İçeriği gör

Arşivlendi

Bu konu arşivlendi ve daha fazla yanıtlara kapatıldı

KHK Mağdurları Forum

OHAL Ve KHK Mağdurları 3

Önerilen Yorum

Konuk

Bu kabul yazısını görmeden aranmayla ilgili bir yorumda bulunayım:

Komisyonun elinde kalan dosyaların büyük çoğunluğunun kurum görüşüne göre karar verilecek dosyalar olduğu kanaatindeyim.

Komisyon kurumlara bu kişilere siz karar verin demiş, olabilir.

O nedenle kurum aynı anda hem komisyona okey verip hem de ilgili kişiye gel göreve başla diyor olabilir.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Mamili, 2 saat önce yazdı:

Arkadaşlar forumun sessiz takipcilerindendim. Yeni üye olup aranıza katıldım. Sizlere bir sorum olacak bana yardımcı olursanız çok sevinirim. 701 KHK lıyım. Kurum EGM. Emeklilik süremi doldurdum. Yaşımı bekliyorum. 30 Mart 2020 tarihinde maaşlı olarak emekliliği hak ediyorum. İş buldum ancak sigortasız calistirmiyorlar. Şimdi sigorta yaptirirsam Mart 2020 de emekli olduğumda toplu ikramiyemi alamayacagimi mahkemeyle ikramiyemi alabileceğimi söylediler. Bu konuyla ilgili yardımcı olabilecek arkadaşlar olursa çok sevinirim. Allah tüm masumların yardımcısı olsun.

Bilgisi olan ve yardımcı olmak isteyen arkadaşlar yokmu aramızda acaba.

701 KHK. EGM. Komisyon incelemeye devam. Bildiğim kriterim yok.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
realist83, 31 dakika önce yazdı:

Komisyonun elinde kalan dosyaların büyük çoğunluğunun kurum görüşüne göre karar verilecek dosyalar olduğu kanaatindeyim.

O nedenle kurum aynı anda hem komisyona okey verip hem de ilgili kişiye gel göreve başla diyor olabilir.

Öyle titiz çalışan komisyon böyle gelişigüzel iş yapmaz 

672-KHK, sendika 2015 Ağustos istifa, inceleme devam, Eylül ayı kurum görüşü olumlu

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
realist83, 54 dakika önce yazdı:

Komisyonun "bu kişilere siz karar verin" deme lüksü, ihtimali, şansı, yetkisi hicbirseyi yok.

Adalet Bakanlığı 675 Ret idari süreç yok. Zalimin sesi çok çıkar belki ama; son sözü mazlum söyler.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Qwerty, 16 dakika önce yazdı:

Komisyonun "bu kişilere siz karar verin" deme lüksü, ihtimali, şansı, yetkisi hicbirseyi yok.

Telefonla arayıp kurum görüşü alan başka komisyon mu?

Mit raporu olmayan, ağır kraker kombinasyonları olmayanları kim iade veya red ediyor?

Cevap: Kurum görüşü...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
realist83, 10 dakika önce yazdı:

Telefonla arayıp kurum görüşü alan başka komisyon mu?

Ikisi çok farklı şeyler hocam yapmayın, görüş alıp verilecek karar yönünde alınan görüşü olumlu ya da olumsuz kullanmak mantıken gayet doğaldır (ne kadar adaletli davrandıkları meçhul) lakin "bunlara siz karar verin" demek direkt olarak topu atmaktır ki komisyonun şu anda topu atabileceği yer yok, en fazla döner durur kendi kalesine atar. Selametle.

Adalet Bakanlığı 675 Ret idari süreç yok. Zalimin sesi çok çıkar belki ama; son sözü mazlum söyler.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
derebom, 3 saat önce yazdı:

Bunlarda ki  ....... Korkusu Allah korkusunun önüne geçmiş. Allah ıslah etsin. Allahtan korkmuyorlar. Ne beklenir bunlardan. 

niye korkmasınlarki rant iftira çıkar ilişkisi onlarda çeteden dgm likler direk ama adalet hukuk işlemediği için onlara laf söyleyen direk yahudi mason terörist kafir munafık gibi ithamlarla iftira attıkları için korkuyorlar suç listeleri kabarık medya yı kirli emelleri için kullanmaya devam basın özgürlüğü

Merhaba Dünya

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Qwerty, 9 dakika önce yazdı:

Ikisi çok farklı şeyler hocam yapmayın, görüş alıp verilecek karar yönünde alınan görüşü olumlu ya da olumsuz kullanmak mantıken gayet doğaldır (ne kadar adaletli davrandıkları meçhul) lakin "bunlara siz karar verin" demek direkt olarak topu atmaktır ki komisyonun şu anda topu atabileceği yer yok, en fazla döner durur kendi kalesine atar. Selametle.

Adaletten bahsetmiyorum... 

Dönen çark böyle...

Red verse kim ne edecek?

Bekliyoruz işte, hırsıza çaldırdığımız malımızı yılbaşı piyangosundan...

Komisyonun özeti bu...

Elinde şişen bazı dosyaları kuruma soruyor...

Kurum burada kim derseniz?

Değişir, yerine göre...

Bazan bir müdür, bazan ilgili birimler...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Ne söylesek boş hocam hepimizin hakkında herşeyin hayırlısı. Aldım işte "Ret".. Ne yaptım ya da ne yapabildim mi demeliyim? Koca bir hiç, 10 yılım bir kalemde silindi, ne sosyal hak kaldı ne sigorta ne 5 kuruş para ne mal ne mülk, yıllar süren işsizlik bir dünya sağlık sıkıntıları, sirt ceviren es-dost akrabalar, icralar, borçlar, çöken psikoloji, viraneye dönmüş bir hayat kısacası. Hiçbir suçum hicbir günahım yokken ve görev sürelerim boyunca alnımın akıyla vicdanimla ve adaletimle aldığım her kuruşu fazlasıyla hakedene kadar gerektiğinde sabahlara kadar çalışmışken kim gördü bunları, kimin umrunda oldum bir Rabbim gördü ve bundan sonrasını ben de ona bıraktım idareye bile başvurmadım, şu an tek dileğim var bana ve benim durumumda olan bizlere  bu saydıklarımi yaşatanlar her kimse Allah'indan bulsunlar.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Dantes, 1 saat önce yazdı:

Hiç mahkeme acmamalari lazimdi

Bulunduğum ildeki savcılar ülkenin en azılı yalakalarıydı ne yazıkki. 10 ay tutuklu bile kaldım boş dosyaya rağmen. İlk duruşmamda tahliye oldum Hani derlerya önünden geçeni tutukladılar o zaman..

679 KHK - Beraat - İnceleme devam ediyor

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• Bir düşüncem de KHK mağdurlarıyla ilgili... Mağdurlar bu işin çözümünün peyder pey olacağını bir türlü anlayamadı... pazarlamada "foot at the door" diye bir tabir vardır, yani ayağınızı kapıya koyabilirseniz, satışı büyük ihtimalle halledersiniz... burada da o ayak, ufak da olsa, KHK'lı bir grubun toplu iade olmasıydı... mesela takipsizlik-beraat alanlar iade olabilseydi, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iade olma yolu açılacaktı, çünkü o kapı açılmış olacaktı bir kere... ama bunun yerine ne zaman takipsizlik alanların iadesi gündeme gelse, diğer tüm KHK'lılar "bizde, bizde, bizde..." demeye başladı ve o kapıya ayak bu yüzden hiç konulamadı, çünkü kapı hiç açılamadı... Bu talepler nedeniyle, iade işi toplum nazarında en ağır kişinin iade olacağı şeklinde ve çok ağır mali külfete neden olacak şeklinde yorumlandı veya imajı o şekilde verildi (Abdurrahman Dilipak'ın idareyi KHK'lılarla ilgili mali külfetle korkutma twitini hatırlayın)... halbuki hep beraber en azından takipsizlik-beraat alanlar gibi toplum vicdanını da kanatan bir kesimin iade olmasını savunsaydık, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iadesi toplum nazarında daha kabul edilebilir hale gelecekti...
    • dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
  • Yeni Oluştur...