İçeriği gör

Arşivlendi

Bu konu arşivlendi ve daha fazla yanıtlara kapatıldı

KHK Mağdurları Forum

OHAL ve KHK Mağdurları 2

Önerilen Yorum

Konuk
701katip, 1 saat önce yazdı:

2018 aralık ayında alınan takipsizlik ve albatros 3a ile bekliyorum. Çıkmış bana bakanlık muhabereden bilgi aldım diyor. Ben ihraç edildiğim tarihteki başsavcı ile görüştüm ve halen görüşüyorum. Soruşturma aşaması boyunca bakanlık bizden aralıklarla görüş istedi. Biz soruşturma dosyası hakkında ve ihraç edilmemen konusunda 3 kere görüş bildirdik dedi. Bunu da bakanlık muhabere ile gönderdik dedi. Ama bakanlık bizi denlemedi ihraç etti dedi. Bakanlık muhaberenin ohal komisyonu ile alakasının ne olduğunu bende anlamadım. Bu büronun işi bakanlık ile yazışmalar yapıp, hakim-savcıların özlük haklarındaki işlemleri bildirmektir. En fazla komisyonla alakalı eğer ki komisyon bilgi istedi ise ya bu bürodan yada bağlı olunan Adalet Komisyonundan gider diye düşünüyorum. Ama ben Adalet Bakanlığı personeli hakkında komisyon aşamasında herhangi bir görüş sorulduğunu duymadım, görmedim. Neticede forumdaki karar verilmesi zor olan dosyaların sona bırakıldığı görüşüne de katılıyorum. Ayrıca başka bir bilgi vereyim. Ben Adalet Bakanlığı personeli için şu bilgiye ancak ulaşabildim. Bütün sorgulamalar temiz olsa bile Adalet Bakanlığı dosyalarının bekletildiği ve red vermek için bahaneler aradığı bahane oluştuğu zamanda reddi basıp geçtiklerini öğrenebildim. 

Söylediklerin tamamen doğru ama komisyon en son görev yapılan kurumdan görüş istiyor.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Hayırlı olsun yeni sayfamız eşim 223/b den beraat aldı peki nasıl iade için sikinti çıkarırım bu madde inceleme devam 675 khk 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Saphyr, 28 dakika önce yazdı:

olsun yine de teşekkür ederiz linç edilmek pahasına bizle bilgilerinizi paylaştığınız için. Umarım söylenenler de doğrudur, sizin duyumunuz da Gökhan  beyin programında da  Kemal Özkiraz'ın AKP'ye çok yakın  2-3 kişiden aldığı bilgiyi doğrular nitelikte. 

Arkadaşlar bunu bu gün bende teyit ettirdim içeriğini açmadı ama dedi ki Ekim'de ins çok guzel olacak dedi 

Umutlanmiyim diyorum ama bütün kapilar ekime çıkıyor  aman olur sa ekime olmazsa kasima olur ???

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Editör

Çok şükür bugünde red almadik ?

KHK Forum Editörü - 672 MEB beraat ohal komisyonu inceleniyor 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
katip1234, Bir saat önce yazdı:

Hayırlı olsun yeni sayfamız eşim 223/b den beraat aldı peki nasıl iade için sikinti çıkarırım bu madde inceleme devam 675 khk 

Geçmiş olsun. Bende 223/2-c' den beraat aldım. 

CMK 223 BERAAT MADDELERİ AŞAĞIDAKİ ŞEKİLDE

(2) Beraat kararı;

a) Yüklenen fiilin kanunda suç olarak tanımlanmamış olması,

b) Yüklenen suçun sanık tarafından işlenmediğinin sabit olması,

c) Yüklenen suç açısından failin kast veya taksirinin bulunmaması,

d) Yüklenen suçun sanık tarafından işlenmesine rağmen, olayda bir hukuka uygunluk nedeninin bulunması,

e) Yüklenen suçun sanık tarafından işlendiğinin sabit olmaması, hallerinde verilir.

675 RET - 22. İDARE - ADLİ BERAAT(İkinci kez) - ADALET (SİZLİK) BAKANLIĞI

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Saphyr, 29 dakika önce yazdı:

olsun yine de teşekkür ederiz linç edilmek pahasına bizle bilgilerinizi paylaştığınız için. Umarım söylenenler de doğrudur, sizin duyumunuz da Gökhan  beyin programında da  Kemal Özkiraz'ın AKP'ye çok yakın  2-3 kişiden aldığı bilgiyi doğrular nitelikte. 

Videoyu bu sayfaya atar mısınız

686 adli yok

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk RosedewittbukateR

Selamlar...

Yeni mekanımız hayırlı olsun...

Allah iadenizi versin...

Tartışma olmuş sanırım, silinmiş olmalı. Okumadım ama iyi ki silinmiş dedim, güzel başlayalım ki sonrası da güzel olsun güzel insanlar...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
HEMŞO, 45 dakika önce yazdı:

Hakimin akıbetinde bir sıkıntı yok, bunun gibi çok kararları var. Ayrıca dosyada gerçekten delil yok ve yargıtay kararları var bu konuda. Teşekkürler ayrıca yorumlarınız için.

Bu kararı paylaşma imkanınız var mı?

Çünkü 223/2 -c Yüklenen suç açısından failin kast veya taksirinin bulunmaması ...durumunu düzenlemektedir.

Bu duruma dikkat etmek gerekir, yargılama üyelikten mi, yardımdan mı yapıldı...

RosedewittbukateR, 4 dakika önce yazdı:

Selamlar...

Yeni mekanımız hayırlı olsun...

Allah iadenizi versin...

Tartışma olmuş sanırım, silinmiş olmalı. Okumadım ama iyi ki silinmiş dedim, güzel başlayalım ki sonrası da güzel olsun güzel insanlar...

AS Değerli Hocam...

Tüm masumların en kısa sürede hayırlısı ile iadesini temenni ederiz...

DrKns kulakların çınlasın ?

Mühim olan memuriyete engel ceza almamak tı değil mi

Saygılarımla

İyi olmak kolaydır zor olan adil olmaktır...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

24.50 dakikasından itibaren izleyebilirsiniz

679 - Adalet Bakanlığı, Kabul

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Karabulut, 56 dakika önce yazdı:

Arkadaşlar ,  belki de bana yine kizacaksiniz ama ben yine de sitemizde olan arkadaslara aynı bilginin doğruluğunu araştırdım yine aynı cevabı aldım Ekim de takipsizlik ve beraat alanlarla ilgili olarak çalışma  alt komisyonla ilgili tamamlanmış bu yargı paketinden ayrı yürütülüyormuş idari olarak lütfen beni yalan,yanlış  ve asla olmaz diye topa tutmayiniz  temkinli yaklaşınız  ..Ben  yarın iade olacakmisim gibi sınıfıma girmeye hazırım hiç iade olmayacak gibi rızkımın peşindeyim.

sen bize guzel haber getir gerekirse seni linc edeni linc ederiz ?? 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• Yeni Oluştur...