İçeriği gör

Arşivlendi

Bu konu arşivlendi ve daha fazla yanıtlara kapatıldı

KHK Mağdurları Forum

OHAL ve KHK Mağdurları 2

Önerilen Yorum

Daha pasaport alamıyoruz. Toplu iadeden filan bahsedenler var. Duyumlara saygılıyım ama hiçbirine inanmıyorum. Benim hakkımda bi mahkeme bile yokken pasaportum 14 aydır engelli. Buna bi anlam veremiyorum. Kısacası bi hukuk mezununa avukatlık ruhsatı engelliyken, bi maliyeciye mali müşavirlik ruhsatı yasakliyken, daha bi özel güvenlik kimliği almamız bile engelliyken,  ben toplu iadeye filan inanmıyorum. 

701 ile açığa alınmadan ihraç. İdari soruşturma yok. Adli soruşturma Kasım 2020 takipsizlik. Komisyon incelemesi devam ediyor.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
701katip, 3 saat önce yazdı:

2018 aralık ayında alınan takipsizlik ve albatros 3a ile bekliyorum. Çıkmış bana bakanlık muhabereden bilgi aldım diyor. Ben ihraç edildiğim tarihteki başsavcı ile görüştüm ve halen görüşüyorum. Soruşturma aşaması boyunca bakanlık bizden aralıklarla görüş istedi. Biz soruşturma dosyası hakkında ve ihraç edilmemen konusunda 3 kere görüş bildirdik dedi. Bunu da bakanlık muhabere ile gönderdik dedi. Ama bakanlık bizi denlemedi ihraç etti dedi. Bakanlık muhaberenin ohal komisyonu ile alakasının ne olduğunu bende anlamadım. Bu büronun işi bakanlık ile yazışmalar yapıp, hakim-savcıların özlük haklarındaki işlemleri bildirmektir. En fazla komisyonla alakalı eğer ki komisyon bilgi istedi ise ya bu bürodan yada bağlı olunan Adalet Komisyonundan gider diye düşünüyorum. Ama ben Adalet Bakanlığı personeli hakkında komisyon aşamasında herhangi bir görüş sorulduğunu duymadım, görmedim. Neticede forumdaki karar verilmesi zor olan dosyaların sona bırakıldığı görüşüne de katılıyorum. Ayrıca başka bir bilgi vereyim. Ben Adalet Bakanlığı personeli için şu bilgiye ancak ulaşabildim. Bütün sorgulamalar temiz olsa bile Adalet Bakanlığı dosyalarının bekletildiği ve red vermek için bahaneler aradığı bahane oluştuğu zamanda reddi basıp geçtiklerini öğrenebildim. 

Ben de çalışmış olduğum komisyonu arayarak sormuştum. Hakkınızda görüş vermedik dedi. Tamamen bakanlık görüşü ve kararları yani

689 khk, adalet bakanligi, takipsizlik, inceleme devam. "Katip arzu halim yaz yare böyle..."

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Tolga, 38 dakika önce yazdı:

Daha pasaport alamıyoruz. Toplu iadeden filan bahsedenler var. Duyumlara saygılıyım ama hiçbirine inanmıyorum. Benim hakkımda bi mahkeme bile yokken pasaportum 14 aydır engelli. Buna bi anlam veremiyorum. Kısacası bi hukuk mezununa avukatlık ruhsatı engelliyken, bi maliyeciye mali müşavirlik ruhsatı yasakliyken, daha bi özel güvenlik kimliği almamız bile engelliyken,  ben toplu iadeye filan inanmıyorum. 

emin olun bu şekil yani herhangi bir düzenleme ile iade olsak bile pasaport yine alamayız, bence yapılacak düzenleme bizi bir nevi gri memur yapar. 

679 - Adalet Bakanlığı, Kabul

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Kim ne derse desin ben Ekim ayında söylenenlerin olacağına hala inanmıyorum.Bana açığa alındığımda tem şube müdürü k bakma kardeşim seni yanlışlıkla şüphe üzerine açığa aldık sen Zaten haftaya açıktan döner başlarsın dedi istihbarat şubeden senin birşeyin yok sana yanlışlıkla işlem yaptık dediler.Bir gece 679 khk da ismimi gördüm.Takipsizlik alalı 1.5 yıl oldu komisyon hala incelemede takipsizlikte sadece fişlenmişim ve fişleme bilgilerinin incelenmesi sonucu örgütle irtibatlı iltisaklı olmadığı anlaşılmıştır diye açık açık yazıyor gerisini siz düşünün...

679 KHK-KYOK-İnceleme devam ediyor-Sd Kart:DİL 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

@Hüdayi hocam Aihm in son 1-2 sene içinde verdiği Urat kararı var onunla çok benzerlik gösteriyor. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

bu tweet önemli

672 Egm

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Policeman63, 10 dakika önce yazdı:

bu tweet önemli

Bu tweetler Zeus diye biri vardı bugün yazı paylaşan bugünkü bi tweetinde hükümete yakın tüm organlar khk masumlarını file getirecek ve Ekim’de iade olacak diyordu sanırım onu haklı çıkarıyor o zaman hemde akşamında atıldı bu tweet. O zaman bu zeus denen adam haklı.Hatta adam özellikle tweet ve köşe yazılarında öne çıkacak falan diye yazmıs tabi ne derece doğru zaman gösterecek ama akşamında bu yazının paylaşılması tuhaf geldi

679 KHK-KYOK-İnceleme devam ediyor-Sd Kart:DİL 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
ozelharekat61, 6 dakika önce yazdı:

Bu tweetler Zeus diye biri vardı bugün yazı paylaşan bugünkü bi tweetinde hükümete yakın tüm organlar khk masumlarını file getirecek ve Ekim’de iade olacak diyordu sanırım onu haklı çıkarıyor o zaman hemde akşamında atıldı bu tweet. O zaman bu zeus denen adam haklı.Hatta adam özellikle tweet ve köşe yazılarında öne çıkacak falan diye yazmıs tabi ne derece doğru zaman gösterecek ama akşamında bu yazının paylaşılması tuhaf geldi

Aynen devrem ama senın yukarda yazdıgın gerçek de hiçbir zaman değişmez ali babacanın dünkü söyleşisinde de khk magdurlarına vurgu vardı bakalım. Zaman neyi gösterecek.

672 Egm

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

İlla ibadet tabakası olmak zorundamıyız! Kabul etmiyorum ben tabaka mabaka... Hukuk ne derse o olması gerekir diycekleri yere bide tabaka karıştırıyolar işin içine ? 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Eukelade, 22 dakika önce yazdı:

@Hüdayi hocam Aihm in son 1-2 sene içinde verdiği Urat kararı var onunla çok benzerlik gösteriyor. 

Bahsettiğiniz karar bu mu? 

CASE OF URAT v. TURKEY
(Applications nos. 53561/09 and 13952/11)

JUDGMENT
STRASBOURG
27 November 2018

FINAL
06/05/2019

İyi olmak kolaydır zor olan adil olmaktır...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• Yeni Oluştur...