İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

Emniyet Genel Müdürlüğü İadeleri - Araştırma Merkezi - Son Gelişmeler

Önerilen Yorum

İhraç olduktan sonra tebliğ yapılıyor mu idare mahkemesine hangi evraklarla başvuru yapacağız 

Ankesör

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

ohal dönemindeki ihraçlarda tebliğ yapıldı  daha sonra komisyona başvuruda bulunuldu standart herkes için aynı durum. eger siz ohal sonrası ihraçlardansanıız durum ne onu bilmiyorum, ama mutlaka bir tebliğ gelir, ayrıca gündeme dairokumalar kısmındaki sayfaya yazarsanız sizinle aynı durumda olanlar illaki cevap verir. oahal sonrası ihraçlar direk idare mahkemesine dava açabiliyor diye biliyorum. geçmiş olsun

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Asb4, 41 dakika önce yazdı:

İhraç olduktan sonra tebliğ yapılıyor mu idare mahkemesine hangi evraklarla başvuru yapacağız 

Geçmiş olsun. Tebliğ yapılacak. Tebliğ son paragrafta müracaat edeceğiniz mahkeme belirtilir.

Son görev yaptığınız yerin nöbetçi idari mahkemesine başvuru yapacaksınız. Şuraya gözatın. Tekrar geçmiş olsun.

• 679 KHK EGM • İade 20.11.2019 • Tebliğ 29.11.2019 • Atama 05.08.2020 • Göreve Başlama 14.09.2020 • Emeklilik LOADING...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Merhaba,

Emniyet ve TSK araştırma merkezleri ayrı mı? TSK Araştırma Merkezi nerede? Ne iş yapar? Buraya kaç kişi atandı bir şey duyduğumuz yok. TSK dan iade olmaması henüz araştırma merkezinin olmaması veya sistemin oturmaması nedeni ile olabilir mi? Yoksa bir yerlerde mesai yapan "Araştırmacılar" mı var?

TSK Araştırma Merkezi için ayrı bir Yönetmelik var mı? Sanki TSK dan mağdur yokmuş gibi davranılıyor hükumet ve komisyon tarafından. Mağdur hangi meslekten olursa olsun mağdurdur. Hukukun ve eşitlik ilkesinin mantığı budur sonuçta. Umarım hak yerini bulur. 

Teşekkürler.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

@Müjdat Çakır aynı araştırma merkezine atıyorlar merkez ankarada. orda çalişan tsk mensupları var egm mensuplarıda çalişmaya başladılar. yakın zamanda 112 kişilik listede olanlar başlamasını yapacak. ne iş yapacakları konusunda sistem henüz oturmadığı için belli değil . araştırma merkezi hakkında yayınlanan yönetmelik mevcut resmi gazetedede yayınlandı. ben araştırma merkezine atandım tebkiğ bekliyorum

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

@zugzwang Teşekkürler. Hayırlı olsun. Bu hatadan da yakın gelecekte dönülür umarım. Masumiyet karinesine ters bir uygulama olduğunun herkes farkında. Fazla söze gerek yok. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

@Müjdat Çakır sizde saolun umarım tüm masumların çilesii biter  magduriyetleri giderilir. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
zugzwang, 14.01.2020 - 22:23 yazdı:

@varex son 8 aydır iade olanların büyük bir bölümü araştırma merkezine atandı . Polis olarak atananlar azda olsa var ayrım neye göre  yapıldığı hususunda kimsenin bilgisi oldugunu sanmıyorum. Arastirma merkezine atananlar arasında  ortak veya benzer bir durumda yok. Çokta takılmamak lazım Arş mrk konusuna polisken hiç yoktan ihraç olduk. Tekrar polis yapmadılar diye Çok şey kaybettiğimi sanmiyorum  açıkçası 

paylaşım için teşekkürler..

benim şahsi fikrim EGM TSK JANDARMA bu kurumların mensuplarının araştırma merkezine gönderilmesi yine hata..

benim suçum yok.. mahkeme ve komisyon marifetiyle sabit ise  araştırma merkezi nedir?

yine güvensizlik yine sınıflandırma bunun başka bir açıklaması yok.

bence araştırma merkezine atanan arkadaşlar eski kurumlarına dönmek için idari davalara başlamalı..

aksi halde bu sistem düzelmez.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
varex, Bir saat önce yazdı:

paylaşım için teşekkürler..

benim şahsi fikrim EGM TSK JANDARMA bu kurumların mensuplarının araştırma merkezine gönderilmesi yine hata..

benim suçum yok.. mahkeme ve komisyon marifetiyle sabit ise  araştırma merkezi nedir?

yine güvensizlik yine sınıflandırma bunun başka bir açıklaması yok.

bence araştırma merkezine atanan arkadaşlar eski kurumlarına dönmek için idari davalara başlamalı..

aksi halde bu sistem düzelmez.

Bu konuda TSK, JnGK ve EGM den araştırma merkezine atanan ve başlama yapan arkadaşların dava hazırlıkları mevcut. Tecrübeli idari dava avukatlarının verdiği bilgiye göre yoğun hak kayıpları mevcut ve davalar kazanma ihtimali yüksek olan davalar olacak...

• 679 KHK EGM • İade 20.11.2019 • Tebliğ 29.11.2019 • Atama 05.08.2020 • Göreve Başlama 14.09.2020 • Emeklilik LOADING...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Maaş ve hak ödemelerini yapacak olan mutemete bu tavsiye kararını da sunmayı düşünüyorum. Uğrayacağım hak kaybının (fazla çalışma, sgk kesintisi, terör parasının ödenmemesi v. b.) işlemi tahsis edenden faizli ödeme kısmının rücusunu isteyeceğim diye belirteceğim. 

https://www.memurlar.net/haber/879134/milli-egitim-bakanligi-kamu-zararinin-tespiti-halinde-sorusturma-acilmasini-istedi.html

Belki düzgün iş yapmasını sağlar... 

Güncelleme • • Adnan104

670 EGM. Gyapta takipsizlik. Sd kart Ad ve Mml

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...