İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

OHAL Ve KHK Mağdurları 4

Önerilen Yorum

Akıncı, 11 saat önce yazdı:

Arkadaşlar ihraç edildikten sonra özel sektörde çalışıp sonra işsizlik maaşı alabilen var mı? 

Sayın Akıncı,

İşsizlik maaşı bir lütuf değil. Siz kayıtlı olarak çalışırken adınıza yapılan kesintilere karşılık veriliyor. Emeklilik gibi. Yani işsizlik maaşı için gerekli olan şartları karşılamanız durumunda bu parayı alıyorsunuz. Sıkıntı yok. Bir hususa dikkat edin. Başvurunuzu sözlü yapıp yetinmeyin. Yazılı müracaat yapın.

Güncelleme • • Aklima
  • Beğeni 3

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

07.04.2023 itibariyle eski mesleğime görevlendirme yazısı tebliğ edildi.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Sevgili dostlar bugün saat 13:00 'da etkinligimiz var
Etkinligimize KHKlı KHKsız herkes davetlidir

? HAK
? HUKUK
? ADALET için elele verelim.

Tag
1 saat kala ilan edilecektir. https://t.co/ktK5xBC2VZ

• Beğeni 1

701 sayılı KHK 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Editör

(alıntı: Arkadaşlar ihraç edildikten sonra özel sektörde çalışıp sonra işsizlik maaşı alabilen var mı? )

ben 31 temmuzda işten ayrıldım, Ağustos ayından beridir işsizlik maaşı alıyorum, şubatın 5 inde son maaşımı alacam.

Güncelleme • • Mehmet Emin Eser
  • Beğeni 2

(Esmer21) 679 KHK. Kurum SGK, adli idari bişey olmadı bu güne kadar. 6 mart 2022 kabul.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

İstişare yapmak için fikir istiyorum;

Şu anda  lokantada çalışıyorum,12 saat.şu anda ihraç olan kurumumdan halen çalışan bir abim kıraathane almış,beni de yanında görmek istiyor,anahtarını teslim edeceğim biri lazımdı,sen geldin aklıma dedi. Bu devirde guvenilecek insan az dedi.Benim durumundan dolayı sana ve ticarethanene bi zararım olmasın ,bu milletin bize bakış açisini biliyorsun dedim.hiç önemli değil senin gibi güvenilir,tatlı dilli olduktan sonra kim ne derse desin dedi.lokantada bi düzen oturtmustum.ne yapayım siz kaderdaslarima danışmak istedim..

• Beğeni 4

677-Beraat-kasım 2015 sendika istifa(10 ay)-inceleme devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Kalkan, 10 saat önce yazdı:

Arkadaslar savci mutalasinda 222/e den beraat talep etti.son savunmayi subatta yapacagim ve muhtemelen o gun karar veeilecek mahkemeden 222/b den beraat vermelerini talep edebilirmiyim 

Evet talep edebilirsiniz. Eğer b maddesinden beraat vermezse konuyu istinafa taşıyabilirsiniz. Bende e maddesinden beraat aldım. Sonra istinafa taşıdım. İstinaf reddetti şi. di de temyize gidiyorum b maddesinden beraat almak için. İl samsun 

• Beğeni 2

701 KHK ile ihraç Polis Memuru. 19. İdare Mahkemesi 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Akıncı, 12 saat önce yazdı:

Arkadaşlar ihraç edildikten sonra özel sektörde çalışıp sonra işsizlik maaşı alabilen var mı? 

Ben aldım. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Leonidas, 39 dakika önce yazdı:

İstişare yapmak için fikir istiyorum;

Şu anda  lokantada çalışıyorum,12 saat.şu anda ihraç olan kurumumdan halen çalışan bir abim kıraathane almış,beni de yanında görmek istiyor,anahtarını teslim edeceğim biri lazımdı,sen geldin aklıma dedi. Bu devirde guvenilecek insan az dedi.Benim durumundan dolayı sana ve ticarethanene bi zararım olmasın ,bu milletin bize bakış açisini biliyorsun dedim.hiç önemli değil senin gibi güvenilir,tatlı dilli olduktan sonra kim ne derse desin dedi.lokantada bi düzen oturtmustum.ne yapayım siz kaderdaslarima danışmak istedim..

Kalbimden geçen yakin zamanda iadesiniz@Leonidas ...Rabbim hakkınızda hayırlı olanı seçmenizi ve yaşamanızı nasip eylesin....Biraz daha sabır,az kaldı...Herşey gönlünüzce olsun...

• Beğeni 2
  • Teşekkür 1

672khk-inceleniyor

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Teacher, 2 saat önce yazdı:

Kalbimden geçen yakin zamanda iadesiniz@Leonidas ...Rabbim hakkınızda hayırlı olanı seçmenizi ve yaşamanızı nasip eylesin....Biraz daha sabır,az kaldı...Herşey gönlünüzce olsun...

O güzel kalbiminizden ne geçiyorsa hepsini Rabbim kabul etsin,bu yazdiklarinizla bi 12 sat daha çalışırım,tüm kaderdaslarimiz en kısa zamanda iade olur inslh.ınan acaip bi duyguya kapıldım,moralim tavan yaptı,teşekkürler guzel insan...

• Beğeni 3
  • Onaylama 2

677-Beraat-kasım 2015 sendika istifa(10 ay)-inceleme devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Mehmet Emin Eser, 2 saat önce yazdı:

(alıntı: Arkadaşlar ihraç edildikten sonra özel sektörde çalışıp sonra işsizlik maaşı alabilen var mı? )

ben 31 temmuzda işten ayrıldım, Ağustos ayından beridir işsizlik maaşı alıyorum, şubatın 5 inde son maaşımı alacam.

acaba miktarı nedir

679 khk egm

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Zafer Özkan, 14 dakika önce yazdı:

acaba miktarı nedir

Devre miktar aldığın maaşa göre değişir(sgk primi) ben 2020 aldım mesela. Çalıştığım şirkette 5300 den yayıyordu prim

679 KHK , ISTANBUL EGM - Kodlama AD (alan dışı) -SGK kaydı 6 ay - KYOK alındı- 07.04.2020 RET .

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
    • @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
  • Şimdi Popüler

• Yeni Oluştur...