İçeriği gör

Arşivlendi

Bu konu arşivlendi ve daha fazla yanıtlara kapatıldı

KHK Mağdurları Forum

OHAL ve KHK Mağdurları 2

Önerilen Yorum

Çok laf var da, icraat sıfır. Bugün devletin tepesi aynı şeyleri söylese ve dese ki: Ayy canlarım benim çok üzüldüm bu KHK lar gerçekten çok kötü, acıyorum" dese ne olacak... Samimiyet 0. İçi başka dışı başka olursa olan sadece bize değil bu ülkeye oluyor...

arin 62, 8 dakika önce yazdı:

geçen hafta bizim buradan bir arkadaş sağlık bakanlığından iade oldu emekli olmuştu komisyon sayfasında inceleme devam ediyordu .kurum aramış gel işe başlayış yap demişti.?

Bu gibi durumların olduğunu daha önceleri de bazı yorumlardan görmüştük, devam ediyor görünse bile her an aranma ihtimalimiz de var. YÖK ten böyle bir haberin gelmesi sevindirici.

679 - YÖK - Komisyon devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
AliOsman_Eser, 33 dakika önce yazdı:

Hocam açıkçası ben bize bu zulmü reva görenlerin hakkaniyetli bir çözüm üretebileceklerine inanmıyorum.

Onun için bu kişilerin söylediklerine mesafeliyim.

İcraat konumunda olanların, muhalefet gibi konuşması saçmalığını görmezden gelemem.

3 yıldır KHK lilar ile ilgili söylenen kötü sözleri unutmadım, unutamam.

İnşallah bizim işleri çözmek bunlara nasip olmaz.

Sizde haklısınız lakin 3 kızım var ve büyüdükçemasraflarıda istekleride büyüyor onun için çözülsünde kim çözerse benim için fark etmez.Hak konusuna gelince ahirette iki elim yakalarında hakkımızı oradada alacagız.Şu masumların yüzü gülsün artık biran önce ben onun derdindeyim

672 ögretmen komisyon karari bekleniyor.sendika

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Genel olarak Bülent Arınç hakkındaki olumsuz düşüncelerim olumlulardan kat kat fazladır.

Fakat KHK konusuyla ilgili insanların önünde 3 seçenek var.

1- Yapılan ihraçların haklı, KHK'lıların da terörist olduğunu düşünüp dillendirmek.

2- Aman başıma bir şey gelir endişesiyle ölü taklidi yapıp sessiz kalmak.

3- Yaşanılan mağduriyetleri (bazen istediğimiz dozda olmasa da) dillendirebilmek.

Toplumun çok büyük çoğunluğunun ilk iki maddeye dahil olduğu malum.

Bülen Arınç ta öyle ya da böyle üçüncü gurupta gibi görünüyor.

Diyeceksiniz ki: "Söz var da icraat nerde?"

Ben de diyeceğim ki: "Bu ülkede icraat tek bir kişinin dilinde"

701 KHK MEB

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
AliOsman_Eser, 33 dakika önce yazdı:

Bir gündem okuması da ben yapayım.

Bu iş "birikmiş haklarınızı alin(sadece kıdem tazminatı). Ama biz sizinle çalışmak istemiyoruz, geri donemezsiniz" noktasına doğru gidiyor.

Çözüm mü?

Konuyu kapatır mı?

Kimi susturur?

Ne kadar böyle devam edebilir?

İktidarın buhranına derman olur mu?

(Unutmayalım! Bizim kara kaşımıza kara gözümüze hasret değiller, dağılmayı ve oyların erimesini durdurmak istiyorlar.)

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk Kartalyuvası
realist83, 14 dakika önce yazdı:

Çözüm mü?

Konuyu kapatır mı?

Kimi susturur?

Ne kadar böyle devam edebilir?

İktidarın buhranına derman olur mu?

(Unutmayalım! Bizim kara kaşımıza kara gözümüze hasret değiller, dağılmayı ve oyların erimesini durdurmak istiyorlar.)

Realist kardeşim; unutma biz magdurken tam 3 seçim geçirdi bu iktidar. Bizden oy gelmeyeceğini biliyorlar o yüzden bizi ve yakın çevremizi oy potansiyeli olarak görmüyorlar hu gerçeği gözardı etmeyin olur mu. Adamlar dün barıspınarı harekatiyla muhalefeti dagıtmayı başardık diye açıklama yaptılar. Söylenecek söz var mı? Her türlü  magduriyet bulur seçimi de yine alırlar. Seçim bu ülkede gerçekten birseyleri değiştirmez. İyi partiyi iyi izleyin nasıl karşı tarafa geçiyor. Ha iyi parti kendını sıfırlarmı sıfırlar, ama 500 bin oy da gelse kardır derler sana bana ihtiyacları yok.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

679 KHK - EGM - DANIŞTAY AŞAMASI 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
tustus, Bir saat önce yazdı:

Merhaba. İyi niyetinizden zerre şüphem yok.

Fakat, muhtemelen yaşadığımız yoğun hukuksuzluktan dolayı, bizi bu hallere düşüren kişilerle zaman zaman benzer düşünmeye başlıyoruz.

"Yani adam komisyondan kabul aldı mahkeme ceza verdi ne olacak?" demişsiniz.

Aslında hukuksal anlamda cevabı basit: Memuriyete engel bir ceza almışsa memuriyetten çıkartılır. (Suçsuz yere ceza almışları ayırarak söylüyorum. Ülkeye hukuk geldiğinde elbet onlar da aklanacaktır)

Bu işin tek çözüm yolu budur. Gerisi hukuksuzlukdur, insafsızlıktır.

Elbet bir noktada iade olacağıma zerre şüphem yok.

Benden daha önce iade olmanızı dilerim.

Yok galiba ben izah edemedim soru sormadım sitem ettim. Bu sitemim de mahkemesi devam edenin dönmesine değil. Sadece ilk KHK da atılmış beraat etmiş bekliyor, ilk ya da son KHK da atılmış ama mahkemesi devam ediyor. Tabiki ilk KHK da atılıp da beraat eden önce dönmeliydi demek istedim. Yani zaten suçu kesinleşmeden atılma olayı başlı başına  hukuksuzluk onu savunmuyorum. Ohali savunmuyorum. 

677 jandarma takipsizlik 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@arin 62 tamam okeyde o zaman komisyonda inceleme devam ediyor yazarken eğer ret olursak nasıl haberimiz olacak itiraz süresi için kafam karıştı ?

672 KHK sendika-inceleme devam ediyor - soruşturma-dava yok - eşim için buradayım-sağlık bakanlığı

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
çiğdem erdur, 7 dakika önce yazdı:

tamam okeyde o zaman komisyonda inceleme devam ediyor yazarken eğer ret olursak nasıl haberimiz olacak itiraz süresi için kafam karıştı ?

bunu hiç düşünmemiştim.. doğru diyorsunuz.. ya öyle bir şey olursa nasıl haberimiz olacak.. Allah'ım sen sabır ver!!

679 - YÖK - Komisyon devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Günaydın Dostlar...

Bu hafta, cumaya kadar karar çıkmadı. Karar bekleyenler için bol iadeli bir gün diliyorum. İnceleme devam ediyor.

Karar bekleyen üyelerimiz Kasım Anketini Oylayınız...

• 679 KHK EGM • İade 20.11.2019 • Tebliğ 29.11.2019 • Atama 05.08.2020 • Göreve Başlama 14.09.2020 • Emeklilik LOADING...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• Yeni Oluştur...