İçeriği gör

Arşivlendi

Bu konu arşivlendi ve daha fazla yanıtlara kapatıldı

otto

Delil Yetersizliğinden Beraat Almak Yetermı

Önerilen Yorum

Tecrübeli abilerden arkadaşlardan fikir almak istiyorum kafama takıldı bu sürekli bunu görüyorum. Ben aday polis memuruyken feto soruşturmam olduğu için 2 yıl dolduktan sonra Dmk 58 e göre soruşturmam devam ettigi için ılisigim kesildi. Şimdi mahkemem devam ediyor idare mahkemesi de aynı şekilde açıldı bekliyor. Mahkemede delil olarak sadece tanık ifadesi var onlarda tanımıyorum tam hatırlamıyorum gibi şeyler söylediler. Şimdi mahkeme sonucunda mesleğe donermiyim. Bu delil yetersizliği felan verirse durum nedir. KHK ile ılisigim kesilmedi. Aday memur olduğum soruşturma devam ettigi için kesildi. Şimdi herturlu beraat te donermiyim. Delil yetersizliginden beraat alırsam dönemem mi. Böyle birkaç yazı gördüm forumda.

İlişik kesildi

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
otto, 2 saat önce yazdı:

Tecrübeli abilerden arkadaşlardan fikir almak istiyorum kafama takıldı bu sürekli bunu görüyorum. Ben aday polis memuruyken feto soruşturmam olduğu için 2 yıl dolduktan sonra Dmk 58 e göre soruşturmam devam ettigi için ılisigim kesildi. Şimdi mahkemem devam ediyor idare mahkemesi de aynı şekilde açıldı bekliyor. Mahkemede delil olarak sadece tanık ifadesi var onlarda tanımıyorum tam hatırlamıyorum gibi şeyler söylediler. Şimdi mahkeme sonucunda mesleğe donermiyim. Bu delil yetersizliği felan verirse durum nedir. KHK ile ılisigim kesilmedi. Aday memur olduğum soruşturma devam ettigi için kesildi. Şimdi herturlu beraat te donermiyim. Delil yetersizliginden beraat alırsam dönemem mi. Böyle birkaç yazı gördüm forumda.

Sayın otto,

Madde 58 in sizinle alakası nedir anlayamadım. Çünkü bu maddedeki tek kriter "eğitimde başarılı olan adaylar" siz soruşturma nedeniyle hangi eğitimden başarısız oldunuz?

Asli memurluğa atanma:(1) Madde 58 – (Değişik: 12/5/1982 - 2670/23 md.) Adaylık devresi içinde eğitimde başarılı olan adaylar disiplin amirlerinin teklifi ve atamaya yetkili amirin onayı ile onay tarihinden geçerli olmak üzere asli memurluğa atanırlar. Asli memurluğa geçme tarihi adaylık süresinin sonunu geçemez.

Madde 56 deseniz hadi belki diyeceğim. Oda tutmaz ama "zorlamışlar" diyeceğim.

Adaylık devresi içinde göreve son verme:(2) Madde 56 – (Değişik: 12/5/1982 - 2670/21 md.) Adaylık süresi içinde temel ve hazırlayıcı eğitim ve staj devrelerinin her birinde başarısız olanlarla adaylık süresi içinde hal ve hareketlerinde memuriyetle bağdaşmıyacak durumları, göreve devamsızlıkları tespit edilenlerin disiplin amirlerinin teklifi ve atamaya yetkili amirin onayı ile ilişkileri kesilir.

İdare mahkemesine başvuruda belirtmediyseniz mutlaka ek bir beyan dilekçesiyle; "hakkımdaki tek gerekçe ... cumhuriyet başsavcılığının ... numaralı soruşturması ve sonrasında açılan ... mahkemesinde ... esas no. ile  görülen davadır. Söz konusu davada da hakkımdaki tek gerekçe tanık beyanıdır. ... tarihinde yapılan duruşmada tanıklar yazılı ifadelerinden farklı olarak lehimde olacak şekilde beyanda bulunmuşlardır. Hakkımdaki tek gerekçe olması ve mahkemenizin vereceği kararı etkileyecek olması nedeniyle karar vermek için söz konusu ceza davasının sonucunun beklenmesini arz ederim." gibi bir ekleme mutlaka yapınız.

Alacağınız beraat kararı geri dönmenize etken olacaktır. Ama idare mahkemesi bu kararın verilmesini beklerse. Bekleyebilir, nadirende olsa görüyoruz bu tür karar alan mahkemeler var. Ama siz riske girmeden yukarda belirttiğim gibi bir dilekçe yazınız (yazmadıysanız)."Delil yetersizliğinden" ifadesi hukuki beraat ifadeleri arasında yer almaz. genel olarak 223/e maddesi için kullanılır. İlişiğinizin kesilmesindeki tek gerekçe soruşturmanız ve soruşturmadaki kovuşturmaya dönmesine tek nedende tanıklarsa ve tanıklar geri döndüyse alacağınız beraat kararıyla idare mahkemesinden dahi (istinafa kalmadan) geri dönebilirsiniz. Sıkıntı yok.Sizin anlattığınız olayda önemli olan tek gerekçe olması. Onunda kendi kendini yok etmesi. Bu nedenle tanıkların geri dönmedeki ifadelerine bağlı olarak 223/b den dahi beraat verilmesini isteyebilirsiniz. 223/e den verise dahi tanıkların ifadelerindeki dönüşe bağlı olarak karara itiraz edebili ve 223/b den beraat alabilirsiniz.

Sizinki gibi bir durumla ilgili 223/e yada 223/b den beraat almanın dönmeye engeli yada faydasına yönelik bir durum forumda bildiğim kadarıyla yok. Muhtemelen siz kendinize en yakın olduğunu düşündüğünüzü alıntılamışsınız. Durumunuz anlattığınız gibiyse bence sıkıntı sadece zaman.

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

07.04.2023 itibariyle eski mesleğime görevlendirme yazısı tebliğ edildi.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

cok iyi ozetledınız . anlattıgınız gıbı hersey bır madde bulamadılar 58 den attılar . yurutmeyı durdruma ıstedık onu vermedıler. suan mahkemeyı beklıyorlar heralde cunku dılekcelerımızde belırttık. bende tanık ıfadesınden baska hıcbırsey yok. suan benım tek sıkıntım askerlık geldı kasım celbınde ne yapacagım bılmıyorum .suan ıcın gıtmeyı dusunmuyorum.

İlişik kesildi

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

aklıma şu mudur. 223-e dende beraat alsak ıdare dosyanın ıcerıgıne mmı bakar . onemlı olan gerekceli kararmıdır.

İlişik kesildi

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Sizin durumunuzda irtibat-iltisak diye bir şey olmadığı için içeriğini irdelemez. Beraat kararınıza bakacak. Eğer beraat alırsanız da; "söz konusu işleme gerekçe gösterilen durumun beraat kararıyla ortadan kalkması nedeniyle iptaline" diyecek.

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

irtibat-iltisak olması demek neler mesela somut seyleremı denıyor. bylock banka felan olmasımı ırtıbat ıltısaklı denıyor . neye gore ırtıbat ıltısak . @Aklima

İlişik kesildi

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

idare mahkemesi kararlarında,

irtibat; yani bir çıkar ilişkisi nedeniyle gönüllü veya gönülsüz kendi davranışlarını bireysel iletişim yoluyla ya da yazılı ve görsel basın, sosyal medya paylaşımları üzerinden gelen mesajları dikkate alarak belirleme hali

iltisak; yani yapışıkmış gibi birlikte hareket etme, gönüllü şekilde tabi olma, aynı yöne bakma, olayları aynı bakış açısıyla değerlendirme, eylemlerini bir grubun, örgütün ya da yapının işaretleri, talimatları, yönlendirmelerine göre gerçekleştirme ve bunu yaparken dünyevi ya da uhrevi faydalar umma hali

şeklinde tanımlanıyor. Sizin durumunuzda bu tanımlara giren bir durum yok.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

• İletiler

• dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
    • @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
  • Şimdi Popüler

• Yeni Oluştur...