İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

OHAL Ve KHK Mağdurları 4

Önerilen Yorum

https://www.sozcu.com.tr/2020/gundem/herkesi-bir-torbaya-doldurmak-mucadeleyi-sulandirir-5561743/

"Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, FETÖ soruşturmaları için böyle uyardı: Gül, “FETÖ ile mücadelenin sulandırılmasına da berrak suyun bulandırılmasına da karşıyız. Herkesi bir torbaya doldurmak mücadeleyi sulandırır. Bu en çok FETÖ’yü sevindirir” dedi."

Bu durumda olmayan, aynı torbaya doldurulmayan varsa El kaldırsın::::))))

Haberin içeriğinde de neler var neler:::

• Beğeni 2
  • Teşekkür 1
  • Kahkaha 3
  • Onaylama 1

⚓??Atatürkçü Kuvvacı 701'li Deniz Astsubayı--OHAL Komisyonu /Fazla Bekletmeden "RET" Verdik - 4 Kasım 2019 --- 24.İdare biraz bekletip "RET" Verdi  /--Adli süreç '' Beraat''--/  ??⚓

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
farahzeynep, Bir saat önce yazdı:

Eşim de demişti BES den ötürü red gelmez diye ama yazmışlar BES i.hatta burda kaç tane kimse yok mu  ve sendikadan ötürü iade olanı da okudum ama Eşimde 5 tane kimse yok mu mesaji da yazılmış. ?

Bankada acilmis hesap var miydi

Yok

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
POLİCEMAN, 7 dakika önce yazdı:

Çocukların kalpleri camiye ısınsın diye, camiye gelen çocukların ayakkabılarının içine para koyan insanlardık biz. Dinden, Dindar insanlardan soğuttular bizi.

Niyet güzel olsa da, belki de en büyük yanlışlarımızdan biri bu oldu.

Maddi çıkarları için dini kullanan bir nesil yetiştirdik malesef.. ?

701 KHK MEB

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Duales, 9 dakika önce yazdı:

Bankada acilmis hesap var miydi

Bilmiyorum onu. Ama Ekstralar para falan yatırma yok ayrıca onu biliyorum. Bes dışında yani

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
farahzeynep, 25 dakika önce yazdı:

Eşim de demişti BES den ötürü red gelmez diye ama yazmışlar BES i.hatta burda kaç tane kimse yok mu  ve sendikadan ötürü iade olanı da okudum ama Eşimde 5 tane kimse yok mu mesaji da yazılmış. ?

Hocam haklısınız sendika ve SMS den çokça iade kararı paylaşanlar oldu. Yani bunlar sadece bizim duyduklarımız. Eşinizin red kararında üç kriter etkili olmuş olabilir belki.

Son zamanlarda sendika+gazete, sendika+SMS, sendika+okul kriterlerinden bolca iade gördük.  Buna benzer İade kararlarını bilen duyan varsa bekleyenlere ışık olması açısından paylaşırlarsa seviniriz. Çünkü komisyon kararını bekleyenlerin önemli bir kısmı bu kriterlerden bekliyor. 

672-MEB- Sendika- Kabul...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Asem, 12 saat önce yazdı:

Arkadaşlar 24 ay sendika ve 9 ay sgk kaydım var sizce sonuç ne olur kurum meb

Merhaba benimkine benziyor.2004 te 5 aylik sgk ve 19 Aylik sendika hala inceleniyor.bizim durumumuzda olup karar gören yok şimdilik umarım olumlu ilur

672 KHK- sendika -SGK-başvuru inceleniyor

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
POLİCEMAN, 54 dakika önce yazdı:

Çocukların kalpleri camiye ısınsın diye, camiye gelen çocukların ayakkabılarının içine para koyan insanlardık biz. Dinden, Dindar insanlardan soğuttular bizi.

Bu ifadeniz aslında o kadar derin bir noktaya parmak basıyorki ?

Kendim 28 Şubat sürecinde İmam-Hatipte öğrenciydim, Başörtüsüyle derslere girildiği için öğretmenlerimin birçoğu sürgün edildi ancak hiçbiri işten atılmamıştı, hepsi ilçelerdeki köy okullarına sürgün edilmişti, en kötü ceza alanı 1 maaş kesme cezası almıştı ancak hiçbiri bir gecede terörist ilan edilerek memuriyetten atılmamıştı. O sorunlu dönemlerde bile direk işten atma gibi yol izlenmemişti (kanuni dayanağı olmadığı için).

KHKlı olsun olmasın çok fazla insanda bu durumun çok ciddi hayal kırıklığı var, özellikle 90larda küçük olan ve  sürekli "Müslüman inançlı insanlar yönetici olduklarında adil düzen gelecek" mottosu ile yetişen benim gibi insanlar şu anda olanlar nedeniyle "İslami vizyon" kavramı artık pek bir anlam ifade etmiyor.

Güncelleme • • forumgezgini
  • Beğeni 5
  • Üzülme 1
  • Onaylama 3

672 KHK - Kırıkkale Üniversite - İhraçta kriter yok (Yönetici kanaati), açılan Adli Davada tanık çıktı ama mahkemede lehime ifade verdiler, dosyamdaki başka sanıkların evrak eksiklikleri nedeni ile adli davam 3 yıldır yerel mahkemede devam ediyor ? - OHAL komisyonu durumu şimdilik "İncelemede"

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Arkadaşlar merhaba sgk kurum çalışanı olarak 7 ay sendika 2004 yılında açılan banka hesabı bir e kurum kanaati ohal komred.idarre mahkemesi red 3 ay oldu istinafa daha feşmedi 3 ay önce başvurdum.Forumda hep komisyondan bhsediliyor.İstinaf kararları çıkmadımı acaba.Cevaplarsanız sevinirim 

İsg uzmanı

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
güvensiz38, 16 saat önce yazdı:

Değerli kaderdaşlar;

Komisyon incelemesi hala devam ediyor. Diğer yandan pasaporttaki idari şerhin kalkmasi için dilekçe vermiştim. Bugün nüfus müdürlüğüne gittim ve pasaport için konulan idari şerh kalkmış şükür. Yalnız hususı pasaportumun süresi 23 Ağustos 2019 da dolmuş.  Umumi yı hemen başvurarak alabilirsin ancak hususı için kurum bağlantısı olmadığından alamazsın dediler. İlgilenenlere duyurulur

Hayırlı olsun, sizi aramaya tenezzül bile etmemişler demek ki vay be .

• Beğeni 2

Yurtdışında yaşıyor , Mağdur , Sicil temiz , Adli Soruşturma yok, idari işlem ile pasaport iptali 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
İsg uzmanı, 4 dakika önce yazdı:

Arkadaşlar merhaba sgk kurum çalışanı olarak 7 ay sendika 2004 yılında açılan banka hesabı bir e kurum kanaati ohal komred.idarre mahkemesi red 3 ay oldu istinafa daha feşmedi 3 ay önce başvurdum.Forumda hep komisyondan bhsediliyor.İstinaf kararları çıkmadımı acaba.Cevaplarsanız sevinirim 

Mahkeme kararları için twiter da melih kutlu beyi takip edin. Çok güzel arşivi var. @nmelihkutlu

• Beğeni 3

672 MEB, beraat (2-b) (okul,banka kredi kartı) komisyon incelemede

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• Bir düşüncem de KHK mağdurlarıyla ilgili... Mağdurlar bu işin çözümünün peyder pey olacağını bir türlü anlayamadı... pazarlamada "foot at the door" diye bir tabir vardır, yani ayağınızı kapıya koyabilirseniz, satışı büyük ihtimalle halledersiniz... burada da o ayak, ufak da olsa, KHK'lı bir grubun toplu iade olmasıydı... mesela takipsizlik-beraat alanlar iade olabilseydi, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iade olma yolu açılacaktı, çünkü o kapı açılmış olacaktı bir kere... ama bunun yerine ne zaman takipsizlik alanların iadesi gündeme gelse, diğer tüm KHK'lılar "bizde, bizde, bizde..." demeye başladı ve o kapıya ayak bu yüzden hiç konulamadı, çünkü kapı hiç açılamadı... Bu talepler nedeniyle, iade işi toplum nazarında en ağır kişinin iade olacağı şeklinde ve çok ağır mali külfete neden olacak şeklinde yorumlandı veya imajı o şekilde verildi (Abdurrahman Dilipak'ın idareyi KHK'lılarla ilgili mali külfetle korkutma twitini hatırlayın)... halbuki hep beraber en azından takipsizlik-beraat alanlar gibi toplum vicdanını da kanatan bir kesimin iade olmasını savunsaydık, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iadesi toplum nazarında daha kabul edilebilir hale gelecekti...
    • dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
  • Yeni Oluştur...