İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

OHAL Ve KHK Mağdurları 4

Önerilen Yorum

Zafer Özkan, Bir saat önce yazdı:

devre ayrıca işsizlik maaşı almak için en az ne kadar ssk lı çalışmak lazım

600 gün olacak çalışma süresi(sigortalı sayısı) , primlerin eksiksiz yatmış olması, bir gün eksikse de vermiyorlar. O yüzdenbaşvuru yaparken gün sayısını iyice öğrenin.  İş yerinizin primleri geç yatırma durumları olabilir

679 KHK , ISTANBUL EGM - Kodlama AD (alan dışı) -SGK kaydı 6 ay - KYOK alındı- 07.04.2020 RET .

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Merhaba arkadaşlar.

Çalıştığım işyerinden anlaşmalı olarak ayrıldım. Şimdi iş bakıyorum. Eskişehirde KHKliya iş veren bildiğiniz yer varsa özelden yazarsanız memnun olurum. Burayıda gereksiz işgal etmemiş oluruz. Saygılarımla...

• Beğeni 1

677-YÖK İDARİ PERSONEL

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
tamirci, 2 saat önce yazdı:

Merhaba arkadaşlar.

Çalıştığım işyerinden anlaşmalı olarak ayrıldım. Şimdi iş bakıyorum. Eskişehirde KHKliya iş veren bildiğiniz yer varsa özelden yazarsanız memnun olurum. Burayıda gereksiz işgal etmemiş oluruz. Saygılarımla...

Tepabasinda yunusemre lokantası var oraya gel...yardımcı olayim

• Beğeni 3
  • Teşekkür 1

677-Beraat-kasım 2015 sendika istifa(10 ay)-inceleme devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Aklima, 4 saat önce yazdı:

Sayın Akıncı,

İşsizlik maaşı bir lütuf değil. Siz kayıtlı olarak çalışırken adınıza yapılan kesintilere karşılık veriliyor. Emeklilik gibi. Yani işsizlik maaşı için gerekli olan şartları karşılamanız durumunda bu parayı alıyorsunuz. Sıkıntı yok. Bir hususa dikkat edin. Başvurunuzu sözlü yapıp yetinmeyin. Yazılı müracaat yapın.

E devletten yapiliyor

Zafer Özkan, 2 saat önce yazdı:

üstad asgari ücretten ayrılanlar ne alır

1019 lira hocam

672 KHK - MEB - Temmuz 2018 takipsizlik- Sendika İstifa (Şubat 2016)-Kurum kanaati olumsuz- Komisyon Ret 28 Ekim 2021-25.İdare Mahkemesi

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Merhaba arkadaşlar, 

Gündem dışı bir şey sormak istiyorum.Kiraciyim,2020 ağustos ayına kadar devam edecek olan kontratim vardi ancak ev sahibim evi sattı. Yaklaşık 2 ay önce satmak istediğini sözlü olarak beyan etmişti.Bugün mesaj atti evi 1.5 ay içersinde boşaltin yeni ev sahibi tasinacak diye.Netten baktım sanirim bu durumun bana tebliğ edilmesi ve sonrasinda da 6 ay içersinde evi bosaltmam gerekiyormus.Gerçekten böyle mi?

Bu konu hakkında bilgi sahibi olan arkadaş var mı acaba?Şu an taşınabilecek durumda degilim.Ne yapmalıyım sizce?

• Üzülme 2

672-Ret

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

yaprax qımıldamıyor bu nasıl iştir yaww.?

675 112 ambulans

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
aylin yağmur, 15 dakika önce yazdı:

Merhaba arkadaşlar, 

Gündem dışı bir şey sormak istiyorum.Kiraciyim,2020 ağustos ayına kadar devam edecek olan kontratim vardi ancak ev sahibim evi sattı. Yaklaşık 2 ay önce satmak istediğini sözlü olarak beyan etmişti.Bugün mesaj atti evi 1.5 ay içersinde boşaltin yeni ev sahibi tasinacak diye.Netten baktım sanirim bu durumun bana tebliğ edilmesi ve sonrasinda da 6 ay içersinde evi bosaltmam gerekiyormus.Gerçekten böyle mi?

Bu konu hakkında bilgi sahibi olan arkadaş var mı acaba?Şu an taşınabilecek durumda degilim.Ne yapmalıyım sizce?

Size yazılı bildirmesi gerekir ihtarname çekerek kiracı da tebliğden itibaren iki aya evi bosaltir diye biliyorum

672 KHK 2018 Mayıs takipsizlik komisyon sonuç bekliyor

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

gizli tanık tamamen şahsi düşüncesiyle hareket etmiş mahkeme itibar etmiş, bilgi aktardığını düşünüyorum işe girişte etkisi vardır görgüye dayalı bilgi yok ancak mahkeme itibar etmiş, diğer tanıkların 2011-2012 yılları arasında birkaç sohbet iddiası mevcut istinaftaki vicdanlı hakimler varsa beraat verir düşüncesi mevcut bende sizler de görüşlerinizi bilgilerinizi paylaşırsanız arkadaşla paylaşırım gizli tanık hariç diğer tanıklarda bilgi aktardığını destekleyen yada işe girişte x şahsın etkisi vardır diyen dahi yok karara göre

Sevgi, Bir saat önce yazdı:

gizli tanık tamamen şahsi düşüncesiyle hareket etmiş mahkeme itibar etmiş, bilgi aktardığını düşünüyorum işe girişte etkisi vardır görgüye dayalı bilgi yok ancak mahkeme itibar etmiş, diğer tanıkların 2011-2012 yılları arasında birkaç sohbet iddiası mevcut istinaftaki vicdanlı hakimler varsa beraat verir düşüncesi mevcut bende sizler de görüşlerinizi bilgilerinizi paylaşırsanız arkadaşla paylaşırım gizli tanık hariç diğer tanıklarda bilgi aktardığını destekleyen yada işe girişte x şahsın etkisi vardır diyen dahi yok karara göre

TANIK BEYANLARI: TANIK xxxx KOVUŞTURMAAŞAMASINDAKİ BEYANINDA: " Ben 2007-2011 yılları arasında xxxx Adliyesi'nde zabıt katibi olarak çalıştım. xxxx de 2010 yılından sonra zabıt katibi olarak adliyemize girmişti, bu sebeple kendisini tanırım. Kendisiyle bir samimiyetim yoktur, sadece merhabalaşıyorduk. Benim hakkımda silahlı terör örgütüne üye olduğum iddiasıyla başlatılan soruşturma aşamasında xxx ile ilgili de beyanda bulunmuştum. Bu beyanlarımı aynen tekrar ediyorum. Ben kaldığım süre zarfında örgüt adına düzenlenen toplantılara birkaç defa katılmıştım. Bu toplantılar bazen bizim evimizde bazen de başka arkadaşların evlerinde oluyordu. Bu toplantılara iki tane cemaat abisi gelip konuşma yapıyordu ve Kur'an okunuyordu. Bu toplantılarda kimseye herhangi bir emir talimat ve görev verilmezdi. Bu toplantılara xxxx de birkaç kez geldiğini biliyorum. xxxx ile ilgili başkaca bir şey bilmiyorum, kendisini çok tanımam. Örgüt adına faaliyet yürütüp yürütmediğini bilmiyorum. O toplantılara da ortak arkadaşlar vesilesiyle katılmıştı, benim bilgim ve görgüm bundan ibarettir, ekleyecek başkaca bir husus yoktur. Tanıklık ücreti talebim yoktur," şeklinde beyanda bulunmuştur. 1-) (2 numaralı tanıkla aynı kişi )TANIK xxxx TALİMAT MAHKEMESİNDEKİ BEYANINDA : " Bana okumuş olduğunuz iddianamedeki sanıklardan xxxxx Adliyesinde çalışmam nedeniyle tanırım. 2009-2011 yılların arasında burada çalıştım. Xxx Adliyesinde farklı birimlerde çalışıyorduk. xxxx benden sonra zabıt katibi olarak aynı adliyede işe başlamasından dolayı tanırım. Kendisi zaten aynı adliyede çalışan soruşturma geçiren xxxxx kuzenidir. Ben xxx herhangi bir sohbete katıldığını veya örgütle alakalı bir eylemde bulunduğuna görgüye dayalı şahit olmadım. Ancak kendisinin fetöcü olarak bildiğim xx referansı ile işe başladığını düşünmekteyim ayrıca benim bulunduğum sohbet gruplarında sanığında bizden olduğu sohbetlere katıldığı yönünde duyumlar aldım. Ayrıca her dönem başlayan kişiler bir gruba dahil olurdu bu gruplarda da sohbetler yapılır her gruptan himmet adı altında paralar toplanırdı. Ayrıca bizden kendi adımıza abonelik olmadan bu örgüte aitgazeteve dergilerin parası alınır bu gazete ve dergilere örgüte ısındırmak istedikleri şahıs esnaf vs. Kişilere gönderilirdi. Ben 2011 yılında xxx Adliyesine geçtiğimden dolayı o dönemdeki şahısların bylock ve benzeri haberleşme araçlarını kullanıp kullanmadığını bilmiyorum benim orada bulunduğum dönemde bu tür iletişim araçları yoktu. Benim grubumdaki tüm faaliyetler aynı zamanda diğer gruplarda da yürütülüyordu. Sanığında bu gruplardan birinde olduğunu duydum. Benim sanıkla ilgili bilgi ve görgüm bundan ibarettir." şeklinde beyanda bulunmuştur. 2-) 1 nolu ifadedeki ile aynı tanık )TANIK xxxx MAHKEMEMİZDEKİ BEYANINDA : " Ekranda gördüğüm kişiyi xxxx olarak biliyorum, yaklaşık 10 yıldır görüşmüyoruz. Bu nedenle xxxxx olduğunu tahmin ediyorum. Sanığı xxxxx adliyesinde çalışan xxxx kuzeni olarak biliyorum. Sanık hakkında başkaca bir bilgim yoktur. "dedi. Tanığa xxxx Ağır Ceza Mahkemesinde alınan ifadesi okundu, çelişki nedeniyle soruldu: Ben gözaltında polisten şiddet gördüm, tehdit edildim. Bu nedenle Ağır Ceza Mahkemesinde ağzıma geleni söyledim. Sanık hakkındaki beyanlarım doğru değildir. Şimdi anlattıklarım doğrudur. "dedi. Tanığa xxx 2. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından talimatla alınan beyanı okundu, soruldu: Ben 2009-2011 yılları arasında xxxx çalışırken sohbetlere katılıyordum. Sohbet gruplarında sanığın da cemaatten olduğu ve sohbetlere katıldığını söyleniyordu. Ancak sanıkla hiç aynı sohbet grubunda olmadık. 2011 yılında xxxx iline taynim çıktı. Adliye çalışanlarının katıldığı birden fazla sohbet grubu vardı. Sanığın bu sohbet gruplarında birinde olduğunu duymuştum. Sanık hakkında görgüye dayalı herhangi bir bilgim yoktur." şeklinde beyanda bulunmuştur. TANIK xxxxx KOVUŞTURMAAŞAMASINDAKİ BEYANINDA: "Sanığı tanırım. Ben 2008-2013 yılı sonuna kadar xxxx Adliyesinde görevli hakim ve savcı dışındaki personelin sohbetlerini yaptım. xxxxx benim eski mahallemden çocukluk arkadaşımdır. Kendisi xxxxx Adliyesine girdikten sonra benim yaptığım sohbetlere birkaç kere geldi. Kendisinin adliyede katip olması sırasında örgütün destek verdiğine şahit olmadım. Katipliği kazandıktan sonra köylüsü olan xxxx teşviki ile benim sohbetlerime katıldı. Ancak sohbetlere katılmasının eşini rahatsız ettiğini söylüyordu. Kendisi de ortamdan pek hoşlanmadığını söylemişti. Sohbetlere çok nadir gelip gitmiştir. 17/25 Aralıktan sonra xxxxx benim çalışmakta olduğum okula geldi. xxxxx sohbetlere katılmadığını, irtibatını tamamen kestiğini söyledi. Bende xxxx köylüsü ve akrabası olan xxxxxxxya söylemesi gerektiğini söylemiştim. Sonrasında herhangi bir irtibatım olmamıştır. Bildiklerim bunlardan ibarettir. Tanığa xxxxx Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından xxxx tarihinde alınan ifadesi okundu, kısmi çelişki nedeniyle soruldu: Adliye personelinin tüm faaliyetlerini xxxxx yönetiyordu. Sanığın katiplik sınavına çalıştığı sıralarda xxxxx ile bir irtibatı olmamıştır. Örgütün yardımıyla sınavı kazandığını düşünmüyorum. Ben savcılıkta da sanığın katip adayı olarak çalıştırıldığını söylememiştim. O zamanki başsavcı bey başlıkları kendisi hazırlayıp altını benim o yıllarda sohbetlerime gelen kişilerin isimlerini yazarak tamamladı. Ben sohbetlerime gelen kişilerin isimlerini savcı beyle paylaştım. Yıl yıl adliyeye giren personelin listesi oluşturuldu. xxxxx, sanığın akrabası idi. Bu nedenle sanığın adliye girmesi için teşvik etmiş. Sanıkta sınava hazırlanıp kazanmıştır. Sanığın örgütle olan tek irtibatı sınavı kazandıktan sonra benim sohbetlerime katılmasıdır." şeklinde beyanda bulunmuştur. TANIK xxxxx KOVUŞTURMA AŞAMASINDAKİ BEYANINDA : " Huzurda bulunan sanığı tanımıyorum. "dedi.Tanığın savcılıkta verdiği 13/11/2017 tarihli iki ayrı ifadesi okundu, soruldu; Darbe girişiminden önce adliyedeki FETÖ yapılanması ile ilgili işyerime bir mektup bırakılmıştı. Benim bir kooperatif ile ilgili adliyede davam vardı. Haklı olmamıza rağmen bir türlü netice alamadık. Dükkanıma bu mektup bırakılınca ben adliyedeki FETÖ'cüler ile araştırma yapmaya başladım. xxx müdürü xxx şahsın sanığa benim aleyhime tanıklık yapması için baskı yaptığını duydum. Kimden duyduğumu hatırlayamıyorum. Bunun araştırılması için adliyeye şikayetçi oldum. Sanığın FETÖ ile irtibatının olduğu noktasında bilgiye ve görgüye dayalı bilgim yoktur. Benim dükkanıma bırakılan mektupta da sanığın ismi geçmiyordu. "dedi. " şeklinde beyanda bulunmuştur. TANIK xxxxxx KOVUŞTURMAAŞAMASINDAKİ BEYANINDA: " Ekranda gördüğüm kişiyi tanırım. İsmi xxxx. Ben xxxx Adliyede zabıt katibi olarak çalışmaktayım. Halen görevdeyim. 2011-2013 yılları arasında o zaman cemaat olarak adlandırılan F.Gülen örgütünün sohbetlerine katılmıştım. Sohbetleri xxxxx isimli kişi kendi evinde yapıyordu. Sanığı 2011 veya 2012 yılında 1 kere bu sohbetlerin birinde gördüm. Sanık hakkında başkaca bir bilgim yoktur."şeklinde beyanda bulunmuştur. GİZLİ TANIK ALBATROS TALİMAT MAHKEMESİNDEKİ BEYANINDA: Ben daha önce savcılıkta vermiş olduğum ifadeyi aynen tekrar ederim. Xxxx şahsen tanırım. Ben 2012 yılı ortalarına kadar xxxxx ilinde bulundum. xxxx dair bildiklerim de bu tarihe kadar olan bilgilerdir. Daha önce de diğer sanıkların duruşmalarında belirttiğim örgüt yöneticileriyle beraber bulunduğum toplantılarda xxxxx toplantılara gelip gittiğini öğrenmiştim. Bir defasında xxxxx adliye sorumlularından xxxx evinde gördüm. xxxxx adileyede FETÖ içerisinde 5A olarak görev yapan xxxx ile aynı köylüdür, akrabalık ilişkilerinin olduğunu biliyorum. xxxx örgüt içerisindeki hiyerarşik sıralamada 4 derece verilen şahıslardan birisiydi. Yukarıda belirttiğim 2012 yılı ortalarından sonraki tarihlerde xxxx örgütle ilişkisinin devam edip etmediği konusunda bilgi sahibi değilim. GİZLİ TANIK ALBATROS KOVUŞTURMA AŞAMASINDAKİ BEYANINDA : "Ekranda gördüğüm kişiyi tanıyorum. İsmi xxxxx Ben bir dönem xxxx ilinde bulundum. Ben xxx'e gelmeden önce zaten xxxx zabıt katibi olmuştu. Bu nedenle sınava nasıl hazırlandığı, katipliğe nasıl girdiği konusunda bir bilgim yoktur. Sanık adliyede çalışan ve adliyenin 5A'sı olarak bilinen xxxx akrabası idi. Adliye yapılanmasının toplantılarında sanığın zabıt katibi olmasında xxxx etkili olduğunu duymuştum. Benim xxxx ilinde bulunduğum 2012 yılı ortalarına kadar sanığın FETÖ ile irtibatlı olduğunu biliyorum. Sonrası ile ilgili bilgim yoktur. Adliye yapılanmasının toplantılarında adliyede görevli personelin hepsi hakkında konuşmalar yapılırdı. Örgüt üyesi olsun olmasın, personeller hakkında bilgiler aktarılırdı. Mahkemelerdeki yer değişiklikleri bile konuşulurdu. Bu toplantılardan edindiğim bilgi sanığın FETÖ ile irtibatlı olduğu noktasındadır. Adliyenin sohbet imamı xxx isimli kişi idi. Bir keresinde xxxxx evine gittiğimde sanık xxx, xxx'in evindeydi. Tam olarak hatırlamıyorum, ancak yanlış hatırlamıyorsam sanık ile xxxxx parasal bazı konulardan bahsediyordu. Benim örgüt içinde bulunduğum dönemde örgütün bakış açısıyla edindiğim izlenim sanığın derecesinin 4 olduğu yönündedir. Bu benim şahsi görüşümdür. O zaman kimlere hangi derece verildiği, örgüt içinde konuşulurdu. Örgüt gözüyle baktığımda sanığın kodunun 4 olduğunu düşünüyorum. "dedi. Tanığa Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından alınan ifadesi okundu soruldu: Ben savcılıkta günlerce ifade vermiştim. Sanık hakkında 3 veya 4 dereceli olduğunu söylemiştim. Ancak zapta 3 olarak geçmiş. xxxxx, adliyede çalışan cemaate yakın kişilerden adliye ile ilgili bilgi toplardı. Tahminimce xxxx bilgi topladığı kişilerden biride xxx'dür. FETÖ'ye bağlı adliyede çalışan personeller FETÖ'ye bilgi aktaran potansiyel kişilerdir. Bizzat sanığın xxxxx şahsa bilgi aktardığını görmedim. "" şeklinde beyanda bulunmuştur.

701

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
aylin yağmur, 23 dakika önce yazdı:

Merhaba arkadaşlar, 

Geçmiş olsun. Aynı durum benim de başıma geldi. 1 ay içersinde internetten eşyalarımı sattım. Kayınvalidemin evine gittim. Ev ev üstünde de olmadı 4 ay durabildim. Köyde eşyalı boş bir eve taşındım (kayınpederimin evi) orası da satılık her gün dua ediyorum ben çıkana kadar satılmasın diye 9-10 aydır oturuyorum bakalım. Bu arada miras düşmüş bana Allah bi şekilde yüzümüze gülüyor bu seneye iyi başladım bakalım sıra iadede, size de inşallah Allah yardım eder.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• Yeni Oluştur...