İçeriği gör

Önerilen Yorum

Genel olarak hukuk mahkemelerinde kullanılan bir müessese idari davalarda kullanıldığına pek rastlamadım. Bizim davalarda salanacak yok edilecek dolayısıyla yok edildiğinde aleyhimize olacak bir bilgi yok.

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

07.04.2023 itibariyle eski mesleğime görevlendirme yazısı tebliğ edildi.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Aklima, 20 saat önce yazdı:

Genel olarak hukuk mahkemelerinde kullanılan bir müessese idari davalarda kullanıldığına pek rastlamadım. Bizim davalarda salanacak yok edilecek dolayısıyla yok edildiğinde aleyhimize olacak bir bilgi yok.

Size forumdan bir msj gönderdim, müsait olduğunuzda bakabilirseniz memnun olurum.

Dear Commission, your decision broke my heart, I think we should break up...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
tarikomer, 17.06.2022 - 13:53 yazdı:

MEB  idare mahkemesi sonrası göreve iade oldum  mahkeme kararında geriye dönük maaş talebinde bulunmadigim için geriye dönük maaş ödemesi yapamayacaklarini söyledi görevli memur   siz nasıl bir cevap aldınız ben ne yapabilirim 

İlgili memur hata yapıyor, dilekcenizde konuyu güzelce izah ederseniz sorun çözülecektir diye düşünüyorum. Dilekcenizde 7075 sayılı kanunun 10 maddesindeki "Bu kapsamda göreve başlayanlara, kamu görevinden çıkarılma tarihlerini takip eden aybaşından göreve başladıkları tarihe kadar geçen süreye tekabül eden mali ve sosyal hakları ödenir." hükmüne atıfta bulunmanız gerekiyor. Dilekçenin sonucunu buraya yazabilirseniz memnun olurum.

Ayrıca, ilgili memur "bu kanun ohal komisyonuyla ilgili, siz ise komisyondan donmemissiniz" demesin diye, dilekcenizde idare mahkemesinin esasen komisyon kararını iptal ettiğine dikkat çekmeniz iyi olur. Sn. @Aklima ilgili kurum "7075 sayılı kanun ohal komisyonundan iadeleri kapsıyor, idare mahkemesinden iadeler bu kapsamda değildir" diyemez değil mi, ne dersiniz? 

Güncelleme • • Demirci

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Forumda yapılan önemli paylaşımları not alırım, söyle bir not almisim: "İdare mahkemesine sunulacak dilekcelerde özlük hakkı, maaş, parasal hak, tazminat vb. talep edilirse dilekce mahkemece direk reddedilir (zaten iade olduktan sonra tüm özlük hakları faizi ile birlikte almak mümkün). Dilekçede kamu görevine iade de talep edilmeyecek, sadece ohal komisyonunun ret kararınin iptali istenecek (ilgili mahkeme başvuranı kamu görevine iade etmez, ohal komisyonunun red kararını iptal eder)."

Yukarıdaki notu Sn. @nmelihkutlu

nun Twitterdaki paylaşımından yararlanarak çıkarmıştım. 

Peki, son zamanlarda dilekçesinde özlük hakkı, maaş, parasal hak, tazminat vb. talep etmesinden dolayı basvurusu reddedilen hiç oldu mu? Bu soruyu özellikle Sn. @tarikomerin maaş alamama durumunu göz önüne alarak yöneltiyorum, net bilgisi olan varsa paylasabilirse memnun olurum zira dilekçemi ona göre duzenleyecegim.

Sn. @tarikomersiz dilekcenizde parasal hak talep etmiş miydiniz? Parasal hak talep edilmiş olsa bile, iade durumunda mahkeme kararinda sadece komisyon kararının iptalinden mi söz ediliyor?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Demirci, 8 saat önce yazdı:

Forumda yapılan önemli paylaşımları not alırım, söyle bir not almisim: "İdare mahkemesine sunulacak dilekcelerde özlük hakkı, maaş, parasal hak, tazminat vb. talep edilirse dilekce mahkemece direk reddedilir (zaten iade olduktan sonra tüm özlük hakları faizi ile birlikte almak mümkün). Dilekçede kamu görevine iade de talep edilmeyecek, sadece ohal komisyonunun ret kararınin iptali istenecek (ilgili mahkeme başvuranı kamu görevine iade etmez, ohal komisyonunun red kararını iptal eder)."

Yukarıdaki notu Sn. @nmelihkutlu

nun Twitterdaki paylaşımından yararlanarak çıkarmıştım. 

Peki, son zamanlarda dilekçesinde özlük hakkı, maaş, parasal hak, tazminat vb. talep etmesinden dolayı basvurusu reddedilen hiç oldu mu? Bu soruyu özellikle Sn. @tarikomerin maaş alamama durumunu göz önüne alarak yöneltiyorum, net bilgisi olan varsa paylasabilirse memnun olurum zira dilekçemi ona göre duzenleyecegim.

Sn. @tarikomersiz dilekcenizde parasal hak talep etmiş miydiniz? Parasal hak talep edilmiş olsa bile, iade durumunda mahkeme kararinda sadece komisyon kararının iptalinden mi söz ediliyor?

Fazlaya ilişkin her türlü talep ve dava açma hakları saklı kalmak kaydıyla, açığa alındığım ve ihraç edildiğim tarihten itibaren alacağım MAAŞ VE FAİZLERİNİN TARAFIMA ÖDENMESİNE KARAR VERİLMESİNİ,

Ben bu şekilde yazdım. Herhangi bir şey denmedi. 7 ay oldu. En son aradığımda hakime sevk edilmiş demişlerdi.

679 KHK - Sağ.Bak - Adli= İstinafsız Beraat - Komisyon=Red

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
SM679lu, 6 dakika önce yazdı:

Fazlaya ilişkin her türlü talep ve dava açma hakları saklı kalmak kaydıyla, açığa alındığım ve ihraç edildiğim tarihten itibaren alacağım MAAŞ VE FAİZLERİNİN TARAFIMA ÖDENMESİNE KARAR VERİLMESİNİ,

Ben bu şekilde yazdım. Herhangi bir şey denmedi. 7 ay oldu. En son aradığımda hakime sevk edilmiş demişlerdi.

Bence çok iyi yapmışsınız; madem dilekceniz reddedilmemis, ben de dilekçeme benzer bir cümle ekleyecegim.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

herkese selam,

arkadaşlar geçen ay 26. idarede duruşmam vardı, katıldım. geçen hafta ara karar verildi varsa başka bilgi ve belge istendi kurumdan avukatım bunu iyiye yordu da siz ne dersiniz. ara karar verilmesi gerçekten iyiye işaret mi. bu arada hakkımda bir açılan bir soruşturma yok.

YÖK 689 KHK adli işlem yok.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
akademisyen, 2 saat önce yazdı:

herkese selam,

arkadaşlar geçen ay 26. idarede duruşmam vardı, katıldım. geçen hafta ara karar verildi varsa başka bilgi ve belge istendi kurumdan avukatım bunu iyiye yordu da siz ne dersiniz. ara karar verilmesi gerçekten iyiye işaret mi. bu arada hakkımda bir açılan bir soruşturma yok.

Eşimin dosyasıda 26 idarede duruşma talep etmemiştik ara karar ile mart ayında çalıştığı kurum bakanlığından bilgi istendi. Onunda açılan bir soruşturması yok bekliyoruz.

692 KHK Adalet bakanlığı

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Diğer forumda cevap veren olmadı. Bulunduğum ildeki mahkemeye 5 temmuzda dilekçe vermiştim. UYAP ta dosyam hâlâ gözükmüyor. Ne kadar sürede sistemde görünür? 

672 KHK - İncelemeye Devam- Sendika

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
akademisyen, 14.07.2022 - 16:43 yazdı:

herkese selam,

Bende aynı şekilde oldu acaba olumlu bir durum mu ?

Njjjj

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• Bize eşit şartlarda mücadele imkanı vermediler ki gerçekten ne kadar nitelikli olduğumuzu gösterelim. Hileli zarların olduğu bir oyunun içinde bulduk kendimizi. Şartların eşit olmadığı, zarların hileli olduğu bir oyunda hayatta kalmak bile çok büyük bir başarı. Tüm olumsuzluklara rağmen mücadeleden vazgeçmedik, vazgeçmiyoruz, mücadele edeceğiz. Eninde sonunda kazanacağız, buna şüphe yok. Bize düşen görev, o gün gelene kadar ilk önce akıl sağlığımızı, sonra beden sağlığımızı korumak ve azimle ve inadına yaşamak.  Her birimiz farklı ailelerde, farklı kültürlerde, çok farklı şartlar altında yaşadık, büyüdük ve bu günlere geldik. Hepimizin başına aynı olay gelmiş olsa da, herkesin tepkisi, reaksiyonu, hissettiği şeyler, dayanma eşiği vs farklı. Ama işin özü bence haklı olduğumuzu bildiğimiz böyle bir durumda dirayetli olup yaşamaya devam etmek. Tüm olumsuzluklara rağmen yaşayacağız ve ileride tüm haklarımızı aldığımız günlere akıl ve beden sağlığımız tam olarak ulaşacağız. 
    • Hocam, kendinize haksızlık etmeyin. Devlet söz vermiş 657ye uyduğun sürece sorun yok demiş. Birçok kişi de buna güvenip kendini o memuriyet için hazırlamıştı ve o işe kendini adamıştı. Özellikle belli bir yaştan sonra gerçekten zordu bu işler. Birçok kişiye de yedikleri damga çok ağır geldi, yeni bir hayat kurmak için o psikolojik gücü kendilerinde bulamadılar. Bunun üstüne uğraştığımız davaları parçalanan aileleri ekleyin. Hayatta kalabilmeniz bile başarı aslında.
    • 8 sene geçti ve hiç bir şey değişmedi. Parkomatta  çalışdım, inşaatlarda çalıştım, tarla işlerinde çalıştım, bir buçuk sene kadar dershanede çalıştım (depremden sonra kapandı) fabrikada 3-5 ay çalıştım ödeme sorunu olunca  ayrıldım yine inşaattayım. 8 yılda bir kazmaya sap olamadım, ortalamaya baksan 8 yıl asgari ücret altında kazandım. Hep günü kurtarma uğraşıyla  geçti 8 sene. Bu 8  sene bana ne kadar beceriksiz işe yaramaz olduğumu gösterdi. Bazen düşünüyorum nasıl bir günahım varmışta bu duruma düştüm ve kurtulamıyorum ... Ülkenin hukuk olsun adalet olsun ekonomi olsun vesaire memnun değilizya, ben bunun bin katı kendimden memnun değilim ...
    • Yeminle şaka gibiyiz ya. Herkese açık bir forumda birbirine dilekçe dava danışan, fikir alış verişi yapan, sabır tavsiye eden, gündem hakkında analizler yapan "terörist" mi olur arkadaş? İçinde olmasak tam bir komedi değil mi şu durum aslında? 8 sene be.
    • Bir düşüncem de KHK mağdurlarıyla ilgili... Mağdurlar bu işin çözümünün peyder pey olacağını bir türlü anlayamadı... pazarlamada "foot at the door" diye bir tabir vardır, yani ayağınızı kapıya koyabilirseniz, satışı büyük ihtimalle halledersiniz... burada da o ayak, ufak da olsa, KHK'lı bir grubun toplu iade olmasıydı... mesela takipsizlik-beraat alanlar iade olabilseydi, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iade olma yolu açılacaktı, çünkü o kapı açılmış olacaktı bir kere... ama bunun yerine ne zaman takipsizlik alanların iadesi gündeme gelse, diğer tüm KHK'lılar "bizde, bizde, bizde..." demeye başladı ve o kapıya ayak bu yüzden hiç konulamadı, çünkü kapı hiç açılamadı... Bu talepler nedeniyle, iade işi toplum nazarında en ağır kişinin iade olacağı şeklinde ve çok ağır mali külfete neden olacak şeklinde yorumlandı veya imajı o şekilde verildi (Abdurrahman Dilipak'ın idareyi KHK'lılarla ilgili mali külfetle korkutma twitini hatırlayın)... halbuki hep beraber en azından takipsizlik-beraat alanlar gibi toplum vicdanını da kanatan bir kesimin iade olmasını savunsaydık, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iadesi toplum nazarında daha kabul edilebilir hale gelecekti...
  • Yeni Oluştur...