İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

OHAL Ve KHK Mağdurları 4

Önerilen Yorum

9 Ocak gününe kadar 804 karar çıkmış ise günde 100 dosya'dan biraz fazla bakılıyor. O da Haziran sonu gibi dosyalar biter gibi

Güncelleme • • Bio
  • Onaylama 1

Komisyon devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Artu, Bir saat önce yazdı:

Kusura bakmayın kaçgündür giremedim foruma evrak işleri gel git. Karar tarihi 9 ocak karar no 804 

804 mü? Her sene başında sıfırlanıyor mu acaba karar sayısı

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
kuclesnurot, 40 dakika önce yazdı:

Bahsettiğim arkadaşın kararinda egm kurum görüşü/değerlendirmesi diye bir ibare görmedim. Önceki paylaşılan kararlarda genelde vardı. Merak ettiğim kurumdan görüş alınmamış mı veya komisyon yazmaya gerek duymadı mı? 

Birde kararda yargıtay tarafindan fetönün 2017 sanırım  eylül ayındaki kararında  silahlı terör örgütü olarak kabul edildigi yazıyor. 

701 khk öncesi kurum kanaati veya üst amir kanaati yazıyordu bazı komisyon kararlarında. Ama idare mahkemeleri kurumdan bununla ilgili belge isteyip, kurum sunamayınca(özellikle egm) komisyon uyarılmış. Avukatımın dediği bu. Benim ea ve 0 kodlama ve üst amir kanaati idare mahkemesi ikinci yazıyı yazdı belge istedi ama egm ikinci savunmaya hala cevap vermedi. Sallamıyorlar. Bunda bir süre varmı veya cevap  vermek zorunda değilmi bilen yok. Varsa da uygulayan yok. Çünkü hukuk hiç yok. 

677 KHK. Ret

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Editör
farahzeynep, Bir saat önce yazdı:

804 mü? Her sene başında sıfırlanıyor mu acaba karar sayısı

Sene başında yeniden sıra numarası veriliyor. 

• Onaylama 2

KHK Forum Editörü - 672 EGM - Kabul

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk RosedewittbukateR
jedencovek, 14 dakika önce yazdı:

Sene başında yeniden sıra numarası veriliyor. 

Editörlüğünüz hayırlı olsun Sn @jedencovek... ?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Editör
RosedewittbukateR, 50 dakika önce yazdı:

Editörlüğünüz hayırlı olsun Sn @jedencovek... ?

Çok teşekkür ederim Sn. @RosedewittbukateR

• Beğeni 2

KHK Forum Editörü - 672 EGM - Kabul

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Eğer 9 ocakta 804 ise karar numarası komisyon ayda 3000 dosyaya yakın bakacak demektir hızını bu sene yaptığı gibi düşürmezse eğer komisyon Ağustos Eylül gibi kepenk kapatır düşürürse yıl sonu biter

• Beğeni 1

679 KHK-KYOK-İnceleme devam ediyor-Sd Kart:DİL 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/turkiye/1717214/aymden-eski-yargica-hak-ihlali-karari.html

"Anayasa Mahkemesi (AYM), 15 Temmuz darbe girişiminin ardından FETÖ üyesi olmak iddiasıyla tutuklanan ancak yargılama sonunda beraat eden eski Bursa hâkimi Mustafa Özterzi’nin tutuklamasının hukuki olmaması nedeniyle kişi hürriyeti ve güvenliği hakkının ihlal edildiğine karar verdi. YARSAV üyesi de olan eski hâkime 27 bin 500 TL manevi tazminat ödenmesine hükmeden mahkeme, KHK ile ihraç kararının “tek başına suç işlediğine dair kuvvetli bir belirti sayılamayacağını” belirtti."

"HSK tarafından da meslekten çıkarılan Özterzi, soruşturma sürecinde savcılığın talebi üzerine 20 Şubat 2017’de tahliye edildi. Mahkeme, açılan dava sonucunda Özterzi’nin 2 Nisan 2019’da beraatına karar verdi. Özterzi, AYM’ye başvurdu."

"AYM Genel Kurulu, 7'ye karşı 8 oyla tutuklamanın hukuki olmaması nedeniyle Özterzi’nin kişi hürriyeti ve güvenliği hakkının ihlal edildiğine karar verdi. Kararda, “KHK’nin 3. ve 4. maddelerine göre kamu görevinden veya meslekten çıkarma tedbirlerinin uygulanması için MGK tarafından karar verilen yapı veya gruplarla bağ kurulması yeterli görülmüştür. Ancak burada ulaşılacak kanaat cezai sorumluluğun tespitinden bağımsızdır. Dolayısıyla başvurucu hakkında görevden uzaklaştırma ve/veya kamu görevinden çıkarma tedbirlerinin uygulanması -tek başına- suç işlediğine dair kuvvetli bir belirti sayılamaz” denildi. Kararda, YARSAV üyeliğinin örgütsel bir faaliyet olarak değerlendirilmesinin ancak bunun terör örgütünden alınan bir talimat uyarınca gerçekleşmesi halinde mümkün olduğu ifade edildi."

Güncelleme • • phantom18
  • Beğeni 7

⚓??Atatürkçü Kuvvacı 701'li Deniz Astsubayı--OHAL Komisyonu /Fazla Bekletmeden "RET" Verdik - 4 Kasım 2019 --- 24.İdare biraz bekletip "RET" Verdi  /--Adli süreç '' Beraat''--/  ??⚓

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Bekle bekle bekle bekle sonuç ?

-kısmet  

Beklemeye devam 

• Beğeni 2

Delil yoklugundan KYOK. 679 EGM. Ust amir kanaati ile RED.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Bio, 11 saat önce yazdı:

9 Ocak gününe kadar 804 karar çıkmış ise günde 100 dosya'dan biraz fazla bakılıyor. O da Haziran sonu gibi dosyalar biter gibi

9 ocak ta 804 dosya bakılmışsa 6 işgününde, yarın 31 ocak itibariyle 22 işgününde 2900 dosya

Şubat ayında 20 işgününden 2600 dosya desek

Şubat sonu açıklamasında kalan dosya 28.000 - 5.500 = 22.500 

Her iki ayda 5 bin dosya bakıldığında tatilleri de dikkate alırsak mart haziran döneminde 10 bin dosya daha azalır haziran sonu 12 bin dosya kalır gibi duruyor. 

Bugün yarın geçen yılın faaliyet raporunu yayınlamaları lazım bekliyoruz. 

Şimdiden bu hafta için kabul alanlara alacaklara geçmiş olsun hayırlısı olsun ret gelenlere geleceklere ise sabırlar diliyorum. 

• Beğeni 5
  • Onaylama 1

672 Enerji Bak. 23 Mayıs kabul sistemde

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• Bir düşüncem de KHK mağdurlarıyla ilgili... Mağdurlar bu işin çözümünün peyder pey olacağını bir türlü anlayamadı... pazarlamada "foot at the door" diye bir tabir vardır, yani ayağınızı kapıya koyabilirseniz, satışı büyük ihtimalle halledersiniz... burada da o ayak, ufak da olsa, KHK'lı bir grubun toplu iade olmasıydı... mesela takipsizlik-beraat alanlar iade olabilseydi, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iade olma yolu açılacaktı, çünkü o kapı açılmış olacaktı bir kere... ama bunun yerine ne zaman takipsizlik alanların iadesi gündeme gelse, diğer tüm KHK'lılar "bizde, bizde, bizde..." demeye başladı ve o kapıya ayak bu yüzden hiç konulamadı, çünkü kapı hiç açılamadı... Bu talepler nedeniyle, iade işi toplum nazarında en ağır kişinin iade olacağı şeklinde ve çok ağır mali külfete neden olacak şeklinde yorumlandı veya imajı o şekilde verildi (Abdurrahman Dilipak'ın idareyi KHK'lılarla ilgili mali külfetle korkutma twitini hatırlayın)... halbuki hep beraber en azından takipsizlik-beraat alanlar gibi toplum vicdanını da kanatan bir kesimin iade olmasını savunsaydık, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iadesi toplum nazarında daha kabul edilebilir hale gelecekti...
    • dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
  • Yeni Oluştur...