İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

OHAL Ve KHK Mağdurları 4

Önerilen Yorum

Mustafamert, 5 saat önce yazdı:

Uyaptan bakmadım henüz e devlet baktım dün açılmış dava 5 gün önce başvuru yapmıştım. 

Ben başvuru yapalı neredeyse 2 hafta olacak ve dava açıldığına dair birşey yok.sizin ki de 5 günde açılmış? Siz direk elden mi teslim ettiniz acaba Ankara ya? İlginç zaman farkı neye göre kime göre acaba sistem? 

• Beğeni 1

⚓??Atatürkçü Kuvvacı 701'li Deniz Astsubayı--OHAL Komisyonu /Fazla Bekletmeden "RET" Verdik - 4 Kasım 2019 --- 24.İdare biraz bekletip "RET" Verdi  /--Adli süreç '' Beraat''--/  ??⚓

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
khk111, 1 saat önce yazdı:

Kararı çıkanlardan da ses çıkmıyor, karar no sayısını bile takip edemiyoruz artık, 

Arkadaşın kararı 24 aralık 49500'ler

Ocak ayının ilk haftası gördü kararı.

• Beğeni 2

26 nisan açik 701 ihraç EGM istanbul Adli yada idari ifadem alınmadı. KYOK alındı  ( 31.01.2020) Kriter yok fişleme sd kart DİL, EA komisyon red (06.03.2020) 19. İDARE MAHKEMESİ

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
derebom, Bir saat önce yazdı:

Arkadaşlar bu albatros kararına fazla takılmayın bence. Egm deki kodlamalar içinde durum aynı ea kodlaması bile herkeste farklı. Kimisinde sadece ea, kimisinde ea ve 0, artı kimisinde himmet ve sohbet sayısı var kimisinde hepsi sıfır olarak yazıyor. O yüzden benim tahminim idare mahkemelerinde herkesin durumuna göre farklı kararlar çıkar tahminim. Ea koduyla ilgili de olumlu karar çıktı diye biliyorum. Ama istinafa gidildiği için arkadaş haklı olarak çekinip ayrıntılı paylaşamıyor. Ama yazan kaynak sağlam. 

Size katılıyorum. Bugün ea komisyon red kararı gördüm. Somut olmayan birkaç iddia ile süslemişler. İfadesi bile alınmadı oysaki. Sıradan vadandaş görse kararı çekin ipini gitsin der.

• Üzülme 2
  • Onaylama 1

26 nisan açik 701 ihraç EGM istanbul Adli yada idari ifadem alınmadı. KYOK alındı  ( 31.01.2020) Kriter yok fişleme sd kart DİL, EA komisyon red (06.03.2020) 19. İDARE MAHKEMESİ

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Kodlamalara ret ya da iade cevap verilecektir istisna kararlar gelse de asıl ne yönde karar vereceklerine bence karar veremediler.Siyasi irade ne emrederse onu uygulayacaklar yoksa kod nedir ya soyut bir kavram elle tutulur bir tarafı bile yok.Gidecegi yere kadar götürürler.Kimse kararına ne cevap gelir kestiremiyor kestiremezde zaten çogunlugun ihraç edilmesi saçmalıktı.

• Beğeni 1
  • Teşekkür 1
  • Onaylama 1

K.topçu

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Karagöz, 7 saat önce yazdı:

Şu anda devletin içerisine çöreklenmiş, fetönün taktiklerini aynen uygulayan, her türlü haksızlığı kendisinde hak gören, dini ve her türlü milli manevi değeri ahklaksızca istismar eden, fetöyle mücadeleyi bile bile sulandıran hain bir yapılanma var. Bu hala fetö müdür tam bilmiyorum ama aynı amaca hizmet ettikleri çok açık.

Çok doğru düşünce. Eline ağzına sağlık. O kişiler tarafından mağduriyetler devam ettiriliyor. Herkes öyle düşünüyor yalnız değilsin.

• Beğeni 1
  • Teşekkür 1

701 ret adalet bakanlığı idare mahkemesi aşaması

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
kuclesnurot, 48 dakika önce yazdı:

Arkadaşın kararı 24 aralık 49500'ler

Ocak ayının ilk haftası gördü kararı.

26 Aralık karar tarihli 49922 burada paylaşılmıştı.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Sibemol, Bir saat önce yazdı:

26 Aralık karar tarihli 49922 burada paylaşılmıştı.

Bu karar sayısına göre komisyonun verdiği sayı ile uyuşmuyor sanki

679khk.beklemede

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
khk111, 3 saat önce yazdı:

Kararı çıkanlardan da ses çıkmıyor, karar no sayısını bile takip edemiyoruz artık, 

Kusura bakmayın kaçgündür giremedim foruma evrak işleri gel git. Karar tarihi 9 ocak karar no 804 

• Beğeni 2

675 KHK SAĞLIK BAKANLIĞI KOMİSYON İADE

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Artu, 14 dakika önce yazdı:

Kusura bakmayın kaçgündür giremedim foruma evrak işleri gel git. Karar tarihi 9 ocak karar no 804 

Komisyon ayda 2,200-2300 felan karar verecek demektir

• Onaylama 1

672sendika

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Bahsettiğim arkadaşın kararinda egm kurum görüşü/değerlendirmesi diye bir ibare görmedim. Önceki paylaşılan kararlarda genelde vardı. Merak ettiğim kurumdan görüş alınmamış mı veya komisyon yazmaya gerek duymadı mı? 

Birde kararda yargıtay tarafindan fetönün 2017 sanırım  eylül ayındaki kararında  silahlı terör örgütü olarak kabul edildigi yazıyor. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• Bir düşüncem de KHK mağdurlarıyla ilgili... Mağdurlar bu işin çözümünün peyder pey olacağını bir türlü anlayamadı... pazarlamada "foot at the door" diye bir tabir vardır, yani ayağınızı kapıya koyabilirseniz, satışı büyük ihtimalle halledersiniz... burada da o ayak, ufak da olsa, KHK'lı bir grubun toplu iade olmasıydı... mesela takipsizlik-beraat alanlar iade olabilseydi, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iade olma yolu açılacaktı, çünkü o kapı açılmış olacaktı bir kere... ama bunun yerine ne zaman takipsizlik alanların iadesi gündeme gelse, diğer tüm KHK'lılar "bizde, bizde, bizde..." demeye başladı ve o kapıya ayak bu yüzden hiç konulamadı, çünkü kapı hiç açılamadı... Bu talepler nedeniyle, iade işi toplum nazarında en ağır kişinin iade olacağı şeklinde ve çok ağır mali külfete neden olacak şeklinde yorumlandı veya imajı o şekilde verildi (Abdurrahman Dilipak'ın idareyi KHK'lılarla ilgili mali külfetle korkutma twitini hatırlayın)... halbuki hep beraber en azından takipsizlik-beraat alanlar gibi toplum vicdanını da kanatan bir kesimin iade olmasını savunsaydık, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iadesi toplum nazarında daha kabul edilebilir hale gelecekti...
    • dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
  • Yeni Oluştur...