İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

OHAL Ve KHK Mağdurları 4

Önerilen Yorum

Sevgili dostlarım gündem dışı ama 2013 yalında çocuğumu Fem dershanesine göndermiştim borcumu ödemiştim ama senedi almamışız bu gün bir tebligat geldi dersaneye devlet el koyduğundan alacaklarına da el koydu yasal faizi ile bu borcu ödeyin diyor bu konuda ne yapabilirim

• Kahkaha 1
  • Şaşırma 3
  • Üzülme 1

679 KHK - Ret - Okul Garson Kurum kanaati - Ankara 20. İdari

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Bilo32, 19 dakika önce yazdı:

Sevgili dostlarım gündem dışı ama 2013 yalında çocuğumu Fem dershanesine göndermiştim borcumu ödemiştim ama senedi almamışız bu gün bir tebligat geldi dersaneye devlet el koyduğundan alacaklarına da el koydu yasal faizi ile bu borcu ödeyin diyor bu konuda ne yapabilirim

Eğer ödediğinize dair bir belge yoksa maalesef su içeceksiniz.

KHK Forum Editörü - 672 Maliye - VDK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Bilo32, 18 dakika önce yazdı:

Yeminle bana herşey şaka gibi geliyor bazen.

İtiraz edin para fetöye gitmesin diye ödemedim ve ödemeyeceğim diyin. En azından faizden kurtulmanız lazım.

• Beğeni 1
  • Onaylama 2

TÜBİTAK'tan ihraç. KHK bursuyla PHD. Kesinleşmiş beraat

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Editör

Kararlar var sanırım komisyon sayfasına bakiniz

• Beğeni 1

KHK Forum Editörü - 672 MEB beraat ohal komisyonu inceleniyor 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Bilo32, Bir saat önce yazdı:

Buyur burdan yak. Resmen fırsatçılık yapılıyor. Birde senet borsası çıktı iyimi. Milletin alacağını vermiyorlar ama, çalıştığım işyerinin Bankasyadan alacağı 20.000 TL çek alacağı var vermiyorlar. Oyalıyorlar.

• Beğeni 1

675 RET - 22. İDARE - ADLİ BERAAT(İkinci kez) - ADALET (SİZLİK) BAKANLIĞI

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Son gelişmeler üzerine AYM, anayasada 51.maddede geçen sendika seçme ve sendikal faaliyetler kısıtlanamaz durumunu da iltisak olarak değerlendirip hukuksuzluğa devam edecek mi? Ne dersiniz?

• Beğeni 1
  • Onaylama 1

2014 ocak - 2015 kasım sendika - SMS var mı bilmiyorum, hatırlamıyorum.  - Beklemede.. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Hâlâ incelemeye devam...

• Beğeni 1
  • Onaylama 1

Delil yoklugundan KYOK. 679 EGM. Ust amir kanaati ile RED.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Bilo32, Bir saat önce yazdı:

Para fetöye gitmesin diye ödemedim deyin, bu hainler hainlik yapıp duruyordu deyin. İsterseniz iddianamelerin ilk 30 sayfasını da ekleyin dilekçenize.

Hodri meydan.

Ne biçim ülke ya parayı ödese, örgüte para aktarmış diyecekler. Ödemese faiziyle istiyor, yüzsüzler.

Güncelleme • • Karagöz
  • Beğeni 4
  • Kahkaha 1
  • Şaşırma 1
  • Onaylama 1

TÜBİTAK'tan ihraç. KHK bursuyla PHD. Kesinleşmiş beraat

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Lawyer, Bir saat önce yazdı:

ANKARA  İDARE MAHKEMESİ BAŞKANLIĞI'NA

Dosya Esas No    :2016/
Karar No               : 11.10.2017 tarihli Yasal Düzenleme Nedeniyle K.V.Y.O Kararı

DAVACI                 :

KONU                    :Gider avansı ve Posta Masraf iadesi talebim  hakkında.

Mahkemenizin 2016/ esas sayılı dosyasından verilen 11.10.2017 tarihli Yasal Düzenleme Nedeniyle K.V.Y.O Kararı ile  kesinleşmiş olmakla, dava açarken ve yargılama sırasında yatırılmış bulunan Gider avansı ve Posta masrafından kalan kısmın, aşağıda belirtilen banka hesabına iadesini arz ve talep ederim.

E-imzalıdır

Banka Hesap No:................................................................................

**** İşin esasına girmeden; Dosyayı kapatamıyoruz ifadesi yerinde olmamış. kuvvetle muhtemel yazı işleri görevlisi mevzuya tam olarak hakim değil

**** Zira karar vermeye yer olmadığına dair karar sonrasında(Bu bir karardır) ilgili dosyaların hali,hazırda işi kalmadı ve kapattılar. bu dosyalarda kalan yargılama giderlerini almanız pek tabi hakkınızdır. En azından ben yukarıda yapıştırdığım dilekçe suretiyle talep etmiştim. ve ilgili arta kalan parayı hesaba yatırdılar. 

Cok teşekkür ederim.Bu çok aydınlatıcı oldu.

Sanırım dilekçeyi bulunduğum ilde idare mahk.olmadigi için asliye mahkemesi aracılığı ile gönderebilirim 

Güncelleme • • Babil
Eksik
  • Beğeni 1

Hukuk işleyecek, hakkım olan alınacak. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
    • @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
  • Yeni Oluştur...