İçeriği gör

Önerilen Yorum

@ozelharekat61 nasıl geçti benim yüzüme bakmadılar.biri dışarıya bakıyordu biri telefonla uğraşıyordu

başkan olanda yalandan önündeki kağıtları karıştırıyordu 

sizin nasıl geçti merak ettim

5 gün sonra karar vermişler 13 gün sonrada uyapta gördüm

Sendika ret

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Khklıöğretmen, Bir saat önce yazdı:

@ozelharekat61 nasıl geçti benim yüzüme bakmadılar.biri dışarıya bakıyordu biri telefonla uğraşıyordu

başkan olanda yalandan önündeki kağıtları karıştırıyordu 

sizin nasıl geçti merak ettim

5 gün sonra karar vermişler 13 gün sonrada uyapta gördüm

Hocam benim yüzüme baktılar ,bakmak zorunda kaldılar baskın ses tonu ile elimde kanıtlarla konustum ve sürekli başkan a sordum kanıtları gösterdim dedim ben nasıl fetöcüyüm diye her kanıttan sonra sordum kendilerine ve sürekli önündeki evraklara bakıp sayfaları kıvırıp kıvırıp not aldı başkan ben iyiki gitmişim dedim ama sonucu bilmiyorum açıklanınca göreceğim burdan yazarım zaten. Hakkımda hicbirşey yok dedim başkan a sürekli önünüzdeki evraklarda hakkımda nokta kadar birşey varsa dedim şimdi ret verin ama yok biliyorum hicbir zamanda olmayacak diye defalarca söyledim açıkçası konusma tonumdan dolayı mı yoksa sorduğum sorulardan gösterdiğim evraklardan dolayı mı sürekli yüzşme bakmak zorunda kaldılar hatta ben kanıtları gösterince konusamadılar hep yüzlerine baka baka sordum suratıma üzgün üzgün bakar gibilerdi bekliyorum bakalım ne zaman acıklanacak. Avukatımda dedi ki bugüne kadar girdiğim en iyi davaydı ve en iyi savunmaydı dedi, eğer sen de ret alırsan biz dükkanı kapatıp gidelim elimizdeki en uc dosya sensin dedinkurum kanaati ihrac sebebim onunnda nedeni eski eşim bakalım karar ne olacak

Güncelleme • • ozelharekat61

679 KHK-KYOK-İnceleme devam ediyor-Sd Kart:DİL 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@ozelharekat61 İnşaAllah olumlu cevap alırsınız güzel geçmesine sevindim

benimle aynı durumda olanlar komisyondan döndüler

benim kendimi savunacak belge de yoktu açıkçası sadece sendika ve denetim kurulu üyeliği(bunun içinde biz ilk başvurduğumuzda imzanın bana ait olmadığını ve bunun tespit edilmesi talebinde de bulunduk) ama dediğim gibi ilgilenmediler

Sendika ret

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
patriot, 05.05.2022 - 00:46 yazdı:

Eimza alırsanız uyaptan evrak gönderebilirsiniz. 

Davalı savunmasının iddia edilen irtibat iltisakı ortaya koyacak somut belge içermediğini belirterek personel özlük dosyasının, ohal Komisyonu inceleme dosyasının, davalı idarece yapılmış olan idari tahkikat evrakının, ihraca yönelik yapılan tüm işlemlerin dayanağı olan gizli veya açık tüm belgelerin, kurumun kanaatini ve bu kanaati dayanak yaptığı delillerin birer nüshasının davalı idareden celbini ve bunlara ayrıca cevap hakkınızın  saklı tutulmasını talep edin. Evraklar gelir. Sonra İkinci matbu savunma gelir. Siz gelen yazılara ayrıntılı cevap yazarsınız. Sonra mahkeme ara kararı veya karar verir. Duruşma talebi varsa gün verir.

Patriot arkadaşın tavsiye ettiği gibi  KURUM KANAATİNİ gösterir belgeleri istedim. Maalesef cevap yerine, ileri sürülen iddialar davacının dilekçesinin tekrarından ibaret yazıp savunmaya eklenecek husus bulunmamaktadır yazmışlar. Anladığım kadarıyla KURUM KANAATİ yok. Beraat aldığım rutin bankacılık işlemlerini ve çocuğun dershaneyi de katıp fazla karar gibi göstermek mi istiyorlar. Tekrardan kurum kanaati istenmez ama cevap olarak KURUM KANAATİ yoktur buna benzer şeyler mi yazmak lazım. Yardımcı olacak arkadaşlara teşekkürler. 

672 khk

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
patriot, 03.06.2022 - 21:48 yazdı:

@TSK677 Duruşmalı mıydı, çıktınız mı duruşmaya? Bu son gelen ara karar neyse ona karşı bir beyan yazıp sonuç kısmına araştırılacak başka bir husus kalmadığını, dosyanın tekemmül ettirilerek  karar verilmesini talep edebilirsiniz. Yargı sürecinin uzayarak mağduriyetin artmaması için vs..... Kalemi arayıp sorun bi, dosya üyesine esastan çıkmış ise 6 ay inceleme hakkı var.

Durusmaliydi gittik dinleyip not aldılar duruşmadan sonra ikinci ara karar çıktı eminiyetten tekrar yazı istediler onunda cvb gelmiş bekliyoruz tekrar tekrmmul istiycez ozaman teşekkür ederiz

İnceleme devam 677 hava kuvvetleri

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@mine4444 aslında bu bir nevi sizin lehinize. Davalı idarenin elinde birşey olmadığını gösterir. Bu cevapla dilekçe aşaması biter. Şu anda sadece mahkemeye beyan sunabilirsiniz artık. Davalı idarenin ihraç gerekçesini hukuken denetlenebilir somut belgelerle sunamadığı, beraat etmiş olduğunuz davada çürütülmüş iddiaların bu aşamada gerekçe olarak ileri sürülemeyeceği gibi tezlerle bir beyan olabilir. Ayrıca Ohal Komisyonu kararında kurumunun kanaati ibaresi var ise buna da atıf yaparak söz konusu kanaatı ve somut gerekçelerini mahkemeye sunamayan davalı idarenin haksız ve hukuka aykırı ihraç işlemini yargı denetiminden kaçırdığına dikkat çekebilirsiniz. Eğer ohal Komisyonu gerekçeleri banka işlemi ve dershane ise ve bunların rutin işlem olduğu beraat kararında var ise bunun altını çizmeniz ve anılan komisyon kararının hukuki bir temeli kalmadığını ve iptalini talep ettiğinizi belirtin. "Davalı idarenin mahkeme denetimine sunacağı herhangi bir somut belge olmadığı anlaşıldığından dosyanın tekemmül ettirilerek karar aşamasına geçilmesini arz ve talep ederim" şeklinde bağlanabilir. 

Bu dilekçenin konusu "Ek Beyan Dilekçesi" olacaktır. 

Güncelleme • • patriot
İlave

677 KHK- Beraat- Komisyon RET 05/20-Kriter Yok-Ankara İdari Mh. Dava Süreci

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Arkadaşlar ohal komisyonun red gerekçesi olarak verdiği kurum kaanatinin gerekçelerini nerden ogrenebiliriz?Kuruma sorulmamış.Bir de idari mahkeme sendika ve kurum kanati 2 kritere nasıl bakıyor ?Tecrübeli arkadaşlar cevap verirse sevinirim.Herkese geçmiş olsun.

672 meb- adli işlem yok- 21 ay sendika- başka kriter yok

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@altirana Ohal Komisyonu kararı gerekçelerinde kurum kanaati varsa, siz dilekçenizde davalı idareden bunları istemişseniz, kurum da ısrarla yollamamışsa böyle bir kanaatin olmadığı veya hukuki olmadığı için yollamaktan imtina edildiği içindir. Bu durumda mahkemeye ek beyanla komisyon gerekçeleri arasında olan bu kurum kanaatinin sayın mahkemece celbini talep ettiğinizi, aksi halde savunma hakkınızı kullanamamış olacağınızı ifade ederseniz dilekçeler aşaması bitse de mahkeme bunları idareden ister. Bu aşamada kurum kanaatinin dosyaya kazandırılması ve hukuk dışılığının kayda geçirilmesi önemli elbette. 

677 KHK- Beraat- Komisyon RET 05/20-Kriter Yok-Ankara İdari Mh. Dava Süreci

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@patriot teşekkür ederim bilgi için 

672 meb- adli işlem yok- 21 ay sendika- başka kriter yok

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Benimde 26.idare mah.2020/110. 2. Ara karar tarihi 01/03/2022 cevapları geldi.Komisyonun red tarihinden bugüne 19 ay geçti.Karar bekliyorum bu aralar 

27.idare

679khk-komisyonret-27.idare mah-18 ay

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...