İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

Emniyet Genel Müdürlüğü İadeleri - Araştırma Merkezi - Son Gelişmeler

Önerilen Yorum

MSA, 12 saat önce yazdı:

EGM Araştırma Merkezi

• 2. grupta 112 kişilik listeden son kişi de Pazartesi göreve başlama yaptı. İsteklilerin İl tayinleri haftaya yapılacak.
  • Planlaması araştırma merkezine yapılan 255 kişiden oluşan 3. bir listenin arza çıkarılacağı bilgisi mevcut. Listede daha önce EGM kadrosuna iade edilmiş polislerin de olduğu bilgisi geldi.

Sn. Msa , bu 255 kişi toplam sayı mı asker ve polis olarak Araştırma Merkezine verilen? Kadrodaki polisler de verildiğine göre sayı çok az değil mi? Ya da kısım kısım mi alındığı için böyle?

679 KHK , ISTANBUL EGM - Kodlama AD (alan dışı) -SGK kaydı 6 ay - KYOK alındı- 07.04.2020 RET .

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Ebediyatçı, 19 dakika önce yazdı:

Sn. Msa , bu 255 kişi toplam sayı mı asker ve polis olarak Araştırma Merkezine verilen? Kadrodaki polisler de verildiğine göre sayı çok az değil mi? Ya da kısım kısım mi alındığı için böyle?

Araştırma Merkezinin JnGK ve TSK tarafını bilmiyorum.

Şu ana kadar EGM Araştırma Merkezine 2 listede 60+112 kişi atandı. Bu bilgi 3. liste bilgisi. Araştırma Merkezine ataması çıkan 3. grup diyebiliriz. Daha önce 250 gibi bir rakam telaffuz ediliyordu. Bunu araştırma merkezinde başlayan arkadaşlar da belirtmişti. EGM Kadrosuna atanan arkadaşlar da mevcut. Bu konuda da bilgiler geliyor.

Atamaların belli dönemler halinde yapıldığını düşünebiliriz. Bu son liste Ekim - Kasım - Aralık 2019 iadelerini içeriyor olabilir.

• 679 KHK EGM • İade 20.11.2019 • Tebliğ 29.11.2019 • Atama 05.08.2020 • Göreve Başlama 14.09.2020 • Emeklilik LOADING...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
hasan_1979, 9 saat önce yazdı:

@MSA İade olmak da yeterli olmuyor. Adli yargı fetö üyeliği ve mensubiyetine göre karar veriyor. Ohal Komisyonu da fetö irtibatı iltisakına ve sadakate bakıyorlar. Bu 2sinden aklananlar yine de kurum güvenmiyor da araştırma merkezine veriyor. İdare mahkemesine dava açan biri hangi sebepten ötürü red yer ki. Hadi memur tehlikeli ve kriptö şüphesi taşıyorsa ohal komisyonu büyük bir suç işliyor niye iade ediyor ki? Bu önümüzdeki 5 yıl içerisinde tüm araştırma merkezine atananlar eski görev yerlerine döneceğine inanıyorum. 

Araştırma merkezine atanıp idare mahkemesine dava açanların sonucu ortalama 1 yıl içinde belli oluyor. Haziranda da o davaların sonuçlarını göreceğiz umarım.

Yakın zamanda ilk kararlar çıkmaya başlar. İdare bu görevlendirmeyi yaparken somut bilgiler ve veriler ile hareket etmeli. Sınırsız takdir hakkı diye tabir edilen durum idari mahkemelerinin en çok iptal kararı verdiği konu.

• 679 KHK EGM • İade 20.11.2019 • Tebliğ 29.11.2019 • Atama 05.08.2020 • Göreve Başlama 14.09.2020 • Emeklilik LOADING...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
hasan_1979, 9 saat önce yazdı:

@MSA İade olmak da yeterli olmuyor. Adli yargı fetö üyeliği ve mensubiyetine göre karar veriyor. Ohal Komisyonu da fetö irtibatı iltisakına ve sadakate bakıyorlar. Bu 2sinden aklananlar yine de kurum güvenmiyor da araştırma merkezine veriyor. İdare mahkemesine dava açan biri hangi sebepten ötürü red yer ki. Hadi memur tehlikeli ve kriptö şüphesi taşıyorsa ohal komisyonu büyük bir suç işliyor niye iade ediyor ki? Bu önümüzdeki 5 yıl içerisinde tüm araştırma merkezine atananlar eski görev yerlerine döneceğine inanıyorum. 

Araştırma merkezine atanıp idare mahkemesine dava açanların sonucu ortalama 1 yıl içinde belli oluyor. Haziranda da o davaların sonuçlarını göreceğiz umarım.

İyi günler,

Paylaşımınızı alıntıladım ancak ifadelerim bu konuyla ilgili genel olacaktır.

Araştırma merkezine atanmak KHK dan daha ağır geliyor. Tamamen keyfi olduğunu düşünüyoruz. Kurumların bu konudaki savunmasının kişinin kripto olduğu yönünde olacağını sanmıyorum. Kurumdan uzun süre uzak kalmak, yaşadığı dönemde kurumun kendisine sahip çıkmadığını düşüncesiyle görevleri sorgulamak, yeterince kendisini vermeyebileceği, yaşadığı sıkıntılar ve kurumun kendisi hakkındaki tavrı nedeniyle küskün olacağı bunu da mesaiye ve çalışma arkadaşlarına yansıtabileceği bunların doğal insani davranışlar olduğu ancak kuruma zarar vereceği diğer personeli etkileyebileceği vb psikolojik ve sosyolojij yaklaşımlarda bulunarak personel hakkında ön yargımız yok ancak bu nedenlerle takdir hakkını bu yönde kullandık benzeri bir savunma yapacaklardır. En büyük sıkıntı araştırma merkezine atanırken 685 sayılı KHK daki üstü kapalı ve her türlü yoruma açık olan "ilgili bakanın uygun görmediği" kısmı. Neden uygun görülmüyor. O kısmı açsalar sıkıntı olmazdı.

Ne yazık ki bu kısımda; "irtibat-iltisak" tanımları için AYM nin verdiği kararda belirttiği üzere "bu kelimelerin tarifleri ve sınırları içtihatlarla belirlenebilir" hükmü benzeri mahkeme kararlarıyla açığa çıkacak. Ancak bizi iyi etmeyecek.

Araştırma merkezine atanıp idare mahkemesine başvuruda bulunacakların, idarenin belirttiğime benzer bir savunmasını ön görerek dilekçe yazmasını tavsiye ederim. "mazeret bunlarsa denersiniz sonra 657 nin verdiği imkanla personeli başka göreve atarsınız, böyle bir düşünce varsa bunun tedbirinin alınabilir. Sonrasında gerekenler yapılabilir mevcut anayasa, kanun ve yasalar idareye bu konuda imkan vermektedir. İdare aynen adımı KHK ya koydurduğu zamanki gibi yine faraziyelerle hareket etmekte, niyet okumaktadır. Bu konudaki hatası da hakkımda yapılan araştırma ve verilen kararlarla sabittir." benzeri.

Açık kapı bırakmamakta fayda var.

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

07.04.2023 itibariyle eski mesleğime görevlendirme yazısı tebliğ edildi.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

msa hocam. ankarada araştırma merkezine başlayan arkadaşlar kaç kaç çalışıyor ve ne iş yapıyolar tam olarak öğrenebildiniz mi? veya diğer illerde valiliğe atanan arkadaşlar? teşekkür ederim.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
lemst, 7 dakika önce yazdı:

msa hocam. ankarada araştırma merkezine başlayan arkadaşlar kaç kaç çalışıyor ve ne iş yapıyolar tam olarak öğrenebildiniz mi? veya diğer illerde valiliğe atanan arkadaşlar? teşekkür ederim.

Mesai çalışıyorlar. Şu an hiçbir iş yapmıyorlar. İzmirde Afada atanan iadeler var. Bilgi yok. Başka illerde valilik emrinde farklı yerlere verilenler var. Burayı takip ediyorlar. Yazarlarsa öğreneceğiz.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Afad mi o da degisikmis. O zman farkli kurumlar da olabilir. Mesela polis memurunun il orman müdürlüğüne atanması çok da garip olmaz. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

iyi aksamlar

ben sitede bulamadım da

emniyet iade hak talep dilekçe örneği varmıdır (Geriye dönük maaş faizi, fazla çalışma, yan ödeme için) 

668 khk

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
ziya, 13 saat önce yazdı:

iyi aksamlar

ben sitede bulamadım da

emniyet iade hak talep dilekçe örneği varmıdır (Geriye dönük maaş faizi, fazla çalışma, yan ödeme için) 

Bir üst kategoride mevcut.

https://forum.khkhaber.com/forum/89-kabul-kararı-alanlar-forumu/

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

10 Yil once birlikte calistigim bir arkadas. Polislikten sivil memurluğa torpil bularak geçiş yaptı. Fakat cok pisman oldu. Cunku pikislikten beter gecen gunduzun yok. İl disi gorevler cok. En son Adanada patlayan barajda kaybolan insanları ararken büyük bir kaya nin düşmesi sonucu boğulma tehlikesi geçirdi. Akabinde 2 yil hastanede kaldıktan sonra taburcu oldu. Ancak beyin uzun sure oksijensiz kaldigi icin belden asagisi felc kaldi halen tedavisi suruyor. 

Demem o ki bu adamlar anlaşılan bizi iyice gözden çıkarmış. Allah yardımcımız olsun. Umarım Allah kokusu olan yöneticiler bize yapılan bu haksızlığa biran önce çözüm bulur. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• 25 ayla ben de çok uzaklarda sayılmam dostlar. normal demek ki.
    • @F.Y. benimde yaklaşık bir yıldır olduğu gibi bekliyor. Görevdeyim heran bir terslik olacak duygusu beni psikiyatrilik etti. 
    • Merhaba, benim dosyam istinaf mahkemesinde nisan ayı itibariyle 27. aya giriyor. Bugün yarın cevap gelir diye bekliyorum. önceki yazışmalarda sanırım bir arkadaş 27.ayda cevap geldi diye yazmıştı. Umarım daha fazla uzamaz. Her gün buraya bakıp bir cevap gelen var mı diye bakıyorum. Hepimiz için adalet diliyorum. Saygılar..
    • Bende 14. idarede 2.5 yıldan fazla oldu. kriter sadece kurum kanaati.
    • @F.Y. idare mahkeme kararı göreve iadeyse, BİM hızlıca 2-3 ay içinde bu kararı tersine çevirebiliyorken, eğer önceki idare mahkemesi kararı olumsuzsa,  karar alması epeyce gecikebiliyor... OHAL Komisyonundan beri amaç belli, hukuki süreci olabildiğince uzatmak... daha önce istenmiş ve dosyada olan bilgileri tekrar tekrar yeniden istiyorlar... Düşüncem süreci bekleyenlerin, hiç dönmeyecekmiş gibi hayatlarını dizayn etmeleri, (çünkü beklemek, belirsizlik herşeyden daha çok yoruyor ve giden ömrümüzden gidiyor) ve eğer ola ki, bir gün iade olunursa, her zaman yeni bir başlangıç yapılabilir ve yeni duruma hızlıca uyum sağlanır... böylece bu bekleme süreci de boşa harcanmamış olur...
  • Şimdi Popüler

• Yeni Oluştur...