaşılan Egm den ihraç olupta antidepresan tarzı ilaç tedavisi görenleri farklı kurumlara gönderilecek anlamı çıkıyor. Bu zamanda yönetmelik değişikliği manidar geldi.

Ilac mi yazdirsak

670 EGM. Gyapta takipsizlik. Sd kart Ad ve Mml

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
BusnrYilmaz, 57 dakika önce yazdı:

suctur degildir orasina girmiyorum  fakat nedir bu asker ve polislere yapılan eziyet? diger kurumlardan türlu kriteri olan donuyor donecek  bizler hicbir kriter kraker her neyse olmamasina ragmen sirf kurumumuzdan dolayı donemeyecek miyiz? bankasi sendikasi sgk sı okulu sohbeti dershanesi olana gel bizlere siz askersiniz bisey olmasa da kalın mi denilecek? eee madem ortada suc var kim suclu o zaman kim bedel odeyecek hic alakası olmayanlar mı?  Fazla kokuştu bu adalet ..

Aynen bunu anlatmaya çalıştım ben de adalet kelimesiyle yanyana gelecek bir uygulama değil tamam hiçbiri hukuka uygun değildi ama bir sürü kritere sahip olan adama beraat etmişsin hadi iade edelim deyip hiçbir  kriteri olmayan polise takipsizlik almışsın kriterin de yok suçun da yok ama iade etmem.tipin hoşuma gitmedi almıyorum deseler daha hafif gelir.

26 nisan açık 701 KHK ihraç-ea kodlama dışında kriter yok-takipsizlik-inceleme hala devam ediyor

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

asker polisten beraat alan geri döner özlük haki korunur pasif göreve geçer kendileri için daha iyi olur

677 belediye banka Cihan medya idare mahkemesi ret istinaftayiz

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

İade olanlara hayırlı olsun. Red alanlara sabır diliyorum. Masum ve mağdurların eninde sonunda görevine döneceğini düşünüyorum.

Berat takipsizlik  kyok alanlar dönerse hiç soruşturma geçirmeyenler zaten soruşturulacak bir şeyleri olmadığı için dosyaları kapanmış olduğundan onlarda döner. Berat takipsizlik  kyok alanların bir kısmı dönerse diğerleri de zaten döner. Moral bozmaya gerek yok.

Duyum getirenlere gönülleri rahattıkları için minnettarım.

Olumsuz görüşü olanları da hemen kızmadan dinlemekte yarar var. Mantıklı açıklamalarına saygı göstermek gerekir. Mantıksız ise de görmezlikten gelinip cevap vermeye bile tenezzül edilmeden okunup geçilmesi gerekmez mi?

Kriter yarıştırmakta çok kötü bir yaklaşım. Hepimiz aynı çukurdayız. Birilerine verilen haklar aynı ayarda ise emsal olacağı için eninde sonunda herkese uygulanacaktır.

İnsanlar konuşa konuşa anlaşır. Kavganın ötekileştirmenin kimseye faydası yok. 

Haydi atlada gel EKİM...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
    • @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
  • Şimdi Popüler

• Yeni Oluştur...